Kodas 95804
Gamintojas Wellness Industries S.r.l.

VISCOFLU, nosies purškalas, 30 ml

VISCOFLU, nosies purškalas, 30 ml

Medicinos priemonė

 

Nosies purškalas „Viscoflu“ – tai medicinos priemonė, kurios sudėtyje yra 3 % kontroliuojamo pH hipertoninio druskos tirpalo ir 6 % N-acetilcisteino. Jis skirtas naudoti siekiant suskystinti ir palengvinti mechaninį gleivių ir (arba) gleivingų pūlingų išskyrų pasišalinimą iš nosies ertmės (sergant ūmiu, poūmiu ar lėtiniu rinitu; lėtiniu rinitu, kuriam būdingas gleivių plutelių susidarymas; vazomotoriniu rinitu) ir prienosinių ančių (sergant ūmiu ar lėtiniu sinusitu) bei palengvinti simptomus ir ligos eigą, sergant ūmiu, poūmiu ar lėtiniu viršutinių kvėpavimo takų uždegimu.

Veikimo mechanizmas

Nosies purškalo „Viscoflu“ sudedamosios dalys fiziniu ir mechaniniu būdu skystina tirštas ir klampias gleives:

-          buferinis hipertoninis natrio chlorido tirpalas: ant kvėpavimo takų gleivinės patekęs hipertoninis natrio chlorido tirpalas dėl osmoso traukia vandenį iš ląstelių į tarpląstelinę terpę. Todėl epitelį dengiančiose gleivėse santykinai padaugėja vandens, gleivės skystėja ir lengviau pasišalina;

-          N-acetilcisteinas: acetilinta aminorūgšties cisteino atmaina tiesioginio sąlyčio su gleivėmis metu jas skaido. Šį poveikį sąlygoja molekulėje esantys sulfhidriliniai radikalai, gebantys depolimerizuoti ir išardyti disulfidines mukoproteinų jungtis, nuo kurių priklauso gleivių klampumas.

Vartojimo būdas

Tinkamas naudojimas: nuimkite apsauginį dangtelį, šiek tiek atloškite galvą ir atsargiai įkiškite purkštuko antgalį į nosies landą, dviem pirštais 2-3 kartus paspauskite purškiklio antgalio pagrindą. Po to įpurkškite  priemonės į kitą nosies landą. Nuvalykite antgalį ir uždėkite apsauginį dangtelį. Prieš naudojimą gerai sukratykite.

Sudėtis

Viename 30 ml buteliuke yra 1,8 g N-acetilcisteino ir 0,9 g natrio chlorido. Pagalbinės medžiagos: natrio hidroksidas, natrio edetatas, išgrynintasis vanduo.

Pakuotė

Tirpalas 30 ml talpos stikliniame buteliuke su vertikaliu purkštuku ir apsauginiu dangteliu.

Žinomas šalutinis poveikis

Dėl didelės druskos koncentracijos tirpale, papurškus, jis gali sukelti natūralų deginimo pojūtį, kuris praeina per kelias minutes. Laikantis lapelyje pateiktų nurodymų, šalutinio poveikio rizika sumažėja.

Laikymo sąlygos

Laikykite kambario temperatūroje (ne aukštesnėje nei 25 °C), atokiai nuo šviesos ir šilumos šaltinių.
Ant pakuotės nurodytas tinkamumo laikas galioja neatidarytai ir tinkamai laikomai pakuotei.

Kontraindikacijos ir vartojimo apribojimai

Padidėjęs jautrumas veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei medžiagai. Nosies purškalo „Viscoflu“ negalima vartoti vaikams iki 2 metų amžiaus. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu nosies purškalą „Viscoflu“ galima vartoti tik tuomet, jei absoliučiai būtina, ir tik prižiūrint gydytojui.

Įspėjimai

Atidarius nosies purškalo „Viscoflu“ buteliuką, pasklinda sieros kvapas, kuris neturi įtakos priemonės kokybei ar poveikiui. Po kiekvieno purškimo, nuvalykite purkštuko antgalį.

Rekomenduojama po naudojimo uždėti apsauginį dangtelį.

Nenaudokite esant individualiam padidėjusiam jautrumui ar alergijai bet kuriai sudėtyje esančiai produkto medžiagai.

Ilgai vartojant vietinio poveikio produktus, gali atsirasti jautrumas; jei pasireiškia toks poveikis, nutraukite gydymą ir kreipkitės į gydytoją.
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Pasibaigus ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui, priemonės vartoti negalima. Nevartokite, jei pažeista pakuotė.

Nenurykite. Nepurkškite į akis. Jei tą patį buteliuką naudoja daugiau nei vienas asmuo, gali kilti infekcijų plitimo pavojus.

Gamintojas

Pharma Line S.r.l, Via Bertani, 2 - 20154 Milan, Italija

Platintojas

UAB GRYNUMBER HEALTH, Mėnulio g. 11, Vilnius LT-04326, Lietuva

Peržiūros data: 2020 m. vasaris