Kodas 100331
Gamintojas Zentiva

METFORMIN HYDROCHLORIDE ZENTIVA, 500 mg, plėvele dengtos tabletės, N120

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Metformin hydrochloride Zentiva 500 mg plėvele dengtos tabletės

metformino hidrochloridas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Metformin hydrochloride Zentiva ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Metformin hydrochloride Zentiva

3.       Kaip vartoti Metformin hydrochloride Zentiva

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Metformin hydrochloride Zentiva

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Metformin hydrochloride Zentiva ir kam jis vartojamas

 

Metformin hydrochloride Zentiva sudėtyje yra metformino, vaisto, vartojamo cukriniam diabetui gydyti. Jis priklauso biguanidais vadinamų vaistų grupei.

 

Insulinas yra kasoje gaminamas hormonas, kurio dėka Jūsų organizme iš kraujo įsisavinama gliukozė (cukrus). Jūsų organizmas naudoja gliukozę energijai gaminti arba kaupia ją kaip energijos atsargas.

 

Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, kasa gamina nepakankamai insulino arba Jūsų organizmas nesugeba tinkamai jo įsisavinti. Dėl to padidėja gliukozės koncentracija kraujyje. Metformin hydrochloride Zentiva padeda sumažinti gliukozės koncentraciją Jūsų kraujyje iki kiek įmanoma normalios.

 

Jeigu Jūs esate antsvorio turintis suaugęs asmuo, ilgalaikis Metformin hydrochloride Zentiva vartojimas taip pat padeda sumažinti su cukriniu diabetu susijusių komplikacijų riziką. Metformin hydrochloride Zentiva vartojimo metu svoris išlieka nepakitęs arba nedaug sumažėja.

 

Metformin hydrochloride Zentiva vartojamas 2 tipo cukriniu diabetu (dar vadinamu nuo insulino nepriklausančiu diabetu) sergančių pacientų gydymui, kai tik dieta ir fiziniu krūviu gliukozės kiekio kraujyje sureguliuoti nepavyksta. Jis ypač tinka vartoti antsvorio turintiems pacientams.

 

Suaugusieji gali vartoti Metformin hydrochloride Zentiva atskirai arba kartu su kitais vaistais cukriniam diabetui gydyti (geriamaisiais vaistais nuo cukrinio diabeto arba insulinu). 10 metų ir vyresni vaikai bei paaugliai gali vartoti vien tik Metformin hydrochloride Zentiva arba kartu su insulinu.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Metformin hydrochloride Zentiva

 

Metformin hydrochloride Zentiva vartoti draudžiama:

·               jeigu yra alergija metforminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

·                jeigu sutrikusi kepenų funkcija;

·                jeigu yra labai susilpnėjusi inkstų funkcija;

·                jeigu sergate nekontroliuojamu diabetu ir yra, pvz., sunki hiperglikemija (didelis gliukozės kiekis kraujyje), pasireiškia pykinimas, vėmimas, viduriavimas, greitas svorio kritimas, pieno rūgšties acidozė (žr. skyrių „Pieno rūgšties acidozės rizika“ toliau) arba ketoacidozė. Ketoacidozė yra būklė, kai kraujyje kaupiasi medžiagos, vadinamos „ketoniniais kūnais“, ji gali sukelti diabetinę prekomą. Simptomai gali būti pilvo skausmas, greitas ir gilus kvėpavimas, mieguistumas arba neįprastas vaisių kvapas iš burnos;

·                jeigu netekote daug skysčių (dehidratacija) dėl ilgai trukusio ar sunkaus viduriavimo, arba jeigu keletą kartų iš eilės vėmėte. Dehidratacija gali sukelti inkstų funkcijos sutrikimus, kurie gali padidinti pieno rūgšties acidozės riziką (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

·                jeigu sergate sunkia infekcine liga, pvz., liga, kuri pažeidžia plaučius arba bronchus ar inkstus. Sunkios infekcijos gali sutrikdyti inkstų funkciją ir padidinti pieno rūgšties acidozės riziką (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

·                jeigu Jūs gydotės dėl ūmaus širdies nepakankamumo arba neseniai buvo miokardo infarktas, yra sunkus kraujotakos sutrikimas (pvz., šokas) arba pasunkėjęs kvėpavimas. Tai gali sukelti nepakankamą audinių aprūpinimą deguonimi, dėl to gali padidėti pieno rūgšties acidozės rizika (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

·                jeigu vartojate daug alkoholio.

 

Jeigu kuris nors iš aukščiau išvardytų požymių būdingas Jums, prieš pradėdami vartoti šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

 

Būtinai pasitarkite su gydytoju, jeigu:

·                Jums reikia atlikti tyrimus rentgeno spinduliais arba atlikti skenavimą, kurių metu į kraujagysles leidžiama jodo turinčios kontrastinės medžiagos;

·                jeigu Jums numatoma atlikti didelės apimties chirurginę operaciją.

 

Jūs turite nustoti vartoti Metformin hydrochloride Zentiva tam tikrą laiką prieš ir po tyrimo ar operacijos. Gydytojas nuspręs, ar Jums reikia skirti kitą gydymą šiuo laikotarpiu. Svarbu, kad jūs tiksliai laikytumėtės visų gydytojo nurodymų.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pieno rūgšties acidozės rizika

Metformin hydrochloride Zentiva gali sukelti labai retą, bet labai sunkų šalutinį poveikį, vadinamą pieno rūgšties acidoze, ypač jei Jūsų inkstai neveikia tinkamai. Pieno rūgšties acidozės pasireiškimo rizika padidėja ir esant nesureguliuotam diabetui, sunkioms infekcijoms, ilgalaikiam badavimui arba piktnaudžiavimui alkoholiu, dehidratacijai (žr. daugiau informacijos toliau), kepenų funkcijos sutrikimams ir bet kurioms sveikatos būklėms, kai sumažėja organizmo dalies aprūpinimas deguonimi (pvz., ūminei sunkiai širdies ligai).

 

Jeigu kuri nors iš aukščiau išvardintų būklių Jums tinka, dėl tolimesnių nurodymų pasitarkite su gydytoju.

 

Trumpam nustokite vartoti Metformin hydrochloride Zentiva, jeigu Jums yra būklė, kuri gali būti susijusi su dehidratacija (reikšmingu organizmo skysčių netekimu), pvz., sunkus vėmimas, viduriavimas, karščiavimas, karščio poveikis arba mažesnis nei įprastai skysčių suvartojimas. Kreipkitės į gydytoją dėl tolesnių nurodymų.

 

Nustokite vartoti Metformin hydrochloride Zentiva ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę, jeigu Jums pasireiškė pieno rūgšties acidozės simptomų, nes ši būklė gali sukelti komą.

 

Pieno rūgšties acidozės simptomai gali būti:

·                vėmimas;

·                skrandžio skausmas (pilvo skausmas);

·                raumenų mėšlungis;

·                bendras prastos savijautos pojūtis su dideliu nuovargiu;

·                pasunkėjęs kvėpavimas;

·                sumažėjusi kūno temperatūra ir retas širdies plakimas.

 

Pieno rūgšties acidozė yra rimtas sutrikimas, kuris turi būti gydomas ligoninėje.

 

Jeigu Jums reikia atlikti didelę operaciją, turite nustoti vartoti Metformin hydrochloride Zentiva procedūros metu ir kurį laiką po procedūros. Gydytojas nuspręs, kada turite nustoti ir kada vėl pradėti vartoti Metformin hydrochloride Zentiva.

 

Pats Metformin hydrochloride Zentiva nesukelia hipoglikemijos (pernelyg žymaus gliukozės koncentracijos kraujyje sumažėjimo). Tačiau, jeigu Metformin hydrochloride Zentiva vartojate kartu su kitais diabetui gydyti vartojamais vaistais, kurie gali sukelti hipoglikemiją (tokiais kaip sulfonurėjos dariniai, insulinas, meglitinidai), yra hipoglikemijos rizika. Jeigu Jums atsiranda tokių hipoglikemijos simptomų kaip silpnumas, svaigulys, padidėjęs prakaitavimas, greitas širdies plakimas, regėjimo sutrikimų ar darosi sunku sukaupti dėmesį, suvalgykite cukraus ar išgerkite cukraus turinčio gėrimo – tai paprastai padeda.

 

Jeigu esate senyvo amžiaus ir (arba) Jūsų inkstų funkcija yra susilpnėjusi, gydymo Metformin hydrochloride Zentiva metu gydytojas tikrins Jūsų inkstų funkciją mažiausiai kartą per metus arba dažniau.

 

Kiti vaistai ir Metformin hydrochloride Zentiva

Jeigu Jums reikia į kraują suleisti kontrastinės medžiagos, kurios sudėtyje yra jodo, pvz., atliekant rentgeno arba skenavimo tyrimą, prieš leidžiant arba leidimo metu turite nustoti vartoti Metformin hydrochloride Zentiva. Gydytojas nuspręs, kada turite nustoti ir kada vėl pradėti vartoti Metformin hydrochloride Zentiva.

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui. Jums gali reikėti dažniau tirti gliukozės kiekį kraujyje ir inkstų funkciją arba gydytojui gali reikėti koreguoti Metformin hydrochloride Zentiva dozavimą. Ypač svarbu paminėti:

·                vaistus, kurie skatina šlapimo gamybą (diuretikus);

·                vaistus, vartojamus skausmui ir uždegimui gydyti (nesterodinius vaistus nuo uždegimo (NVNU) ir ciklooksigenazės (COX-2) inhibitorius, pvz., ibuprofeną ir celecoksibą);

·                tam tikrus vaistus padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti (angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorius ir angiotenzino II receptorių blokatorius);

·                beta-2 agonistus, pavyzdžiui, salbutamolį ar terbutaliną (vartojamus astmai gydyti);

·                kortikosteroidus (vartojamus gydyti tam tikras būkles, pavyzdžiui, sunkų odos uždegimą arba astmą);

·                vaistus, kurie gali pakeisti Metformin hydrochloride Zentiva koncentraciją Jūsų kraujyje, ypač jei Jūsų inkstų funkcija susilpnėjusi (pvz., verapamilį, rifampiciną, cimetidiną, dolutegravirą, ranolaziną, trimetoprimą, vandetanibą, izavukonazolą, krizotinibą, olaparibą);

·                kitus vaistus cukriniam diabetui gydyti.

 

Metformin hydrochloride Zentiva vartojimas su alkoholiu

Vartodami Metformin hydrochloride Zentiva, venkite piktnaudžiauti alkoholiu, nes tai gali padidinti pieno rūgšties acidozės riziką (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, pasitarkite su gydytoju, jei prireiktų kokių nors gydymo ar gliukozės kiekio kraujyje stebėjimo pokyčių.

 

Šis vaistas nerekomenduojamas, jei žindote kūdikį arba jeigu planuojate žindyti kūdikį.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pats Metformin hydrochloride Zentiva nesukelia hipoglikemijos (sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje). Tai reiškia, kad jis neveiks Jūsų gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.

 

Vis dėlto būkite ypač atsargūs, jei Metformin hydrochloride Zentiva vartojate kartu su kitais vaistais cukriniam diabetui gydyti, kurie gali sukelti hipoglikemiją (pavyzdžiui, sulfonilurėjos dariniais, insulinu, meglitinidais). Hipoglikemijos simptomai yra silpnumas, svaigulys, padidėjęs prakaitavimas, padažnėjęs širdies plakimas, regėjimo sutrikimai arba sunkesnė dėmesio koncentracija. Jei jaučiate tokius simptomus, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Metformin hydrochloride Zentiva sudėtyje yra natrio

Šio vaisto plėvele dengtoje tabletėje yra mažiau nei 1 mmol natrio (23 mg), t. y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

3.       Kaip vartoti Metformin hydrochloride Zentiva

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Metformin hydrochloride Zentiva negali pakeisti sveiko gyvenimo būdo privalumų. Laikykitės bet kurių Jūsų gydytojo nurodymų dėl dietos ir reguliariai mankštinkitės.

 

Rekomenduojama dozė

Vyresniems kaip 10 metų vaikams ir paaugliams pradinė rekomenduojama Metformin hydrochloride Zentiva dozė paprastai yra 500 mg ar 850 m, vartojama vieną kartą per parą. Didžiausia paros dozė yra 2000 mg, suvartojama padalinus į 2 ar 3 dozes. Gydymas vaikams nuo 10 iki 12 metų amžiaus yra tik rekomendacinio pobūdžio ir gali būti paskirtas tik gydytojo sprendimu, nes vartojimo patirtis šioje amžiaus grupėje yra ribota.

 

Suaugusieji paprastai iš pradžių vartoja 500 mg ar 850 mg Metformin hydrochloride Zentiva du ar tris kartus per parą. Didžiausia paros dozė yra 3000 mg, suvartojama padalinus ją į 3 atskiras dozes. Jeigu Jūsų inkstų funkcija yra susilpnėjusi, gydytojas gali skirti mažesnę dozę.

 

Jeigu Jūs kartu vartojate insulino, Jūsų gydytojas Jums pasakys kaip pradėti vartoti Metformin hydrochloride Zentiva.

 

Stebėjimas

·                Gydytojas reguliariai tikrins gliukozės kiekį kraujyje ir pritaikys Metformin hydrochloride Zentiva dozę pagal gliukozės kiekį kraujyje. Būtinai reguliariai pasitarkite su gydytoju. Tai ypač aktualu vaikams, paaugliams arba jeigu esate senyvas asmuo.

·                Gydytojas bent kartą per metus patikrins Jūsų inkstų funkciją. Jei esate senyvas asmuo arba jeigu inkstų funkcija yra sutrikusi, Jums gali tekti tikrintis dažniau.

 

Kaip vartoti Metformin hydrochloride Zentiva

Vartokite Metformin hydrochloride Zentiva tabletes valgio metu arba po valgio. Tai padės išvengti šalutinio poveikio Jūsų virškinimui.

 

Nelaužykite ir nekramtykite tablečių. Kiekvieną tabletę užsigerkite stikline vandens.

 

·                Jei per parą vartojate vieną dozę, išgerkite ją iš ryto (pusryčių metu).

·                Jei per parą vartojate dvi atskiras dozes, išgerkite iš ryto (pusryčių metu) ir vakare (vakarienės metu).

·                Jei per parą vartojate tris atskiras dozes, išgerkite iš ryto (pusryčių metu), per pietus (pietų metu) ir vakare (vakarienės metu).

 

Jeigu praėjus kuriam laikui manote, kad Metformin hydrochloride Zentiva veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Metformin hydrochloride Zentiva dozę

Pavartojus per didelę Metformin hydrochloride Zentiva dozę, gali pasireikšti pieno rūgšties acidozė. Pieno rūgšties acidozės požymiai yra nespecifiniai, tokie kaip vėmimas, pilvo skausmas su raumenų mėšlungiu, bendra bloga savijauta su išreikštu nuovargiu ir pasunkėjęs kvėpavimas. Kiti simptomai yra sumažėjusi kūno temperatūra ir širdies plakimas. Jei pajusite tokius simptomus, Jums nedelsiant gali prireikti gydymo ligoninėje, nes pieno rūgšties acidozė gali sukelti komą. Nedelsdami nutraukite Metformin hydrochloride Zentiva vartojimą ir iš karto kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

 

Pamiršus pavartoti Metformin hydrochloride Zentiva

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Gali pasireikšti toliau išvardytas šalutinis poveikis.

 

Metformin hydrochloride Zentiva gali sukelti labai retą (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų), tačiau labai sunkų šalutinį poveikį, vadinamą pieno rūgšties acidoze (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“). Tokiu atveju turite nustoti vartoti Metformin hydrochloride Zentiva ir nedelsdami kreiptis į gydytoją arba artimiausią ligoninę, nes pieno rūgšties acidozės gali sukelti komą.

 

Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):

·                virškinimo sutrikimai, tokie kaip pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas ir apetito netekimas. Šie požymiai dažniausiai atsiranda pradėjus vartoti Metformin hydrochloride Zentiva. Norėdami sau padėti, paros dozę padalykite į kelias dalis ir Metformin hydrochloride Zentiva gerkite valgio metu arba iškart po valgio. Jeigu šie simptomai toliau tęsiasi, nutraukite Metformin hydrochloride Zentiva vartojimą ir pasitarkite su  gydytoju.

 

Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):

·                skonio jutimo pakitimai.

·                sumažėjęs arba mažas vitamino B12 kiekis kraujyje (simptomai gali būti didelis nuovargis, skausmingas ir raudonas liežuvis (glositas), dilgčiojimas ir badymas (parestezija) ar blyški arba pageltusi oda). Gydytojas gali paskirti kai kuriuos tyrimus, kad išsiaiškintų jūsų simptomų priežastį, nes kai kuriuos iš jų taip pat gali sukelti diabetas arba kitos nesusijusios sveikatos problemos.

 

Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):

·                pieno rūgšties acidozė. Tai labai reta, bet sunki komplikacija, ypač jei Jūsų inkstų funkcija yra sutrikusi. Pieno rūgšties acidozės simptomai yra nespecifiniai (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

·                kepenų funkcijos rodiklių pakitimai arba hepatitas (kepenų uždegimas; jis gali sukelti nuovargį, apetito netekimą, kūno svorio mažėjimą, gali pagelsti arba nepagelsti oda ir akių baltymai). Jei atsiranda šių požymių, nustokite vartoti Metformin hydrochloride Zentiva ir pasitarkite su gydytoju.

·                odos reakcijos, tokios kaip odos paraudimas (eritema), niežulys arba išbėrimas su niežuliu (dilgėlinė).

 

Vaikai ir paaugliai

Riboti duomenys apie poveikį vaikams ir paaugliams parodė, kad šalutinis poveikis buvo panašus į suaugusiųjų savo pobūdžiu ir sunkumu.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Metformin hydrochloride Zentiva

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Metformin hydrochloride Zentiva sudėtis

-           Veiklioji medžiaga yra metformino hidrochloridas.

Kiekvienoje Metformin hydrochloride Zentiva 500 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 500 mg metformino hidrochlorido, atitinkančio 390 mg metformino.

Kiekvienoje Metformin hydrochloride Zentiva 850 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 850 mg metformino hidrochlorido, atitinkančio 662,9 mg metformino.

Kiekvienoje Metformin hydrochloride Zentiva 1000 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 1000 mg metformino hidrochlorido, atitinkančio 780 mg metformino.

-           Pagalbinės medžiagos:

Tabletės branduolys: hipromeliozė, bevandenis natrio karbonatas, povidonas, magnio stearatas.

Tabletės plėvelė: hipromeliozė, makrogolis, titano dioksidas (E 171).

 

Metformin hydrochloride Zentiva išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Metformin hydrochloride Zentiva 500 mg plėvele dengtos tabletės

Baltos, apvalios, abipus išgaubtos, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra V formos vagelė. Tabletė yra apytikriai 12 mm skersmens. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

 

Metformin hydrochloride Zentiva 850 mg plėvele dengtos tabletės

Baltos, pailgos plėvele dengtos tabletės, kurių abiejose pusėse yra V formos vagelė. Tabletės dydis apytikriai 19 mm x 8,7 mm. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

 

Metformin hydrochloride Zentiva 1000 mg plėvele dengtos tabletės

Baltos, pailgos plėvele dengtos tabletės, kurių abiejose pusėse yra vagelės (vienoje pusėje V-formos vagelė). Tabletės dydis apytikriai 19 mm x 10 mm. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

 

PVC/Al lizdinės plokštelės.

 

Pakuotės dydis:

Metformin hydrochloride Zentiva 500 mg: 20, 28, 30, 50, 56, 60, 80, 84, 90, 100, 120, 180, 300, 400, 500 plėvele dengtų tablečių.

Metformin hydrochloride Zentiva 850 mg: 30, 40, 50, 56, 60, 80, 90, 100, 120, 180, 200, 500 plėvele dengtų tablečių.

Metformin hydrochloride Zentiva 1000 mg: 28, 30, 50, 56, 60, 80, 90, 100, 120, 180 plėvele dengtų tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Zentiva, k.s.

U kabelovny 130

Dolní Měcholupy

102 37 Praha 10

Čekija

 

Gamintojas

S.C. ZENTIVA S.A.

B-dul Theodor Pallady nr.50, sector 3

București 032266

Rumunija

 

 

Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Čekija: Mulado

Danija, Estija, Latvija, Norvegija, Suomija, Švedija, Vokietija: Metformin Zentiva

Prancūzija: Metformine Zentiva

Lietuva: Metformin hydrochloride Zentiva

Lenkija, Romania: Zenofor

Slovakija: Mirovian

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-10-19.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.