EFFENTORA 100 mikrogramų žandinės tabletės
EFFENTORA 200 mikrogramų žandinės tabletės
EFFENTORA 400 mikrogramų žandinės tabletės
EFFENTORA 600 mikrogramų žandinės tabletės
EFFENTORA 800 mikrogramų žandinės tabletės
Fentanilis
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
– Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
– Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
– Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
– Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra EFFENTORA ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant EFFENTORA
3. Kaip vartoti EFFENTORA
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti EFFENTORA
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra EFFENTORA ir kam jis vartojamas
EFFENTORA veiklioji medžiaga yra fentanilio citratas. EFFENTORA yra skausmą malšinantis vaistas, vadinamas opioidu, kuris vartojamas skausmo proveržiams malšinti vėžiu sergantiems suaugusiesiems, kurie nuolatiniam (visą parą trunkančiam) vėžio sukelto skausmo malšinimui jau vartoja kitų opioidų.
Skausmo proveržiai yra papildomas, ūminis skausmo protrūkis, kurį galite pajusti nepaisant to, kad vartojate savo įprastus opioidinius skausmą malšinančius vaistus.
2. Kas žinotina prieš vartojant EFFENTORA
EFFENTORA vartoti NEGALIMA:
• jeigu ne mažiau kaip vieną savaitę reguliariai nevartojate gydytojo skirtų, kasdien įprastine tvarka vartojamų opioidinių vaistų (pvz., kodeino, fentanilio, hidromorfono, morfino, oksikodono, petidino), vartojamų nuolatinio skausmo malšinimui; jeigu nevartojate šių vaistų, Effentora Jums vartoti negalima, nes nuo jo gali pavojingai sulėtėti ir (arba) susilpnėti arba net visai sustoti kvėpavimas;
• jeigu yra alergija fentaniliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
• jeigu Jus kamuoja sunkūs kvėpavimo sutrikimai arba sunkios su kvėpavimo takų nepraeinamumu (obstrukcija) susijusios plaučių ligos
• jeigu Jus kamuoja trumpalaikis skausmas, kuris nėra skausmo proveržis, pvz., skausmas dėl sužalojimų arba operacijos, arba galvos skausmas/migrena.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
EFFENTORA vartojimo metu toliau vartokite kitus opoidinių vaistus nuo skausmo, skirtus nuolatiniam vėžio skausmui malšinimui visą parą.
Jeigu vartojate EFFENTORA, kitų fentanilio preparatų, anksčiau Jums skirtų skausmo proveržiams malšinti, vartoti negalima. Jeigu namie tebeturite tų fentanilio preparatų, kreipkitės į vaistininką patarimo, kaip juos sunaikinti.
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, PRIEŠ vartodami EFFENTORA:
• jeigu kitų opoidinių vaistų nuo skausmo, kurių vartojate nuolatiniam (visą parą trunkančiam) vėžio sukeltam skausmui malšinti, poveikis dar nenusistovėjo;
• jeigu Jums yra sveikatos sutrikimų, darančių poveikį kvėpavimui (pvz., astma, švokštimas arba dusulys);
• jeigu patyrėte galvos traumą;
• jeigu Jūsų pulsas itin retas arba sergate kitomis širdies ligomis;
• jeigu Jūsų kepenų ar inkstų veikla sutrikusi, nes šie organai dalyvauja skaidant vaistą;
• jeigu Jums yra skysčių trūkumas arba žemas kraujospūdis;
• jeigu Jums yra daugiau nei 65 metai, Jums gali reikėti mažesnės dozės ir gydytojas labai atidžiai apsvarstys bet kokį dozės didinimą;
• jeigu Jums yra širdies sutrikimų, ypač sulėtėjęs širdies plakimas;
• vartojate benzodiazepinus (žr. „Kiti vaistai ir Effentora“ 2 skyriuje). Vartojant benzodiazepinus, gali padidėti sunkaus šalutinio poveikio, įskaitant mirtį, tikimybė;
• jeigu vartojate vaistus nuo depresijos ar psichozės (selektyviuosius serotonino reabsorbcijos inhibitorius [SSRI] bei serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitorius [SNRI], monoaminooksidazės (MAO) inhibitorius; žr. „Effentora vartoti negalima“ ir „Kiti vaistai ir Effentora“ 2 skyriuje). Šių vaistų vartojimas kartu su Effentora gali sukelti serotonino sindromą, potencialiai gyvybei pavojingą būklę (žr. „Kiti vaistai ir Effentora“ 2 skyriuje);
• Jums pasireiškia šių simptomų derinys: pykinimas, vėmimas, anoreksija, nuovargis, silpnumas, svaigulys ir mažas kraujospūdis. Kartu šie simptomai gali rodyti galimai gyvybei pavojingą būklę, vadinamą antinksčių nepakankamumu, t. y., būklę, kuriai esant antinksčiai negamina pakankamai hormonų;
• jeigu dėl opioidų vartojimo Jums kada nors pasireiškė antinksčių nepakankamumas arba lytinių hormonų stoka (androgenų nepakankamumas) (žr. „Sunkus šalutinis poveikis“ 4 skyriuje);
• jeigu Jums yra buvęs alkoholizmas, piktnaudžiavimas bet kokiais vaistais arba priklausomybė nuo jų;
• jeigu geriate alkoholio; žr. skyrių „EFFENTORA vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu“.
Kreipkitės į gydytoją, KOL vartojate Effentora, jeigu:
• Jums pasireiškia skausmas arba padidėjęs jautrumas skausmui (hiperalgezija), kurio neveikia didesnė Jūsų vartojamo vaisto dozė, kurią paskyrė gydytojas.
Kreipkitės SKUBIOS medicininės pagalbos, jeigu:
• vartojant Effentora Jums pasireiškia simptomai, pvz., pasunkėjęs kvėpavimas arba svaigulys, liežuvio, lūpų ar liežuvio patinimas. Tai gali būti ankstyvi sunkios alerginės reakcijos (anafilaksijos, padidėjusio jautrumo; žr. „Sunkus šalutinis poveikis“ 4 skyriuje) simptomai.
Jeigu EFFENTORA atsitiktinai pavartoja kitas asmuo
Jeigu manote, kad kitas asmuo atsitiktinai suvartojo EFFENTORA, nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos. Stenkitės neleisti vaistą pavartojusiam asmeniui užmigti, kol neatvyks greitoji pagalba.
Jeigu kitas asmuo atsitiktinai pavartojo EFFENTORA, jam gali pasireikšti šalutinis poveikis, aprašytas 3 skyriuje „Pavartojus per didelę EFFENTORA dozę“.
Vaikams ir paaugliams
Šio vaisto neduokite vaikams ir paaugliams, jaunesniems kaip 18 metų.
Kiti vaistai ir EFFENTORA
Prieš pradėdami vartoti EFFENTORA pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jeigu vartojate ar neseniai vartojote bent vieną iš šių vaistų arba dėl to nesate tikri:
• Effentora vartojimas kartu su raminamaisiais vaistais, pvz., benzodiazepinais ar susijusiais vaistais, didina mieguistumo, pasunkėjusio kvėpavimo (kvėpavimo slopinimo), komos riziką ir gali būti pavojingas gyvybei. Dėl to šių vaistų skyrimą kartu reikia svarstyti tik, kai negalima taikyti kitų gydymo variantų.
Tačiau jeigu gydytojas skiria Effentora kartu su raminamaisiais vaistais, gydytojas turi parinkti mažiausias veiksmingas dozes ir mažiausią vartojimo kartu trukmę.
Pasakykite gydytojui apie visus Jūsų vartojamus raminamuosius vaistus (pvz., migdomuosius, nerimą slopinančius vaistus, kai kuriuos vaistus alerginėms reakcijoms gydyti (antihistamininius vaistus) arba trankviliantus) ir atidžiai laikykitės gydytojo rekomenduojamų dozių. Gali būti naudinga informuoti draugus arba giminaičius apie pirmiau nurodytus požymius bei simptomus. Jeigu pasireiškė tokių simptomų, kreipkitės į gydytoją.
• kai kurių raumenų relaksantų, pvz., baklofeno, diazepamo (taip pat žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);
• bet kokių vaistų, galinčius daryti poveikį EFFENTORA skaidymui organizme, pvz., ritonaviro, nelfinaviro, amprenaviro ir fosamprenaviro (vaistų, padedančių gydyti ŽIV infekciją) arba kitų vadinamųjų CYP3A4 inhibitorių, pvz., ketokonazolo, itrakonazolo arba flukonazolįo (vartojamų grybelinių infekcinių ligų gydymui), troleandomicino, klaritromicino arba eritromicino (vaistų bakterinių infekcinių ligų gydymui), aprepitanto (vartojamo nuo stipraus pykinimo) ir diltiazemo bei verapamilio (vaistų, kuriais gydomas aukštas kraujospūdis arba širdies ligos);
• monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriais vadinamų vaistų (vartojamų nuo sunkios depresijos), arba jeigu šių vaistų vartojote per pastarąsias 2 savaites;
• tam tikro tipo stiprių vaistų nuo skausmo, vadinamųjų dalinio poveikio receptorių agonistų/antagonistų, pvz., buprenorfino, nalbufino ir pentazocino (vaistų, skirtų skausmo gydymui). Vartojant šiuos vaistus, Jums gali pasireikšti vartojimo nutraukimo (abstinencijos) sindromas (pykinimas, vėmimas, viduriavimas, nerimas, šaltkrėtis, drebulys ir prakaitavimas);
• jeigu vartojate tokius vaistus kaip tam tikri vaistai nuo depresijos ar psichozės, padidėja šalutinio poveikio rizika. Effentora gali sąveikauti su šiais vaistais ir Jums gali pasireikšti psichinės būklės pokyčių (pvz., susijaudinimas, haliucinacijos, koma) ir kitas poveikis, pvz., aukštesnė nei 38 °C kūno temperatūra, padažnėjęs širdies plakimas, nepastovus kraujospūdis ir refleksų sustiprėjimas, raumenų sąstingis, koordinacijos nebuvimas ir (arba) virškinimo trakto bei žarnyno simptomai (pvz., pykinimas, vėmimas, viduriavimas). Gydytojas pasakys, ar Effentora Jums tinka.
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
EFFENTORA vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
• EFFENTORA galima vartoti prieš valgį arba pavalgius, tačiau ne valgio metu. Prieš vartodami EFFENTORA galite išgerti vandens, kad sudrėktų burna, tačiau negerkite ir nevalgykite, kai tabletė yra burnoje.
• Vartodami EFFENTORA negerkite greipfrutų sulčių, nes jos gali turėti įtakos vaisto skaidymui organizme.
• Vartodami EFFENTORA negerkite alkoholio. Alkoholis gali padidinti sunkių nepageidaujamų reiškinių pasireiškimo pavojų, įskaitant mirtį.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumas
EFFENTORA vartoti nėštumo metu prieš tai nepasitarus su gydytoju negalima.
Jei nėštumo metu ilgą laiką vartojamas EFFENTORA, yra rizika, kad naujagimiui išsivystys abstinencijos simptomai, kurie, jei nepastebimi ir negydomi gydytojo, gali kelti pavojų gyvybei.
Negalima vartoti EFFENTORA gimdymo metu, nes fentanilis gali sukelti kvėpavimo slopinimą naujagimiui.
Žindymo laikotarpis
Fentanilio gali patekti į motinos pieną ir jis gali sukelti nepageidaujamą poveikį žindomam kūdikiui. Jei žindote kūdikį, EFFENTORA vartoti negalima. Nepradėkite žindymo, kol po paskutinės EFENTORA dozės suvartojimo praėjo mažiau nei 5 paros.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Pasitarkite su gydytoju, ar pavartojus EFFENTORA Jums saugu vairuoti arba valdyti mechanizmus. Vairuoti arba valdyti mechanizmų negalima, jeigu jaučiatės mieguisti arba apsvaigę; jeigu neaiškiai matote arba dvejinasi vaizdas; jeigu negalite susikaupti. Labai svarbu, kad prieš vairuodami arba valdydami mechanizmus žinotumėte, kaip Jus veikia EFFENTORA.
EFFENTORA sudėtyje yra natrio
Vienoje 100 mikrogramų EFFENTORA tabletėje yra 10 mg natrio. Vienoje 200 mikrogramų, 400 mikrogramų, 600 mikrogramų ir 800 mikrogramų EFFENTORA tabletėje yra 20 mg natrio. Turite į tai atsižvelgti ir pasitarti su gydytoju, jeigu Jums kontroliuojamas natrio kiekis maiste.
3. Kaip vartoti EFFENTORA
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozavimas ir vartojimo dažnis
Kai pradėsite vartoti EFFENTORA, gydytojas stebės Jus, kad nustatytų dozę, kuri numalšina skausmo proveržį. Labai svarbu, kad EFFENTORA vartotumėte tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Pradinė dozė yra 100 mikrogramų. Jums tinkamos dozės nustatymo metu gydytojas gali nurodyti vartoti daugiau kaip vieną vaisto tabletę vienam skausmo proveržiui. Jeigu skausmo proveržis nesiliovė po 30 minučių, jo malšinimui dozės nustatymo metu galima suvartoti ne daugiau kaip 1 papildomą EFFENTORA tabletę.
Gydytojui nustačius Jums tinkamą vaisto dozę, paprastai reikai vartoti vieną tabletę vienam skausmo proveržiui malšinti. Tolesnio gydymo kurso metu Jūsų skausmo slopinimo preparatų (analgetikų) poreikis gali pasikeisti. Gali reikėti didesnių vaisto dozių. Jeigu skausmo proveržis nesiliovė po 30 minučių, jo malšinimui dozės nustatymo metu galima suvartoti ne daugiau kaip 1 papildomą EFFENTORA tabletę.
Jeigu nustatytoji tinkama EFFENTORA dozė nenumalšina skausmo proveržio, kreipkitės į gydytoją. Gydytojas nuspręs, ar reikia pakeisti vaisto dozę.
Prieš vaistu EFFENTORA slopindami kitą skausmo proveržį, palaukite ne mažiau kaip 4 valandas.
Turite nedelsdami pranešti gydytojui, jeigu vartojate EFFENTORA daugiau kaip keturis kartus per parą, nes tokiu atveju gali reikėti keisti Jūsų gydymo režimą. Gydytojas gali pakeisti Jūsų nuolatinio skausmo gydymo režimą; kai Jūsų nuolatinis skausmas vėl bus veiksmingai malšinamas, gydytojas gali pakeisti EFFENTORA dozę. Jeigu gydytojas įtaria su Effentora susijusį padidėjusį jautrumą skausmui (hiperalgeziją), galima apsvarstyti Jūsų Effentora dozės sumažinimą (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ 2 skyriuje). Siekiant veiksmingiausio skausmo malšinimo, informuokite gydytoją apie Jūsų patiriamą skausmą ir EFFENTORA poveikį, kad prireikus būtų galima pakeisti dozę.
Nekeiskite EFFENTORA arba kitų vaistų nuo skausmo dozės savarankiškai. Kitą dozę skirti ir jos poveikį stebėti gali tik gydytojas.
Jeigu abejojate dėl tinkamos dozės arba turite klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.
Vartojimo metodas
EFFENTORA žandinės tabletės vartojamos ant burnos gleivinės. Įsidėjus tabletę į burną, ji ima tirpti; vaistas įsiskverbia per burnos gleivinę ir patenka į kraujotaką. Vartojant vaisto nurodytu būdu jis greičiausiai patenka į kraujotaką ir sumažina skausmo proveržį.
Vaisto vartojimas
• Atidarykite lizdinę plokštelę tik tada, kai esate pasiruošę vartoti tabletę. Iš lizdinės plokštelės išimtą tabletę reikia iškart suvartoti.
• Per perforuotą liniją atplėškite lizdinės plokštelės dalį su vieną lizdu.
• Sulenkite lizdinės plokštelės dalį išilgai nurodytos linijos.
• Nulupkite lizdinės plokštelės dengiamąjį sluoksnį, kad atsidengtų tabletė. NEMĖGINKITE išstumti tabletės per plokštelę, nes tai gali pažeisti tabletę.
Išėmę tabletę iš lizdo, iškart užkiškite visą tabletę šalia krūminio danties tarp dantenų ir žando (kaip parodyta paveiksle). Gali būti, kad gydytojas patars Jums vietoj to pasikišti tabletę po liežuviu.
• Nemėginkite tabletės sutrinti arba perlaužti.
• Nekąskite, nečiulpkite, nekramtykite ar nenurykite tabletės, nes vaistas malšins skausmą silpniau, nei vartojamas nurodytu būdu.
• Palikite tabletę tarp dantenų ir žando iki ištirps; paprastai tai trunka maždaug 14–25 minutes.
• Tabletei tirpstant už žando galite jausti švelnų burbuliavimą.
• Jeigu gleivinė sudirgo, galite pakeisti tabletės vietą ant dantenų.
• Po 30 minučių, jei burnoje tebėra tabletės likučių, juos galima nuryti užsigeriant stikline vandens.
Ką daryti pavartojus per didelę EFFENTORA dozę?
• Dažniausios šalutinės reakcijos yra mieguistumas, negalavimas ar svaigulys. Jeigu prieš tabletei visiškai ištirpstant pasijuntate labai apsvaigę arba labai mieguisti, išskalaukite burną vandeniu ir iškart išspjaukite tabletės likučius į kriauklę arba į klozetą.
• Sunkus EFFENTORA šalutinis poveikis yra sulėtėjęs ir (arba) susilpnėjęs kvėpavimas. Jis gali pasireikšti, jei EFFENTORA dozė Jums per didelė arba jei suvartojote per daug EFFENTORA. Pastebėję tokį poveikį nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.
Pamiršus pavartoti EFFENTORA
Jeigu tebejaučiate skausmo proveržį, galite suvartoti EFFENTORA kaip nurodė gydytojas. Jeigu prasiveržęs skausmas nurimo, nevartokite EFFENTORA iki sekančios skausmo proveržio.
Nustojus vartoti EFFENTORA
Effentora vartojimą turite nutraukti, kai Jums nebepasireiškia skausmo proveržiai. Tačiau turite toliau kaip įprasta vartoti opioidinių vaistų nuolatiniam vėžio sukeltam skausmui malšinti, kaip nurodė gydytojas. Nutraukiant Effentora vartojimą, Jums gali pasireikšti vartojimo nutraukimo (abstinencijos) simptomai, panašūs į galimą Effentora šalutinį poveikį. Jeigu Jums pasireiškė vartojimo nutraukimo simptomai arba jeigu Jums neramu dėl skausmo malšinimo, turite kreiptis į gydytoją. Gydytojas įvertins, ar Jums reikia vartoti vaistą vaisto nutraukimo simptomams sumažinti arba pašalinti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveiki, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Pastebėję bent vieną šalutinį poveikį, kreipkitės į gydytoją.
Sunkus šalutinis poveikis
• Sunkiausias EFFENTORA šalutinis poveikis yra susilpnėjęs kvėpavimas, žemas kraujospūdis ir šokas. EFFENTORA, kaip ir kiti fentanilio preparatai, gali sukelti sunkius kvėpavimo sutrikimus, kurie gali būti mirtini. Jeigu pasijutote labai mieguisti arba jeigu Jūsų kvėpavimas sulėtėjo ir (arba) susilpnėjo, Jums arba Jūsų slaugytojui būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ir iškviesti greitąją medicinos pagalbą.
• Jeigu Jums pasireiškė toliau išvardytų simptomų derinys, nedelsdami kreipkitės į gydytoją:
- pykinimas, vėmimas, anoreksija, nuovargis, silpnumas, svaigulys ir mažas kraujospūdis.
Šie kartu pasireiškiantys simptomai gali būti potencialiai gyvybei pavojingos būklės, vadinamos antinksčių nepakankamumu, požymis. Tai būklė, kai antinksčių liaukos gamina nepakankamai hormonų.
Kitas šalutinis poveikis
Labai dažnas: gali pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 10
• svaigulys, galvos skausmas;
• pykinimas, vėmimas;
• tabletės vartojimo vietoje: skausmas, opa, sudirginimas, kraujavimas, tirpulys, jautrumo praradimas, paraudimas, sutinimas arba spuogeliai.
Dažnas: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10
• nerimo arba sumišimo jausmas, depresija, nemiga;
• sutrikęs skonio pojūti, kūno masės sumažėjimas;
• mieguistumas, raminamasis poveikis (sedacija), didelis nuovargis, silpnumas, migrena, rankų ir kojų tirpimas bei tinimas, vaistų vartojimo nutraukimo (abstinencijos) sindromas (gali pasireikšti tokiu šalutiniu poveikiu: pykinimu, vėmimu, viduriavimu, nerimu, šaltkrėčiu, drebuliu ir prakaitavimu), drebulys, griuvinėjimas, šaltkrėtis;
• vidurių užkietėjimas, burnos uždegimas, burnos džiuvimas, viduriavimas, rėmuo, apetito praradimas, skrandžio skausmas, nemalonus pojūtis skrandyje, sutrikęs virškinimas, dantų skausmas, burnos pienligė;
• niežėjimas, stiprus prakaitavimas, bėrimas;
• dusulys, gerklės skausmas;
• baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas, raudonųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas, kraujospūdžio sumažėjimas arba padidėjimas, neįprastai greitas širdies ritmas;
• raumenų skausmas, nugaros skausmas;
• nuovargis.
Nedažnas: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100
• gerklės perštėjimas;
• kraujo krešėjimą sukeliančių ląstelių kiekio sumažėjimas;
• pakylėjimo, nervingumo, nenormalios savijautos, įtampos arba lėtumo pojūtis; tikrovėje nesančių dalykų matymas arba girdėjimas (haliucinacijos), pritemusi sąmonė, dvasinės būklės pokyčiai, priklausomybė (susijusi su piktnaudžiavimu vaistu), orientacijos praradimas, negalėjimas susikaupti, pusiausvyros praradimas, sukimosi pojūtis (vertigo), kalbėjimo problemos, skambėjimas ausyje, nemalonus pojūtis ausyje;
• sutrikęs arba neryškus matymas, paraudusios akys;
• neįprastai sulėtėjęs širdies ritmas, stiprus šilumos pojūtis (karščio pylimas);
• sunkūs kvėpavimo sutrikimai, kvėpavimo sutrikimai miegant,
• viena ar daugiau burnos problemų: opa, jautrumo praradimas, nemalonus pojūtis, pakitusi spalva, minkštųjų audinių sutrikimai, liežuvio sutrikimai, skausmingas arba pūslelėmis ar opomis išbertas liežuvis, dantenų skausmas, suskirdusios lūpos, dantų sutrikimai;
• stemplės uždegimas, virškinimo trakto paralyžius, tulžies pūslės sutrikimai;
• šaltas prakaitas, veido tinimas, viso kūno niežėjimas, plaukų slinkimas, raumenų mėšlungis, raumenų silpnumas, bloga savijauta, nemalonus pojūtis krūtinėje, troškinimas, šalčio pojūtis, karščio pojūtis, šlapinimosi sutrikimai;
• negalavimas;
• veido raudonis.
Retas: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000
• mąstymo sutrikimai, judesių sutrikimai;
• pūslelės burnoje, lūpų džiuvimas, pūlių kaupimasis po oda burnoje;
• testosterono trūkumas, neįprastas pojūtis akyje, šviesos žybsnių matymas, nagų lūžinėjimas;
• alerginės reakcijos, pvz., išbėrimas, paraudimas, patinę lūpos ir veidas, dilgėlinė.
Dažnis nežinomas: negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis
• sąmonės praradimas, kvėpavimo sustojimas, traukuliai (priepuoliai);
• lytinių hormonų trūkumas (androgenų trūkumas);
• priklausomybė nuo vaistų (priklausomybė);
• narkotikų vartojimas;
• delyras (tarp simptomų gali būti šių derinys: susijaudinimas, neramumas, dezorientacija, sumišimas, baimė, nesamų dalykų matymas arba girdėjimas, miego sutrikimas, košmarai);
• ilgalaikis gydymas fentaniliu nėštumo metu naujagimiui gali sukelti nutraukimo simptomus, kurie gali būti pavojingi gyvybei (žr. 2 skyrių).
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti EFFENTORA
Skausmą malšinanti EFFENTORA veiklioji medžiaga yra labai stipri, jeigu atsitiktinai vaisto suvartos vaikas, jo gyvybei gali kilti pavojus. Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
• Ant lizdinės plokštelės etiketės arba dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
• Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
• Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
EFFENTORA sudėtis
Veiklioji medžiaga yra fentanilis. Vienoje tabletėje yra
• 100 mikrogramų fentanilio (citrato pavidalu)
• 200 mikrogramų fentanilio (citrato pavidalu)
• 400 mikrogramų fentanilio (citrato pavidalu)
• 600 mikrogramų fentanilio (citrato pavidalu)
• 800 mikrogramų fentanilio (citrato pavidalu)
Pagalbinės medžiagos yra manitolis, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, natrio-vandenilio karbonatas, bevandenis natrio karbonatas, bevandenė citrinų rūgštis, magnio stearatas.
EFFENTORA išvaizda ir kiekis pakuotėje
Žandinės tabletės yra plokščios, apvalios tabletės nuožulniais kraštais; vienoje tabletės pusėje įspausta „C“, kitoje pusėje „1“, jeigu tai EFFENTORA 100 mikrogramų tabletė, „2“, jeigu tai EFFENTORA 200 mikrogramų tabletė, „4“, jeigu tai EFFENTORA 400 mikrogramų tabletė, „6“, jeigu tai EFFENTORA 600 mikrogramų tabletė ir „8“, jeigu tai EFFENTORA 800 mikrogramų tabletė.
Kiekvienoje lizdinėje plokštelėje yra 4 žandinės tabletės, lizdinės pakuotės tiekiamos dėžutėse po 4 arba 28 žandines tabletes.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas
TEVA B.V.
Swensweg 5
2031 GA Haarlem
Nyderlandai
Gamintojas
Teva Pharmaceuticals Europe B.V.
Swensweg 5
2031 GA HAARLEM
Nyderlandai
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą arba skambinkite nurodytais numeriais: België/Belgique/Belgien
Teva Pharma Belgium N.V./S.A. /AG
Tel/Tél: +32 3 820 73 73 |
Lietuva
UAB “Sicor Biotech”
Tel: +370 5 266 02 03 |
България
Тева Фармасютикълс България ЕООД
Teл.: +359 2 489 95 82 |
Luxembourg/Luxemburg
Teva Pharma Belgium N.V./S.A./AG.
Tél: +32 3 820 73 73 |
Česká republika
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
Tel: +420 251 007 111 |
Magyarország
Teva Gyógyszergyár Zrt.
Tel.: (+ 36) 1 288 6400 |
Danmark
Teva Denmark A/S
Tlf: +45 44 98 55 11 |
Malta
Teva Pharmaceuticals Ireland
Tel: +353 51 321740 |
Deutschland
TEVA GmbH
Tel: +49 731 402 08 |
Nederland
Teva Nederland B.V.
Tel: +31 (0) 800 0228 400 |
Eesti
Teva Eesti esindus
UAB Sicor Biotech
Eesti filiaal
Tel: + 372 661 0801 |
Norge
Teva Norway AS
Tlf: +47 66 77 55 90 |
Ελλάδα
Teva Ελλάς Α.Ε.
Τηλ: +30 210 72 79 099 |
Österreich
ratiopharm Arzneimittel Vertriebs-GmbH
Tel.Nr.: +43/1/97007 0 |
España
Teva Pharma, S.L.U.
Tel: + 34 91 387 32 80 |
Polska
Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.
Tel.: +48 22 345 93 00 |
France
Teva Santé
Tél: +33 1 55 91 7800 |
Portugal
Teva Pharma - Produtos Farmacêuticos, Lda.
Tel: +351 21 476 75 50 |
Hrvatska
Pliva Hrvatska d.o.o
Tel: + 385 1 37 20 000 |
România
Teva Pharmaceuticals S.R.L.
Tel: +4021 230 65 24 |
Ireland
Teva Pharmaceuticals
Ireland
Tel: +353 (0) 51 321 740 |
Slovenija
Pliva Ljubljana d.o.o.
Tel: +386 1 58 90 390 |
Ísland
Teva Norway AS
Sími: +47 66 77 55 90 |
Slovenská republika
TEVA Pharmaceuticals Slovakia s.r.o.
Tel: +421257267911 |
Italia
Teva Italia S.r.l.
Tel: +39 028917981 |
Suomi/Finland
ratiopharm Oy
Puh/Tel: +358 20 180 5900 |
Κύπρος
Teva Ελλάς Α.Ε.
Τηλ: +30 210 72 79 099 |
Sverige
Teva Sweden AB
Tel: +46 (0)42 12 11 00 |
Latvija
Sicor Biotech filiāle Latvijā
Tel: +371 67 323 666 |
United Kingdom
Teva UK Limited
Tel: +44 1977628500 |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas {MMMM-mm}.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu