Kodas 17146
Gamintojas Gedeon Richter

VERMOX, 100 mg, tabletės, N6

Vaistinis preparatas. Receptinis.
Veiklioji medžiaga:

VERMOX 100 mg tabletės

Mebendazolas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 

-                                         Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                                         Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-           Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                     Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į     gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.                   Kas yra VERMOX ir kam jis vartojamas

2.                   Kas žinotina prieš vartojant VERMOX

3.                   Kaip vartoti VERMOX

4.                   Galimas šalutinis poveikis

5.                   Kaip laikyti VERMOX

6.                   Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.                   Kas yra VERMOX ir kam jis vartojamas

 

VERMOX, kurio veiklioji medžiaga yra mebendazolas, yra vaistas nuo kirmėlių, vartojamas suaugusiesiems ir vaikams virš 2 metų amžiaus.

VERMOX skiriamas virškinimo trakto užkrėtimui tiek vienos rūšies, tiek ir kelių rūšių kirmėlėmis:  spalinėmis (Enterobius vermicularis), askaridėmis (Ascaris lumbricoides), plaukagalviais (Trichuris trichiura), kreivagalvėmis ankilostomomis (Ancylostoma duodenale), amerikiniais nekatoriais (Necator americanus), gydyti.

 

 

2.                   Kas žinotina prieš vartojant VERMOX

 

VERMOX vartoti negalima:

-                                         jeigu yra alergija mebendazolui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                                         jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti VERMOX.

VERMOX visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Simptomams išnykus, būtina atlikti gydytojo paskirtą išmatų tyrimą.

 

Gauta pranešimų apie retus grįžtamojo pobūdžio kepenų funkcijos sutrikimo, hepatito, baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimo ir inkstų uždegimo, vadinamo glomerulonefritu, atvejus vartojant mebendazolo. Todėl negalima viršyti rekomenduojamos vaisto dozės ar vartoti ilgiau, negu paskirta gydytojo.

 

Gydymo metu ir jį baigus labai svarbu laikytis asmeninės higienos, kad būtų išvengta pakartotino užsikrėtimo bei neužsikrėstų kiti asmenys.

 

Vaikams

Jaunesniems nei 2 metų vaikus VERMOX vartoti galima tik paskyrus gydytojui.

 

Kiti vaistai ir VERMOX

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Reikia vengti vienu metu vartoti mebendazolo ir metronidazolo (vartojamas kai kurių bakterijų ar pirmuonių sukeltoms ligos gydyti), nes galimas sunkus šalutinis poveikis.

Jeigu vartojate kitų vaistų, pvz., cimetidino (skrandžio rūgšties kiekį mažinančio vaisto), informuokite apie tai gydytoją, kadangi gali tekti keisti Vermox dozę.

 

VERMOX vartojimas su maistu ir gėrimais

VERMOX rekomenduojama vartoti po valgio, užsigeriant vandeniu.

Laikytis specialios dietos arba vartoti vidurių laisvinamųjų vaistų nereikia.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu esate nėščia arba manote, kad esate nėščia, šio vaisto vartoti negalima.

Žindymo laikotarpiu VERMOX galima vartoti tik gydytojui paskyrus.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

VERMOX gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

 

VERMOX sudėtyje yra laktozės monohidrato (pieno cukraus) ir natrio

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kiekvienoje šio vaisto  tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik

neturi reikšmės.

 

 

3.                   Kaip vartoti VERMOX

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Dozę ir gydymo VERMOX trukmę nustato gydytojas, atsižvelgdamas į kirmėlių rūšį. Paprastai gydymas trunka 3 dienas.

Vartokite tiksliai tokią VERMOX dozę, kokią nurodė gydytojas. Simptomams išnykus, būtina atlikti gydytojo paskirtą išmatų tyrimą.

 

Rekomenduojamos dozės nurodytos toliau.

 

Spalinės

Reikia gerti po 1 tabletę vieną kartą per parą, geriau vakare.

Jei reikia, gydytojui skyrus, gydymą galima kartoti po 2 ir 4 savaičių.

 

Askaridės, plaukagalviai, dvylikapirštės žarnos kreivagalviai arba užsikrėtimas kelių rūšių kirmėlėmis

Reikia gerti po 1 tabletę ryte ir 1 tabletę vakare tris dienas iš eilės.

 

Tabletes galima nuryti nekramtytas arba sukramtyti ar perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, užsigeriant trupučiu vandens. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

 

Ką daryti pavartojus per didelę VERMOX dozę?

Jei išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę. Kartu pasiimkite vaisto dėžutę ir šį pakuotės lapelį.

Pavartojus per didelę VERMOX dozę, gali atsirasti pilvo dieglių, pykinimas, vėmimas, viduriavimas. Pacientams, kurie ilgai buvo gydomi didelėmis dozėmis, retais atvejais pasireiškia grįžtamojo pobūdžio kepenų sutrikimai, hepatitas (kepenų uždegimas), inkstų sutrikimas ir neutropenija (tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas).

Specifinio priešnuodžio nėra. Jei nuo vaisto pavartojimo praėjo mažiau nei valanda, galima plauti skrandį. Jei reikia, galima išgerti aktyvintosios anglies.

 

Pamiršus pavartoti VERMOX

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę išgerkite įprastu laiku ir vėliau vartokite taip, kaip skyrė gydytojas.

 

Nustojus vartoti VERMOX

Tokiu atveju gali sumažėti vaisto veiksmingumas.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.                   Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 vartojusių vaisto): nemalonūs jutimai pilve, pilvo pūtimas, viduriavimas ir išbėrimas.

 

Šalutinis poveikis, kurio pasireiškimo dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): ženklus baltųjų kraujo ląstelių, vadinamų leukocitais, sumažėjimas (neutropenija arba agranuliocitozė), dėl kurio gali padažnėti infekcijos, alerginės reakcijos, įskaitant anafilaksines ir anafilaktoidines reakcijas, traukuliai, svaigulys, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, kepenų uždegimas (hepatitas), kepenų funkcijos sutrikimai, toksinė epidermio nekrolizė (sunki liga su odos pūslėmis, odos lupimasis, apėmęs daugiau nei 30 proc. kūno paviršiaus), Stivenso – Džonsono sindromas (sunki liga su odos, burnos, akių ar genitalijų pūslėmis ir odos lupimusi), odos išbėrimas, angioneurozinė edema (pasireiškia veido, ryklės, burnos, gerklų pabrinkimu, pasunkėjusiu kvėpavimu), dilgėlinė, plaukų slinkimas, glomerulonefritas (inkstų uždegimas, kuris pasireiškė ilgą laiką vartojant dideles vaisto dozes).

 

Kitas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams

Labai retas (gali pasireikšti 1 iš 10 000 vaikų): traukuliai.

 

Kaip ir kiti vaistai, VERMOX gali sukelti organizmo padidėjusio jautrumo (alerginių) reakcijų, todėl atsiradus odos išbėrimui, dilgėlinei ar angioneurozinei edemai (alerginiam pabrinkimui), nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.                   Kaip laikyti VERMOX

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po „Tinka iki” ir ant lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

VERMOX sudėtis

-                    Veiklioji medžiaga yra mebendazolas. Kiekvienoje tabletėje yra 100 mg mebendazolo.

-                    Pagalbinės medžiagos yra natrio laurilsulfatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, sacharino natrio druska, talkas, kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas.

 

VERMOX išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletės yra baltos arba beveik baltos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais, vienoje jų pusėje pažymėta “VERMOX”, kitoje yra dalijimo vagelė. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

 

PVC/AL lizdinėje plokštelėje yra 6 tabletės. Kartono dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė.

 

Registruotojas ir gamintojas

Gedeon Richter Plc.

Gyömrői út 19-21

1103 Budapest,

Vengrija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

Gedeon Richter Plc. atstovybė

Maironio 23-3,

Vilnius

Tel. +370 5 268 53 92

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-09-30.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.