Kodas 74665
Gamintojas Kon-Pharm

TETANUSAN 50% Novo 500ml (Kon-pharma)

Veterinarijos tikslams.

INFORMACINIS LAPELIS

TETANUSAN 50 % NOVO, injekcinis tirpalas

 

1. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO IR UŽ VAISTO SERIJOS IŠLEIDIMĄ EEE

ŠALYSE ATSAKINGO GAMINTOJO, JEI JIE SKIRTINGI, PAVADINIMAS IR

 

ADRESAS

 

Rinkodaros teisės turėtojas:

 

Kon-Pharma GmbH,

Senator-Bauer Strasse 34,

 

D-30625 Hannover,

Vokietija

 

Vaisto serijos gamintojas:

Bela-Pharm GmbH & Co. KG,

 

Lohner Str. 19,

D-49377 Vechta,

Vokietija

 

2. VETERINARINIO VAISTO PAVADINIMAS

 

TETANUSAN 50 % NOVO, injekcinis tirpalas

 

3. VEIKLIOJI (-SIOS) IR KITOS MEDŽ IAGOS

 

1 ml tirpalo yra:

 

veikliųjų medžiagų:

 

kalcio gliukonato 1H2O

440 mg,

magnio chlorido 6H2O

125 mg,

dinatrio-1-glicerofosfato 5H2O

20 mg;

pagalbinių medžiagų:

 

boro rūgšties

60 mg,

injekcinio vandens

iki 1 ml.

 

4. INDIKACIJA (-OS)

 

Arkliams, kumeliukams, galvijams, veršeliams, kiaulėms, paršeliams gydyti, sergant medžiagų apykaitos ligomis, hipokalcemija, bet kurios rūšies tetanija, pareze (ypač pareze po atsivedimo), sutrikus laktacijai, pasireiškus alergijai, toksikozei, sutrikus medžiagų apykaitai, esant osteomaliacijai, rachitui, laižligei ir naujagimių veršelių, kumeliukų ir paršelių silpnumui.

 

5. KONTRAINDIKACIJOS

 

Nėra.

 

6. NEPALANKIOS REAKCIJOS

 

Injekcinį tirpalą į veną ar po oda reikia švirkšti lėtai, nes gali pasireikšti nepalankios reakcijos, pvz., pakilti galvos, burnos ir gerklės temperatūra, gyvūnai gali apsvaigti, juos gali pykinti, gali atsirasti sunkūs širdies veiklos sutrikimai. Todėl naudojimo metu reikia nuolatos stebėti širdies ir plaučių veiklą juos auskultuojant.

Pastebėjus bet kokį sunkų poveikį ar kitą šiame informaciniame lapelyje nepaminėtą poveikį, būtina informuoti veterinarijos gydytoją.

 

7. PASKIRTIES GYVŪNŲ RŪŠYS

 

Arkliai, kumeliukai, galvijai, veršeliai, kiaulės, paršeliai.

 

8. DOZĖS, NAUDOJIMO BŪDAS (-AI) IR METODAS KIEKVIENAI RŪŠIAI

 

Vaistą reikia švirkšti į veną ar po oda:

galvijui, arkliui

50–80–100 ml,

veršeliui, kumeliukui, kiaulei

10–20–30 ml,

paršeliui ir nujunkytam paršeliui

2–5–10 ml.

 

Po oda negalima į vieną vietą švirkšti daugiau nei 50 ml tirpalo.

 

Gydymo trukmė:

priklausomai nuo individualių klinikinių požymių sunkumo, vaistą galima švirkšti pakartotinai ir

 

švirkšti iki 500 ml tirpalo. Į veną vaistą švirkšti galima tik kol pranyksta hipokalcemijos ir hipomagnemijos požymiai.

 

9. NUORODOS DĖL TINKAMO NAUDOJIMO

 

Prieš naudojimą injekcinį tirpalą reikia sušildyti iki kūno temperatūros. Galima naudoti vaikingoms patelėms ir laktacijos metu. Vaisto negalima naudoti kartu su kitais vaistais dėl galimos tarpusavio sąveikos.

 

10. IŠLAUKA

 

Galvijienai, arklienai ir kiaulienai, pienui – 0 parų.

 

11. SPECIALIEJI LAIKYMO NURODYMAI

 

Saugoti nuo vaikų.

Laikyti sausoje vietoje, žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Saugoti nuo šviesos.

 

12. SPECIALIEJI NURODYMAI

 

Nėra.

 

13. SPECIALIOS NESUNAUDOTO VETERINARINIO VAISTO AR ATLIEKŲ NAIKINIMO NUOSTATOS, JEI BŪTINA

 

Nesunaudotas veterinarinis vaistas ar su juo susijusios atliekos turi būti sunaikintos pagal šalies reikalavimus.

 

14. INFORMACINIO LAPELIO PASKUTINIOJO APROBAVIMO DATA

 

2012-08-31

 

15. KITA INFORMACIJA

 

Tik veterinariniam naudojimui.

 

Parduodama be recepto.

 

Farmakoterapinė grupė: mineralinių medžiagų deriniai. ATCvet kodas: QA12.

 

Farmakodinaminės savybės.

 

Kalcis yra vienas svarbiausių organizmo elementų, reikalingas stabiliai kaulų ir dantų struktūrai. Be to, kalcis svarbus raumenų susitraukimui ir kituose organizmo biocheminiuose procesuose, pvz., kraujo krešėjimui, nervinio impulso perdavimui ir raumenų ląstelių elektromechaninėje veikloje. Gydant sergančius hipokalcemija gyvūnus, kalcio gliukonatas yra kalcio druska, kuriai teiktina pirmenybė.

 

Magnis, panašiai kaip ir kalcis, yra kita būtina organizmo sudėtinė dalis, antras pagal kiekį elementas, kuris yra pagrindinis fermentų kofaktorius energiją teikiančiose biocheminėse reakcijose, raumenų susitraukimuose bei neuroraumeniniam stimuliavimui. Joninis magnis svarbus neuronų ir raumenų ląstelių funkcijoms: jis lėtina CNS aktyvumą ir slopina nervinio mediatoriaus acetilcholino išsiskyrimą. Magnis skatina parathormono sekreciją ir taip yra susijęs su kalcio homeostaze. Kalcis antagonistiškai veikia magnio poveikį širdžiai ir nervams bei raumenims, šios dvi medžiagos slopina viena kitos įsisavinimą žarnyne. Magnio chlorido formos magnio papildai yra svarbūs esant hipokalcemijai, kuri gali sukelti arba slėpti hipomagnemiją. Hipomagnemija kaip atskira liga pasireiškia retai, dažniausiai ji būna kartu su hipokalcemija ir hipofosfatemija.

 

Natrio glicerofosfatas yra naudojamas kaip fosfatų šaltinis esant kalcio ir fosforo apykaitos sutrikimams. Glicerofosfatas yra turtingas energija tarpinis katabolinių ir anabolinių reakcijų junginys, gaunamas per glikolizę, tačiau jis taip pat svarbus riebalų apykaitoje ir yra kaip substratas fosfatazėms. Glicerofosfatai – tai tarpiniai fosfatidilcholinų ir beta lecitinų biosintezės produktai. Parathormonas (PTH), išsiskiriantis trūkstant kalcio, didina fosforo išsiskyrimą per inkstus ir su seilėmis, todėl sutrinka normalus fosforo kiekis kraujyje. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl sergantiems hipokalcemija gyvūnams pasireiškia ir hipofosfatemija. Todėl organizmą papildyti lengvai įsisavinamu fosfato

 

šaltiniu, pvz., glicerofosfatu, yra naudinga.

 

Boro rūgštis tirpale pirmiausiai reikalinga stabilizuoti kalcio gliukonatą, taip pat kaip konservantas. Farmakokinetinės savybės. Kalcį organizme kontroliuoja PTH ir kalcitoninas, kurie reguliuoja jo absorbciją žarnyne, išsiskyrimą per inkstus ir apykaitą kauluose. Daugiausiai kalcio yra tarpląsteliniame skystyje. Jis jungiasi su kraujo plazmos baltymais (apie 40 %), 50 % jo yra laisvų tirpių jonų pavidalo. 99 % organizmo kalcio yra kauluose. Išorganizmo jis išsiskiria su šlapimu, o inkstų kanalėliuose 90 % jo yra pakartotinai absorbuojama. Išpašaro neabsorbuotas kalcis išsiskiria su išmatomis. Kalcis pereina placentą ir išsiskiria su pienu.

 

Magnis organizme pasiskirstęs taip: 50 % – kauluose, 45 % – ląstelių viduje ir 5 % – tarpląsteliniame skystyje. 30 % kauluose susikaupusio magnio yra besikeičiančio. Iš organizmo išsiskiria per inkstus. 3–5 % filtruotų jonų išsiskiria su šlapimu. Viena trečioji kauluose esančio magnio gali atsipalaiduoti.

Normalus magnio kiekis kraujo plazmoje yra 0,75–1,1 mmol/l.

 

Glicerofosfato formos fosforas taip pat yra greitai įsisavinamas naudotas parenteriniu būdu, nes jis yra fiziologinis ir natūraliai atsirandantis tarpinis medžiagų apykaitos produktas. Hidrolizės būdu iš glicerofosfato galima gauti ir neorganinį fosfatą, kuris gali pasklisti kraujo plazmoje, tarpląsteliniame skystyje, ląstelių membranose, ląstelių skystyje, kolagene, kauliniame audinyje ir piene. Kadangi daugiau kaip 90 % kraujo plazmos fosfato išsiskiria į pirminį šlapimą, 80 % jo aktyviai reabsorbuojama. PTH skatina fosforo išsiskyrimą su šlapimu, nes blokuoja reabsorbciją, vitaminas D ir jo metabolitai tiesiogiai skatina fosforo reabsorbciją viršutinėse tubulėse.