Kodas 95804
Gamintojas Wellness Industries S.r.l.

VISCOFLU, nosies purškalas, 30 ml

Nosies purškalas Viscoflu® – tai medicinos priemonė, kurios sudėtyje yra 3 % kontroliuojamo pH hipertoninio druskos tirpalo ir 6 % N-acetilcisteino.  Jis skirtas naudoti siekiant suskystinti ir palengvinti mechaninį gleivių ir (arba) gleivingų pūlingų išskyrų pasišalinimą iš nosies ertmės (sergant ūmiu, poūmiu ar lėtiniu rinitu;  lėtiniu rinitu, kuriam būdingas gleivių plutelių susidarymas; vazomotoriniu rinitu)  ir prienosinių ančių (sergant ūmiu ar lėtiniu sinusitu) bei palengvinti simptomus ir ligos eigą, sergant ūmiu, poūmiu ar lėtiniu viršutinių kvėpavimo takų uždegimu.

 

Kontraindikacijos ir vartojimo apribojimai

Padidėjęs jautrumas veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei medžiagai. Nosies purškalo Viscoflu® negalima vartoti vaikams iki 2 metų amžiaus. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu nosies purškalą Viscoflu® galima vartoti tik jei absoliučiai būtina ir tik prižiūrint gydytojui.

 

Veikimo mechanizmas

Nosies purškalo Viscoflu®  sudedamosios dalys fiziniu ir mechaniniu būdu skystina tirštas ir klampias gleives:

                    Buferinis hipertoninis natrio chlorido tirpalas: ant kvėpavimo takų gleivinės patekęs hipertoninis natrio chlorido tirpalas dėl osmoso traukia vandenį iš ląstelių į tarpląstelinę terpę. Todėl epitelį dengiančiose gleivėse santykinai padaugėja vandens, gleivės skystėja ir lengviau pasišalina.

 

                    N-acetilcisteinas: acetilinta aminorūgšties cisteino atmaina tiesioginio sąlyčio su gleivėmis metu jas skaido. Šį poveikį sąlygoja molekulėje esantys sulfhidriliniai radikalai, gebantys depolimerizuoti ir išardyti disulfidines mukoproteinų jungtis, nuo kurių priklauso gleivių klampumas.

Pakuotė

Tirpalas 30 ml  talpos stikliniame buteliuke su vertikaliu purkštuku ir apsauginiu dangteliu.

 

Vartojimo būdas

Tinkamas naudojimas: nuimkite apsauginį dangtelį, šiek tiek atloškite galvą ir atsargiai įkiškite purkštuko antgalį į nosies landą, dviem pirštais 2-3 kartus paspauskite purškiklio antgalio pagrindą. Po to įpurkškite  priemonės į kitą nosies landą. Nuvalykite antgalį ir uždėkite apsauginį dangtelį. Prieš naudojimą gerai sukratykite.

 

Sudėtis

Viename 30 ml buteliuke yra 1,8 g N-acetilcisteino ir 0,9 g natrio chlorido. Pagalbinės medžiagos: natrio hidroksidas, natrio edetatas, išgrynintasis vanduo.