INFORMACINIS LAPELIS
TRIMERAZIN, tabletės
1. REGISTRUOTOJO IR UŽ VAISTO SERIJOS IŠLEIDIMĄ EEE ŠALYSE ATSAKINGO
GAMINTOJO, JEI JIE SKIRTINGI, PAVADINIMAS IR ADRESAS
Registruotojas:
Drwalewskie Zakłady Przemysłu Bioweterynaryjnego Spolka Akcyjna, 05-651 Drwalew, ul. Grójecka 6
Lenkija
Vaisto serijos gamintojas:
Grodziskie Zaklady Farmaceutyczne "Polfa", ul. Poniatowskiego 5,
05-825 Grodzisk Masowiecki, Lenkija
2. VETERINARINIO VAISTO PAVADINIMAS
TRIMERAZIN, tabletės
3. VEIKLIOSIOS IR KITOS MEDŽIAGOS |
|
1 tabletėje yra: |
|
veikliųjų medžiagų: |
|
sulfamerazino |
400 mg, |
trimetoprimo |
80 mg; |
pagalbinių medžiagų: bulvių krakmolo, talko,
krakmolo natrio glikolato, magnio stearato.
4. INDIKACIJOS
Veršeliams, kumeliukams, ėriukams ir kiaulėms, sergantiems bakterinėmis infekcinėmis ligomis (šlapimo ir lyties, kvėpavimo, virškinimo organų, antrinėmis bakterinėmis ligomis po virusinių ligų, potrauminėmis ir pooperacinėmis infekcinėmis ligomis), gydyti.
5. KONTRAINDIKACIJOS
Negalima naudoti gyvūnams, sergantiems inkstų, kepenų, kraujodaros organų ligomis, hemoragine diateze, esant dehidratacijai ar padidėjus jautrumui sulfonamidams.
Negalima naudoti ožkoms, kadangi jos jautrios sulfanamidams.
6. NEPALANKIOS REAKCIJOS
Nepalankios reakcijos pasireiškia dėl tiesioginio toksinio veikimo bei gali būti imuninės kilmės. Nepalankios reakcijos pasireiškia:
virškinimo trakto sutrikimu dėl disbakteriozės ir superinfekcijos – blogėja apetitas, pasireškia viduriavimas ar vėmimas;
inkstų nepakankamumu dėl inkstų kanalėlių pažeidimo, susidarius sulfamerazino acetilo junginio kristalams šlapime (daugiausia mėsėdžiams);
alerginės odos reakcijomis (urtikarija, bėrimas, paraudimas).
Pastebėjus bet kokį sunkų poveikį ar kitą šiame informaciniame lapelyje nepaminėtą poveikį, būtina informuoti veterinarijos gydytoją ar Lietuvos valstybinę veterinarijos preparatų inspekciją.
7. PASKIRTIES GYVŪNŲ RŪŠYS
Veršeliai, kumeliukai, ėriukai ir kiaulės.
8. DOZĖS, NAUDOJIMO BŪDAS IR METODAS KIEKVIENAI RŪŠIAI
Sutrintą tabletę reikia sumaišyti su nedideliu kiekiu vandens, pieno ar pieno pakaitalo arba pašaro. Veršeliams, paršeliams, kumeliukams, avims ir kiaulėms reikia duoti 1 tabletę 15 kg kūno svorio vieną kartą arba dozę padalinus į dvi dalis girdyti kas 12 val. Gydoma kol išnyksta klinikiniai ligos požymiai ir dar papildomai dvi dienas.
9. NUORODOS DĖL TINKAMO NAUDOJIMO
Įtariant susirgimą kolibakterijoze, dėl dažnai pasitaikančio E. coli padermių atsparumo sulfamerazinui (SMR) ir trimetoprimui (TMP), rekomenduotina daryti antibiogramą.
Gydant šiuo preparatu reikia atkreipti dėmesį į galimą folio rūgšties trūkumą. Reikia laikytis rekomenduotinų dozių.
Negalima naudoti patelėms laktacijos metu.
Negalima naudoti kartu su šlapimą varančiais vaistais (furozemidu, hidrochlortiazidu, acetazolamidu), nes jie greitina sulfonamidų išsiskyrimą. Negalima naudoti kartu su jonoforiniais kokcidiostatikais (monenzinu, salinomicinu, lasalocidu), nes jie slopina sugirdytų sulfonamidų absorbciją. Negalima naudoti kartu su sulfonamidų antagonistais – B grupės vitaminais, paraaminobenzo rūgšties dariniais, vietiniais anestetikais (prokainu) ir penicilino prokaino druska, analgetiniais ir antipiretiniais (fenacetinu) bei sieros turinčiais vaistais. Fenilbutazonas gali išstumti prie baltymų prisijungusius sulfonamidus ir atsirasti kristalurijos pavojus.
Nėra duomenų apie sulfamerazino LD50 gyvūnams. Tačiau kitiems sulfonamidams nustatytos LD50 (pelėms per os 5 200 mg/kg kūno svorio ir šunims 8 000 mg/kg kūno svorio) rodo, kad ši sulfamerazino vertė gali būti didesnė. Šunims ir kiaulėms apsinuodijimo požymiai pasireiškia kai duodama 1 g/kg kūno svorio ir 300–500 mg/kg kūno svorio, atitinkamai. Perdozavus gali pasireikšti seilėtekis, vėmimas, viduriavimas, sutrikęs kvėpavimas, susijaudinimas, ataksija, galvijams – ataksija ir apalpimas. Dažniausiai apsinuodijimo simptomai būna dėl idiosinkrazijos ar padidėjusio jautrumo sulfamerazinui. Trimetoprimas yra mažai toksiškas (jo LD50 vertė žiurkėms yra 1 500 mg/kg kūno svorio ir 5 400-7 000 mg/kg kūno svorio pelėms), todėl apsinuodijimo simptomų pastebėta nebuvo. Pasireiškus apsinuodijimui, reikia taikyti simptominį gydymą. Norint pagreitinti sulfonamidų išsiskyrimą, reikia šarminti šlapimą, naudojant natrio hidrokarbonatą bei didinti išgeriamo vandens kiekį ar skysčius leisti parenteriniu būdu.
Gydant sulfonamidais negalima naudoti sieros junginių, nes susidaręs vandenilio sulfidas jungiasi su hemoglobinu sudarydamas sulfhemoglobiną.
10. IŠLAUKA
Veršienai, arklienai, ėrienai, kiaulienai – 15 parų.
Negalima naudoti arkliams, kurių mėsa skirta žmonių maistui.