Kodas 1858
Gamintojas Ranbaxy

CIFRAN, 500 mg, plėvele dengtos tabletės, N10

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Cifran 500 mg plėvele dengtos tabletės

Ciprofloksacinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Cifran ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Cifran

3.       Kaip vartoti Cifran

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Cifran

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.                   Kas yra Cifran ir kam jis vartojamas

 

Cifran veiklioji medžiaga yra ciprofloksacinas. Ciprofloksacinas yra antibiotikas, priklausantis fluorochinolonų šeimai. Ciprofloksacinas veikia, užmušdamas bakterijas, kurios sukelia infekcijas. Jis veikia tik prieš specifines bakterijų atmainas.

 

Suaugusieji

Cifran naudojamos šių suaugusiųjų bakterinių infekcijų gydymui:

 • kvėpavimo takų infekcijos;
 • užsitęsusios arba pasikartojančios ausų ir prienosinių ančių infekcijos;
 • šlapimo takų infekcijos;
 • sėklidžių infekcijos;
 • moterų lyties organų infekcijos;
 • virškinamojo trakto ir pilvo ertmės infekcijos;
 • odos ir minkštųjų audinių infekcijos;
 • kaulų ir sąnarių infekcijos;
 • Neisseria meningitidis sukeltų infekcijų prevencijai;
 • įkvėpus juodligės sukėlėjų.

 

Ciprofloksacinas gali būti naudojamas gydymui pacientų, turinčių mažą baltųjų kraujo ląstelių kiekį (neutropenija) ir karščiuojančių dėl įtariamos bakterinės infekcijos.

 

Jei sergate sunkia infekcine liga ar liga, kurią sukėlė daugiau, kaip vienos rūšies bakterijos, kartu su Cifran Jums gali būti paskirtas papildomas gydymas antibiotikais.

 

Vaikai ir paaugliai

 

Cifran 500 mg plėvele dengtos tabletės, prižiūrint sveikatos priežiūros specialistui, yra naudojamos šių vaikų ir paauglių bakterinių infekcijų gydymui:

 • cistine fibroze sergančių vaikų ir paauglių plaučių ir bronchų infekcijos,
 • komplikuotos šlapimo takų infekcijos, įskaitant infekcijas, kurios pasiekė inkstus (pielonefritą),
 • įkvėpus juodligės sukėlėjų.

 

 

2.                   Kas žinotina prieš vartojant Cifran

 

Cifran vartoti negalima:

-          jeigu yra alergija veikliajai medžiagai, kitiems chinolonams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-          Jeigu vartojate tizanidiną (žr. 2 skyrių „Kitų vaistų vartojimas“);

 

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Prieš vartojant šį vaistą

Jeigu anksčiau vartodami chinolonų arba fluorochinolonų patyrėte bet kokią sunkią nepageidaujamą reakciją, fluorochinolonų / chinolonų grupės antibakterinių vaistų, įskaitant Cifran, vartoti negalima. Tokiu atveju kuo skubiau pasakykite gydytojui.

 

Praneškite gydytojui:

        jeigu kada nors sirgote inkstų ligomis, nes gali prireikti pakoreguoti gydymą,

        jei sergate epilepsija ar kita neurologine liga,

        jeigu kada nors anksčiau gydant antibiotikais, pavyzdžiui, Cifran, yra buvę problemų su sausgyslėmis,

        jei sergate generalizuota miastenija (pasireiškia tam tikros rūšies raumenų nusilpimas),

        jei yra širdies veiklos sutrikimų (aritmijų) - vartoti šį vaistą reiktų atsargiai, jei turite įgimtą prailgėjusį QT intervalą arba jūsų šeimoje yra arba buvo pailgėjusio QT intervalo atvejų (matomi EKG, elektrinės širdies veiklos registravimo metu), jums yra sutrikusi druskų pusiausvyra kraujyje (ypač mažas kalio ar magnio kiekis kraujyje), labai lėtas širdies ritmas (vadinamas bradikardija), silpna širdies veikla (širdies nepakankamumas), praeityje turėjote širdies priepuolį (miokardo infarktą), esate moteris ar senyvo amžiaus žmogus ar vartojate kitų vaistų, sukeliančių nenormalius pokyčius EKG (žr. 2 skyrių „Kitų vaistų vartojimas“).

        jei Jums ar jūsų šeimos nariui yra žinomas gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas (G6FD), nes vartojant ciprofloksaciną jums gali išsivystyti anemijos rizika;

                                         jei pajutote, kad susilpnėjo rega ar pasireiškė kitokie poveikiai akims;

                                         jeigu Jums diagnozuotas stambios kraujagyslės padidėjimas arba „išsipūtimas“ (aortos aneurizma arba stambios kraujagyslės periferinė aneurizma);

                                         jeigu Jūs praeityje patyrėte aortos atsisluoksniavimo epizodą (aortos sienelės plyšimą);

                                         jeigu kuriam nors iš Jūsų giminaičių diagnozuota aortos aneurizma arba aortos atsisluoksniavimas arba Jums nustatyta kitų rizikos veiksnių arba tokių sutrikimų pavojų didinančių sutrikimų (pvz., jungiamojo audinio sutrikimų, kaip antai Marfano sindromas arba kraujagyslių Elerso–Danloso (Ehlers-Danlos) sindromas, arba kraujagyslių sutrikimų, kaip antai Takajasu (Takayasu) arteritas, gigantinių ląstelių arteritas, Bechčeto (Behcet) liga, padidėjęs kraujospūdis arba nustatyta aterosklerozė).

 

Jeigu Jums pasireikštų ūminis stiprus skausmas pilvo, krūtinės arba nugaros srityje, nedelsdami kreipkitės skubios medicininės pagalbos.

 

Kai kurių lyties takų infekcijų gydymui, gydytojas gali su ciprofloksacinu paskirti kitą antibiotiką. Jei po 3 parų gydymo simptomai nepalengvėja - kreipkitės į savo gydytoją.

 

Vartojant šį vaistą

 

Jei vartojant Cifran įvyktų viena iš paminėtų reakcijų, skubiai praneškite gydytojui. Gydytojas nuspręs, ar reikia nutraukti gydymą Cifran.

        Sunki, ūmi alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija arba šokas, angioedema). Netgi po pirmos dozės yra maža tikimybė, kad įvyks sunki alerginė reakcija su šiais simptomais: spaudimu krūtinėje, galvos svaigimu, pykinimu arba alpuliu, arba svaigimo pojūčiu stojantis. Jei taip atsitiktų, nutraukite Cifran vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju.

        Retai gali pasireikšti sąnarių skausmas ir tinimas bei sausgyslių uždegimas arba plyšimas. Rizika yra didesnė, jeigu esate senyvo amžiaus (vyresni kaip 60 metų), Jums buvo persodintas organas, yra sutrikusi inkstų funkcija arba esate gydomi kortikosteroidais. Sausgyslių uždegimas ir plyšimai gali pasireikšti per pirmąsias 48 gydymo valandas ir net praėjus iki kelių mėnesių po gydymo Cifran nutraukimo. Pasireiškus pirmajam sausgyslių skausmo arba uždegimo požymiui (pvz., kulkšnies, riešo, alkūnės, peties arba kelio), nustokite vartoti Cifran, kreipkitės į gydytoją ir stenkitės nejudinti skausmingos vietos. Venkite bereikalingos fizinės veiklos, nes tai gali padidinti sausgyslių plyšimo riziką.

        Jei sergate epilepsija arba kita neurologine liga, pavyzdžiui, smegenų išemija ar insultu, galite pajusti su centrine nervų sistema susijusį pašalinį poveikį. Jei taip atsitiktų, nutraukite Cifran vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju.

        Pirmą kartą pavartojus Cifran, Jums gali pasireikšti psichiatrinių reakcijų. Jei sergate depresija ar psichoze, gydymui naudojant Cifran, simptomai gali pablogėti (gali kilti minčių apie savižudybę, kurios gali baigtis mėginimu nusižudyti ar savižudybe). Jei taip atsitiktų, nutraukite Cifran vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju.

        Retai Jums gali pasireikšti nervo pažeidimo (neuropatijos) simptomų, tokių kaip skausmas, deginimas, dilgčiojimas, tirpimas ir (arba) silpnumas, ypač pėdų ir kojų arba plaštakų ir rankų. Jeigu taip atsitiktų, nustokite vartoti Cifran ir nedelsdami pasakykite gydytojui, kad būklė netaptų galimai negrįžtama.

        Jei sutrinka Jūsų matymas arba atsiranda kitoks poveikis akims, nedelsiant pasikonsultuokite su akių gydytoju (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).

        Buvo pranešta apie hipoglikemijos atvejus, dažniausiai diabetu sergantiems, vyresnio amžiaus pacientams. Jei taip atsitinka, nedelsdami kreipkitės į gydytoją

        Geriant antibiotikus, taip pat ir Cifran, gali prasidėti viduriavimas, jis gali užsitęsti net keletą savaičių po to, kai nutrauksite vaisto vartojimą. Jei viduriavimas labai sustiprėja ar užsitęsia, arba Jūs pastebite, kad išmatose atsirado kraujo arba gleivių, nedelsiant nutraukite Cifran vartojimą, nes tai gali būti pavojinga gyvybei. Nevartokite viduriavimą stabdančių ar peristaltiką slopinančių vaistų ir susisiekite su gydytoju.

        Jei Jums reikia atlikti šlapimo arba kraujo tyrimus, pasakykite gydytojui arba laboratorijos darbuotojams, kad vartojate Cifran.

        Jei sergate inkstų liga, pasakykite apie tai gydytojui, nes gali reikėti koreguoti vaisto dozę.

        Cifran gali sukelti kepenų pakenkimų. Jei pastebėsite kokių nors simptomų, pavyzdžiui, apetito nebuvimas, gelta (odos pageltimas), šlapimo patamsėjimas, niežulys, pilvo skausmai, nustokite vartoti Cifran ir tuoj pat susisiekite su gydytoju.

        Dėl Cifran vartojimo gali sumažėti leukocitų skaičius ir nusilpti Jūsų atsparumas infekcijoms. Jei Jums pasireiškia tokie infekcijos simptomai, kaip karščiavimas ir ryškus bendros būklės pablogėjimas, arba karščiavimas su tokiais vietiškai pasireiškiančiais simptomais, kaip gerklės (ryklės, burnos) skausmas ar šlapinimosi sutrikimai, turite nedelsdami pasikonsultuoti su gydytoju. Bus atliekamas kraujo tyrimas, patikrinant, ar nėra galimo leukocitų skaičiaus sumažėjimo (agranuliocitozės). Svarbu pasakyti gydytojui, kokius vaistus vartojate.

        Vartojant Cifran, Jūsų oda tampa jautresnė saulės šviesai ar ultravioletiniams (UV)

spinduliams. Venkite intensyvių saulės spindulių poveikio ar dirbtinės UV šviesos, pavyzdžiui,

soliariume.

 

 

Ilgalaikis, negalią sukeliantis ir galimai negrįžtamas sunkus šalutinis poveikis

Fluorochinolonų / chinolonų grupės antibakteriniai vaistai, įskaitant Cifran, siejami su labai retu, bet sunkiu šalutiniu poveikiu, kuris kartais gali būti ilgalaikis (trunkantis mėnesius arba metus), sukelti negalią arba būti galimai negrįžtamas. Jam priskiriamas rankų ir kojų sausgyslių, raumenų ir sąnarių skausmas, pasunkėjęs vaikščiojimas, neįprasti pojūčiai, tokie kaip badymas, dilgčiojimas, kutenimas, tirpimas arba deginimas (parestezija), jutimų sutrikimai, įskaitant regos, skonio, uoslės ir klausos sutrikimus, depresija, atminties sutrikimas, sunkus nuovargis ir sunkūs miego sutrikimai.

 

Jeigu pavartojus Cifran pasireiškė bet kuris nurodytas šalutinis poveikis, prieš tęsdami gydymą nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jūs ir Jūsų gydytojas nuspręsite, ar gydymą reikia tęsti, ir apsvarstysite gydymą kitos klasės antibiotiku.

 

Kiti vaistai ir Cifran

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nevartokite Cifran kartu su tizanidinu, nes dėl to gali atsirasti nepageidaujamų reiškinių, pavyzdžiui, sumažėti kraujospūdis ar atsirasti mieguistumas (žr. 2 skyrių „Cifran vartoti negalima“).

 

Yra žinoma, kad šie vaistai Jūsų organizme reaguoja su Cifran. Cifran vartojimas kartu su šiais vaistais, gali turėti įtakos šių vaistų terapiniam poveikiui. Dėl to taip pat gali padidėti šių nepageidaujamų reiškinių pasireiškimo tikimybė.

 

Praneškite gydytojui, jeigu vartojate šių vaistų:

        vitamino K antagonistų (pvz.: varfarino, acenokumarolio, fenprokumono arba fluindiono) arba kitų geriamųjų antikoaguliantų (kraujui skystinti);

        probenecido (podagrai);

        metotreksato (tam tikroms vėžio rūšims, žvynelinei, reumatoidiniam artritui gydyti);

        teoflino (kvėpavimo sutrikimams);

        tizanidino (raumenų spazmams ir išsėtinei sklerozei gydyti);

        olanzapino (nuo psichozės);

        klozapino (nuo psichozės);

        ropinirolo (Parkinsono ligai gydyti);

        fenitoino (epilepsijai);

        metoklopramido (virškinimo sutrikimams gydyti);

        ciklosporino (vaistas vartojamas įvairių odos būklių ir reumatoidinio artrito gydymui ir po organo persodinimo);

        glibenklamido (diabetui gydyti);

        kitų vaistų, galinčių keisti jūsų širdies ritmą: vaistų, priklausančių antiaritmikų grupei (pvz., chinidinas, hidrochinidinas, dizopiramidas, amjodaronas, sotalolas, dofetilidas, ibutilidas), triciklių antidepresantų, kai kurių antimikrobinių vaistų (priklausančių makrolidų grupei), kai kurių antipsichozinių vaistų.

 

Vartojant Cifran, gali padidėti šių vaistų koncentracija kraujyje:

        pentoksifilino (kraujotakos ligoms gydyti);

        kofeino;

        duloksetino (depresijos bei skausmo, sukelto periferinės diabetinės neuropatijos gydymui);

        lidokaino (naudojamas širdies ritmo sutrikimams gydyti arba kaip anestetikas);

        sildenafilio (erekcijos sutrikimams gydyti);

       agomelatino;

              zolpidemo. 

 

Kai kurie vaistai gali susilpninti Cifran poveikį. Praneškite gydytojui, jeigu vartojate šiuos vaistus:

        vaistus rūgštingumui mažinti;

        omeprazolo;

        mineralų papildų;

        sukralfato;

        polimerinių fosfatų rišiklių (pvz., sevelamero arba lantano karbonato);

        vaistų arba papildų, kurių sudėtyje yra su kalcio, magnio, aliuminio arba geležies.

 

Jei šiuos vaistus vartoti būtina, vartokite Cifran likus dviems valandoms iki šių vaistų vartojimo ir ne mažiau kaip keturioms valandoms po jų vartojimo.

 

Cifran vartojimas su maistu ir gėrimais

Jei Cifran vartojate valgio metu, nevalgykite ir negerkite jokių pieno produktų (pavyzdžiui, pieno ar jogurto) arba gėrimų, kuriuose pridėta kalcio, kai geriate tabletes, nes jie gali pakenkti veikliosios medžiagos įsisavinimui.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumo metu patartina vengti vartoti Cifran. Praneškite gydytojui, jeigu planuojate pastoti.

 

Žindymo metu Cifran  nevartokite, nes ciprofloksacinas išsiskiria su motinos pienu ir gali pakenkti Jūsų kūdikiui.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Cifran gali sumažinti Jūsų budrumą. Gali pasireikšti nepageidaujamos neurologinės reakcijos. Todėl prieš vairuodami arba prieš valdydami mechanizmus įsitikinkite, kad žinote, kaip Jus veikia Cifran. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju.

 

 

3.                   Kaip vartoti Cifran

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Gydytojas tiksliai patars, kiek reikės išgerti Cifran, o taip pat, kaip dažnai ir kiek ilgai jį vartoti. Tai priklausys nuo infekcijos rūšies ir jos pasireiškimo sunkumo.

 

Pasakykite gydytojui, jei sergate inkstų ligomis, nes gali prireikti pritaikyti dozę.

 

Gydymas paprastai trunka nuo 5 iki 21 paros, bet sergant sunkiomis infekcijomis, gali užtrukti ilgiau. Tabletes išgerkite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei nesate tikri, kiek Cifran  gerti ir kaip, paklauskite gydytojo arba vaistininko.

1.      Nurykite tabletes, užsigerdami dideliu kiekiu skysčio. Nekramtykite tablečių, nes jų skonis nėra malonus.

2.      Stenkitės išgerti tabletes maždaug tuo pačiu metu kiekvieną parą.

3.      Galite išgerti tabletes, kai valgote, arba tarp valgymų. Bet koks su maistu gaunamas kalcis rimtai neįtakoja įsisavinimo. Vis dėlto, nevartokite Cifran  su tokiais pieno produktais, kaip pienas arba jogurtas, arba kalciu praturtintomis vaisių sultimis (pvz., kalciu praturtintomis apelsinų sultimis).

 

Nepamirškite gerti daug skysčių, kai vartojate Cifran.

 

Pavartojus per didelę Cifran dozę

Jei vaisto perdozuojama, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar artimiausią gydymo įstaigą. Jei įmanoma kartu pasiimkite vaistą arba jo pakuotę ir parodykite gydytojui.

 

Pamiršus pavartoti Cifran

Jei praleidote vaisto dozę, išgerkite ją kuo įmanoma greičiau. Jei pamirštąją dozę prisiminsite, tada, kai greitai reikės gerti kitą, praleistos dozės negerkite ir toliau vaistą vartokite kaip įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Įsitikinkite, kad pabaigėte savo gydymo kursą.

 

Nustojus vartoti Cifran

Svarbu užbaigti gydymo kursą, netgi tuo atveju, jei po keleto parų pradėjote geriau jaustis. Jei nustosite gerti vaistus per anksti, infekcija gali būti nevisiškai išgydyta, ir infekcijos simptomai gali pablogėti. Taip pat gali išsivystyti atsparumas antibiotikui.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

4.                   Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Dažnas (gali pasireikšti rečiau nei 1 iš 10 žmonių):

-        pykinimas, viduriavimas;

-        sąnarių skausmai vaikams.

 

Nedažnas (gali pasireikšti rečiau nei 1 iš 100 žmonių):

-        grybelinės superinfekcijos;

-        didelės eozinofilų, tam tikros rūšies leukocitų, koncentracijos;

-        apetito nebuvimas;

-        hiperaktyvumas arba sujaudinimas;

-        galvos skausmas, svaigulys, miego sutrikimai, skonio suvokimo sutrikimai;

-        vėmimas, pilvo skausmas, tokios virškinimo problemos, kaip diskomfortas skrandyje (nevirškinimas arba rėmuo), arba dujų susidarymas;

-        padidėjęs kai kurių medžiagų kiekis kraujyje (transaminazių ir (arba) bilirubino);

-        išbėrimas, niežulys arba dilgėlinė;

-        sąnarių skausmai suaugusiems;

-        sutrikusi inkstų funkcija;

-        raumenų ir kaulų skausmas, negalavimas (astenija) arba karščiavimas;

-        šarminės fosfatazės (tam tikros kraujyje esančios medžiagos) padaugėjimas kraujyje.

 

Retas (gali pasireikšti rečiau nei 1 iš 1 000 žmonių):

-                  žarnų uždegimas (kolitas), susijęs su antibiotikų vartojimu (labai retais atvejais gali būti mirtinas) (Žr. 2 skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“);

-        kraujo sudėties pokyčiai (leukopenija, leukocitozė, neutropenija, anemija), sumažėjęs arba padidėjęs krešėjimo faktoriaus (trombocitų) kiekis;

-        alerginė reakcija, patinimas (edema) arba staigus odos ir gleivinių patinimas (angioneurozinė edema);

-        padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje (hiperglikemija);

-        sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija) (žr. 2 skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“);

-        konfūzija, orientacijos sutrikimas, nerimo reakcijos, keisti sapnai, depresija, kuri gali progresuoti iki minčių apie savižudybę, mėginimo nusižudyti ar savižudybės; haliucinacijos;

-        dilgsėjimas galūnėse, neįprastai jautri reakcija į jutimų stimulus, sumažėjęs odos jautrumas, tremoras, traukuliai (žr. 2 skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“) arba svaigimas;

-        regėjimo sutrikimai;

-        spengimas ausyse, kurtumas, klausos sutrikimas;

-        greitas širdies plakimas (tachikardija);

-        kraujagyslių išsiplėtimas (vazodiliatacija), žemas kraujospūdis arba alpimas;

-        dusulys, įskaitant ir astmos simptomus;

-        kepenų ligos, gelta (cholestazinė gelta) arba hepatitas;

-        jautrumas šviesai (žr. 2 skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“);

-        raumenų skausmai, sąnarių uždegimas, raumenų tonuso padidėjimas arba mėšlungis;

-        inkstų nepakankamumas, kraujo arba kristalų buvimas šlapime (žr. 2 skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“), šlapimo takų uždegimas;

-        skysčių susilaikymas arba sustiprėjęs prakaitavimas.

-        padidėjusi amilazės fermento koncentracija.

 

Labai retas:(gali pasireikšti rečiau nei 1 iš 10 000 žmonių):

-        tam tikras eritrocitų skaičiaus sumažėjimas (hemolizinė anemija); pavojingas leukocitų skaičiaus mažėjimas (agranuliocitozė); eritrocitų, leukocitų ir trombocitų skaičiaus sumažėjimas (pancitopenija), kuri gali būti mirtina, ir kaulų čiulpų slopinimas, kuris taip pat gali būti mirtinas;

-        sunkios alerginės reakcijos (anafilaksinė reakcija arba anafilaksinis šokas, kuris gali baigtis mirtimi - seruminė liga) (žr. 2 skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“);

-        psichikos sutrikimai (psichozinės reakcijos, galinčios progresuoti iki minčių apie savižudybę, mėginimo nusižudyti ar savižudybės) (žr. 2 skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“);

-        migrena, sutrikusi koordinacija, nestabili eisena (eisenos sutrikimas), kvapų jutimo sutrikimas (uoslės sutrikimai), padidėjęs smegenų skysčio spaudimas (intrakranijinis spaudimas);

-        spalvų suvokimo sutrikimai;

-        kraujagyslių sienelės uždegimas (vaskulitas);

-        pankreatitas;

-        kepenų ląstelių žūtis (kepenų nekrozė), kuri retkarčiais pereina į gyvybei pavojingą kepenų nepakankamumą;

-        smulkus, smeigtuko galvutės dydžio kraujavimas po oda (petechijos); įvairūs odos pakenkimai ar bėrimai (pavyzdžiui, galimai mirtinas Stevens-Johnson sindromas arba toksinė epidermio nekrolizė);

 

-        generalizuotos miastenijos simptomų pablogėjimas (žr. 2 skyrių: „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

Dažnis nežinomas (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

-        su nervų sistema susiję nusiskundimai, pavyzdžiui, skausmas, deginimas, badymas, tirpimas ir (arba) galūnių nusilpimas;

-        nenormaliai greitas širdies ritmas, gyvybei pavojinga neritmiška širdies veikla, pakitęs širdies ritmas (vadinamasis QT intervalo prailgėjimas, matomas EKG, registruojant elektrinę širdies veiklą);

-        ūminė išplitusi egzanteminė pustuliozė (pūlinėlinė);

-        kraujo krešėjimo rodiklio (tarptautinio sunorminto santykio) padidėjimas;

         stipraus susijaudinimo pojūtis (manija), padidėjęs aktyvumas ar optimizmas (hipomanija)

-                  padidėjusio jautrumo reakcija (vaistų sukeltas išbėrimas kartu su eozinofilija ir sisteminiais simptomais – DRESS);

-               sindromas, susijęs su sutrikusiu vandens išskyrimu ir maža natrio koncentracija (ADHSSS).

 

Labai retais atvejais, kai kada nepriklausomai nuo jau esamų rizikos veiksnių, buvo nustatyta su chinolonų ir fluorochinolonų grupės antibiotikų vartojimu siejamų ilgalaikių (trunkančių mėnesius arba metus) arba nuolatinių nepageidaujamų reakcijų į vaistą, tokių kaip sausgyslės uždegimas, sausgyslės plyšimas, sąnarių skausmas, galūnių skausmas, pasunkėjęs vaikščiojimas, neįprasti pojūčiai, tokie kaip badymas, dilgčiojimas, kutenimas, deginimas, tirpimas arba skausmas (neuropatija), depresija, nuovargis, miego sutrikimai, atminties sutrikimas, klausos, regos, skonio ir uoslės sutrikimas.

 

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5.                   Kaip laikyti Cifran

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis.Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko.Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Cifran sudėtis

 

-        Veiklioji medžiaga yra ciprofloksacinas. Vienoje  plėvele dengtoje tabletėje yra 500 mg ciproflokscino (hidrochlorido pavidalu).

-        Pagalbinės medžiagos yra:tabletės branduolyje - mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, talkas, koloidinis bevandenis silicis, karboksimetilkrakmolo A natrio druska:plėvelėje - hipromeliozė, makrogolis 400, titano dioksidas (E171), talkas.

 

Cifran išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, abipusiai išgaubtos, dengtos plėvele, vienoje pusėje įspausta žyma „500“, o kitoje – be įspaudo.

 

Lizdinėje plokštelėje yra dešimt g plėvele dengtų tablečių. Kartoninėje dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Sun Pharmaceutical Industries Europe B.V.

Polarisavenue 87

2132JH Hoofddorp

Nyderlandai

 

Gamintojai

Sun Pharmaceutical Industries Europe B.V.

Polarisavenue 87

2132 JH Hoofddorp

Olandija

 

TERAPIA S.A

Str. Fabricii nr. 124, 400632 Cluj-Napoca,Jud. Cluj

Rumunija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

Sun Pharmaceutical Industries Limited atstovybė

Karaliaus Mindaugo pr. 68-3, Kaunas

Tel. +370-37-311843

el. paštas: baltics.orders@sunpharma.com

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-07-22.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.