Kodas 77456
Gamintojas Sandoz Pharma Ltd.

ZARZIO, 30 MV/0,5 ml, injekcinis ar infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte, 0,5 ml, N5

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Zarzio 30 MV/0,5 ml injekcinis ar infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte

Zarzio 48 MV/0,5 ml injekcinis ar infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte

Filgrastimas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Zarzio ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Zarzio

3. Kaip vartoti Zarzio

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Zarzio

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Zarzio ir kam jis vartojamas

Zarzio yra baltųjų kraujo ląstelių augimo faktorius (granulocitų koloniją stimuliuojantis faktorius), jis priklauso baltymų grupei, vadinamai citokinais. Augimo faktoriai yra baltymai, kuriuos natūraliai gamina organizmas, tačiau juos taip pat galima gaminti kaip vaistą, naudojant biotechnologijas. Zarzio skatina kaulų čiulpus gaminti daugiau baltųjų kraujo ląstelių.

Baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas (neutropenija) gali pasireikšti dėl kelių priežasčių, tokiu atveju organizmui sunkiau kovoti su infekcija. Zarzio skatina kaulų čiulpus greitai gaminti naujas baltąsias ląsteles.

Zarzio galima vartoti:

baltųjų kraujo ląstelių skaičiui padidinti po chemoterapijos, padedant išvengti infekcijų;

baltųjų kraujo ląstelių skaičiui padidinti po kaulų čiulpų transplantacijos, padedant išvengti infekcijų;

prieš gydymą didelėmis chemoterapinių preparatų dozėmis, kad kaulų čiulpuose būtų gaminama daugiau kamieninių ląstelių, kurias galima paimti ir po gydymo Jums grąžinti. Kamienines ląsteles galima paimti iš Jūsų arba donoro kraujo. Po to kamieninės ląstelės vėl bus suleistos į kaulų čiulpus ir gamins kraujo ląsteles;

baltųjų kraujo ląstelių skaičiui padidinti, jei sergate sunkia lėtine neutropenija, padedant išvengti infekcijų;

pacientams, sergantiems progresavusia ŽIV infekcija, padedant sumažinti infekcijų riziką.

 

2. Kas žinotina prieš vartojant Zarzio

Zarzio vartoti negalima:

- jeigu yra alergija filgrastimui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja, prieš pradėdami vartoti Zarzio.

Jei jums kada nors buvo pasireiškusi alerginė reakcija į lateksą, vartodami Zarzio būkite itin atsargūs.

Prieš pradedant gydymą, pasakykite gydytojui, jeigu sergate:

- osteoporoze (kaulų liga);

- pjautuvine anemija, nes Zarzio gali sukelti pjautuvinės anemijos krizę.

 

Nedelsdami pasakykite gydytojui, jeigu vartojant Zarzio:

- Jums pasireiškė skausmas kairėje viršutinėje pilvo dalyje, skausmas kairėje pusėje po šonkauliais arba kairiajame petyje (tai gali būti blužnies padidėjimo (splenomegalijos) arba blužnies plyšimo simptomai);

- Jūs pastebėjote neįprastą kraujavimą ar kraujosruvų (tai gali būti trombocitų kiekio sumažėjimo (trombocitopenijos) ir sumažėjusio kraujo gebėjimo krešėti simptomai);

- pasireiškė netikėtų alergijos požymių, pvz., išbėrimas, niežėjimas ar odos dilgėlinė, veido, lūpų, liežuvio ar kitų kūno dalių tinimas, dusulys, švokštimas arba pasunkėjęs kvėpavimas, nes tai gali būti sunkios alerginės reakcijos požymiai.

- paburko veidas ar kulkšnys, šlapime atsirado kraujo arba šlapimas nusidažė rudai arba pastebėjote, kad šlapinatės mažiau negu įprastai.

 

Reakcijos į gydymą filgrastimu išnykimas

Jei gydant filgrastimu išnyko reakcija į jį arba jos nepavyksta palaikyti, gydytojas ištirs priežastis, kodėl taip nutiko, įskaitant tyrimą, ar nesusidarė filgrastimo aktyvumą neutralizuojančių antikūnų.

Jūsų gydytojas gali norėti stebėti Jus atidžiau, žr. pakuotės lapelio 4 skyrių.

Jeigu sergate sunkia lėtine neutropenija, Jums gali būti kraujo vėžio (leukemijos, mielodisplazijos sindromo [MDS]) pasireiškimo rizika. Pasitarkite su gydytoju, kokia Jums yra kraujo vėžio pasireiškimo rizika ir kokius reikia atlikti tyrimus. Jeigu Jums pasireiškė arba tikėtina, kad pasireikš kraujo vėžys, Zarzio vartoti negalima, nebent vartoti nurodė gydytojas.

Jeigu esate kamieninių ląstelių donoras, Jums turi būti nuo 16 iki 60 metų.

Specialios atsargumo priemonės vartojant kitų vaistinių preparatų, stimuliuojančių baltąsias kraujo ląsteles

Zarzio yra vienas iš vaistinių preparatų, stimuliuojančių baltųjų kraujo ląstelių gamybą, grupės vaistų. Jūsų slaugos specialistas privalo visada užrašyti tikslų vartojamo vaistinio preparato pavadinimą.

Kiti vaistai ir Zarzio

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Zarzio vartojimas nėščioms arba žindančioms moterims nebuvo ištirtas.

Svarbu pasakyti gydytojui, jei:

esate nėščia;

manote, kad galbūt esate nėščia;

planuojate pastoti.

 

Jei pastotumėte gydymo Zarzio metu, pasakykite tai savo gydytojui.

Jei vartojate Zarzio, turite nustoti žindyti, jei gydytojas nenurodo kitaip.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Zarzio gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus veikti neturėtų. Tačiau prieš vairuojant ir valdant mechanizmus pavartojus Zarzio patartina palaukti ir pažiūrėti, kaip jausitės.

Zarzio sudėtyje yra sorbitolio

Zarzio sudėtyje yra sorbitolio (E420). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad Jums pasireiškia reakcijų į kokius nors angliavandenius, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Zarzio

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Koks Zarzio kiekis skiriamas ir kiek jo vartoti?

Zarzio paprastai kasdien suleidžiamas į audinius, esančius iš karto po oda (tai vadinama poodine injekcija). Vaistą taip pat galima kasdien iš lėto suleisti į veną (tai vadinama intravenine infuzija). Įprasta dozė skiriasi, priklausomai nuo Jūsų ligos ir svorio. Gydytojas Jums nurodys, kiek Zarzio reikia vartoti.

Pacientai, kuriems po chemoterapijos buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija:

Pirmoji Zarzio dozė Jums bus paskirta praėjus mažiausiai 24 valandoms po chemoterapijos ir mažiausiai 24 valandoms po kaulų čiulpų transplantacijos.

Jus arba Jumis besirūpinančius asmenis galima išmokyti, kaip atlikti injekcijas po oda, kad gydymą galėtumėte tęsti namuose. Tačiau nemėginkite to daryti, kol sveikatos priežiūros specialistas jūsų tinkamai neišmokė.

Kiek laiko turėsiu vartoti Zarzio?

Zarzio turėsite vartoti, kol normalizuosis baltųjų kraujo ląstelių skaičius. Bus atliekami įprasti kraujo tyrimai, stebint baltųjų kraujo ląstelių skaičių Jūsų organizme. Gydytojas Jums nurodys, kiek laiko Zarzio reikia vartoti.

Vartojimas vaikams

Zarzio skiriamas vaikams, kuriems taikoma chemoterapija arba kurių baltųjų kraujo ląstelių skaičius yra labai mažas (neutropenija). Vaikams, kuriems taikoma chemoterapija, skiriama tokia pati dozė, kaip ir suaugusiems žmonėms.

Ką daryti pavartojus per didelę Zarzio dozę?

Nedidinkite gydytojo paskirtos dozės. Jei manote, kad susileidote daugiau Zarzio negu reikėjo, kaip galint greičiau kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Zarzio

Jei praleidote injekciją arba susišvirkštėte per mažai vaisto, kaip galint greičiau kreipkitės į gydytoją, slaugytoją arba vaistininką. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gydymo metu prašome iš karto pasakyti gydytojui:

jeigu pasireiškė alerginė reakcija, įskaitant silpnumą, nukritusį kraujospūdį, pasunkėjusį kvėpavimą, veido tinimą (anafilaksiją), odos išbėrimą, niežintį išbėrimą (urtikariją), veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės tinimą (angioedemą) ir dusulį (dispnėją). Padidėjęs jautrumas dažnai pasireiškia vėžiu sergantiems pacientams.

jeigu pradėjote kosėti, karščiuoti ir sunku tapo kvėpuoti (dispnėja), nes tai gali būti ūminis kvėpavimo sutrikimo sindromas (ŪKSS). ŪKSS dažnai pasireiškia vėžiu sergantiems pacientams.

jeigu pradėjo skaudėti viršutinės pilvo dalies kairėje pusėje arba peties viršutinėje dalyje, nes tai gali būti blužnies sutrikimas [blužnies padidėjimas (splenomegalija) arba blužnies plyšimas].

jeigu Jums gydoma sunki lėtinė neutropenija ir Jūsų kraujyje yra šlapimo (hematurija). Jeigu Jums pasireiškė šis šalutinis poveikis arba jeigu Jūsų šlapime aptikta baltymų (proteinurija), gydytojas gali reguliariai tikrinti šlapimą.

jeigu Jums pasireiškė kuris nors iš toliau išvardytų šalutinio poveikio reiškinių ar jų derinys, nedelsdami kreipkitės į gydytoją:

- pabrinkimas ar apimties padidėjimas, kuris gali būti kartu su dažnesniu šlapinimusi, apsunkintu kvėpavimu, pilvo apimties padidėjimu ir pilnumo jausmu bei bendru nuovargiu. Šie simptomai paprastai vystosi greitai.

 

Šie simptomai gali būti nedažnos (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių) būklės, vadinamos kapiliarų pralaidumo sindromu“, kurios metu atsiranda kraujo nuotėkis iš smulkiųjų kraujagyslių į kūno audinius. Tokiai būklei suvaldyti reikalinga skubi medicininė pagalba.

jeigu pasireiškė inkstų pažeidimas (glomerulonefritas). Inkstų pažeidimas buvo pastebėtas pacientams, vartojantiems filgrastimą. Jeigu Jums paburko veidas ar kulkšnys, šlapime atsirado kraujo arba šlapimas nusidažė rudai arba pastebėjote, kad šlapinatės mažiau negu įprastai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Vartojant filgrastimo, labai dažnai pasireiškiantis šalutinis poveikis yra skausmas kauluose ir raumenyse (kaulų ir raumenų skausmas), kurį galima malšinti įprastiniais skausmą malšinančiais vaistais (analgetikais). Pacientams, kuriems atliekama kamieninių ląstelių ar kaulų čiulpų transplantacija, gali pasireikšti transplantato prieš šeimininką liga (TpŠL); tai yra donoro ląstelių reakcija į pacientą, kuriam transplantuojama. Tarp požymių ir simptomų gali būti rankų ir kojų delnų išbėrimas bei opos ir žaizdelės burnoje, žarnose, kepenyse, odoje arba akyse, plaučiuose, makštyje ir sąnariuose. Labai dažnai sveikiems kamieninių ląstelių donorams padaugėja baltųjų kraujo ląstelių (leukocitozė) ir sumažėja trombocitų, dėl to sumažėja kraujo gebėjimas krešėti (trombocitopenija). Šiuos reiškinius gydytojas stebės.

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau nei 1 iš 10 žmonių, vartojančių Zarzio)

vėžiu sergantiems pacientams

kraujo sudėties pokyčiai;

padidėjęs tam tikrų fermentų kiekis kraujyje;

sumažėjęs apetitas;

galvos skausmas;

burnos ir gerklės skausmas (burnos ir ryklės skausmas);

kosulys;

viduriavimas;

vėmimas;

vidurių užkietėjimas;

pykinimas;

odos išbėrimas;

neįprastas plaukų slinkimas ar plonėjimas (alopecija);

skausmas kauluose ar raumenyse (kaulų ir raumenų skausmas);

bendras silpnumas (astenija);

nuovargis;

virškinimo trakto gleivinės nuo burnos iki išangės maudimas ir patinimas (gleivinės uždegimas);

dusulys (dispnėja);

skausmas;

 

sveikiems kamieninių ląstelių donorams

trombocitų, mažinančių kraujo gebėjimą krešėti, kiekio sumažėjimas (trombocitopenija);

baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus padidėjimas (leukocitozė);

galvos skausmas;

skausmas kauluose ir raumenyse (kaulų ir raumenų skausmas);

sunkia lėtine neutropenija sergantiems pacientams

blužnies padidėjimas (splenomegalija);

sumažėjęs raudonųjų kraujo ląstelių skaičius (anemija);

kraujo sudėties pokyčiai;

padidėjęs tam tikrų fermentų kiekis kraujyje;

galvos skausmas;

kraujavimas iš nosies (epistaksė);

viduriavimas;

kepenų padidėjimas (hepatomegalija);

odos išbėrimas;

skausmas raumenyse ar kauluose (kaulų ir raumenų skausmas);

sąnarių skausmas (artralgija);

 

ŽIV užsikrėtusiems pacientams

skausmas kauluose ar raumenyse (kaulų ir raumenų skausmas).

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių, vartojančių Zarzio)

vėžiu sergantiems pacientams

alerginė reakcija (padidėjęs jautrumas vaistui);

sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija);

skausmas šlapinantis (dizurija);

krūtinės skausmas;

kosėjimas krauju (hemoptojė);

 

sveikiems kamieninių ląstelių donorams

padidėjęs tam tikrų fermentų kiekis kraujyje;

dusulys (dispnėja);

blužnies padidėjimas (splenomegalija);

 

sunkia lėtine neutropenija sergantiems pacientams

blužnies plyšimas;

trombocitų, mažinančių kraujo gebėjimą krešėti, kiekio sumažėjimas (trombocitopenija);

kraujo sudėties pokyčiai;

odos kraujagyslių uždegimas (odos vaskulitas);

neįprastas plaukų slinkimas ar plonėjimas (alopecija);

liga, dėl kurios sumažėja kaulų tankis, jie tampa silpnesni, trapesni ir greičiau lūžta (osteoporozė);

kraujas šlapime (hematurija);

skausmas injekcijos vietoje;

mažų inkstuose esančių filtrų pažeidimas (glomerulonefritas);

 

ŽIV sergantiems pacientams

blužnies padidėjimas (splenomegalija).

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių, vartojančių Zarzio)

vėžiu sergantiems pacientams

blužnies plyšimas;

blužnies padidėjimas (splenomegalija);

stiprus skausmas kauluose, krūtinėje, žarnose ar sąnariuose (pjautuvinės anemijos krizė);

transplantuotų kaulų čiulpų atmetimas (transplantato prieš šeimininką liga);

sąnarių skausmas ir patinimas, panašus į podagrą (pseudopodagra);

sunkus plaučių uždegimas, dėl kurio sunku kvėpuoti (ūminio kvėpavimo sutrikimo sindromas);

plaučiai neveikia taip kaip turėtų, dėl to pasireiškia dusulys (kvėpavimo nepakankamumas);

patinimas ir (arba) skystis plaučiuose (plaučių edema);

plaučių uždegimas (intersticinė plaučių liga);

plaučių rentgenogramų pokyčiai (plaučių infiltracija);

slyvos spalvos iškilusių, skausmingų židinių atsiradimas galūnėse, kartais ant veido ir kaklo, kartu su karščiavimu (Sweet'o sindromas);

odos kraujagyslių uždegimas (odos vaskulitas);

reumatoidinio artrito pasunkėjimas;

neįprastas šlapimo pokytis;

skausmas;

kepenų pažeidimas dėl užsikimšusių mažųjų venų kepenyse (venų okliuzinė liga);

kraujavimas iš plaučių (plaučių hemoragija);

skysčių reguliacijos organizme pokytis, galintis sukelti paburkimą;

mažų inkstuose esančių filtrų pažeidimas (glomerulonefritas);

 

sveikiems kamieninių ląstelių donorams

blužnies plyšimas;

stiprus kaulų, krūtinės, žarnų ar sąnarių skausmas (pjautuvinės anemijos krizė);

staigi gyvybei pavojinga alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija);

kraujo sudėties pokyčiai;

kraujavimas iš plaučių (plaučių hemoragija);

kosėjimas krauju (hemoptojė);

plaučių rentgenogramų pokyčiai (plaučių infiltracija);

nepakankama deguonies absorbcija plaučiuose (hipoksija);

padidėjęs tam tikrų fermentų kiekis kraujyje;

reumatoidinio artrito pasunkėjimas;

mažų inkstuose esančių filtrų (glomerulonefritas);

 

sunkia lėtine neutropenija sergantiems pacientams

stiprus skausmas kauluose, krūtinėje, žarnose ar sąnariuose (pjautuvinės anemijos krizė);

per didelis baltymo kiekis šlapime (proteinurija);

 

ŽIV užsikrėtusiems pacientams

stiprus kaulų, krūtinės, žarnų ar sąnarių skausmas (pjautuvinės anemijos krizė).

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

mažų inkstuose esančių filtrų pažeidimas (glomerulonefritas).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Zarzio

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės ir užpildyto švirkšto etiketės po Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C).

Užpildytus švirkštus laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Netyčia užšaldžius Zarzio, neigiamo poveikio jam nebus.

Švirkštą galima iš šaldytuvo išimti ir vienintelį kartą ne ilgiau kaip 72 valandas laikyti kambario temperatūroje (tačiau ne aukštesnėje kaip 25°C). Šiam laikotarpiui pasibaigus, vaistinio preparato vėl į šaldytuvą dėti negalima, jį reikia sunaikinti.

Pastebėjus spalvos pokyčių, drumzlių ar dalelių, šio vaisto vartoti negalima, tirpalas turi būti skaidrus, nuo bespalvio iki šiek tiek gelsvos spalvos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Zarzio sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra filgrastimas.

 

Zarzio 30 MV/0,5 ml injekcinis arba infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte kiekviename 0,5 ml talpos užpildytame švirkšte yra 30 MV filgrastimo (atitinka 60 MV/ml).

Zarzio 48 MV/0,5 ml injekcinis arba infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte: kiekviename 0,5 ml talpos užpildytame švirkšte yra 48 MV filgrastimo (atitinka 96 MV/ml).

- Pagalbinės medžiagos yra: glutamo rūgštis, sorbitolis (E420), polisorbatas 80 ir injekcinis vanduo.

- Švirkšto adatos dangtelio sudėtyje gali būti sausos gumos (latekso).

 

Zarzio išvaizda ir kiekis pakuotėje

Zarzio yra skaidrus, bespalvis arba šiek tiek gelsvas injekcinis arba infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte.

Zarzio tiekiamas pakuotėmis po 1, 3, 5 arba 10 užpildytų švirkštų su injekcine adata, turinčia arba neturinčia apsauginę priemonę.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Sandoz GmbH

Biochemiestrasse 10

A-6250 Kundl

Austrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

België/Belgique/Belgien

Sandoz nv-sa

Tél/Tel: +32 2 722 97 97

Lietuva

Sandoz Pharmaceuticals d.d filialas

Tel: +370 5 2636 037

България

Търговско представителство Сандоз д.д.

Тел.: +359 2 970 47 47

Luxembourg/Luxemburg

Sandoz GmbH

Tel: +43 5338 200

Česká republika

Sandoz s.r.o.

Tel: +420 221 421 611

Magyarország

Sandoz Hungária Kft.

Tel.: +36 1 430 2890

Danmark/Norge/Ísland/Sverige

Sandoz A/S

Tlf/Sími /Tel: +45 63 95 10 00

Malta

Sandoz GmbH

Tel: +43 5338 200

Deutschland

Hexal AG

Tel: +49 8024 908 0

Nederland

Sandoz B.V.

Tel: +31 36 52 41 600

Eesti

Sandoz d.d. Eesti filiaal

Tel: +372 665 2400

Österreich

Sandoz GmbH

Tel: +43 5338 2000

Ελλάδα

Sandoz Pharmaceuticals d.d,

Τηλ: +30 216 600 5000

ή

DEMO Ανώνυμος Βιομηχανική και Εμπορική Εταιρεία

Тел.: +30 210 816 18 02

Polska

Sandoz Polska Sp. z o.o.

Tel.: +48 22 209 70 00

España

Sandoz Farmacéutica, S.A.

Tlf: +34 900 456 856

Portugal

Sandoz Farmacêutica Lda.

Tel: +351 21 924 19 11

France

Sandoz SAS

Tél: +33 1 49 64 48 00

România

S.C. Sandoz Pharma Services S.R.L.

Tel: +40 21 4075160

Hrvatska

Sandoz d.o.o.

Tel: +385 1 23 53 111

Slovenija

Lek farmacevtska družba d.d.

Tel: +386 1 580 21 11

Ireland

Novartis Ireland Limited

Tel: +353 1 260 12 55

Slovenská republika

Sandoz d.d. - organizačná zložka

Tel: +421 2 48 200 600

Italia

Sandoz S.p.A.

Tel: +39 02 96541

Suomi/Finland

Sandoz A/S

Puh/Tel: +358 10 6133 415

Κύπρος

P.T.Hadjigeorgiou co ltd

Τel: +357 25372425

United Kingdom

Sandoz Ltd

Tel: +44 1276 69 8020

Latvija

Sandoz d.d. Pārstāvniecība Latvijā

Tel: +371 67 892 006

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas {MMMM-mm}

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.