Kodas 88299
Gamintojas Wellness Industries S.r.l.

VISCOFLU, sterilus hipertoninis fiziologinis tirpalas inhaliavimui ir lašinimui, 5 ml, 10 vnt.

VISCOFLU sterilus hipertoninis fiziologinis tirpalas inhaliavimui ir lašinimui 5ml N10

Medicinos priemonė

APRAŠYMAS IR INDIKACIJOS

„Viscoflu“ yra vienkartinė medicinos priemonė, skirta vartoti esant kvėpavimo takų ligoms (tiek viršutinėms, tiek apatinėms), pavyzdžiui: ūminiam bronchitui, lėtiniam bronchitui ir jo komplikacijoms, plaučių emfizemai, cistinei fibrozei, bronchektazinei ligai, sinusitui, sekreciniam otitui, peršalimams ir kitoms.

KONTRAINDIKACIJOS IR VARTOJIMO APRIBOJIMAI

Padidėjęs jautrumas veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei medžiagai. „Viscoflu“ negalima vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams. „Viscoflu“ nėštumo ir žindymo laikotarpiu galima vartoti tik neabejotinai būtinu atveju ir tik prižiūrint gydytojui.

 

SUDĖTIS

Vienoje 5 ml ampulėje yra 300 mg N-acetilcisteino ir 150 mg natrio chlorido. Pagalbinės medžiagos: natrio hidroksidas, natrio edetatas, injekcinis vanduo.

 

VEIKIMO MECHANIZMAS

„Viscoflu“ sudedamosios dalys fiziniu ir mechaniniu būdu skystina tirštas ir klampias gleives:

• Sterilus buferinis hipertoninis natrio chlorido tirpalas: ant gleivinės patekę hipertoniniai natrio chlorido tirpalai dėl osmoso traukia vandenį iš ląstelių į tarpląstelinę terpę. Todėl epitelį dengiančiose gleivėse santykinai padaugėja vandens, gleivės skystėja ir lengviau pasišalina.

• N-acetilcisteinas (NAC): acetilinta aminorūgštis cisteinas tiesioginio sąlyčio su gleivėmis metu jas skaido. Šį poveikį sukelia molekulėje esantys sulfhidriliniai radikalai, gebantys depolimerizuoti ir išardyti disulfdines mukoproteinų jungtis, nuo kurių priklauso gleivių klampumas. NAC taip pat pasižymi antioksidaciniu poveikiu, kuris padeda saugoti kvėpavimo takų epitelio tropizmą.

 

VARTOJIMO BŪDAS

„Viscoflu“ yra sterilus tirpalas, kurį galima - purkšti aerozoliniais inhaliatoriais ir įkvėpti, kad patektų į bronchus; - tiesiogiai lašinti į ausis ir nosį plovimui;

 

DOZĖS, VARTOJIMO BŪDAS IR LAIKAS

Aerozolio vartojimas: vienai procedūrai sunaudoti vieną ampulę, kartoti 1–2 kartus per dieną 5–10 dienų. Atsižvelgdamas į klinikinį ir terapinį poveikį, gydytojas gali įvairiai keisti procedūrų dažnį ir dozes; vaikų ir suaugusiųjų dozės reikšmingai nesiskiria. Ausų ir kitų ertmių plovimas: naudoti 1/2 -1 ampulę vienai procedūrai.

 

 

LAIKYMO SĄLYGOS

„Viscoflu“ ampulę rekomenduojama atidaryti prieš pat vartojimą; atidarytas ampules reikia laikyti šaldytuve ir suvartoti per ne ilgiau kaip 24 valandas. Ant pakuotės nurodytas tinkamumo laikas galioja neatidarytai ir tinkamai laikomai pakuotei. Pasibaigus ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui, „Viscoflu“ vartoti negalima. Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

ĮSPĖJIMAS

Atidarius „Viscoflu“ ampulę pasklinda sieros kvapas, kuris neturi įtakos priemonės vartojimui. Atidarytoje ampulėje arba aerozolio inhaliatoriuje tirpalas kartais gali įgauti rausvą spalvą, bet tai neturi įtakos preparato veiksmingumui ir toleravimui. Jei kiltų bet kokių kitų klausimų dėl „Viscoflu“ vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.