Kodas 87475
Gamintojas Actavis Nordic, Danija

IVABRADINE ACTAVIS, 7,5 mg, plėvele dengtos tabletės, N56

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Ivabradine Actavis 5 mg plėvele dengtos tabletės

Ivabradine Actavis 7,5 mg plėvele dengtos tabletės

Ivabradinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-           Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-           Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-           Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-           Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.             Kas yra Ivabradine Actavis ir kam jis vartojamas

2.             Kas žinotina prieš vartojant Ivabradine Actavis

3.             Kaip vartoti Ivabradine Actavis

4.             Galimas šalutinis poveikis

5.             Kaip laikyti Ivabradine Actavis

6.             Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.             Kas yra Ivabradine Actavis ir kam jis vartojamas

 

Ivabradine Actavis sudėtyje yra veikliosios medžiagos ivabradino. Ivabradine Actavis yra vaistas nuo širdies ligų, skirtas gydyti:

-           simptominę krūtinės skausmą sukeliančią stabiliąją krūtinės anginą suaugusiems pacientams, kurių širdies susitraukimų dažnis yra lygus 70 kartų per minutę arba didesnis. Jis skirtas vartoti suaugusiems pacientams, kurie netoleruoja arba negali vartoti širdies ligų gydymui skirtų vaistų, vadinamų beta blokatoriais. Šį vaistą, kartu su beta blokatoriais, taip pat gali vartoti suaugusieji pacientai, kurių būklė nėra visiškai kontroliuojama beta blokatoriais;

-           lėtinį širdies nepakankamumą suaugusiems pacientams, kurių širdies plakimo greitis yra daugiau arba lygus 75 susitraukimams per minutę. Derinamas kartu su įprastu gydymu, įskaitant beta blokatorius, arba kai beta blokatorių vartoti negalima ar jie netoleruojami.

 

Stabilioji krūtinės angina (paprastai vadinama krūtinės angina)

Stabilioji krūtinės angina yra širdies liga, pasireiškianti tuo atveju, kai širdis gauna nepakankamą deguonies kiekį. Paprastai ji prasideda sulaukus 40‑50 metų. Dažniausias simptomas yra krūtinės skausmas ir nemalonus pojūtis krūtinėje. Krūtinės anginos priepuolio pasireiškimas labiau tikėtinas, kai padažnėja širdies susitraukimai, pvz., mankštinantis, jaudinantis, sušalus ar pavalgius. Toks širdies susitraukimų padažnėjimas krūtinės angina sergantiems žmonėms gali sukelti krūtinės skausmą.

 

Lėtinis širdies nepakankamumas

Lėtinis širdies nepakankamumas yra širdies liga, kuri atsiranda tada, kai širdis nebegali išstumti pakankamai kraujo į organizmą. Dažniausi širdies nepakankamumo simptomai yra dusulys, nuovargis, pavargimas ir kulkšnių tinimas.

 

Kaip Ivabradine Actavis veikia?

Ivabradine Actavis iš esmės veikia suretindamas širdies ritmą keliais susitraukimais per minutę. Dėl to sumažėja širdies poreikis deguoniui, ypač būklių, kurių metu krūtinės anginos priepuolis tikėtinas labiau, metu. Taip Ivabradine Actavis padeda reguliuoti ir retinti krūtinės anginos priepuolius.

 

Kadangi padidėjęs širdies susitraukimų dažnis neigiamai veikia pacientų, kuriems yra lėtinis širdies nepakankamumas, širdies funkciją ir gyvybines prognozes, tam tikras ivabradino širdies susitraukimų dažnį mažinantis poveikis padeda pagerinti tokių pacientų širdies veiklą ir gyvybines prognozes.

 

 

2.             Kas žinotina prieš vartojant Ivabradine Actavis

 

Ivabradine Actavis vartoti negalima:

-           jeigu yra alergija ivabradinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6.1 skyriuje);

-           jeigu prieš pradedant gydyti širdies ritmas ramybės metu yra per lėtas (širdis susitraukinėja rečiau negu 70 kartų per minutę);

-           jeigu ištiko kardiogeninis šokas (ligoninėje gydomas širdies sutrikimas);

-           jeigu ištiko širdies priepuolis;

-           jeigu kraujospūdis labai mažas;

-           jeigu yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas;

-           jeigu sutrikęs širdies ritmas;

-           jeigu yra širdies nepakankamumas, kuris neseniai pasunkėjo;

-           jeigu širdies plakimą išskirtinai palaiko širdies stimuliatorius;

-           jeigu sergate nestabiliąja krūtinės angina (sunkia liga, kurios metu labai dažnai kartojasi krūtinės skausmo priepuoliai fizinio krūvio ir kitu metu);

-           jeigu jau vartojate vaistinių preparatų nuo grybelinių ligų (pvz., ketokonazolo, itrakonazolo), makrolidinių antibiotikų (pvz., klaritromicino, jozamicino, telitromicino ar geriamųjų eritromicino preparatų), vaistų žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcijai gydyti (pvz., nelfinaviro, ritonaviro) arba nefazodono, t. y. vaisto depresijai gydyti, arba diltiazemo, verapamilio (vaistai vartojami nuo didelio kraujospūdžio ligos arba krūtinės anginos);

-           jeigu esate moteris, galinti susilaukti vaikų ir nenaudojanti veiksmingos kontracepcijos;

-           jeigu esate nėščia arba ketinanti pastoti moteris;

-           jeigu žindote kūdikį.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ivabradine Actavis:

-           jeigu yra širdies ritmo sutrikimai (tokie kaip nereguliarus širdies plakimas, dažnas juntamas širdies plakimas [palpitacija], krūtinės skausmo sustiprėjimas) arba ilgalaikis prieširdžių virpėjimas (nereguliarus širdies plakimas), arba elektrokardiogramos (EKG) pokytis, vadinamasis ilgojo QT sindromas;

-           jeigu pasireiškia tokie simptomai, kaip nuovargis, svaigulys ar dusulys (tokie simptomai gali būti per didelio širdies ritmo sulėtėjimo požymis);

-           jeigu pasireiškia prieširdžių virpėjimo simptomai (pulso dažnis ramybės būsenoje be jokių akivaizdžių priežasčių neįprastai didelis [daugiau kaip 110 susitraukimų per minutę] arba nereguliarus, dėl ko jį sunku išmatuoti);

-           jeigu neseniai ištiko smegenų insultas (smegenų apopleksija);

-           jeigu yra lengvas arba vidutinio sunkumo kraujospūdžio sumažėjimas;

-           jeigu yra nekontroliuojamas kraujo spaudimas, ypač pakeitus antihipertenzinį gydymą;

-           jeigu yra sunkus širdies nepakankamumas arba širdies nepakankamumas su pokyčiu elektrokardiogramoje, vadinamas Hiso pluošto kojytės blokada;

-           jeigu sergate lėtine akių tinklainės liga;

-           jeigu Jums yra vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas;

-           jeigu Jums yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas;

Jeigu bet kuri iš paminėtų būklių Jums tinka, prieš vartojant Ivabradine Actavis arba vartojimo metu nedelsiant pasitarkite su gydytoju.

 

Vaikams ir paaugliams

Ivabradine Actavis neskirtas gydyti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

 

Kiti vaistai ir Ivabradine Actavis

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu vartojate kurį iš toliau išvardytų preparatų, būtinai informuokite gydytoją, kadangi gali reikėti keisti Ivabradine Actavis dozę arba paskirti stebėseną gydymo metu.

-           QT intervalą ilginančių vaistų, vartojamų širdies ritmo sutrikimui bei kitokioms būklėms gydyti:

-           chinidino, dizopiramido, sotalolio, ibutilido, amjodarono (vaistų nuo širdies ritmo sutrikimo);

-           bepridilio (vaisto nuo krūtinės anginos);

-           kai kurių vaistų nuo nerimo, šizofrenijos ar kitokios psichozės (pvz., pimozido, ziprazidono, sertindolo);

-           vaistų nuo maliarijos (pvz., meflokvino, halofantrino);

-           pentamido (vaisto nuo parazitų sukeliamų ligų);

-           cisaprido (vaisto nuo gastroezofaginio refliukso ligos);

-           į veną leidžiamo eritromicino (antibiotiko);

-           flukonazolo (priešgrybelinio vaisto);

-           rifampicino (antibiotiko);

-           barbitūratų (vaistų nuo nemigos ir epilepsijos);

-           fenitoino (vaisto nuo epilepsijos);

-           paprastųjų jonažolių preparatų (vaistažolių preparatų nuo depresijos);

-           kai kurių rūšių diuretikų, kurie gali sumažinti kalio koncentraciją kraujyje, tokie kaip furozemidas, hidrochlorotiazidas, indapamidas (vartojami edemai, aukštam kraujospūdžiui gydyti).

 

Ivabradine Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais

Ivabradine Actavis vartojimo metu reikia vengti gerti greipfrutų sulčių.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nevartokite Ivabradine Actavis, jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti (žr. poskyrį „Ivabradine Actavis vartoti negalima“).

Jeigu esate nėščia ir vartojate Ivabradine Actavis, pasitarkite su gydytoju.

Nevartokite Ivabradine Actavis, jeigu galite pastoti, nebent naudojate veiksmingas kontracepcijos priemones (žr. poskyrį „Ivabradine Actavis vartoti negalima“).

Nevartokite Ivabradine Actavis, jeigu žindote kūdikį (žr. poskyrį „Ivabradine Actavis vartoti negalima“). Pasitarkite su gydytoju, jeigu žindote arba ketinate žindyti kūdikį, nes gydymo Ivabradine Actavis metu žindymą reikia nutraukti.

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Ivabradine Actavis gali trumpam sukelti regimuosius šviesos fenomenus (laikinas ryškumo padidėjimas regos lauko dalyje, žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Jeigu tai pasireiškia, vairuoti ir valdyti mechanizmus tada, kai staiga gali kisti šviesos intensyvumas, reikia atsargiai, ypač vairuojant naktį.

 

Ivabradine Actavis sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių rūšių cukraus, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.             Kaip vartoti Ivabradine Actavis

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ivabradine Actavis reikia vartoti valgio metu.

 

Jeigu Jums yra gydoma stabilioji krūtinės angina

Pradinė dozė neturėtų viršyti vienos Ivabradine Actavis 5 mg tabletės du kartus per parą. Jeigu krūtinės anginos simptomai išlieka ir Jūs gerai toleruojate 5 mg du kartus per parą vartojamą dozę, dozė gali būti padidinta. Palaikomoji dozė neturėtų viršyti 7,5 mg du kartus per parą. Gydytojas paskirs Jums tinkamą dozę. Įprasta dozė yra viena tabletė ryte ir viena tabletė vakare. Kai kuriais atvejais (pvz., jeigu esate senyvo amžiaus), gydytojas gali Jums paskirti vartoti pusę vaisto dozės, t. y. pusę Ivabradine Actavis 5 mg tabletės (ši dozė atitinka 2,5 mg ivabradino) ryte ir pusę 5 mg tabletės vakare.

 

Jeigu Jums yra gydomas lėtinis širdies nepakankamumas

Įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra 5 mg du kartus per parą, prireikus didinant dozę iki 7,5 mg du kartus per parą. Gydytojas paskirs Jums tinkamą dozę. Įprasta dozė yra viena tabletė ryte ir viena tabletė vakare. Kai kuriais atvejais (pvz., jeigu esate senyvo amžiaus), gydytojas gali Jums paskirti vartoti pusę vaisto dozės, t. y. pusę Ivabradine Actavis 5 mg tabletės (ši dozė atitinka 2,5 mg ivabradino) ryte ir pusę 5 mg tabletės vakare.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Ivabradine Actavis dozę?

Pavartojus per didelę Ivabradine Actavis dozę, gali pasireikšti dusulys ir nuovargis, kadangi per daug suretėja širdies susitraukimai. Jei tai pasireiškia, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Pamiršus pavartoti Ivabradine Actavis

Jeigu pamiršote pavartoti Ivabradine Actavis, kitą dozę vartokite atėjus įprastam vartojimo laikui. Nevartokite dvigubos dozės norėdami kompensuoti praleistą dozę.

Ant lizdinės plokštelės išspausdintas kalendorius turėtų Jums padėti prisiminti, kada paskutinį kartą pavartojote Ivabradine Actavis tabletę.

 

Nustojus vartoti Ivabradine Actavis

Kadangi krūtinės anginos ar lėtinio širdies nepakankamumo gydymas tęsiasi visą gyvenimą, prieš nutraukdami šio vaisto vartojimą kreipkitės į gydytoją.

Jeigu manote, kad Ivabradine Actavis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.             Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jeigu Jums pasireiškė toliau išvardytas sunkus šalutinis poveikis, nutraukite Ivabradine Actavis vartojimą ir nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos:

-        veido, liežuvio arba gerklės patinimas, sunkumas kvėpuoti arba ryti (angioeneurozinė edema) – tai pasireiškia nedažnai (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 100 žmonių).

 

Dažniausiai pasireiškiantis šio vaisto šalutinis poveikis yra priklausomos nuo dozės ir susijusios su vaisto veikimo mechanizmu.

 

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau nei 1 iš 10 žmonių)

Regimieji šviesos fenomenai (trumpalaikis ryškumo padidėjimas, dažniausiai atsirandantis dėl staigaus šviesos intensyvumo pokyčio). Jie gali būti apibūdinami kaip aureolių matymas, spalvoti blyksniai, vaizdo suskaidymas arba daugybiniai vaizdai. Daugiausiai tai pasireiškia pirmų dviejų mėnesių gydymo laikotarpiu, po to gali pasireikšti pakartotinai ir pranyksta gydymo metu ar pabaigus gydymą.

 

Dažnas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 žmonių)

Širdies funkcijos pokytis (simptomai yra širdies ritmo sulėtėjimas). Jie ypač pasireiškia per pirmuosius 2‑3 mėnesius nuo gydymo pradžios.

 

Kitas šalutinis poveikis

 

Dažnas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 žmonių)

Galvos skausmas, svaigulys, neryškus matymas (miglotas matymas), nereguliarus, greitas širdies susitraukinėjimas, nenormalus širdies plakimo pojūtis ir nekontroliuojamas kraujo spaudimas.

 

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 100 žmonių)

Alpimas, susidvejinęs vaizdas, sutrikęs vaizdas, galvos svaigimas (vertigo), juntamas dažnas širdies plakimas (palpitacija) ir papildomi širdies susitraukimai, žemas kraujospūdis, apsunkintas kvėpavimas (dusulys), blogumas (pykinimas), vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo skausmas, odos išbėrimas, raumenų mėšlungis, nuovargio pojūtis, silpnumo pojūtis, laboratorinių tyrimų pokyčiai: padidėjęs eozinofilų (baltųjų kraujo kūnelių) kiekis, per didelis šlapimo rūgšties kraujyje kiekis, padidėjusi kreatino (raumenyse skylanti medžiaga) koncentracija kraujyje, stebimi širdies EKG pokyčiai.

 

Retas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 1000 žmonių)

Odos paraudimas, niežėjimas, dilgėlinė, bloga savijauta.

 

Labai retas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10000 žmonių)

Nereguliarus širdies plakimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.             Kaip laikyti Ivabradine Actavis

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP/Tinka ikinurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.             Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Ivabradine Actavis sudėtis

-           Veiklioji medžiaga yra ivabradinas (hidrochlorido pavidalu).

Kiekvienoje Ivabradine Actavis 5 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg ivabradino (hidrochlorido pavidalu).

Kiekvienoje Ivabradine Actavis 7,5 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 7,5 mg ivabradino (hidrochlorido pavidalu).

-           Pagalbinės tablečių šerdies medžiagos yra magnio stearatas (E470B), bevandenis koloidinis silicio dioksidas (E551), maltodekstrinas, kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas; tablečių plėvelės – polivinilo alkoholis (E1203), titano dioksidas (E171), makrogolis 3350 (E1521), talkas (E553b).

 

Ivabradine Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje

Ivabradine Actavis 5 mg tabletės yra baltos arba beveik baltos, ovalo formos, abipus išgaubtos, dengtos plėvele, kurių vienoje pusėje įspausta “A274”, o kitoje yra vagelė. Tablečių matmenys yra 8,2 x 4,1 mm.

Ivabradine Actavis 7,5 mg tabletės yra baltos arba beveik baltos, trikampio formos, abipus išgaubtos, dengtos plėvele, kurių vienoje pusėje įspausta “A267”. Tablečių matmenys yra 7,5 x 7,2 mm.

 

OPA-aliuminio-PE-sausiklio/aliuminio-PE lizdinės plokštelės. Sausiklis yra poliolefino sandariklio sluoksnyje. Daugiasluoksnė plėvelė apsaugo, kad sausiklis nesiliestų su tabletėmis. Lizdinės plokštelės supakuotos į kartono dėžutes, kuriose yra 14, 28, 30, 56, 60, 84, 90, 98, 112 ir 120 plėvele dengtų tablečių.

 

OPA-aliuminio-PE-sausiklio/aliuminio-PE kalendorinės lizdinės plokštelės. Sausiklis yra poliolefino sandariklio sluoksnyje. Daugiasluoksnė plėvelė apsaugo, kad sausiklis nesiliestų su tabletėmis. Lizdinės plokštelės supakuotos į kartono dėžutes, kuriose yra 14, 28, 30, 56, 60, 84, 90, 98, 112 ir 120 plėvele dengtų tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Actavis Group PTC ehf.

Reykjavíkurvegi 76-78

220 Hafnarfjörður

Islandija

 

Gamintojas

Balkanpharma - Dupnitsa AD

3 Samokovsko Shosse Str.

Dupnitsa 2600

Bulgarija

 

arba

 

Merckle GmbH

Ludwig-Merckle-Strasse 3

89143 Blaubeuren, Baden-Wuerttemberg

Vokietija

 

arba

 

PLIVA Hrvatska d.o.o. (PLIVA Croatia Ltd.)

Prilaz baruna Filipovića 25

10000 Zagreb

Kroatija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

UAB „Sicor Biotech“

Molėtų pl. 5

LT-08409 Vilnius

Tel. +370 5 266 02 03

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Vokietija

Ivabradin- ratiopharm 5 mg Filmtabletten

Ivabradin- ratiopharm 7,5 mg Filmtabletten

Austrija

Ivabradin- ratiopharm 7,5 mg Filmtabletten

Ivabradin ratiopharm 7,5 mg Filmtabletten

Kroatija

Ivabradin Actavis 5 mg filmom obložene tablete

Ivabradin Actavis 7,5 mg filmom obložene tablete

Čekija

Ivabradin Teva 5 mg

Ivabradin Teva 7,5 mg

Estija

Ivabradine Actavis

Islandija

Ivabradine Teva

Danija

Ivabradin Teva B.V.

Italija

Ivabradina Teva Italia

Latvija

Ivabradine Actavis 5 mg apvalkotās tabletes

Ivabradine Actavis 7,5 mg apvalkotās tabletes

Lietuva

Ivabradine Actavis 5 mg plėvele dengtos tabletės

Ivabradine Actavis 7,5 mg plėvele dengtos tabletės

Portugalija

Ivabradine Mepha

Rumunija

Ivabradină Teva 5 mg comprimate filmate

Ivabradină Teva 7,5 mg comprimate filmate

Slovakija

Ivabradine Teva Slovakia 5 mg

Ivabradine Teva Slovakia 7,5 mg

Ispanija

Ivabradina ratiogen 5 mg comprimidos recubiertos con película EFG

Ivabradina ratiogen 7,5 mg comprimidos recubiertos con película EFG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-07-17.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.