Kodas 90222
Gamintojas Zoetis

STRONGHOLD 45mg 6% 0.75ml 2,6-7,5kg N3 (Zoetis)

Veterinarijos tikslams. 45mg., katėms 2,6-7,5 kg

STRONGHOLD™ 15 mg, 30 mg, 45 mg, 60 mg, 120 mg, 240 mg, užlašinamasis tirpalas (selamektinas)

 

ATCvet kodas: QP54A A05

 

Registracijos žymuo: RV 2001/1237/4

(Europos Sąjungos registracijos numeris EU/2/99/014/001-011)

Parduodama be recepto

VETERINARINIAM NAUDOJIMUI

 

SUDĖTIS. 1 ml 12 % tirpalo (STRONGHOLD™ 30 mg, 60 mg, 120 mg, 240 mg) yra:

 

selamektino (UK-124,114)

120 mg,

butilhidroksitolueno

0,8 mg,

užpildo (izopropilo alkoholio)

iki 1 ml.

1 ml 6 % tirpalo (STRONGHOLD™ 15 mg, 45 mg) yra:

selamektino (UK-124,114)

60 mg,

butilhidroksitolueno

0,8 mg,

užpildo (izopropilo alkoholio)

iki 1 ml.

SAVYBĖS. Selamektinas yra pusiau sintetinis avermektinų darinys. Kaip ir kitos šios klasės medžiagos, selamektinas veikia parazitų ląstelių chloridų kanalų pralaidumą ir trikdo nervinių impulsų perdavimą. Ši medžiaga sutrikdo nematodų nervinių ląstelių elektrinį pralaidumą ir nariuotakojų raumeninių ląstelių aktyvumą, todėl jie paralyžiuojami ir žūsta. Taip paralyžiuojama ir sunaikinama daugelis bestuburių parazitų. Nustatyta, kad preparatas efektyviai veikia ir blusų lervas bei kiaušinėlius ir širdies nematodų lervas. Naudojant rekomenduotinomis dozėmis, selamektinas nėra pavojingas net ivermektinui jautriems koli veislės šunims. Užlašinus ant odos, selamektinas rezorbuojasi, didžiausia koncentracija kačių kraujo plazmoje susidaro po paros, šunų — po 3 d. Selamektinas organizme pasiskirsto po visus audinius ir organus ir ilgai išlieka. Aplikavus 6 mg 1 kg kūno svorio selamektino, kačių ir šunų organizme veikliąją medžiagą galima nustatyti 30 d. Išsiskyrimo pusperiodis kačių ir šunų organizme yra, atitinkamai, 8 ir 11 d. Dėl nedidelės metabolinės transformacijos kačių ir šunų organizme terapiškai aktyvus selamektino kiekis išlieka apie 30 d. Preparatas neveikia suaugusių Dirofilaria immitis.

PASKIRTIS. Šunims ir katėms, užsikrėtusiems blusomis (Ctenocephalides spp.) bei kaip papildoma priemonė sergant blusų sukeltu dermatitu, gydyti (veikia suaugėlius, lervas ir 3 sav. kiaušinėlius) ir profilaktiškai, taip pat profilaktiškai nuo šunų ir kačių širdies parazitų Dirofilaria immitis, sergantiems ausų niežais (Otodectes cynotis) gydyti ir profilaktiškai, šunims sergantiems odos niežais (Sarcoptes scabiei), užsikrėtusiems plaukagraužiais Trichodectes canis, katėms — ankilostomoze (Ancylostoma tubaeformae) ir toksokaroze (Toxocara cati), užsikrėtusioms plaukagraužiais (Felicola subrostratus), gydyti.

NAUDOJIMAS IR DOZĖS. Tik išoriniam naudojimui. Užpilamas vienoje keteros vietoje ant odos. Rekomenduotina selamektino dozė yra 6 mg/kg kūno svorio vieną kartą per mėnesį. Preparatas skiriamas taip:

 

Kačių

Tūbelės

Veikliosios medžiagos

Nominali pakuotės

svoris, kg

kamštelio spalva

kiekis, mg

koncentracija, mg/ml

talpa, ml

<2,5

rožinė

15

60

 

0,25

2,6-7,5

mėlyna

45

60

 

0,75

>7,5

 

atitinkamai

60

 

atitinkamai

 

 

 

 

 

Šunų

Tūbelės

Veikliosios medžiagos

Nominali pakuotės

svoris, kg

kamštelio spalva

kiekis, mg

koncentracija, mg/ml

 

talpa, ml

<2,5

rožinė

15

60

 

0,25

2,6-5,0

violetinė

30

120

 

0,25

5,1-10,0

ruda

60

120

 

0,5

10,1-20,0

raudona

120

120

 

1,0

20,1-40,0

žalia

240

120

 

2,0

>40

 

atitinkamai

60/120

 

atitinkamai

Prieš naudojimą preparato tūbelė išimama iš apsauginės pakuotės. Laikant tūbelę kamšteliu aukštyn reikia lengvai spustelėti kamštelį, kad būtų perforuotas aplikatoriaus sandariklis. Praskirti plaukus gyvūno keteros srityje tarp menčių ir išspausti visą tūbelės turinį tiesiai ant odos, vienoje vietoje. Nemasažuoti ir neskirstyti pirštais. Neliesti vaisto rankomis. Gyvulį galima maudyti ne anksčiau kaip praėjus 2 val. po gydymo. Preparatą galima naudoti veisliniams šunims ir katėms, bei kalėms ir katėms laktacijos metu.

 

Šunų ir kačių profilaktika ir gydymas nuo blusų. Pirmą kartą gydant blusomis užsikrėtusį šunį, visos jo kailyje esančios suaugusios blusos žūva, į aplinką nebeišskiriami kiaušinėliai, todėl sustoja blusų dauginimasis. Blusų skaičius aplinkoje smarkiai sumažėja po vienkartinio gydymo. Norint, kad gyvūnai neužsikrėstų blusomis, profilaktiškai juos reikia gydyti kas mėnesį viso blusų dauginimosi laikotarpio metu, pradedant prieš mėnesį iki jų aktyvumo pradžios. Taip į aplinką nepatenka kiaušinėliai ir nutraukiamas blusų vystymosi ciklas. Skiriant preparatą vaikingoms kalėms ir katėms, jų šuniukai ir kačiukai bus apsaugoti nuo užsikrėtimo blusomis iki 7 sav. amžiaus. STRONGHOLD su kitais vaistais galima naudoti šunims ir katėms gydyti, sergant blusų sukeltu alerginiu dermatitu. Esant ūmiam paraudimui, gydymo pradžioje taikytinas simptominis gydymas.

 

Šunų ir kačių širdies helmintų profilaktika. Teritorijoje, kurioje sergama Dirofilaria imitis sukelta parazitoze, profilaktiškai STRONGHOLD turi būti skiriamas kartą per mėnesį. Tai gali būti atliekama ištisus metus arba pirmą mėnesį, pirmą kartą gyvūną sugėlus uodams, vėliau kas mėnesį iki uodų skraidymo pabaigos. Paskutinį kartą gydoma praėjus 30 d. po paskutinio kontakto su uodais. Susidarius ilgesniam laikotarpiui tarp gydymų, būtina kuo greičiau STRONGHOLD naudoti kiekvieną mėnesį ir nutraukti dirofiliarijų vystymosi galimybę. Keičiant preparatus pagal širdies helmintų profilaktikos programą, STRONGHOLD galima naudoti praėjus 1 mėn. nuo kito preparato davimo dienos. Prieš skiriant gydymą, visus šunis, vyresnius nei 6 mėn. amžiaus, esančius endeminėse zonose, rekomenduotina ištirti, ar jie neužsikrėtę mikrofiliarijomis. STRONGHOLD neveikia suaugusių D. imitis.

 

Ausų niežų profilaktika ir gydymas . Ausų niežams (O. cynotis) gydyti skiriama vienkartinė STRONGHOLD dozė. Praėjus mėnesiui, kai kuriuos šunis gali tekti gydyti pakartotinai, norint visiškai pašalinti sukėlėjus. Skiriant preparatą kiekvieną mėnesį, gyvūnas apsaugomas nuo galimo užsikrėtimo ausų niežais. Ausyje susikaupusiems nešvarumams pašalinti ausis rekomenduotina išvalyti. Draudžiama preparatą skirti į ausį.

 

Šunų odos niežų profilaktika ir gydymas. Odos niežams (S. scabiei) gydyti skiriama viena STRONGHOLD dozė per mėnesį, 2 mėn. iš eilės. Skiriant preparatą kas mėnesį, galima apsaugoti šunis nuo vėlesnio užsikrėtimo niežais.

Užsikrėtusių apvaliosiomis kirmėlėmis šunų ir kačių gydymas ir profilaktika. Vyresniems nei 6 sav.

amžiaus gyvūnams skiriama viena preparato dozė.

Užsikrėtusių plaukagraužiais šunų ir kačių gydymas. Rekomenduotina skirti vieną preparato dozę. SAUGUMO PRIEMONĖS. Naudojant preparatą, draudžiama rūkyti ar valgyti. Preparatas labai degus. Po darbo būtina nusiplauti rankas. Preparatui patekus ant odos, skubiai reikia nuplauti vandeniu su muilu. Preparatui patekus į akis, skubiai plauti vandeniu ir kreiptis į gydytoją. Neliesti aplikacijos vietos ir gydyto gyvūno bent 30 min, laikyti atokiai nuo vaikų, kol preparatas neišdžiūvo. Neleisti šunims maudytis vandens telkiniuose, nepraėjus 2 val. po gydymo. Neteršti vandens telkinių preparato likučiais, nes toksiškai veikia vandens organizmus ir žuvis. Preparato likučiai ir pakuotė turi būti saugiai nukenksminama. KONTRAINDIKACIJOS. Draudžiama skirti gyvūnams, jaunesniems nei 6 sav. amžiaus. Draudžiama preparatą skirti oraliniu ar parenteriniu būdu. Draudžiama pilti ant drėgno kailio.

 

ŠALUTINIS POVEIKIS. Kai kurioms katėms aplikacijos vietoje gali nežymiai sudirgti oda ir išplikti kailis, kuris atauga savaime. Tokiais atvejais galima taikyti simptominį gydymą. Labai retais atvejais aplikacijos vietoje gali sulipti plaukai ir atsirasti pabalimas, bet tai praeina per 24 val. Nusilaižiusiai preparatą katei gali padidėti seilėtekis. Pastebėjus preparato sukeltą šalutinį poveikį, būtina pranešti veterinarijos gydytojui arba Lietuvos valstybinei veterinarijos preparatų inspekcijai.

 

SĄVEIKA SU KITOMIS MEDŽIAGOMIS. Naudojant kartu su vakcinomis, antibiotikais, steroidais,

antihelmintikais  ir  išorinėmis  antiparazitinėmis priemonėmis (dirželiais, šampūnais, gydant voniomis) nesuderinamumo atvejų nenustatyta.

IŠLAUKA. Nenumatyta.

PAKUOTĖ. Tirpalas polietileninėmis tūbelėmis po 1 ml (12 % konc., 120 mg selamektino, raudonu dangteliu), 2 ml (12 % konc., 240 mg selamektino, žaliu dangteliu), 0,25 ml (6 % konc., 15 mg selamektino, rožiniu dangteliu), 0,25 ml (12 % konc., 30 mg selamektino, violetiniu dangteliu), 0,5 ml (12 % konc., 60 mg selamektino, rudu dangteliu), 0,75 ml (6 % konc., 45 mg selamektino, violetiniu dangteliu) aliumininėje pakuotėje.

 

LAIKYMAS. Originalioje pakuotėje sausoje vietoje, iki 30 ºC temperatūroje. Saugoti nuo vaikų.