Kodas 98588
Gamintojas Unimed Pharma

SEPTOZINC, akių lašai (tirpalas), 10 ml

SeptoZINC yra sterilus, izotoninis plaunamasis tirpalas, kurio sudėtyje yra papildomų antiseptinį ir sinergetinį poveikį sukeliančių medžiagų (cinko gliukonato ir benzalkonio chlorido). Jis yra skirtas lašinimui į akis ir akių plovimui. Cinko gliukonatas ir benzalkonio chloridas sukelia dezinfekuojamąjį (antibakterinį ir antivirusinį) poveikį akims. Tokios šių medžiagų derinio savybės naudojamos produktą skiriant akių infekcijų profilaktikai ir kaip pagalbinę priemonę pasireiškus akių infekcijai. Naudingos junginių, kurių sudėtyje yra cinko jonų, antimikrobinės savybės jau seniai pripažįstamos akims skirtų produktų gamyboje. Cinkas gliukonato forma ant junginės gleivinės paviršiaus suformuoja apsauginį sluoksnį, po kuriuo gali vykti ląstelių regeneracija, o tai padeda atkurti fiziologinę būseną akies junginės maišelyje.Benzalkonio chlorido antiseptinės savybės yra paremtos jo kaip aktyviosios paviršiaus medžiagos savybėmis. Dėl drėkinamųjų, išsklaidomųjų ir emulsiją formuojančių savybių nešvarumai, įskaitant mikroorganizmus, nuplaunami nuo akies paviršiaus. Benzalkonio chlorido antiseptinės savybės dar labiau pagrįstos vien jo antibakteriniu ir antivirusiniu aktyvumu.

2. Kas žinotina prieš naudojant SeptoZINC

SeptoZINC naudoti negalima, jei yra alergija bet kuriai sudedamajai šio produkto medžiagai.

SeptoZINC produktą galima naudoti suaugusiesiems, paaugliams ir vyresniems kaip 1 metų vaikams.

Jei tuo pat metu naudojama bet kokių kitokių akių lašų ar tepalų, juos ant akių galima naudoti praėjus ne mažiau kaip 5 minutėms nuo SeptoZINC produkto panaudojimo.

3. Kaip naudoti SeptoZINC

Nesikonsultavus su oftalmologu, jis gali būti naudojamas lašinti į akis ir (arba) paprastam trumpalaikiam akių plovimui.

Dozavimas

Norint nuraminti akis ir naudoti kaip papildomą priemonę esant junginės ir blakstienų infekcijai, į apatinį junginės maišelį reikia lašinti po 1 lašą 3 kartus per dieną.

Naudojimo trukmė yra individuali.

Įspėjimai prieš naudojimą

Po atidarymo SeptoZINC produktas yra paruoštas naudoti ant akių. Pacientas turi atsukti apsauginį dangtelį, lengvai atlošti galvą, apversti buteliuką ir, spausdamas plastikinį buteliuką, įsilašinti nurodytą lašų skaičių į apatinį junginės maišelį. Panaudoto tirpalo kiekis priklauso nuo naudojimo būdo. Į pažeistą akį lašinama arba ji plaunama pagal poreikį (iš buteliuko išsiskiriantis tirpalo kiekis yra kontroliuojamas spaudžiant buteliuką). Reikia stengtis naudojimo metu lašintuvo galiuku nepaliesti akies, akies voko arba blakstienų. Siekiant išvengti užteršimo, po įlašinimo dangtelį reikia tvirtai užsukti. Buteliuką būtina laikyti vertikaliai.

Įspėjimai

Pacientams, kuriems yra sausų akių sindromas ir kurie serga kitokia akių paviršiaus liga, reikia būti atsargiems. Jei yra toks sindromas, nerekomenduojama naudoti be pertraukos ilgiau kaip 14 dienų.

Jei simptomai, dėl kurių naudojama šių akių lašų, nepagerėja ir išlieka ilgiau nei dvi dienas arba net pablogėja, būtina pasitarti su oftalmologu.

SeptoZINC produktas poveikio gebėjimui susikaupti vairuojant motorines transporto priemones, valdant mechanizmus ir dirbant aukštyje, kai reikia labiau susitelkti, nedaro. Vis dėlto įlašinus į junginės maišelį, retkarčiais gali atsirasti matomo vaizdo neryškumas, todėl veiklą, kurios metu reikia labiau sukaupti dėmesį, galima atlikti tik pasibaigus laikinam poveikiui. Jei vaikas atsitiktinai nuryja produkto, būtina kreiptis į gydytoją.

Naudojant šio produkto, pacientui draudžiama nešioti minkštus kontaktinius lęšius (ypač hidrofilinius). Jei įmanoma, naudojimo metu negalima būti įsidėjus ir kietųjų kontaktinių lęšių bei prieš naudojimą pacientas visada turi juos išsiimti ir vėl įsidėti atgal praėjus ne mažiau 20 minučių po produkto naudojimo.

4. Galimas šalutinis poveikis

SeptoZINC produktas yra labai gerai toleruojamas. Retai iš karto po panaudojimo gali atsirasti laikinas lengvo deginimo pojūtis. Be to, gali pasireikšti padidėjusio jautrumo reakcijų. Jei atsiranda bet koks paminėtas šalutinis poveikis ar kitokių neįprastų reakcijų, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Sąveika. Iki šiol nepranešta.

5. SeptoZINC sudėtis

Natrio chloridas (7,5 mg/1 ml)

Pagalbinės medžiagos: benzalkonio chloridas 0,2 mg/1 ml (0,02), cinko gliukonatas, kalio chloridas, magnio chloridas heksahidratas, kalcio chloridas dihidratas, natrio citratas, aqua purificata (išgrynintas vanduo).

6. Kaip laikyti SeptoZINC ir kita informacija

Produktą laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant talpyklės etiketės ar dėžutės šalia smėlio laikrodžio piktogramos nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio produkto naudoti negalima.

Produktas yra tinkamas naudoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Po buteliuko atidarymo galima naudoti 28 dienas.

Pakuotės dydis. 1 x 10 ml

 

Sudėtis: Natrio chloridas (7,5 mg/1 ml), benzalkonio chloridas 0,2 mg/1 ml (0,02), cinko gliukonatas, kalio chloridas, magnio chloridas heksahidratas, kalcio chloridas dihidratas, natrio citratas, aqua purificata (išgrynintas vanduo).