Kodas 80824
Gamintojas Medochemie

Lorans 1mg tabletės N30

Vaistinis preparatas. Receptinis.
Veiklioji medžiaga:

LORANS 1 mg tabletės

LORANS 2,5 mg tabletės

Lorazepamas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                    Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                    Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.                   Kas yra LORANS ir kam jis vartojamas

2.                   Kas žinotina prieš vartojant LORANS

3.                   Kaip vartoti LORANS

4.                   Galimas šalutinis poveikis

5.                   Kaip laikyti LORANS

6.                   Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.                   Kas yra LORANS ir kam jis vartojamas

 

-                Jūsų vaistas yra vadinamas LORANS. Likusioje pakuotės lapelio dalyje jis yra vadinamas lorazepamu ar lorazepamo tabletėmis. Tabletėse yra lorazepamo

 

Veiklioji medžiaga yra lorazepamas. Jis priklauso vaistų grupei, vadinamai benzodiazepinais. Lorazepamas mažina nerimą ir vartojamas trumpalaikiam sunkaus, paciento veiklą ribojančio ar didelę kančią sukeliančio, nerimo ir nerimo sukeltos nemigos gydymui. Jis taip pat gali būti vartojamas kaip raminamasis vaistas prieš netrukus atliekamą dantų ar chirurginę operaciją.

 

 

2.                   Kas žinotina prieš vartojant LORANS

 

LORANS vartoti negalima:

-                jeigu yra alergija lorazepamui, bet kuriam kitam benzodiazepinui ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                jeigu Jums yra sunkių kvėpavimo ar širdies sutrikimų;

-                jeigu Jums yra didelis nuovargis ar raumenų silpnumas, t. y. liga, vadinama generalizuota miastenija;

-                jeigu Jums yra sunkių kepenų sutrikimų;

-                jeigu Jus kamuoja kvėpavimo problemos miego metu, t. y. liga, vadinama miego apnėja;

-                jeigu yra buvęs nuolatinis piktnaudžiavimas alkoholiu ir (ar) vaistais;

-                jeigu žindote, kadangi lorazepamas gali prasiskverbti į žindyvės pieną (žr. žemiau skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

Jeigu bet kuris iš minėtų atvejų Jums tinka, nevartokite lorazepamo ir grįžkite pas savo gydytoją.

 

Įspėjimai atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti LORANS:

-                jeigu esate nėščia ar mėginate pastoti (žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

-                jeigu Jums yra asmenybės sutrikimas; tai gali reikšti, kad Jums yra didesnė galimybė tapti priklausomu nuo lorazepamo;

-                jeigu Jums yra bet kokių inkstų ar kepenų sutrikimų;

-                jeigu Jus anksčiau kamavo depresija, kadangi gydymo lorazepamu metu ji gali vėl pasireikšti;

-                jeigu Jus kamuoja depresija, kadangi lorazepamas gali stiprinti bet kokius savižudiškus jausmus ar mintis, kurių Jums gali būti;

-                jeigu Jus kamuoja kvėpavimo sutrikimai;

-                jeigu jus kamuoja koordinacijos sutrikimai arba Jūs vartojate daug vaistų, kurie veikia smegenis;

-                jeigu Jus kamuoja padidėjęs akispūdis, t. y. akių liga, vadinama glaukoma;

-                jeigu esate senyvo amžiaus, kadangi Jums gali būti labiau tikėtinas pargriuvimas.

Nors lorazepamas gali vis dar Jums tikti, bet kuriuos Jums tinkančius minėtus punktus turite aptarti su savo gydytoju ar vaistininku. Tai padarykite prieš lorazepamo vartojimą.

 

Kiti vaistai ir LORANS

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kiti vaistai gali daryti įtaką lorazepamo veikimui. Lorazepamas taip pat gali paveikti kitų vaistų veikimo būdą.

 

Pasakykite savo gydytojui, jeigu vartojate:

-                bet kokių kitų raminamųjų preparatų ar vaistų nuo nerimo;

-                antidepresantų;

-                stipraus poveikio skausmą malšiančių vaistų, tokių, kaip tramadolis, kodeinas, morfinas, metadonas;

-                vaistų nuo epilepsijos, pvz., natrio valproato;

-                antihistamininių vaistų nuo alergijos;

-                vaistų nuo nuotaikos ar psichinių sutrikimų, tokių, kaip chlorpromazinas, klozapinas, haloperidolis, loksapinas;

-                vaistų nuo astmos, tokių, kaip teofilinas ar aminofilinas;

-                vaistų, atpalaiduojančių Jūsų raumenis;

-                vaisto nuo podagros, vadinamo probenecidu;

-                vaisto, vadinamo skopalaminu, kurio gali būti vartojama dėl virškinimo trakto problemų ar prieš operaciją.

 

LORANS vartojimas su maistu ir gėrimais

Lorazepamo vartojimo metu negerkite jokių alkoholinių gėrimų.

 

Jeigu visą savo dozę geriate vakare, ji turi būti nevartojama, kol po valgio nepraeis 4 valandos; priešingu atveju kitą dieną Jūs galite jaustis pagiringas.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Lorazepamas turi būti nevartojamas nėštumo metu. Lorazepamas, vartojamas neštumo laikotarpiu, gali pakenkti negimusiam kūdikiui. Jeigu lorazepamo vartojate vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu ar gimdymo metu, Jūsų gimęs kūdikis gali būti mažiau aktyvus, negu kiti kūdikiai; jo raumenys gali būti minkšti ir suglebę, žema kūno temperatūra ir (ar) mažas kraujo spaudimas, kurį laiką jam gali būti kvėpavimo ir žindimo problemų ir jis gali būti išglebęs. Kurį laiką Jūsų kūdikis gali deramai nereaguoti į šaltį. Jeigu Jūs vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu reguliariai vartojate lorazepamo, Jūsų kūdikiui po gimimo gali atsirasti nutraukimo simptomų.

 

Lorazepamas išskirimas su žindyvės pienu, todėl šio vaisto žindymo metu turi būti nevartojama, nebent laukiama nauda moteriai viršija galimą riziką kūdikiui. Priešingu atveju Jūsų kūdikis gali nukentėti nuo raminamojo poveikio ir žindimo sunkumų. Tokiu atveju rekomenduojamas kūdikio sekimas.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Atsisakykite vairuoti, valdyti mechanizmus ar atlikti bet kokią užduotį, reikalaujančia susikaupimo, kol vartojate lorazepamo. Šis vaistas Jums gali sukelti apsnūdimą ir svaiginimą dienos metu bei paveikti Jūsų susikaupimą. Tai gali pasireikšti smarkiau, jeigu nepakankamai miegojote naktį.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines LORANS medžiagas

Šių tablečių sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.                   Kaip vartoti LORANS

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Lorazepamo tabletės turi būti nuryjamos užsigeriant stikline vandens.

 

Didelė dozė prieš miegą gali sukelti apsnūdimą ar svaigulį kitą dieną („pagirių efektas“), ypač jeigu Jūs miegate nepakankamai (reikalingas maždaug 7 - 8 valandų trukmės miegas) (žr. skyrių „Vairavimas ir mechanizmų valdymas“)

 

Jeigu Jums lorazepamo paskirta nuo nerimo ar miego problemų, gydymas paprastai trunka nuo kelių parų iki 4 savaičių, įskaitant dozės mažinimą palaipsniui gydymo pabaigoje.

 

Suaugę žmonėms (vyresni kaip 18 metų)

Nerimas: pradinė dozė yra 0,5 mg. Ji vartojama 2 - 3 kartus per parą. Ji gali būti padidinta iki 2,5 mg (palaikomoji dozė). Paros dozę galima padalyti į 2 ar 3 vienkartines dozes, suvartojamas per kelis kartus dienos metu arba ją galima išgerti kaip vienkartinę dozę vakare, po valgio praėjus 4 valandoms ir likus pusei valandos prieš einant į lovą. Jūsų gydytojas nurodys, kaip dažnai turite gerti savo tablečių.

Turi būti neviršijama didžiausia paros dozė, t. y. 2,5 mg.

 

Nerimo sukelta nemiga: įprastinė pradinė dozė yra 1 mg prieš einant miegoti. Ji gali būti padidinta iki 1 – 2 mg prieš einant miegoti.

 

Dozavimas prieš chirurginę operaciją ar operacinį dantų gydymą: įprasta dozė yra 2 – 4 mg. Ji išgeriama likus vienai ar dviems valandoms iki operacijos.

 

Senyviems pacientams ir tokiems, kuriems yra kepenų ar inkstų sutrikimų, gali būti skiriamos mažesnės dozės: įprastinė pradinė dozė yra maždaug pusė įprastinės suaugusio žmogaus dozės. Jūsų gydytojas pažiūrės, kaip Jūs reaguojate į vaistą ir prireikus pakeis dozę.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Lorazepamo turi būti nevartojama vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams, išskyrus toliau nurodytus gydymo atvejus.

 

Jaunesni kaip 6 metų amžiaus vaikai

Jaunesni kaip 6 metų amžiaus vaikai lorazepamu turi būti negydomi.

 

6 – 12 metų amžiaus vaikai

Dozavimas prieš chirurginę operaciją ar dantų gydymo procedūras: įprasta dozė yra 0,5 mg – 1 mg, atsižvelgiant į vaiko svorį (turi būti neviršijama 0,05 mg/kg kūno svorio dozė), suvartojama iki operacijos likus ne mažiau kaip vienai valandai.

 

13 – 18 metų amžiaus paaugliai

Dozavimas prieš chirurginę operaciją ar dantų gydymo procedūras: įprasta dozė yra 1 mg – 4 mg, suvartojama iki operacijos likus vienai – dviems valandoms.

 

1 mg tabletes galima perlaužti į dvi lygias dozes. Kiekvienoje pusėje tabletės yra 0,5 mg lorazepamo. 2,5 mg tabletes galima perlaužti į dvi lygias dozes. Kiekvienoje pusėje tabletės yra 1,25 mg lorazepamo.

 

 

Jūsų gydytojas gali pakoreguoti dozę, kad ji Jums tiktų, atsižvelgiant į Jūsų reakciją ir kaip toleruojate tabletes. Daugiau gali paaiškinti Jūsų gydytojas. Visada laikykitės gydytojo nurodymų

 

Ką daryti pavartojus per didelę LORANS dozę?

Jūs turite nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos, t. y. arba kviesti savo gydytoja, arba vykti į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Pats (pati) nevairuokite – paprašykite draugo ar kaimyno, kad jus pristatytų, arba kvieskite greitąją pagalbą. Visada pasiimkite su savimi vaisto talpyklę, net jeigu ji tuščia. Tokiu atveju gydytojas sužinos, ko Jūs išgėrėte.

 

Lengvais atvejais galimas apsnūdimas, protinis sumišimas ir apatija, sunkesniais atvejais  gali pasireikšti kalbėjimo sunkumai, neaiški tarsena, gremėzdiškumas ar netvirtumas, sumažėjęs raumenų tonusas, svaigulys ir pusiausvyros bei koordinacijos netekimas.

 

Pamiršus pavartoti LORANS

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu esate gydomas nuo nerimo ir nuo pamištos išgerti dozės praėjo ne daugiau kaip 3 valandos, Jūs turite ją išgerti, kai tik prisiminėte, ir toliau laikytis įprasto dozavimo. Jeigu praėjo daugiau negu 3 valandos, nesijaudinkite, tiesiog gerkite kitą tabletę kada reikia.

Jeigu esate gydomas nuo miego sutrikimų, tabletę gerkite tik jeigu po to galėsite miegoti 7 ar 8 valandas.

 

Kol vartojate LORANS

Lorazepamo tabletės gali paveikti Jūsų susikaupimą ir sukelti apsnūdimą dienos metu.

Išgėrę lorazepamo kai kurie senyvi pacientai gali jausti svaigulį ir jiems gali grėsti nugriuvimas.

Jums gali išsivystyti tolerancija lorazepamui. Po kelių savaičių gydymo palankus poveikis gali tapti mažiau akivaizdus.

Jeigu Jums paskirta lorazepamo ilgiau negu 4 savaitėms, retkarčiais Jūsų gydytojui gali reikėti paimti kraujo mėginius, kad patikrinti Jūsų kraują ir kepenis. Lorazepamas retkarčiais gali paveikti kepenų funkciją ar Jūsų kraują.

Priklausomybė nuo lorazepamo gali pasireikšti po užsitęsusio gydymo. Lorazepamo tabletės paprastai yra išrašomos trumpam gydymo kursui, nuo kelių dienų iki keturių savaičių, įskaitant dozės mažinimą gydymo pabaigoje. Tai sumažina galimybę tapti priklausomu nuo lorazepamo ar kentėti nuo nemalonių padarinių, kai nutraukiate jo vartojimą. Daugiau informacijos pateikiama tolesniame skyriuje „Nustojus vartoti LORANS“.

 

Nustojus vartoti LORANS

Baigus paskirtą gydymą lorazepamu gydytojas nuspręs, ar Jums reikalingas tolesnis gydymas.

 

Lorazepamo tablečių skaičius ir jų vartojimo dažnumas turi būti visada mažinamas laipsniškai, prieš Jums visiškai nutraukiant jų vartojimą. Tai leis Jūsų organizmui įprasti būti be lorazepamo ir sumažins nemalonių efektų galimybę, kai Jūs nutrauksite minėto vaisto vartojimą. Jūsų gydytojas nurodys, kaip tai padaryti.

Kai nutrauksite lorazepamo vartojimą, jums gali pasireikšti nutraukimo simptomai, tokie, kaip galvos skausmas, raumenų skausmas, nerimas, įtampa, depresija, nerimavimas, galvos svaigimas, šleikštulys, viduriavimas, apetito stoka, sumišimas, irzlumas, susijaudinimas, drebulys, skrandžio ir/ar raumenų skausmas, širdies ritmo pokyčiai, trumpalaikis atminties netekimas, kūno temperatūros padidėjimas ir prakaitavimas. Jums gali sugrįžti gydymo pradžioje buvęs miego sutrikimas. Jeigu pasireiškia bet kurie iš minėtų požymių, jie paprastai ilgai netrunka. Jeigu Jus kamuoja bet kuris iš šių požymių, pasikonsultuokite su savo gydytoju.

 

Nenutraukite lorazepamo vartojimo staigiai. Jums gali atsirasti daug sunkesnių nutraukimo požymių, tokių, kaip realybės jausmo praradimas, netikrumo ir atskyrimo nuo gyvenimo jausmas, nesugebėjimas jausti emocijų. Kai kuriems pacientams yra buvęs kojų ir rankų nutirpimas ar dilgčiojimas, vėmimas, spengimas ausyse, trūkčiojimai, matymas ar girdėjimas neesančių dalykų, traukuliai, padidėjęs jautrumas lytėjimui, garsams ir šviesai. Jeigu Jums yra bet kuris iš šių požymių, nedelsiant pasikonsultuokite su savo gydytoju.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.                   Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją, jeigu jums išsivystė bet kuri iš šių požymių:

-                Ūmi, sunki alerginė reakcija, sukeliant kvėpavimo pasunkėjimą ir svaigulį.

-                Sunki alerginė reakcija, susijusi su veido, lūpų ir gerklės patinimu.

-                Odos ir akių baltymų pageltimas.

-                Kvėpavimo sunkumai.

-                Mintys apie savęs žalojimą ar savižudybę.

-                Jūsų psichinės elgsenos pokyčiai, tokie, kaip nerimavimas, susijaudinimas, irzlumas, agresyvumas, haliucinacijos, neįprastas elgesys ar įsitikinimai.

 

Pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui, jeigu Jums pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis

 

Labai dažnai – paveikia daugiau negu 1 iš 10 pacientų:

-                Apsnūdimas, raminamasis poveikis.

-                Nuovargis.

 

Dažnai – paveikia nuo 1 iki 10 pacientų iš 100:

-                Sumišimas, depresija, depresijos išryškėjimas.

-                Prastas raumenų valdymas, galvos svaigimas.

-                Raumenų silpnumas, jėgos praradimas.

-                Energijos stoka.

 

Nedažnai – paveikia nuo 1 iki 10 pacientų iš 1000:

-                Šleikštulys.

-                Lytinio potraukio pokyčiai, impotencija, sumažėjęs orgazmas.

 

Vartojant lorazepamo gauta pranešimų apie toliau išvardytą šalutinį poveikį, tačiau jo dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.

-                Raudonųjų kraujo ląstelių, baltųjų kraujo ląstelių ir kraujo plokštelių skaičiaus sumažėjimas, sukeliantis nepaaiškinamas mėlynes ir kraujavimą, odos blyškumą, silpnumą, dusulį ir (ar) dažnai pasikartojančią infekcinę ligą.

-                Alerginės odos reakcijos, tokios, kaip paraudimas, išbėrimas, plaukų slinkimas.

-                Mažas natrio kiekis kraujyje, koncentruotas (labai tamsus) šlapimas.

-                Labai maža kūno temperatūra.

-                Trumpalaikės atminties netekimas.

-                Raumenų spazmas, sunkumas pilnai išsižioti, polinkis iškišti iš burnos liežuvį, neaiški tarsena, nenormalūs kūno laikysenos pokyčiai, sunkumas susikaupti, galvos svaigimas, sukimosi jausmas, galvos skausmas, drebėjimas, priepuoliai, buvimas be sąmonės.

-                Neryškus vaizdas, sudvejintas vaizdas.

-                Mažas kraujospūdis.

-                Lytinis susijaudinimas.

-                Nerimas, susijaudinimas, jaudrumas, priešiškumas, agresyvumas, įniršis, miego sutrikimai, matymas ar girdėjimas neesančių dalykų – jų pasireiškimas yra daugiau tikėtinas vaikams ir senyviems žmonėms

-                Sumažėjęs kvėpavimo dažnis, dusulys, laikinas kvėpavimo sustojimas, įskaitant sustojimą miego metu, astmos pablogėjimas, kalbėjimo sunkumai, neaiški tarsena.

-                Vidurių užkietėjimas.

-                Kepenų funkcijos pokyčiai – Jūsų gydytojas dėl to tikrins.

-                Pokyčiai Jūsų kraujyje – Jūsų gydytojas dėl to tikrins.

 

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

 

 

5.                   Kaip laikyti LORANS

 

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant kartoninės dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.                   Pakuotės turinys ir kita informacija

 

LORANS sudėtis

-                    Veiklioji medžiaga yra lorazepamas. Kiekvienoje tabletėje jo yra 1 mg arba 2,5 mg.

-        Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, povidonas (K 30), krospovidonas (A tipo), kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo natrio druska, magnio stearatas ir polakrilino kalio druska.

 

LORANS išvaizda ir kiekis pakuotėje

LORANS 1 mg tabletės yra baltos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais, su vagele ir užrašu „1.0”.

 

LORANS 2,5 mg tabletės yra baltos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais, su vagele.

 

LORANS tiekiamas lizdinių plokštelių pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 60, 90, 100 ar 500 tablečių (tiekiama tik vaistinėms ar gydymo įstaigoms).

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

 

Rinkodaros teisės turėtojas

Medochemie Ltd.

1–10 Constantinoupoleos Street

P.O Box 51409, CY – 3505 Limassol

Kipras

 

Gamintojas

Medochemie Ltd, Factory A-Z

2, Michael Erakleous Street

Agios Athanassios Industrial Area

4101 Agios Athanassios Limassol

Kipras

 

arba

 

Farmaceutisch Analytisch Laboratorium Duiven B.V. (FAL Duiven B.V.)

Dijkgraaf 30

6921 RL Duiven

Nyderlandai

 

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 

 

Medochemie Ltd atstovybė Lietuvoje

Gintaro 9-36,

Kaunas LT- 47198

Tel. +370 37 338358

Fax. +370 37 338357

el. paštas: lithuania@medochemie.com

 

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

 

Jungtinė Karalystė- Lorazepam

Graikija - Akivass

Lietuva, Estija - LORANS

Nyderlandai - Lorazepam-GenRx

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2012-12-05

 

 

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/