Kodas 20635
Gamintojas Polfa VET

TRIMERAZIN 700mg N270(Polfa)

Veterinarijos tikslams. Receptinis

INFORMACINIS LAPELIS

 

TRIMERAZIN, tabletės

 

1. REGISTRUOTOJO IR UŽ VAISTO SERIJOS IŠLEIDIMĄ EEE ŠALYSE ATSAKINGO

 

GAMINTOJO, JEI JIE SKIRTINGI, PAVADINIMAS IR ADRESAS

 

Registruotojas:

 

Drwalewskie Zakłady Przemysłu Bioweterynaryjnego Spolka Akcyjna, 05-651 Drwalew, ul. Grójecka 6

Lenkija

 

Vaisto serijos gamintojas:

 

Grodziskie Zaklady Farmaceutyczne "Polfa", ul. Poniatowskiego 5,

05-825 Grodzisk Masowiecki, Lenkija

 

2. VETERINARINIO VAISTO PAVADINIMAS

 

TRIMERAZIN, tabletės

 

3. VEIKLIOSIOS IR KITOS MEDŽIAGOS

 

1 tabletėje yra:

 

veikliųjų medžiagų:

 

sulfamerazino

400 mg,

trimetoprimo

80 mg;

 

pagalbinių medžiagų: bulvių krakmolo, talko,

krakmolo natrio glikolato, magnio stearato.

 

4. INDIKACIJOS

 

Veršeliams, kumeliukams, ėriukams ir kiaulėms, sergantiems bakterinėmis infekcinėmis ligomis (šlapimo ir lyties, kvėpavimo, virškinimo organų, antrinėmis bakterinėmis ligomis po virusinių ligų, potrauminėmis ir pooperacinėmis infekcinėmis ligomis), gydyti.

 

5. KONTRAINDIKACIJOS

 

Negalima naudoti gyvūnams, sergantiems inkstų, kepenų, kraujodaros organų ligomis, hemoragine diateze, esant dehidratacijai ar padidėjus jautrumui sulfonamidams.

 

Negalima naudoti ožkoms, kadangi jos jautrios sulfanamidams.

 

6. NEPALANKIOS REAKCIJOS

 

Nepalankios reakcijos pasireiškia dėl tiesioginio toksinio veikimo bei gali būti imuninės kilmės. Nepalankios reakcijos pasireiškia:

virškinimo trakto sutrikimu dėl disbakteriozės ir superinfekcijos – blogėja apetitas, pasireškia viduriavimas ar vėmimas;

 

inkstų nepakankamumu dėl inkstų kanalėlių pažeidimo, susidarius sulfamerazino acetilo junginio kristalams šlapime (daugiausia mėsėdžiams);

alerginės odos reakcijomis (urtikarija, bėrimas, paraudimas).

 

Pastebėjus bet kokį sunkų poveikį ar kitą šiame informaciniame lapelyje nepaminėtą poveikį, būtina informuoti veterinarijos gydytoją ar Lietuvos valstybinę veterinarijos preparatų inspekciją.

 

7. PASKIRTIES GYVŪNŲ RŪŠYS

 

Veršeliai, kumeliukai, ėriukai ir kiaulės.

 

8. DOZĖS, NAUDOJIMO BŪDAS IR METODAS KIEKVIENAI RŪŠIAI

 

Sutrintą tabletę reikia sumaišyti su nedideliu kiekiu vandens, pieno ar pieno pakaitalo arba pašaro. Veršeliams, paršeliams, kumeliukams, avims ir kiaulėms reikia duoti 1 tabletę 15 kg kūno svorio vieną kartą arba dozę padalinus į dvi dalis girdyti kas 12 val. Gydoma kol išnyksta klinikiniai ligos požymiai ir dar papildomai dvi dienas.

 

 

9. NUORODOS DĖL TINKAMO NAUDOJIMO

 

Įtariant susirgimą kolibakterijoze, dėl dažnai pasitaikančio E. coli padermių atsparumo sulfamerazinui (SMR) ir trimetoprimui (TMP), rekomenduotina daryti antibiogramą.

Gydant šiuo preparatu reikia atkreipti dėmesį į galimą folio rūgšties trūkumą. Reikia laikytis rekomenduotinų dozių.

Negalima naudoti patelėms laktacijos metu.

 

Negalima naudoti kartu su šlapimą varančiais vaistais (furozemidu, hidrochlortiazidu, acetazolamidu), nes jie greitina sulfonamidų išsiskyrimą. Negalima naudoti kartu su jonoforiniais kokcidiostatikais (monenzinu, salinomicinu, lasalocidu), nes jie slopina sugirdytų sulfonamidų absorbciją. Negalima naudoti kartu su sulfonamidų antagonistais – B grupės vitaminais, paraaminobenzo rūgšties dariniais, vietiniais anestetikais (prokainu) ir penicilino prokaino druska, analgetiniais ir antipiretiniais (fenacetinu) bei sieros turinčiais vaistais. Fenilbutazonas gali išstumti prie baltymų prisijungusius sulfonamidus ir atsirasti kristalurijos pavojus.

 

Nėra duomenų apie sulfamerazino LD50 gyvūnams. Tačiau kitiems sulfonamidams nustatytos LD50 (pelėms per os 5 200 mg/kg kūno svorio ir šunims 8 000 mg/kg kūno svorio) rodo, kad ši sulfamerazino vertė gali būti didesnė. Šunims ir kiaulėms apsinuodijimo požymiai pasireiškia kai duodama 1 g/kg kūno svorio ir 300–500 mg/kg kūno svorio, atitinkamai. Perdozavus gali pasireikšti seilėtekis, vėmimas, viduriavimas, sutrikęs kvėpavimas, susijaudinimas, ataksija, galvijams – ataksija ir apalpimas. Dažniausiai apsinuodijimo simptomai būna dėl idiosinkrazijos ar padidėjusio jautrumo sulfamerazinui. Trimetoprimas yra mažai toksiškas (jo LD50 vertė žiurkėms yra 1 500 mg/kg kūno svorio ir 5 400-7 000 mg/kg kūno svorio pelėms), todėl apsinuodijimo simptomų pastebėta nebuvo. Pasireiškus apsinuodijimui, reikia taikyti simptominį gydymą. Norint pagreitinti sulfonamidų išsiskyrimą, reikia šarminti šlapimą, naudojant natrio hidrokarbonatą bei didinti išgeriamo vandens kiekį ar skysčius leisti parenteriniu būdu.

 

Gydant sulfonamidais negalima naudoti sieros junginių, nes susidaręs vandenilio sulfidas jungiasi su hemoglobinu sudarydamas sulfhemoglobiną.

 

10. IŠLAUKA

 

Veršienai, arklienai, ėrienai, kiaulienai – 15 parų.

 

Negalima naudoti arkliams, kurių mėsa skirta žmonių maistui.

11. SPECIALIEJI LAIKYMO NURODYMAI

Saugoti nuo vaikų.

 

Negalima laikyti aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti sausoje vietoje. Saugoti nuo šviesos.

 

 

12. SPECIALIEJI NURODYMAI

 

Nėra.

 

13. SPECIALIOS NESUNAUDOTO VETERINARINIO VAISTO AR ATLIEKŲ NAIKINIMO NUOSTATOS

 

Nesunaudoto veterinarinio vaisto likučiai ar su juo susijusios atliekos turi būti sunaikintos pagal šalies reikalavimus.

 

14. INFORMACINIO LAPELIO PASKUTINIOJO APROBAVIMO DATA

 

2008-04-25

 

15. KITA INFORMACIJA

 

Tik veterinariniam naudojimui. Parduodama su veterinariniu receptu.

Farmakoterapinė grupė: sisteminio poveikio antimikrobinės medžiagos, sulfonamidai su trimetoprimu.

ATCvet kodas: QJ01EW18.