Kodas 72621
Gamintojas Sicor biotech UAB,Lietuva

TEVAGRASTIM, 30 MTV/0,5 ml, injekcinis/infuzinis tirpalas, N1

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Tevagrastim 30 MTV/0,5 ml injekcinis / infuzinis tirpalas

Tevagrastim 48 MTV/0,8 ml injekcinis / infuzinis tirpalas

Filgrastimas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Tevagrastim ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Tevagrastim

3. Kaip vartoti Tevagrastim

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Tevagrastim

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

7. Informacija, kaip vaistą vartoti pačiam

8. Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams

1. Kas yra Tevagrastim ir kam jis vartojamas

Kas yra Tevagrastim

Tevagrastim sudėtyje yra veikliosios medžiagos filgrastimo. Filgrastimas yra baltymas, kuris biotechnologiniu būdu gaminamas bakterijose, vadinamose Escherichia coli. Jis priklauso baltymų grupei, vaidinamai citokinais ir yra labai panašus į natūralų baltymą (granulocitų kolonijas stimuliuojantį faktorių (G-KSF)), kurį gamina Jūsų organizmas. Filgrastimas skatina kaulų čiulpus (audinys, kuriame gaminamos kraujo ląstelės) kraujo ląstelių pagaminti daugiau, ypač tam tikrų tipų baltųjų kraujo ląstelių. Baltosios ląstelės yra svarbios, nes jos padeda kovoti su infekcija.

Nuo ko vartojamas Tevagrastim

Jūsų gydytojas išrašė Jums šį vaistą, kad padėtų Jūsų kūnui gaminti daugiau baltųjų kraujo kūnelių. Gydytojas paaiškins, kodėl Jums skiria Tevagrastim. Tevagrastim yra naudingas esant šioms būklėms:

- chemoterapija;

- kaulų čiulpų transplantacija;

- sunki lėtinė neutropenija (sumažėjęs leukocitų skaičius);

- užsikrėtusių ŽIV pacientų neutropenija;

- periferinio kraujo kamieninių ląstelių mobilizacija (kraujo kamieninių ląstelių donorams).

 

2. Kas žinotina prieš vartojant Tevagrastim

Tevagrastim vartoti negalima

- jeigu yra alergija filgrastimui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja, prieš pradėdami vartoti Tevagrastim

- jeigu pradedate kosėti, karščiuoti ar pasunkėja kvėpavimas. Tai gali būti plaučių pažeidimo požymis (žr. 4 skyrių. Galimas šalutinis poveikis“)

- jei sergate pjautuvine anemija (paveldėta liga, kuriai būdingi pjautuvo formos raudonieji kraujo kūneliai)

- jei pasireiškia kairės viršutinės pilvo dalies skausmas arba skausmas petyje. Tai gali būti blužnies pažeidimo požymis (žr. 4 skyrių. Galimas šalutinis poveikis“)

- jei Jums nustatyti specifiniai kraujo sutrikimai (pvz., Kostmano sindromas, mielodisplazinis sindromas, įvairių tipų leukemija)

- jei sergate osteoporoze. Gydytojas gali reguliariai tikrinti Jūsų kaulų tankį

- jei sergate kita liga, ypač jei manote, kad Jums yra infekcija

Aortos (didžiosios kraujagyslės, kuria kraujas iš širdies teka į visas kūno dalis ir organus) uždegimo, pasireiškiančio pacientams, sergantiems vėžiu, ir sveikiems donorams, atvejų užregistruojama retai. Simptomai gali būti tokie: karščiavimas, pilvo skausmas, negalavimas, nugaros skausmas ir padidėję uždegimo žymenų rodikliai. Pasakykite gydytojui, jeigu patiriate šiuos simptomus.

Jei Jums atliekama kaulų vizualizacija, pasakykite gydytojui ar slaugytojai, kad vartojate Tevagrastim.

Gydymo Tevagrastim metu Jums bus atliekami nuolatiniai kraujo tyrimai siekiant suskaičiuoti neutrofilus ir kitas baltąsias kraujo ląsteles. Pagal šiuos tyrimus Jūsų gydytojas spręs, kaip sekasi gydyti ir ar reikia gydymą tęsti.

Kiti vaistai ir Tevagrastim

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nevartokite Tevagrastim 24 valandas prieš ir 24 valandas po chemoterapijos.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Tevagrastim nebuvo tirtas nėščioms moterims. Todėl gydytojas gali nuspręsti, kad Jums šio vaisto vartoti negalima.

Nežinoma, ar filgrastimas išsiskiria į motinos pieną. Dėl to Jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad šio vaisto vartoti negalite, jei žindote kūdikį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jei jaučiate nuovargį, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

Tevagrastim sudėtyje yra sorbitolio ir natrio

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Šio vaisto užpildytame švirkšte yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

3. Kaip vartoti Tevagrastim

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė yra...

Reikalinga Tevagrastim dozė priklausys nuo būklės, dėl kurios vartojate Tevagrastim ir nuo jūsų kūno svorio. Gydytojas patars kada vėl nutraukti Tevagrastim vartojimą. Yra įprasta, kad Tevagrastim skiriamas keliais gydymo kursais.

Tevagrastim ir chemoterapija

Įprastinė dozė yra 0,5 milijono tarptautinių vienetų (MTV) kilogramui kūno masės kiekvieną parą. Pavyzdžiui, jei sveriate 60 kg, paros dozė Jums bus 30 milijonų tarptautinių vienetų (MTV). Paprastai pirmoji Tevagrastim dozė Jums bus skirta ne mažiau kaip 24 valandos po chemoterapijos. Gydymas paprastai trunka apie 14 dienų. Tačiau sergant kai kuriomis ligomis, gali tekti gydytis ilgiau, maždaug iki vieno mėnesio.

Tevagrastim ir kaulų čiulpų transplantacija

Įprastinė pradinė dozė yra 1 milijonas tarptautinių vienetų (MTV) kilogramui kūno masės kiekvieną parą. Pavyzdžiui, jei sveriate 60 kg, paros dozė Jums bus 60 milijonų tarptautinių vienetų (MTV). Paprastai pirmąją Tevagrastim dozę Jums paskirs mažiausiai po 24 valandų po chemoterapijos, bet per 24 valandas po kaulų čiulpų transfuzijos. Po to gydytojas tikrins Jūsų kraują kiekvieną dieną, kad galėtų spręsti apie gydymo efektyvumą ir apie tinkamiausią Jums vaisto dozę. Baltųjų kraujo kūnelių kiekiui pasiekus tam tikrą lygį, gydymas bus nutrauktas.

Tevagrastim ir sunki lėtinė neutropenija

Įprastinė pradinė dozė yra nuo 0,5 milijono iki 1,2 milijono tarptautinių vienetų (MTV) kilogramui kūno masės kiekvieną parą, galima iškart skirti visą dozę ar ją padalinti. Po to gydytojas patikrins Jūsų kraują, kad galėtų spręsti apie gydymo efektyvumą ir nustatytų Jums tinkamiausią dozę. Dėl neutropenijos Tevagrastim reikia vartoti ilgai.

Tevagrastim ir neutropenija ligoniams sergantiems ŽIV infekcija

Įprastinė pradinė dozė yra 0,1 - 0,4 milijono tarptautinių vienetų (MTV) kilogramui kūno masės kiekvieną parą. Gydytojas reguliariai tikrins Jūsų kraują, kad galėtų įvertinti gydymo efektyvumą. Kai baltųjų kraujo ląstelių kiekis normalizuosis, gal vaistą bus galima skirti rečiau nei kartą per parą. Gydytojas ir toliau reguliariai tikrins Jūsų kraują ir rekomenduos tinkamiausią dozę. Tevagrastim gali tekti vartoti ilgai tam, kad baltųjų kraujo ląstelių kiekis išliktų normalus.

Tevagrastim ir periferinio kraujo kamieninių ląstelių mobilizacija

Jei esate kamieninių ląstelių donoras pačiam sau, įprastinė dozė yra nuo 0,5 milijono iki 1 milijono tarptautinių vienetų kilogramui kūno masės kiekvieną parą. Tevagrastim reikės vartoti iki 2 savaičių ir pavieniais atvejais ilgiau. Gydytojas reguliariai tirs kraują, kad nustatytų tinkamiausią laiką kamieninių ląstelių paėmimui.

Jeigu esate kamieninių ląstelių donoras kitam asmeniui, įprastinė dozė yra 1 milijonas tarptautinių vienetų (MTV) kilogramui kūno masės kiekvieną parą. Tevagrastim reikės vartoti nuo 4 iki 5 dienų.

Vartojimo metodas

Šis vaistas vartojamas injekcijomis, jį galima vartoti infuzija į veną (i.v.) (lašeline) arba poodine injekcija (s.c.) (švirkšti į audinį, esantį iškart po oda). Jeigu šį vaistą vartojate į poodį, gydytojas gali pasiūlyti pačiam išmokti, kaip atlikti injekciją. To išmokyti gali gydytojas ar slaugytoja. Kol neišmokote, nebandykite patys susišvirkšti vaisto. Šio pakuotės lapelio pabaigoje pateikta dalis informacijos, kurios Jums reikės, bet tam, kad ligos gydymas būtų teisingas, reikia glaudžiai ir nuolat bendradarbiauti su gydytoju.

daryti pavartojus per didelę Tevagrastim dozę?

Jei pavartojote per daug Tevagrastim, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Pamiršus pavartoti Tevagrastim

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą injekciją.

Nustojus vartoti Tevagrastim

Prieš nutraukdami Tevagrastim vartojimą, pasitarkite su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Svarbus šalutinis poveikis

- Yra gauta pranešimų apie alerginio tipo reakcijas, pvz., odos bėrimą, iškilusias, niežtinčias odos sritis, ir sunkias alerginio tipo reakcijas su silpnumu, kraujospūdžio sumažėjimu, apsunkintu kvėpavimu ir veido tinimu. Jeigu manote, kad Jums prasidėjo tokio tipo reakcija, nutraukite Tevagrastim injekciją ir nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos.

- Pastebėta blužnies padidėjimo ar plyšimų atvejų. Kai kurie blužnies plyšimo atvejai buvo mirtini. Labai svarbu, kad, pajutę skausmą viršutinėje kairėje pilvo dalyje arba kairiojo peties skausmą, iš karto praneštumėte gydytojui, nes tai gali rodyti blužnies pažeidimo pradžią.

- Kosulys, karščiavimas ir apsunkintas ar skausmingas kvėpavimas gali būti sunkių kvėpavimo sistemos pažeidimo, plaučių uždegimo ar ūminio kvėpavimo distreso sindromo, kuris kartais gali būti letalus, požymiai. Jei pradėjote karščiuoti ar Jums pasireiškė bet kuris iš išvardintų simptomų, svarbu nedelsiant kreiptis į Jus gydantį gydytoją.

- Svarbu, kad kreiptumėtės į gydytoją, jeigu Jums pasireiškė kuris nors iš toliau išvardytų šalutinio poveikio reiškinių arba jų derinys:

pabrinkimas ar apimties padidėjimas, kuris gali būti kartu su dažnesniu šlapinimusi, apsunkintu kvėpavimu, pilvo apimties padidėjimu ir pilnumo jausmu bei bendru nuovargiu. Šie simptomai paprastai vystosi greitai.

Šie simptomai gali būti nedažnos (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių) būklės, vadinamos kapiliarų pralaidumo sindromu“, kurios metu atsiranda kraujo nuotėkis iš smulkiųjų kraujagyslių į kūno audinius. Tokiai būklei suvaldyti reikalinga skubi medicininė pagalba.

- Jeigu sergate pjautuvine anemija, būtinai apie tai pasakykite gydytojui prieš pradėdami vartoti Tevagrastim. Pjautuvine anemija sergantiems pacientams filgrastimo vartojimas provokavo ligos krizę.

- Labai dažnas (gali pasirekšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių) filgrastimo pašalinis poveikis yra kaulų ir raumenų skausmai. Paklauskite gydytojo, koks vaistas Jums gali palengvinti šiuos simptomus.

Gali pasireikšti ir šie šalutiniai poveikiai:

Vėžiu sergantys pacientai

Labai dažni (gali pasireikšti daugiau nei 1 iš 10 žmonių):

- padidėjęs kai kurių kepenų ar kraujo fermentų kiekis, didelis šlapimo rūgšties kiekis;

- pykinimas, vėmimas;

- krūtinės skausmas.

 

Dažni (gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių):

- galvos skausmas;

- kosulys, gerklės skausmas;

- vidurių užkietėjimas, apetito netekimas, viduriavimas, mukozitas (virškinimo trakto skausmingas uždegimas ir išopėjimas);

- plaukų slinkimas, bėrimas;

- nuovargis, bendras silpnumas.

 

Nedažni (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių):

- neapibrėžtas skausmas.

 

Reti (gali pasireikšti iki 1 iš 1 000 žmonių):

- kraujagyslių pažeidimas (dėl to gali atsirasti skausmas, paraudimas ir patinimai galūnėse);

- aortos (didžiosios kraujagyslės, kuria kraujas iš širdies teka į visas kūno dalis ir organus) uždegimas, žr. 2 skyrių.

 

Labai reti (gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių):

- skausmingų, iškilusių, slyvos spalvos židinių susidarymas ant galūnių ir kartais ant veido ir kaklo bei karščiavimas (Sweet’o sindromas), kraujagyslių uždegimas, dažnai su odos bėrimu;

- reumatinių ligų paūmėjimas;

- skausmingas ar apsunkintas šlapinimasis.

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

- persodintų kaulų čiulpų atmetimas;

- praeinantis kraujospūdžio sumažėjimas;

- sąnarių skausmas ir tinimas, panašus į podagrą.

 

Normalių kamieninių ląstelių donorai

Labai dažni (gali pasireikšti daugiau nei 1 iš 10 žmonių):

- baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimas; trombocitų kiekio sumažėjimas, dėl kurio gali padidėti kraujavimo ar kraujosruvų pavojus;

- galvos skausmas.

 

Dažni (gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių):

- padidėjęs kai kurių kraujo fermentų kiekis.

 

Nedažni (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių):

- padidėjęs kai kurių kepenų fermentų kiekis, didelis šlapimo rūgšties kiekis;

- reumatinių ligų paūmėjimas.

 

Reti (gali pasireikšti iki 1 iš 1 000 žmonių):

- aortos (didžiosios kraujagyslės, kuria kraujas iš širdies teka į visas kūno dalis ir organus) uždegimas, žr. 2 skyrių.

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

- kosulys, karščiavimas ir dusulys ar atsikosėjimas krauju.

 

Sunkia lėtine neutropenija sergantys pacientai

Labai dažni (gali pasireikšti daugiau nei 1 iš 10 žmonių):

- raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, dėl kurio gali išbalti oda ir atsirasti bendras silpnumas ar dusulys;

- sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje; padidėjęs kai kurių kraujo fermentų kiekis, didelis šlapimo rūgšties kiekis;

- kraujavimas iš nosies.

 

Dažni (gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių):

- trombocitų kiekio sumažėjimas, dėl kurio gali padidėti kraujavimo ar kraujosruvų pavojus;

- galvos skausmas;

- viduriavimas;

- kepenų padidėjimas;

- plaukų slinkimas; kraujagyslių uždegimas, dažnai su odos bėrimu; skausmas injekcijos vietoje; bėrimas;

- kalcio kiekio kauliniame audinyje sumažėjimas; sąnarių skausmas.

 

Nedažni (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių):

- kraujas šlapime, baltymas šlapime.

 

Reti (gali pasireikšti iki 1 iš 1 000 žmonių):

- aortos (didžiosios kraujagyslės, kuria kraujas iš širdies teka į visas kūno dalis ir organus) uždegimas, žr. 2 skyrių.

 

ŽIV infekuoti pacientai

Reti (gali pasireikšti iki 1 iš 1 000 žmonių):

- aortos (didžiosios kraujagyslės, kuria kraujas iš širdies teka į visas kūno dalis ir organus) uždegimas, žr. 2 skyrių.

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Tevagrastim

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant išorinės dėžutės ir ant užpildyto švirkšto po Tinka iki“ ir EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti šaldytuve (2 °C - 8 °C).

Pastebėjus drumzlių ar nuosėdų, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Tevagrastim sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra filgrastimas. Kiekviename injekcinio / infuzinio tirpalo ml yra 60 milijonų tarptautinių vienetų [MTV] (600 mikrogramų) filgrastimo.

 

Tevagrastim 30 MTV/0,5ml: Viename užpildytame švirkšte yra 30 milijonų tarptautinių vienetų (MTV) (300 mikrogramų) filgrastimo 0,5 ml injekcinio tirpalo

Tevagrastim 48 MTV/0,8 ml: Viename užpildytame švirkšte yra 48 milijonai tarptautinių vienetų (MTV) (480 mikrogramų) filgrastimo 0,8 ml injekcinio tirpalo.

- Pagalbinės medžiagos yra: natrio hidroksidas, acto rūgštis, ledinė, sorbitolis, polisorbatas 80, injekcinis vanduo.

 

Tevagrastim išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tevagrastim yra injekcinis / infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte. Tevagrastim yra skaidrus ir bespalvis tirpalas. Kiekviename užpildytame švirkšte yra 0,5 arba 0,8 ml tirpalo.

Tevagrastim tiekiamas pakuotėmis po 1, 5 arba 10 ar sudėtinėse pakuotėse po 10 (2 pakuotės po 5) užpildytų švirkštų su injekcine adata, turinčia arba neturinčia apsauginę priemonę.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

TEVA GmbH

Graf-Arco-Straße 3

89079 Ulm

Vokietija

Gamintojas

Teva Pharma B.V.

Swensweg 5

2031 GA Haarlem

Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

België/Belgique/Belgien

Teva Pharma Belgium N.V./S.A./AG

Tél/Tel: +32 3 820 73 73

Lietuva

UAB "Sicor Biotech"

Tel: +370 5 266 0203

България

Тева Фармасютикълс България ЕООД

Teл: +359 2 489 95 82

Luxembourg/Luxemburg

Teva Pharma Belgium N.V./S.A./AG, Belgique/Belgien

Tél/Tel: +32 3 820 73 73

Česká republika

Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.

Tel: +420 251 007 111

Magyarország

Teva Gyógyszergyár Zrt.

Tel.: +36 1 288 64 00

Danmark

Teva Denmark A/S

Tlf: +45 44 98 55 11

Malta

Teva Pharmaceuticals Ireland

L-Irlanda

Tel: +353 51 321740

Deutschland

TEVA GmbH

Tel: +49 731 402 08

Nederland

Teva Nederland B.V.

Tel: +31 800 0228 400

Eesti

UAB "Sicor Biotech" Eesti filiaal

Tel: +372 661 0801

Norge

Teva Norway AS

Tlf: +47 66 77 55 90

Ελλάδα

Teva Ελλάς Α.Ε.

Τηλ: +30 210 72 79 099

Österreich

ratiopharm Arzneimittel Vertriebs-GmbH

Tel: +43 1 97 007

España

Polska

Teva Pharma, S.L.U.

Tél: +34 91 387 32 80

Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Tel.: +48 22 345 93 00

France

Teva Santé

Tél: +33 1 55 91 78 00

Portugal

Teva Pharma - Produtos Farmacêuticos, Lda

Tel: +351 21 476 75 50

Hrvatska

Pliva Hrvatska d.o.o.

Tel: +385 1 37 20 000

România

Teva Pharmaceuticals S.R.L

Tel: +40 21 230 65 24

Ireland

Teva Pharmaceuticals Ireland

Tel: +353 51 321740

Slovenija

Pliva Ljubljana d.o.o.

Tel: +386 1 58 90 390

Ísland

Vistor hf.

Sími: +354 535 7000

Slovenská republika

TEVA Pharmaceuticals Slovakia s.r.o.

Tel: +421 2 57 26 79 11

Italia

Teva Italia S.r.l.

Tel: +39 02 89 17 98 1

Suomi/Finland

ratiopharm Oy

Puh/Tel: +358 20 180 5900

Κύπρος

Teva Ελλάς Α.Ε., Ελλάδα

Τηλ: +30 210 72 79 099

Sverige

Teva Sweden AB

Tel: +46 42 12 11 00

Latvija

UAB "Sicor Biotech" filiāle Latvijā

Tel: +371 673 23 666

United Kingdom

Teva UK Limited

Tel: +44 1977 628500

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.