Kodas 102130
Gamintojas Vitabalans Oy

UNITAL CHEW, 60 tablečių

Maisto papildas. Melatonino tabletės

Padeda mažinti laiko, reikalingo norint užmigti, trukmę

Padeda mažinti subjektyvų laiko juostų skirtumo  pajautimą

Melatoninas („nakties hormonas“) yra hormonas, reguliuojantis miego ir būdravimo ritmą. Daugiausia jo išskiria kankorėžinė liauka smegenyse. Dienos metu melatonino sekrecija yra maža, bet vakare laipsniškai didėja, kol 2-4 val. nakties pasiekia piką. Brėkštant rytui melatonino sekrecija vėl mažėja. Sekrecijos skirtumai priklauso nuo amžiaus grupės: didelė melatonino sekrecija naktį yra būdinga kūdikiams ir vaikams, tačiau jau brendimo metu sekrecija stabilizuojasi. Suaugusiesiems, melatonino sekrecijos ritmas yra stabilus, tačiau nakties melatonino koncentracija ir toliau laipsniškai mažėja. Senyviems pacientams tarp nakties ir dienos melatonino koncentracijos nėra jokio skirtumo. Taigi, lyginant amžiaus grupes, melatonino sekrecija yra labai skirtinga.

Melatonimas padeda mažinti laiko, reikalingo norint užmigti, trukmę. Melatoninas mažina kūno temperatūrą ir budrumą, taip sukeldamas nuovargio būseną, kuri skatina užmigimą ir miegą. Nesukeldamas fizinių ar protinių pasekmių, geriamas melatoninas veiksmingai padeda užmigti. Senyviems žmonėms ir žmonėms, kurių melatonino gamyba sumažėjusi, šis preparatas taip pat veiksmingai padeda užmigti.

Melatonimas padeda mažinti subjektyvų laiko juostų skirtumo pajautimą. Tam, kad subjektyvus laiko juostų skirtumo pajautimas, reikia perskristi bent keturias laiko juostas. Šie sutrikimai dažniausiai pasireiškia kaip nuovargis, dirglumas, sunkumai susikaupti, amnezija ir prastas apetitas. Skraidymas į rytus sukelia ilgiau trunkančius organizmo paros ritmo sutrikimus, nei skraidymas į vakarus. Po skrydžio vartojant melatoniną, per keletą dienų sumažėja stresas ir atsistato normalus organizmo ritmas.

Rekomenduojama paros dozė (kad pasireikštų aprašytas teigiamas poveikis sveikatai):

Suaugusiems: ½ -1 tabletė užgeriama vandeniu.

Siekiant padėti mažinti laiko, reikalingo norint užmigti, trukmę: suaugusiems, 1 tabletė vakare prieš miegą.

Siekiant padėti mažinti subjektyvų laiko juostų skirtumo pajautimą  suaugusiems, mažiausiai ½ tabletės prieš miegą pirmą kelionės dieną ir kelias dienas atvykus į numatytą kelionės tikslą.

Rekomenduojama paros dozė (½ -1 tabletė) turi: 0,5 -1 mg melatonino.

Norint pasiekti melatonino veiksmingumą, jį būtina vartoti tiksliai kaip nurodyta, rekomenduojamu metu. Dozė visada turėtų būti suvartota tuo pačiu metu vakare. Maistas sumažina melatonino absorbciją, taigi, vartokite Unital tabletę porą valandų po valgio.

Netinka nėščioms ar žindančioms moterims. Netinka vaikams.

Maisto papildas nepakeičia visavertės ir subalansuotos mitybos ir sveikos gyvensenos.

Sudėtyje nėra laktozės ar glitimo.

Pakuotės dydis: 30, 60 tablečių.

Laikymo sąlygos: laikyti gamintojo pakuotėje, kambario temperatūroje. Saugoti nuo šviesos.

Gamintojas:

Vitabalans Oy

Varastokatu 8

FI-13500 Hämeenlinna