Kodas 88699
Gamintojas Pfizer

ZYVOXID, 600 mg, plėvele dengtos tabletės, N10

Vaistinis preparatas. Receptinis.
Veiklioji medžiaga:

ZYVOXID 600 mg plėvele dengtos tabletės

Linezolidas

 

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą pakuotės lapelį.

-        Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

-        Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Lapelio turinys

1.            Kas yra ZYVOXID ir kam jis vartojamas

2.            Kas žinotina prieš vartojant ZYVOXID

3.            Kaip vartoti ZYVOXID

4.            Galimas šalutinis poveikis

5.            Kaip laikyti ZYVOXID

6.            Kita informacija

 

 

1.      KAS YRA ZYVOXID IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

ZYVOXID yra oksazolidinonų grupės antibiotikas, kuris slopina tam tikrų rūšių bakterijų (mikrobų), kurie sukelia infekcines ligas, augimą. ZYVOXID vartojamas pneumonijai ir kai kurioms odos ir poodinio audinio infekcinėms ligoms gydyti. Gydytojas nuspręs, ar ZYVOXID tinka infekcinei ligai, kuria sergate, gydyti.

 

ZYVOXID gydomos jautrių bakterijų sukeltos infekcinės ligos:

-                ligoninėje kilęs plaučių uždegimas (hospitalinė pneumonija);

-                bendruomenėje kilęs plaučių uždegimas (bendruomenėje įgyta pneumonija);

-                komplikuotos odos ir poodinio audinio infekcinės ligos (žr. 4.4 skyrių)*.

 

*Gydymas ZYVOXID turi būti pradėtas tik ligoninėje.

 

 

2.                   KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZYVOXID

 

ZYVOXID vartoti negalima:

·               jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) linezolidui arba bet kuriai pagalbinei ZYVOXID medžiagai;

·               jeigu vartojate arba per praėjusias 2 savaites vartojote kitų vaistų, kurie vadinami monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais (pvz.: fenelziną, izokarboksazidą, selegiliną, moklobemidą). Šiais vaistais gali būti gydoma depresija ir Parkinsono liga;

·               žindymo laikotarpis, nes vaistas išsiskiria į motinos pieną ir gali pakenkti Jūsų kūdikiui.

 

ZYVOXID gali netikti, jeigu teigiamai atsakysite į bet kurį toliau esantį klausimą. Tokiu atveju pasakykite gydytojui, nes jis turės ištirti bendrąją Jūsų sveikatos būklę, išmatuoti kraujospūdį prieš gydymą ir matuoti kraujospūdį gydymo metu arba gali skirti kitokį, labiau Jums tinkamą gydymą.

 

Jeigu abejojate, ar Jums yra tokių aplinkybių, kreipkitės į gydytoją.

 

·               Ar yra padidėjęs kraujospūdis?

·               Ar yra diagnozuotas skydliaukės suaktyvėjimas?

·               Ar yra diagnozuotas antinksčių navikas (feochromocitoma) arba karcinoido sindromas (sukelia endokrininės sistemos navikai ir pasireiškia tokiais simptomais, kaip viduriavimas, odos paraudimas, švokštimas)?

·               Ar sergate maniakine depresija, šizoafektiniu sutrikimu, psichikos sumišimu arba yra kitų psichikos sutrikimų?

·               Ar vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų?

- Paburkimą mažinantys vaistai nuo peršalimo ar gripo, kurių sudėtyje yra pseudoefedrino ar fenilpropanolamino.

- Vaistai astmai gydyti, pavyzdžiui, salbutamolis, terbutalinas, fenoterolis.

- Antidepresantai, vadinami tricikliais ar SSRI (selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriai), pavyzdžiui, amitriptilinas, cipramilis, klomipraminas, dosulepinas, doksepinas, fluoksetinas, fluvoksaminas, imipraminas, lofepraminas, paroksetinas, sertralinas.

- Vaistai, kurie vartojami migrenai gydyti, pavyzdžiui, sumatriptanas ir zolmitriptanas.

- Vaistai, kurie vartojami staigiai pasireiškusioms sunkioms alerginėms reakcijoms gydyti, pavyzdžiui, adrenalinas (epinefrinas).

- Vaistai, kurie didina kraujospūdį, pavyzdžiui, noradrenalinas (norepinefrinas), dopaminas ir dobutaminas.

- Vaistai, kurie vartojami vidutinio sunkumo ir sunkiam skausmui malšinti, pavyzdžiui, petidinas.

- Vaistai, kurie vartojami nerimo sutrikimams, gydyti, pavyzdžiui, buspironas.

- Antibiotikas, kuris vadinamas rifampicinu.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia

 

Pasakykite gydytojui prieš vartojant šį vaistą

·               jeigu Jūs sergate trombocitopenija (būklė, kai kraujyje trūksta trombocitų, dėl to greičiau atsiranda mėlynės ir būna gausesnis kraujavimas);

·               jeigu Jūs sergate anemija (trūksta hemoglobino kraujyje);

·               jeigu Jūs sergate granuliocitopenija (kraujyje sumažėjęs leukocitų kiekis, dėl to padidėja pavojus sirgti infekcinėmis ligomis);

·               jeigu esate patyręs traukulių priepuolių;

·               jeigu sergate kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimais, ypač jeigu atliekama dializė;

·               jeigu pasireiškia viduriavimas.

 

Nedelsdami pasakykite gydytojui, jeigu gydymo metu pasireiškia:

·               regėjimo sutrikimas, pavyzdžiui, pradedate matyti lyg per miglą, atsiranda spalvų matymo pokyčių, sunku įžiūrėti detales arba sumažėja regėjimo laukas;

·               viduriavimas vartojant antibiotikus, įskaitant ZYVOXID, arba po antibiotikų pavartojimo. Jeigu viduriavimas sunkėja arba nepraeina, arba pastebėjote, kad išmatose yra kraujo ar gleivių, nedelsdami nutraukite ZYVOXID vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Tokiomis aplinkybėmis reikia vartoti vaistų, kurie sustabdo arba lėtina žarnų peristaltiką;

·               besikartojantis pykinimas ar vėmimas, pilvo skausmas arba skausmas kvėpuojant.

 

Vartojant šį preparatą gali prireikti atlikti kai kuriuos kraujo tyrimus, ypač jeigu sergate inkstų ligomis, vartojate kokius nors kitus vaistus, arba Jūsų gydytojas paskirs ZYVOXID vartoti ilgiau kaip 10‑14 parų. Priklausomai nuo kraujo tyrimų rezultatų, kartais gali tekti nutraukti linezolido vartojimą. Jūsų gydytojas pasikalbės apie tai su Jumis ir rekomenduos, jeigu reikia, kitokį gydymą.

 

Vartojant antibiotikų, gali prasidėti sunkus žarnyno uždegimas, vadinamas pseudomembraniniu kolitu (jį sukelia bakterija, vadinama Cl. dificille). Šiam sutrikimui būdingas besitęsiantis viduriavimas kraujingomis išmatomis. Jei gydymo ZYVOXID laikotarpiu prasideda viduriavimas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Gali tekti nutraukti gydymą. Pseudomembraninis kolitas gali prasidėti ir tada, kai ZYVOXID jau nebevartojama. Jei po gydymo ZYVOXID pasireiškia besitęsiantis viduriavimas, būtina kreiptis į gydytoją.

 

Jei gydymo metu Jūs vartojate antidepresantų, vadinamų SSRI, ir atsiranda sujaudinimas, sumišimas, kliedesys, sustingimas, drebulys, koordinacijos sutrikimas ar traukulių, nedelsdami pasakykite gydytojui.

 

Kitų vaistų vartojimas

 

Yra rizika, kad kartais ZYVOXID gali sąveikauti su kai kuriais kitais vaistais ir sukelti nepageidaujamą poveikį, pavyzdžiui, kraujospūdžio, kūno temperatūros ar širdies susitraukimų dažnio pokyčius.

 

Jeigu vartojate arba per praėjusias 2 savaites vartojote išvardytų vaistų, pasakykite gydytojui, nes vartojant arba neseniai vartojus šiuos vaistus, ZYVOXID vartoti negalima (žr. 2 skyriuje skyrelį ,,ZYVOXID vartoti negalima“).

 

·               Monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriai (pvz.: fenelzinas, izokarboksazidas, selegilinas, moklobemidas). Jais gali būti gydoma depresija arba Parkinsono liga.

 

Be to, pasakykite gydytojui, jeigu vartojate toliau išvardytų vaistų. Gydytojas vis tiek gali nuspręsti skirti Jums ZYVOXID, bet turės dažniau tikrinti bendrąją Jūsų sveikatos būklę, prieš gydymą išmatuoti kraujospūdį ir matuoti kraujospūdį gydymo metu. Kitais atvejais gydytojas gali nuspręsti, kad Jums geriau skirti kitokį gydymą.

 

·               Paburkimą mažinantys vaistai nuo peršalimo ar gripo, kurių sudėtyje yra pseudoefedrino ar fenilpropanolamino.

·               Kai kurie vaistai astmai gydyti, pavyzdžiui, salbutamolis, terbutalinas, fenoterolis.

·               Kai kurie antidepresantai, vadinami, tricikliais ar SSRI (selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriai). Tokie yra dauguma iš jų, pavyzdžiui, amitriptilinas, cipramilis, klomipraminas, dosulepinas, doksepinas, fluoksetinas, fluvoksaminas, imipraminas, lofepraminas, paroksetinas, sertralinas.

·               Vaistai, kurie vartojami migrenai gydyti, pavyzdžiui, sumatriptanas ir zolmitriptanas.

·               Vaistai, kurie vartojami staigiai pasireiškusioms sunkioms alerginėms reakcijoms gydyti, pavyzdžiui, adrenalinas (epinefrinas).

·               Vaistai, kurie didina kraujospūdį, pavyzdžiui, noradrenalinas (norepinefrinas), dopaminas ir dobutaminas.

·               Vaistai, kurie vartojami vidutinio sunkumo ir sunkiam skausmui malšinti, pavyzdžiui, petidinas.

·               Vaistai, kurie vartojami nerimo sutrikimams gydyti, pavyzdžiui, buspironas.

·               Vaistais, kurie neleidžia formuotis kraujo krešuliams, pavyzdžiui, varfarinas.

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

ZYVOXID vartojimas su maistu ir gėrimais

 

·               ZYVOXID galima vartoti prieš valgį, valgant ir po valgio.

 

·               Nevalgykite didelių kiekių subrendusio sūrio, mielių ar sojos pupelių ekstraktų, pavyzdžiui, sojos padažo, ir negerkite alkoholio, ypač pilstomo alaus ir vyno. Šis vaistas gali sąveikauti su medžiaga, kuri vadinama tiraminu, kurio natūraliai būna kai kuriuose maisto produktuose, ir dėl to gali padidėti kraujospūdis.

 

·               Jeigu pavalgius ar išgėrus prasidėjo tvinkčiojantis galvos skausmas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

ZYVOXID poveikis nėštumo metu nežinomas. Todėl vaisto nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai tai daryti nurodo gydytojas. Jeigu esate arba galvojate, kad esate nėščia arba planuojate pastoti, apie tai pasakykite gydytojui.

 

Vartojant ZYVOXID, žindyti negalima, nes vaistas išsiskiria į motinos pieną ir gali daryti poveikį kūdikiui.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Vartojant ZYVOXID, gali svaigti galva arba sutrikti regėjimas. Jeigu pasireiškė toks poveikis, vairuoti ar valdyti mechanizmus negalima. Prisiminkite, kad negaluojant Jūsų gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus gali būti sutrikęs.

 

 

3.      KAIP VARTOTI ZYVOXID

 

ZYVOXID tabletes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Suaugusieji

 

Suaugusiems (18 metų ir vyresniems) žmonėms įprasta dozė yra viena tabletė (600 mg linezolido) du kartus per parą (kas dvylika valandų). Reikia nuryti visą tabletę užsigeriant vandeniu.

 

Jeigu manote, kad ZYVOXID tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jeigu atliekama dializė, ZYVOXID reikia vartoti po dializės seanso.

 

Gydymo kursas paprastai trunka 10‑14 parų (įskaitant dienas, kai buvo vartojamas ZYVOXID tirpalas), tačiau vaisto vartojimą galima tęsti iki 28 parų. Linezolido saugumas ir veiksmingumas, skiriant vaistą ilgiau kaip 28 paras, nėra nustatytas. Gydytojas nutars, kiek laiko reikia gydytis.

 

Vartojant ZYVOXID, gydytojas reguliariai tirs Jūsų kraują ir stebės kraujo ląstelių kiekį.

 

Jeigu ZYVOXID vartosite ilgiau kaip 28 paras, gydytojas tirs Jūsų regėjimą.

 

Vaikai

 

ZYVOXID vaikams ir paaugliams (jaunesniems kaip 18 metų) paprastai neskiriamas.

 

Pavartojus per didelę ZYVOXID dozę

 

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Pamiršus pavartoti ZYVOXID

 

Išgerkite pamirštą tabletę, kai tik prisiminsite. Kitą tabletę reikia išgerti po 12 valandų ir toliau tabletes vartoti kas 12 valandų. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti ZYVOXID

 

Svarbu gydytis ZYVOXID tol, kol gydytojas nurodys baigti gydymą.

 

Jeigu nutraukus gydymą atsinaujino buvę simptomai, apie tai nedelsdami pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.      GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

ZYVOXID, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Paprastai tai trunka neilgai ir dažniausiai ZYVOXID vartojimo nutraukti nereikia.

 

Nedelsdami pasakykite gydytojui, slaugytojai arba vaistininkui, jeigu gydantis ZYVOXID, pastebėjote toliau išvardytų simptomų.

 

·               Odos reakcijos, pavyzdžiui, skausmingas odos paraudimas ir pleiskanojimas (dermatitas), išbėrimas, niežulys ar patinimas, ypač veido ir kaklo srityje. Tai gali būti alerginės reakcijos požymiai ir gali tekti nutraukti gydymą ZYVOXID.

·               Regėjimo sutrikimai, pavyzdžiui, matymas lyg per miglą, spalvų matymo pokyčiai, negalėjimas įžiūrėti detalių arba regėjimo lauko sumažėjimas.

·               Sunkus viduriavimas išmatomis su krauju ir (arba) gleivėmis (su antibiotikų vartojimu susijęs kolitas, įskaitant pseudomembraninį kolitą), kurio komplikacijos retomis aplinkybėmis gali būti mirtinos.

·               Besikartojantis pykinimas ar vėmimas, pilvo skausmas arba skausmas kvėpuojant.

·               Pranešta apie priepuolių ir traukulių atsiradimą vartojant ZYVOXID. Turite pasakyti gydytojui, jeigu pasireiškia susijaudinimas, sumišimas, kliedesiai, sąstingis, drebulys, pusiausvyros sutrikimas ir priepuoliai vartojant kartu antidepresantus, kurie vadinami SSRI (žr. 2 skyrių).

 

Pranešta, kad pacientams, kurie vartojo ZYVOXID ilgiau kaip 28 paras, pasireiškė nutirpimas, dilgčiojimas ar matymas lyg per miglą. Jeigu sutriko regėjimas, turite kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

 

Kitas šalutinis poveikis

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių)

·               grybelių sukeltos infekcinės ligos, ypač makšties arba burnos pienligė;

·               galvos skausmas;

·               metalo skonis burnoje;

·               viduriavimas, pykinimas ir vėmimas;

·               kai kurių kraujo tyrimų, įskaitant inkstų ar kepenų funkcijos arba gliukozės koncentracijos kraujyje tyrimus, rodmenų pokyčiai;

·               nepaaiškinamas kraujavimas ar mėlynės, kurių gali atsirasti dėl kai kurių kraujo ląstelių, kurios turi įtakos kraujo krešėjimui arba anemijos atsiradimui, kiekio pokyčių.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)

·               makšties ir lytinių organų uždegimas moterims;

·               kai kurių kraujo ląstelių, kurios turi įtakos organizmo atsparumui infekcijoms, kiekio pokyčiai;

·               miego sutrikimai;

·               galvos svaigimas, tokie pojūčiai, kaip dilgsėjimas ar nutirpimas;

·               matymas kaip per miglą;

·               spengimas ausyse;

·               kraujospūdžio padidėjimas, venų uždegimas;

·               nevirškinimas, pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas;

·               burnos džiūvimas ar skausmas, liežuvio patinimas, skausmas ir spalvos pokytis;

·               odos išbėrimas;

·               dažnesnis šlapinimasis;

·               karščiavimas ar šaltkrėtis, diegliai ir skausmai;

·               nuovargio ar troškulio jutimas;

·               kasos uždegimas;

·               prakaitavimo sustiprėjimas;

·               baltymų, druskų ar fermentų, kurie tiriami norint įvertinti inkstų ar kepenų funkciją, pokyčiai kraujyje;

·               kraujo ląstelių, kurios padeda apsisaugoti nuo infekcijų, kiekio pokyčiai.

 

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

·               širdies plakimo pokyčiai (pvz., padažnėjimas);

·               praeinantieji smegenų išemijos priepuoliai (laikinas smegenų kraujotakos sutrikimas, kuris sukelia tokius simptomus: apakimas, kojų ir rankų silpnumas, neaiški tartis, sąmonės pritemimas);

·               inkstų funkcijos nepakankamumas.

 

Be to, pasireiškė toliau išvardytas šalutinis poveikis (dažnis nežinomas)

·               Serotonino sindromas (simptomai gali būti dažnas pulsas, sumišimas, nenormalus prakaitavimas, haliucinacijos, nevalingi judesiai, šaltkrėtis ir drebulys).

·               Pieno rūgšties acidozė (simptomai gali būti besikartojantis pykinimas ir vėmimas, pilvo skausmas, kvėpavimo sustiprėjimas).

·               Sunkūs odos sutrikimai.

·               Traukuliai.

·               Dantų paviršiaus spalvos pokytis, kurį galima pašalinti profesionalios dantų higienos būdu (dantų akmenų pašalinimas).

·               Alopecija (plaukų slinkimas).

·               Hiponatremija (maža natrio koncentracija kraujyje).

·               Spalvų matymo pokytis, negalėjimas įžiūrėti detalių arba regėjimo lauko sumažėjimas.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5.      KAIP LAIKYTI ZYVOXID

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, ZYVOXID vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

6.                   KITA INFORMACIJA

 

ZYVOXID sudėtyje yra

 

-        Veiklioji medžiaga yra linezolidas. Vienoje tabletėje yra 600 mg linezolido.

-        ZYVOXID plėvele dengtų tablečių pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė (E460), kukurūzų krakmolas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, hidroksipropilceliuliozė (E463), magnio stearatas (E572).

Plėvelės sudėtyje yra: makrogolis 400, hipromeliozė (464), titano dioksidas (E171) ir karnaubos vaškas (E903). Spausdinimo rašalas yra raudonasis geležies oksidas (E172).

 

ZYVOXID išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

ZYVOXID 600 mg yra baltos, ovalios formos, geriamos plėvele dengtos tabletės su įspaudu ,,ZYV“ vienoje pusėje ir ” 600” įspaudu kitoje.

 

Lizdinės plokštelės, kuriose yra 10 tablečių. Vienoje dėžutėje yra 10 tablečių.

 

Rinkodaros teisės turėtojas

 

Pfizer Europe MA EEIG

Ramsgate Road

Sandwich, Kent CT13 9NJ,

Jungtinė Karalystė

 

Gamintojai

Pfizer Manufacturing Belgium N.V.

Rijksveg 12, B-2870 Puurs,

Belgija

 

Pfizer Manufacturing Deutschland GmbH

Betriebsstätte Freiburg

Mooswaldallee 1

D-79090 Freiburg

Vokietija

 

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 

 

Pfizer Liuksembourg SARL filialas Lietuvoje

Goštauto 40a

Vilnius LT-01112

Tel.: 8 5 2514000

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2017-04-03.

 

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/