Kodas 76776
Gamintojas Omega Teknika, Airija

OMEGA PHARMA WARTNER, karpoms, 50 ml

Paprastųjų ir pėdų karpų šalinimo priemonė

PRIEŠ VARTOJANT WARTNER® PERSKAITYKITE VISĄ PAKUOTĖS LAPELĮ

A.      Kaip veikia Wartner®?

Wartner® gydo paprastąsias ir pėdų karpas taip pat, kaip ir šaldymo metodas, kurį taiko gydytojas.

1.       Wartner® užšaldo paprastąją ar pėdų karpą iki šaknies. Porolono aplikatorių prispaudus prie karpos, oda gali pabalti ir šiek tiek skaudėti, o dėl šaldymo atsirasti gėlimo pojūtis. Atitraukus aplikatorių, odos spalva tampa normali. Skausmas, gėlimo pojūtis greitai rimsta ir daugiausiai per kelias valandas išnyksta.

2.       Kai skausmas ir pabalimas išnyksta, šaldoma sritis gali parausti. Dėl šaldymo per kelias dienas po karpa gali susiformuoti pūslė. Plika akimi jos galima ir nematyti. Gydoma paprastoji ar pėdų.

 

B. Šalutinis poveikis:

-   Kaip ir taikant kitus šaldymo metodus, oda laikinai gali pabalti.
-   Svarbu priemonę vartoti taip, kaip nurodyta, nes pernelyg ilgai veikdamos šaldančios medžiagos gali pažeisti giliuosius odos sluoksnius ir dėl to gali atsirasti randų ir (arba) nervų pažeidimų.
-   Jeigu priemonės patenka ant sveikų rankos ar kojos pirštų audinių (taip gali atsitikti, jeigu aplikatorius laikomas ilgiau nei nurodyta), audiniai gali žūti.
-   Kai kuriems žmonėms gali susiformuoti didesnės pūslės, kurios gali būti skausmingos.
-   Po karpos pašalinimo gali susiformuoti nedideli randeliai arba sutrikti pigmentacija.
-   Vartojant Wartner® dėl preparato žemos šaldymo temperatūros gali atsirasti nedideli nudegimai. Nors yra žinoma apie tokį šalutinį poveikį, tačiau jis pasitaiko retai.
-   Norint sumažinti šalutinio poveikio pasireiškimo riziką, labai svarbu vartoti Wartner® kaip nurodyta pakuotės lapelyje (žiūrėkite vartojimo instrukciją).

Jeigu nesate 100 % įsitikinęs, kad odos pažeidimas yra paprastosios ar pėdų karpos, prieš pradėdami vartoti Wartner®, kreipkitės į gydytoją.
Šią priemonę vartoti gali tik suaugusieji. Jaunesniems nei 4 metų vaikams jos vartoti negalima.
Vartoti nėštumo ar žindymo metu negalima. Jeigu sergate diabetu, vartoti negalima, nes atšaldyta odos vieta gali ilgai negyti arba užgyti nevisiškai. Asmenys, kurių sutrikusi kraujotaka, prieš pradėdami vartoti Wartner®, turi pasitarti su gydytoju.

Negalima vartoti tose vietose, kur oda yra plona arba jautri (pvz.: ant veido, kaklo, pažastų, krūtų, sėdmenų, lytinių organų). Jeigu oda sudirgusi, infekuota, paraudusi ar yra uždegimo požymių
(niežulys ar patinimas), vartoti negalima.
Negalima tepti ant paprastųjų ir pėdų karpų, iš kurių auga plaukai, apgamų, juodų apgamų, pigmentinių dėmių, ar kitų neįprastai atrodančių odos vietų.

 

Gamintojas: Omega Pharma International nv, Venecoweg 26, 9810 Nazareth, Belgija

Platintojas: Richard Bittner AG, Reisnerstrasse 55-57, A 1030 Viena, Austrija

 

 

PAPRASTAS 4 ETAPŲ VARTOJIMAS PAPRASTOSIOMS IR PĖDŲ KARPOMS GYDYTI

 

1 ETAPAS
Mėlyną porolono aplikatoriaus galą suimkite rankos nykščiu ir rodomuoju pirštu ir suspauskite, kad pasirodytų maža angelė. Į porolono aplikatoriaus angelę įstumkite visą aplikatoriaus laikiklio strypelį (kad jo visiškai nesimatytų).

2 ETAPAS
Aerozolio talpyklę laikykite vertikalioje padėtyje atokiau nuo kūno ir atviros liepsnos, karštų paviršių, tiesioginių saulės spindulių ir bet kokių elektros šaltinių. Aplikatoriaus laikiklį su porolono aplikatoriumi įstatykite į angą aerozolio talpyklės viršuje taip, kad porolono aplikatoriaus visiškai nesimatytų. Viena ranka tvirtai laikykite aerozolio talpyklę už apačios, kita 3 sekundes (skaičiuoti nuo 21 iki 23) stipriai spauskite žemyn aplikatoriaus laikiklį.  Spaudžiant girdėsis šnypščiantis garsas.  Nuimkite aplikatoriaus laikiklį su porolono aplikatoriumi nuo vožtuvo.
Porolono aplikatorius bus prisotintas šalto skysčio, gali susiformuoti kondensatas. Šis kondensatas nekenksmingas.

3 ETAPAS
Po poroloninio aplikatoriaus prisotinimo, prieš prispaudžiant jį ant karpos, palaukite 20 s. Temperatūra dar labiau sumažės ir tai užtikrins geresnį Wartner® veiksmingumą. 

4 ETAPAS
Palaukus 20 s. lengvai prispauskite aplikatoriaus laikiklį su porolono aplikatoriumi prie karpos.
-   Paprastosios karpos. Laikykite aplikatorių 20 sekundžių.
-   Pėdų karpos. Laikykite aplikatorių 40 sekundžių.

Įsitikinkite, kad porolono aplikatorius gerai prisispaudęs prie gydomos vietos.
Porolono aplikatorių reikia laikyti prispaustą tiek laiko, kiek nurodyta pagal schemą. Dėl šaldymo gali šiek tiek skaudėti arba atsirasti gėlimo pojūtis.
Po aplikacijos, prieš nuimant porolono aplikatorių nuo aplikatoriaus laikiklio, reikia palaukti 2 minutes. Vieną kartą panaudotą porolono aplikatorių reikia išmesti. Porolono aplikatoriaus naudoti dar kartą arba plikomis rankomis liesti jo galo negalima, kad vėl neužkrėstumėte odos karpų virusu.

2 PAPILDOMI PĖDŲ KARPŲ ŠALINIMO ETAPAI: tinkamas pasiruošimas ir tolimesnė priežiūra

PRIEŠ ŠALINIMĄ
Pirmiausia pamirkykite kojas šiltame vandenyje 5 minutes ir po to su dilde nutrinkite ant ketinamos šalinti karpos esantį raginį sluoksnį.

1-4 ETAPAI
Žr. aukščiau. Taip pat kaip šalinant paprastąsias karpas.

5 ETAPAS
Palaikius  40 sekundžių, toje vietoje gali atsirasti nemalonus spaudimo ar trynimo pojūtis. Jautrią vietą gali padėti apsaugoti patogus pleistras, kurį galima įsigyti daugelyje prekybos vietų.
Minkštų tamponėlių pakuotėje nėra.

G. Po pašalinimo:

-   Gydoma vieta turi būti švari.
-   Galima plaukioti ar maudytis.
-   Gydomos vietos krapštyti ar draskyti negalima.
-   Jeigu reikia, galima užklijuoti apsauginį pleistrą. Pūslių nepradurkite.
-   Jeigu skausmas ir gėlimo pojūtis nepraeina arba atsiranda kitų sutrikimų, kreipkitės į gydytoją.