Kodas 100383
Gamintojas Teva

TELMISARTAN/AMLODIPINE TEVA, 80 mg/5 mg, tabletės, N28

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Telmisartan/Amlodipine Teva 80 mg/5 mg tabletės

telmisartanas ir amlodipinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Telmisartan/Amlodipine Teva ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Telmisartan/Amlodipine Teva

3.       Kaip vartoti Telmisartan/Amlodipine Teva

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Telmisartan/Amlodipine Teva

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Telmisartan/Amlodipine Teva ir kam jis vartojamas

 

Telmisartan/Amlodipine Teva tabletėse yra dviejų veikliųjų medžiagų - telmisartano ir amlodipino. Abi šios medžiagos padeda reguliuoti Jūsų aukštą kraujospūdį.

                Telmisartanas priklauso vaistų, vadinamų angiotenzino II receptorių blokatoriais, grupei. Angiotenzinas II yra organizme gaminama medžiaga, kuri susiaurina kraujagysles ir todėl padidina kraujospūdį. Telmisartanas blokuoja angiotenzino II sukeliamą poveikį.

                Amlodipinas priklauso vaistų, vadinamų kalcio kanalų blokatoriais, grupei. Amlodipinas stabdo kalcio patekimą į kraujagyslių sienelę, todėl neleidžia kraujagyslėms įsitempti.

Tai reiškia, kad abi veikliosios medžiagos veikia kartu, neleisdamos Jūsų kraujagyslėms įsitempti. Dėl to kraujagyslės atsipalaiduoja, mažėja kraujospūdis.

 

Telmisartan/Amlodipine Teva vartojamas gydyti nuo aukšto kraujospūdžio:

                suaugusius pacientus, kurių kraujospūdžio sureguliavimui nepakanka vien amlodipino,

                suaugusius pacientu/s, kurie jau vartoja atskirų telmisartano ir amlodipino tablečių, tačiau vietoj jų dėl patogumo nori vartoti tokias pačias jų dozes, esančias vienoje tabletėje.

 

Jeigu nuo aukšto kraujospūdžio negydoma, jis gali pažeisti kai kurių organų kraujagysles. Dėl to pacientui kyla sunkių sutrikimų, tokių kaip širdies priepuolis, širdies ar inkstų veiklos nepakankamumas, smegenų insultas ar apakimas, rizika. Tol, kol pažaida nepasireiškia, paprastai aukšto kraujospūdžio simptomų nebūna. Vadinasi, būtina reguliariai matuoti kraujospūdį, kad būtų galima nustatyti, ar jis normalus.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Telmisartan/Amlodipine Teva  

 

Telmisartan/Amlodipine Teva vartoti draudžiama:

-        jeigu yra alergija telmisartanui arba amlodipinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                 jeigu yra alergija bet kuriam kitam dihidropiridinų grupės (tos pačios rūšies kalcio kanalų blokatoriai) vaistui;

-                 jeigu esate daugiau kaip 3 mėnesius nėščia (taip pat yra geriau vengti Telmisartan/Amlodipine Teva vartoti ankstyvojo nėštumo metu, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

-                 jeigu yra sunkių kepenų veiklos sutrikimų ar tulžies nutekėjimo obstrukcija (tulžies nutekėjimo iš kepenų ir tulžies pūslės sutrikimas);

-                 jeigu susiaurėjęs širdies aortos vožtuvas (aortos stenozė) arba patyrėte kardiogeninį šoką (būklė, kai širdis nepajėgia kūnui tiekti pakankamai kraujo);

-                 jeigu sergate širdies nepakankamumu po širdies priepuolio;

-                 jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.

 

Jeigu kuri nors iš minėtų būklių Jums tinka, apie tai pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui, prieš pradėdami vartoti Telmisartan/Amlodipine Teva.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Telmisartan/Amlodipine Teva, jeigu Jus vargina arba kada nors vargino bet kuris iš žemiau išvardytų sutrikimų ar ligų.

                Inkstų liga arba persodintas inkstas.

                Į vieną arba abu inkstus einančių kraujagyslių susiaurėjimas (inksto arterijos stenozė).

                Kepenų liga.

                Širdies veiklos sutrikimas.

                Aldosterono kiekio padidėjimas (lemiantis vandens ir druskų susilaikymą organizme ir kartu įvairių mineralų pusiausvyros sutrikimą kraujyje).

                Mažas kraujospūdis (hipotenzija), tikriausiai atsiradęs dėl to, kad Jums yra dehidratacija (didelio vandens kiekio netekimas organizme) ar druskų trūkumas, kurį sukėlė gydymas diuretikais (šlapimo išskyrimą didinančiomis tabletėmis), dieta, kurioje mažai druskos, viduriavimas arba vėmimas.

                Kalio kiekio padidėjimas kraujyje.

                Cukrinis diabetas.

                Aortos susiaurėjimas (aortos stenozė).

                Nuo širdies priklausomas krūtinės skausmas ramybės ar minimalios įtampos metu (nestabilioji krūtinės angina).

                Pirmosios keturios savaitės po ištikusio širdies priepuolio.

 

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Telmisartan/Amlodipine Teva:

                jeigu vartojate kurio nors iš šių vaistų nuo aukšto kraujospūdžio:

˗                 AKF inhibitorių (pavyzdžiui, enalaprilio, lizinoprilio, ramiprilio), ypač jei turite su cukriniu diabetu susijusių inkstų sutrikimų;

˗                 aliskireno.

Jūsų gydytojas gali reguliariai tirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje. Taip pat žiūrėkite „Telmisartan/Amlodipine Teva vartoti draudžiama“.

                jeigu esate senyvo amžiaus ir reikia padidinti vaisto dozę.

 

Prieš operaciją ar anesteziją turite pasakyti savo gydytojui, kad vartojate Telmisartan/Amlodipine Teva.

 

Vaikams ir paaugliams

Telmisartan/Amlodipine Teva nerekomenduojama vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

 

Kiti vaistai ir Telmisartan/Amlodipine Teva

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jūsų gydytojui gali reikėti keisti Jūsų kitų kartu vartojamų vaistų dozę arba imtis kitokių atsargumo priemonių. Kai kuriais atvejais gali tekti vieno arba kito vaisto vartojimą nutraukti. Tai ypač taikytina toliau išvardytiems vaistams, jeigu jų vartojama kartu su Telmisartan/Amlodipine Teva.

                Vaistai, kurių sudėtyje yra ličio, kai kurių tipų depresijai gydyti.

                Vaistai, galintys didinti kalio kiekį kraujyje, pvz., druskų pakaitalai, kurių sudėtyje yra kalio, kalį organizme sulaikantys diuretikai (tam tikri šlapimo išskyrimą didinantys vaistai).

                Angiotenzino II receptorių blokatoriai.

                AKF inhibitoriai arba aliskirenas (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Telmisartan/Amlodipine Teva vartoti draudžiama“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

                Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU, pvz., acetilsalicilo rūgštis ar ibuprofenas), heparinas, imunosupresantai (pvz., ciklosporinas ar takrolimuzas) ir antimikrobinis vaistas trimetoprimas.

                Rifampicinas, eritromicinas, klaritromicinas (antibiotikai).

                Paprastųjų jonažolių vaistai.

                Dantrolenas (infuzija, skiriama esant sunkiems kūno temperatūros sutrikimams).

                Vaistai, skiriami imuninės sistemos veikimo būdui pakeisti (pvz., sirolimuzas, temsirolimuzas ir everolimuzas).

                Vaistai nuo ŽIV infekcijos ar AIDS (pvz., ritonaviras), ar grybelinių ligų (pvz., ketokonazolas).

                Diltiazemas (vaistas nuo širdies ligų).

                Simvastatinas (vaistas nuo cholesterolio kiekio padidėjimo).

                Digoksinas.

 

Telmisartan/Amlodipine Teva, kaip ir kitokių kraujospūdį mažinančių vaistų, poveikį gali silpninti kartu vartojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU, pvz., acetilsalicilo rūgštis ar ibuprofenas) arba kortikosteroidai.

 

Telmisartan/Amlodipine Teva gali stiprinti kitų vaistų, vartojamų gydyti nuo aukšto kraujospūdžio, bei vaistų, galinčių sumažinti kraujospūdį (pvz., baklofeno, amifostino, neuroleptikų ar antidepresantų), kraujospūdį mažinantį poveikį.

 

Telmisartan/Amlodipine Teva vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Alkoholis gali papildomai sumažinti mažą kraujospūdį. Stodamiesi tai Jūs galite pajusti kaip svaigulį.

 

Telmisartan/Amlodipine Teva vartojimo metu nevalgykite greipfrutų ir negerkite jų sulčių. Greipfrutai ir jų sultys kai kuriems pacientams gali padidinti veikliosios medžiagos amlodipino koncentraciją kraujyje, todėl gali sustiprėti Telmisartan/Amlodipine Teva sukeliamas kraujospūdį mažinantis poveikis.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Jūsų gydytojas paprastai lieps Jums nebevartoti Telmisartan/Amlodipine Teva prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistą vietoj Telmisartan/Amlodipine Teva. Telmisartan/Amlodipine Teva yra nerekomenduojamas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ir jo draudžiama vartoti, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali ypač pakenkti Jūsų kūdikiui.

 

Žindymas

Nustatyta, kad nedidelis kiekis amlodipino patenka į žindyvės pieną.

Pasakykite savo gydytojui, jei žindote kūdikį arba ruošiatės tai pradėti daryti. Telmisartan/Amlodipine Teva nerekomenduojamas žindančioms motinoms. Jei motina nori žindyti, gydytojas gali paskirti kito vaisto, ypač jei norima žindyti naujagimį arba prieš laiką gimusį kūdikį.

 

Prieš vartodama bet kokio vaisto, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kuriems žmonėms, gydomiems nuo aukšto kraujospūdžio ligos, gali pasireikšti šalutinis poveikis, pvz., apalpimas, mieguistumas, svaigulys ar galvos sukimosi pojūtis (svaigimas). Jeigu Jums toks poveikis pasireiškė, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Telmisartan/Amlodipine Teva sudėtyje yra natrio

Šio vaisto vienoje tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

 

3.       Kaip vartoti Telmisartan/Amlodipine Teva

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą. Stenkitės kiekvieną dieną tabletę vartoti tokiu pačiu laiku.

 

Telmisartan/Amlodipine Teva galite vartoti valgio metu arba nevalgę. Tabletę reikia nuryti užgeriant trupučiu vandens arba kitokio nealkoholinio gėrimo.

 

Jeigu Jūsų kepenų veikla sutrikusi, įprastinė dozė neturi būti didesnė kaip viena 40 mg/5 mg tabletė arba viena 40 mg/10 mg tabletė kartą per parą.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Telmisartan/Amlodipine Teva dozę

Jeigu atsitiktinai pavartojote per daug tablečių, nedelsdami susisiekite su savo gydytoju, vaistininku arba artimiausios ligoninės skubiosios medicinos pagalbos skyriumi. Jums gali pasireikšti žemas kraujospūdis ir dažnas širdies plakimas. Pasitaikė ir reto širdies plakimo, svaigulio, inkstų veiklos susilpnėjimo, įskaitant inkstų nepakankamumą, ženklaus ir ilgalaikio žemo kraujospūdžio, įskaitant šoką ir mirtį, atvejų.

Jūsų plaučiuose gali kauptis skystis (plaučių edema), sukeldamas dusulį, kuris gali išsivystyti per 24 – 48 valandas nuo vaisto pavartojimo.

 

Pamiršus pavartoti Telmisartan/Amlodipine Teva

Jeigu įprastu laiku dozę pavartoti pamiršite, vartokite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, o toliau vaisto vartokite įprasta tvarka. Jei vieną dieną tabletės nepavartosite, kitą dieną vartokite įprastinę dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Telmisartan/Amlodipine Teva

Svarbu, kad Telmisartan/Amlodipine Teva kasdien vartotumėte kasdien tol, kol gydytojas nurodys vartoti kitaip. Jeigu manote, kad Telmisartan/Amlodipine Teva poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Kai kuris šalutinis poveikis gali būti sunkus, todėl gali reikėti neatidėliotinos gydytojo pagalbos.

 

Nedelsdami turite kreiptis į savo gydytoją, jeigu atsiranda kuris nors iš šių simptomų:

 

Sepsis (kraujo užkrėtimas, t. y. sunki infekcinė viso organizmo liga, pasireiškianti dideliu karščiavimu ir jutimu, kad sunkiai sergate), greitas odos ir gleivinės sutinimas (angioneurozinė edema). Šie šalutiniai poveikiai yra reti (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1 000 asmenų), tačiau itin sunkūs. Jiems pasireiškus, vaisto vartojimą turite nutraukti ir tuoj pat kreiptis į savo gydytoją. Jeigu minėti šalutiniai poveikiai negydomi, jie gali būti mirtini. Sepsio dažnio padidėjimas buvo stebėtas tik gydymo telmisartanu metu, tačiau gydymo Telmisartan/Amlodipine Teva metu jo galimybės atmesti negalima.

 

Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų)

Svaigulys, kulkšnių edema (patinimas).

 

Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų)

Mieguistumas, migrena, galvos skausmas, rankų arba kojų dilgčiojimas ar tirpimas, galvos sukimosi pojūtis (svaigimas), retas širdies plakimas, širdies palpitacija (stiprus ir dažnas juntamas širdies plakimas), žemas kraujospūdis (hipotenzija), svaigulys staiga stojantis (ortostatinė hipotenzija), trumpalaikis veido ir kaklo paraudimas, kosulys, skrandžio skausmas (pilvo skausmas), viduriavimas, pykinimas, niežulys, sąnarių skausmas, raumenų mėšlungis, raumenų skausmas, negalėjimas sukelti erekcijos, silpnumas, krūtinės skausmas, nuovargis, pabrinkimas (edema), kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas kraujyje.

 

Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų)

Šlapimo pūslės infekcija, prislėgta nuotaika (depresija), nerimas, nemiga, apalpimas, rankų ar kojų nervų pažaida, jautrumo lietimui sumažėjimas, skonio pojūčio pokytis, virpėjimas, vėmimas, dantenų išvešėjimas, nemalonus pojūtis pilve, burnos sausmė, egzema (odos liga), odos paraudimas, išbėrimas, nugaros skausmas, kojų skausmas, poreikis šlapintis naktį, bloga savijauta (negalavimas), šlapimo rūgšties kiekio padidėjimas kraujyje.

 

Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų)

Progresuojantis plaučių audinio randėjimas (intersticinė plaučių liga [daugiausiai intersticinis plaučių uždegimas arba plaučių uždegimas, susijęs su eozinofilų pertekliumi]).

 

Toliau išvardintas šalutinis poveikis buvo pastebėtas gydymo telmisartanu arba amlodipinu metu, tačiau jis gali pasireikšti ir Telmisartan/Amlodipine Teva vartojimo metu.

 

Telmisartanas

Papildomas šalutinis poveikis, stebėtas pacientams, gydytiems vien telmisartanu, išvardintas toliau.

 

Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų)

Šlapimo takų infekcijos, infekcinė viršutinių kvėpavimo takų liga (pvz., ryklės uždegimas, prienosinių ančių uždegimas, viršutinių kvėpavimo takų uždegimas), raudonųjų kraujo ląstelių trūkumas (anemija), didelis kalio kiekis kraujyje, dusulys, pilvo pūtimas, prakaitavimo pagausėjimas, inkstų pažaida, įskaitant staigų inkstų negalėjimą dirbti, kreatinino kiekio padidėjimas kraujyje.

 

Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų)

Tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimas (eozinofilija), mažas kraujo plokštelių kiekis (trombocitopenija), alerginė reakcija (pvz., išbėrimas, niežulys, kvėpavimo pasunkėjimas, švokštimas, veido pabrinkimas ar žemas kraujospūdis), mažas cukraus kiekis kraujyje (cukriniu diabetu sergantiems pacientams), regėjimo sutrikimas, dažnas širdies plakimas, skrandžio veiklos sutrikimas, kepenų veiklos sutrikimas, dilgėlinė, vaistų sukeltas išbėrimas, sausgyslių uždegimas, į gripą panaši liga (pvz., raumenų skausmas, bendrojo pobūdžio negalavimas), hemoglobino (kraujo baltymo) kiekio sumažėjimas, fosfokreatinkinazės aktyvumo padidėjimas kraujyje.

Telmisartanu gydant po to, kai jis pateko į rinką, dauguma kepenų funkcijos sutrikimo (kepenų ligos) atvejų pasireiškė pacientams japonams. Japonai yra labiau linkę į šį šalutinį poveikį.

 

Amlodipinas

Papildomas šalutinis poveikis, stebėtas pacientams, gydytiems vien amlodipinu, išvardintas toliau.

 

Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų)

Pakitusi žarnų motorika, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, regos sutrikimai, vaizdo dvejinimasis, kulkšnių patinimas

 

Nedažni (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų)

Nuotaikos pokytis, regėjimo sutrikimas, spengimas ausyse, dusulys, čiaudėjimas arba sekreto tekėjimas iš nosies, nuplikimas, neįprastos mėlynės ir kraujavimas (raudonųjų kraujo ląstelių pažaida), odos spalvos pokytis, prakaitavimo pagausėjimas, šlapinimosi pasunkėjimas, dažnesnis poreikis šlapintis, ypač naktį, krūtų padidėjimas vyrams, skausmas, kūno svorio padidėjimas, kūno svorio sumažėjimas.

 

Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų)

Sumišimas.

 

Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų)

Baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (leukopenija), mažas kraujo plokštelių kiekis (trombocitopenija), alerginė reakcija (pvz., išbėrimas, niežulys, kvėpavimo pasunkėjimas, švokštimas, veido pabrinkimas arba žemas kraujospūdis), per didelis cukraus kiekis kraujyje, nevalingi trūkčiojantys arba mėšlungiški judesiai, širdies priepuolis, nereguliarus širdies plakimas, kraujagyslių uždegimas, kasos uždegimas, skrandžio gleivinės uždegimas (gastritas), kepenų uždegimas, odos pageltimas (gelta), su gelta susijęs kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas kraujyje, greitas odos ir gleivinės pabrinkimas (angioneurozinė edema), sunkios odos reakcijos, dilgėlinė, sunkios alerginės reakcijos, susijusios su pūsliniu odos ir gleivinės išbėrimu (eksfoliacinis dermatitas, Stivenso‑Džonsono [Stevens‑Johnson] sindromas), odos jautrumo saulės šviesai padidėjimas, padidėjusi raumenų įtampa.

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Sunkios alerginės reakcijos, susijusios su pūsliniu odos ir gleivinės išbėrimu (toksinė epidermio nekrolizė).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Telmisartan/Amlodipine Teva

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šio vaisto laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Telmisartan/Amlodipine Teva sudėtis

                Veikliosios medžiagos yra telmisartanas ir amlodipinas.

Telmisartan/Amlodipine Teva 80 mg/5 mg tabletės:

Kiekvienoje tabletėje yra 80 mg telmisartano ir 5 mg amlodipino (amlodipino besilato pavidalu).

Telmisartan/Amlodipine Teva 80 mg/10 mg tabletės:

Kiekvienoje tabletėje yra 80 mg telmisartano ir 10 mg amlodipino (amlodipino besilato pavidalu).

                Pagalbinės medžiagos yra:

Telmisartan/Amlodipine Teva 80 mg/5 mg tabletės: mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas, raudonasis geležies oksidas (E172), magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, manitolis, megliuminas, povidonas K‑25, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, natrio hidroksidas, pregelifikuotas krakmolas (iš kukurūzų krakmolo).

Telmisartan/Amlodipine Teva 80 mg/10 mg tabletės: mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas, geltonasis geležies oksidas (E172), magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, manitolis, megliuminas, povidonas K 25, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, natrio hidroksidas, pregelifikuotas krakmolas (iš kukurūzų krakmolo).

 

Telmisartan/Amlodipine Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje

Telmisartan/Amlodipine Teva 80 mg/5 mg tabletės yra dvisluoksnės: vienas sluoksnis baltas arba beveik baltas, kitas – rožinis, leidžiami nedideli taškeliai ant rožinio tabletės sluoksnio. Ovalios, abipus išgaubtos, kurių dydis yra maždaug 15 mm x 7 mm, tabletės.

 

Telmisartan/Amlodipine Teva 80 mg/10 mg tabletės yra dvisluoksnės: vienas sluoksnis baltas arba beveik baltas, kitas – geltonas, leidžiami nedideli taškeliai ant geltono tabletės sluoksnio. Ovalios, abipus išgaubtos, kurių dydis yra maždaug 15 mm x 7 mm, tabletės.

 

Telmisartan/Amlodipine Teva tiekiamas aliuminio/OPA/aliuminio/PVC lizdinių plokštelių pakuotėse po 14, 28, 30, 56, 90, 98 tabletes.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Teva B.V.

Swensweg 5

2031 GA Haarlem

Nyderlandai

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

UAB Teva Baltics

Molėtų pl. 5

LT-08409 Vilnius

Tel.+370 5 266 02 03

 

Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Čekija

Telmisartan/Amlodipin Teva

Vokietija

Telmisartan/Amlodipinratiopharm 40 mg/5 mg Tabletten

Telmisartan/Amlodipinratiopharm 40 mg/10 mg Tabletten

Telmisartan/Amlodipinratiopharm 80 mg/5 mg Tabletten

Telmisartan/Amlodipinratiopharm 80 mg/10 mg Tabletten

Estija

Telmisartan/Amlodipine Teva

Ispanija

Telmisartán/Amlodipino Teva 80 mg/5 mg comprimidos EFG

Telmisartán/Amlodipino Teva 80 mg/10 mg comprimidos EFG

Vengrija

Telmisartan/Amlodipin Teva 40 mg/5 mg tabletta

Telmisartan/Amlodipin Teva 40mg/10 mg tabletta

Telmisartan/Amlodipin Teva 80 mg/5 mg tabletta

Telmis artan/Amlodipin Teva 80 mg/10 mg tabletta

Lietuva

Telmisartan/Amlodipine Teva 80mg/5mg tabletės

Telmisartan/Amlodipine Teva 80mg/10mg tabletės

Latvija

Telmisartan/Amlodipine Teva 80mg/5mg tabletes

Telmisartan/Amlodipine Teva 80mg/10mg tabletes

Portugalija

Amlodipina + Telmisartan Teva

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-07-06.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.