Kodas 12230
Gamintojas Pliva

SUMAMED FORTE, 200 mg/5 ml, milteliai geriamajai suspensijai, 30 ml

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Sumamed forte 200 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai

 

Azitromicinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašome šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Sumamed forte ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Sumamed forte

3.       Kaip vartoti Sumamed forte

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Sumamed forte

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Sumamed forte ir kam jis vartojamas

 

Azitromicinas priklauso makrolidų grupės antibiotikų, vadinamų azalidais, pogrupiui. Jis slopina jam jautrių mikroorganizmų baltymų sintezę.

 

Azitromicinas yra plataus poveikio antibiotikas, veikiantis daugumą gramneigiamų ir gramteigiamų aerobinių, anaerobinių, viduląstelinių ir kitų mikroorganizmų.

 

Sumamed forte gydomos toliau išvardytos užkrečiamosios ligos, jeigu žinoma ar tikėtina, kad jas sukėlė azitromicinui jautrūs mikroorganizmai:

-        viršutinių kvėpavimo takų užkrečiamosios ligos, įskaitant bakterijų sukeltą gerklės uždegimą (faringitą), migdolų uždegimą (tonzilitą), prienosinių ančių uždegimą (sinusitą) ir vidurinės ausies uždegimą;

-        apatinių kvėpavimo takų užkrečiamosios ligos, įskaitant bronchitą ir bendruomenėje įgytą plaučių uždegimą;

-        odos ir poodinio audinio užkrečiamosios ligos, įskaitant migruojančią raudonę (Laimo ligos pirmoji stadija), rožę, pūlinėlinę ir tam tikrą antrinę mikrobų sukeltą ligą (piodermiją).

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Sumamed forte

 

Sumamed forte vartoti negalima:

-        jeigu yra alergija azitromicinui, eritromicinui, bet kuriam makrolidų ar ketolidų grupės antibiotikui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto forte medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Sumamed:

-        jeigu sergate kepenų liga (gydytojas gali sekti kepenų funkciją arba nutraukti gydymą);

-        jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu;

-                 jeigu Jums yra QT intervalo prailgėjimas;

-        jeigu Jūs vartojate kitų QT intervalą ilginančių vaistų, pvz., I A (chinidino arba prokainamido) arba III klasės (dofetilido, amjodarono ir sotalolo) antiaritminių vaistų, cisaprido ir terfenadino;

-        jeigu Jūs vartojate tam tikrų vaistų nuo psichozės (pvz., pimozido),  tam tikrų vaistų nuo depresijos (pvz., citalopramo), vaistų, kurie yra fluorochinolonų dariniai (moksifloksacino ir levofloksacino);

-        jeigu Jums yra elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, ypač hipokalemija ir hipomagnezemija;

-        jeigu Jums yra kliniškai reikšmingai suretėjęs širdies ritmas, širdies ritmo sutrikimas ar sunkus širdies nepakankamumas;

-        jeigu Jums yra generalizuota miastenija;

-        jeigu pacientas yra naujagimis, nes klinikinių duomenų apie azitromicino vartojimą tokiems pacientams nepakanka.

 

Gydant Sumamed forte, rekomenduojama stebėti, ar neatsiranda nejautrių mikroorganizmų, įskaitant grybelius, superinfekcijos požymių.

 

Vartojant beveik visų antibakterinių vaistų, įskaitant azitromicino, gali atsirasti viduriavimas. Jeigu vartojant Sumamed forte pradėjote viduriuoti, pasakykite gydytojui.

 

Retais atvejais azitromicinas sukėlė sunkių alerginių reakcijų, pavyzdžiui, audinių patinimą (angioneurozinę edemą) ir gyvybei pavojingą ūmiai besivystančią alerginę reakciją (anafilaksiją). Kartais tokios reakcijos sukėlė pasikartojančių simptomų ir prireikė ilgalaikio stebėjimo bei gydymo.

 

Kiti vaistai ir Sumamed forte

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Antacidiniai (mažinantys skrandžio sulčių rūgštingumą) vaistai turi įtakos azitromicino pasisavinimo greičiui. Jeigu reikia gydyti azitromicinu kartu su antacidiniais vaistais, rekomenduojama Sumamed forte išgerti mažiausiai vieną valandą prieš arba ne anksčiau kaip praėjus dviem valandoms po antacidinių vaistų vartojimo.

Azitromicino vartojant kartu su digoksinu (skiriamas širdies nepakankamumui gydyti) ir kolchicinu (vartojamo podagrai ir šeiminei Viduržemio jūros karštinei gydyti), gali padidėti pastarųjų vaistų kiekis kraujyje.

Kartu vartojant azitromicino bei zidovudino gali padidėti aktyvaus pastarojo vaisto metabolito koncentracija.

Manoma, kad farmakokinetinė vaistų sąveika, kuri būna vartojant eritromicino ir kitų makrolidų, nepasireiškia.

Dėl teorinės ergotizmo (apsinuodijimo skalsėmis) galimybės azitromicino vartoti kartu su skalsių dariniais nerekomenduojama.

Azitromicino vartojant kartu su kumarino grupės geriamaisiais antikoaguliantais gali sustiprėti pastarųjų vaistų poveikis.

Azitromicino vartoti kartu su ciklosporinu reikia atsargiai dėl galimo ciklosporino koncentracijos kraujyje padidėjimo.

Kliniškai reikšmingos azitromicino sąveikos su cetirizinu, didanozinu, atorvastatinu, karbamazepinu, cimetidinu, efavirenzu, flukonazolu, indinaviru, metilprednizolonu, midazolamu, nelfinaviru, rifabutinu, sildenafiliu, terdenafinu, teofilinu, triazolamu, trimetoprimu ir sulfametoksazolu nepastebėta. Vis dėlto, azitromicino vartoti kartu su šiais vaistais reikia atsargiai.

 

Sumamed forte vartojimas su maistu ir gėrimais

Geriamąją suspensiją reikia išgerti mažiausiai vieną valandą prieš valgį arba praėjus dviem valandoms po valgio.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo metu azitromicino galima vartoti tik tada, jeigu neabejotinai būtinu atveju jį paskyrė gydytojas.

 

Žindyvėms azitromicino galima vartoti tik tada, jeigu neabejotinai būtinu atveju jį paskyrė gydytojas.

 

Azitromicino įtaka žmonių vaisingumui netirta.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Požymių, rodančių, kad azitromicinas gali daryti poveikį paciento gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus, nėra.

 

Sumamed forte sudėtyje yra sacharozės

6,5 ml paruoštos geriamosios suspensijos sudėtyje yra 5 g cukraus (sacharozės). Jei vartojama dozė yra 6,5 ml arba didesnė į tai būtina atsižvelgti cukriniu diabetu sergantiems pacientams. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.       Kaip vartoti Sumamed forte

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Sumamed forte geriamoji suspensija geriama vieną kartą per parą, mažiausiai vieną valandą prieš valgį arba praėjus dviem valandoms po valgio.

 

Vaikams, kurių kūno svoris yra ne mažesnis kaip 10 kg

 

Viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų ir odos bei poodinio audinio užkrečiamųjų ligų (išskyrus migruojančią raudonę) gydymas

Vartojama 10 mg/kg kūno svorio dozė vieną kartą per parą (per tris dienas reikia išgerti suminę 30 mg/kg kūno svorio azitromicino dozę).

 

Dozės skiriamos atsižvelgiant į vaiko kūno svorį:

 

Kūno svoris

Sumamed forte 200 mg/5 ml geriamosios suspensijos dozė

10‑14 kg

2,5 ml (100 mg)

15‑24 kg

5 ml (200 mg)

25‑34 kg

7,5 ml (300 mg)

35‑44 kg

10 ml (400 mg)

45 kg ir daugiau

Suaugusiojo dozė

 

Migruojančios raudonės gydymas

Suminė azitromicino dozė migruojančiai raudonei gydyti yra 60 mg/kg kūno svorio. Ją reikia gerti taip: pirmą parą išgerti vienkartinę 20 mg/kg kūno svorio dozę, nuo antros iki penktos gydymo dienos gerti vieną kartą per parą vienkartinę 10 mg/kg kūno svorio dozę.

 

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Pacientams, kurių inkstų funkcija šiek tiek sutrikusi (kreatinino klirensas > 40 ml/min.), dozę keisti nebūtina. Vartojant azitromicino pacientams, kurių kreatinino klirensas < 40 ml/min., būtina laikytis atsargumo.

 

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Šio vaisto skirti pacientams, sergantiems sunkia kepenų liga, negalima. Tokių pacientų gydymo azitromicinu tyrimai neatlikti.

 

Pacientai, sergantys kepenų ar inkstų ligomis, apie tai turi pasakyti gydytojui, nes gali reikėti koreguoti vaisto dozę.

 

Senyviems pacientams

Senyviems pacientams gydyti vartojamos tokios pat dozės. Kadangi senyviems pacientams gali būti būklių, didinančių širdies ritmo sutrikimo riziką, reikia laikytis ypatingo atsargumo dėl galimos širdies veiklos sutrikimo rizikos.

 

Geriamosios suspensijos paruošimas

Jei vaistinėje geriamoji suspensija nebuvo paruošta, ją ruošiant ir matuojant vandens kiekį galima naudoti geriamąjį švirkštą.

1.      Buteliuke esantys milteliai, iš kurių ruošiama suspensija, praskiedžiami kambario temperatūros virintu vandeniu.

2.      Paspauskite buteliuko dangtelį žemyn ir pasukite jį prieš laikrodžio rodyklę.

Kaip ruošti geriamąją suspensiją, nurodyta toliau.

 

15 ml geriamosios suspensijos paruošimas

Norint paruošti 15 ml geriamosios suspensijos, į buteliuką būtina įpilti 9,5 ml kambario temperatūros virinto vandens. Pamatuokite 2 kartus po 4 ml ir vieną kartą 1,5 ml vandens iš švarios stiklinės ir tuomet įpilkite į buteliuką su milteliais.

 

30 ml geriamosios suspensijos paruošimas

Norint paruošti 30 ml geriamosios suspensijos, į buteliuką būtina įpilti 16,5 ml kambario temperatūros virinto vandens. Pamatuokite 3 kartus po 5 ml ir vieną kartą 1,5 ml vandens iš švarios stiklinės ir įpilkite į buteliuką su milteliais.

 

37,5 ml geriamosios suspensijos paruošimas

Norint paruošti 37,5 ml geriamosios suspensijos, į buteliuką būtina įpilti 20 ml kambario temperatūros virinto vandens. Pamatuokite 4 kartus po 5 ml vandens iš švarios stiklinės ir įpilkite į buteliuką su milteliais.

 

3.      Gerai suplakite, kol pasidarys vienalytė geriamoji suspensija.

4.            Buteliuke gaunamas iki 5 ml didesnis paruoštos geriamosios suspensijos kiekis, t.y. viena doze daugiau, kad būtų užtikrintas visos dozės suvartojimas. Jos gali prireikti netyčia išpylus dalį geriamosios suspensijos.

5.            Paruoštos 15 ml geriamosios suspensijos tinkamumo laikas ‑ 5 dienos, 30 ml ir 37,5 ml – 10 dienų.

 

Naudojimosi matavimo šaukštu ir geriamuoju švirkštu taisyklės

-        Prieš duodami vaikui gerti vaisto, atidžiai perskaitykite vartojimo taisykles.

-        Pakuotėje yra geriamasis švirkštas ir dvipusis matavimo šaukštas. Gydytojas arba vaistininkas Jums patars, naudoti matavimo šaukštą ar geriamąjį švirkštą.

-        Dvipusis matavimo šaukštas: vienoje matavimo šaukšto pusėje telpa 5 ml, o kitoje – 2,5 ml.

 

Geriamojo švirkšto pripildymas vaistais

1.      Prieš vartojimą geriamąją suspensiją suplakite.

2.      Paspauskite buteliuko dangtelį žemyn ir pasukite jį prieš laikrodžio rodyklę.

3.      Įkiškite geriamąjį  švirkštą į geriamąją suspensiją ir, traukdami stūmoklį aukštyn, pritraukite reikiamą geriamosios suspensijos kiekį.

4.      Jei švirkšte yra oro burbuliukų, suleiskite vaistą atgal į buteliuką ir pakartokite 3 veiksmą.

 

Vartojant vaistą

1.      Vaikas turi sėdėti.

2.      Geriamojo švirkšto galiuką įkiškite vaikui į burną ir iš lėto suleiskite jo turinį.

3.      Leiskite taip, kad vaistą vaikas galėtų ryti po truputį.

4.      Kai vaikas nuryja vaistus, duokite jam užsigerti arbatos ar sulčių, kad nusiplautų vaisto likučiai burnoje.

 

Geriamojo švirkšto valymas ir laikymas

1.      Naudotą geriamąjį švirkštą išardykite, išplaukite po tekančiu vandeniu, palikite nudžiūti ir padėkite sausoje, švarioje vietoje šalia vaistų.

2.      Kai sugirdėte vaikui paskutinę vaisto dozę, geriamąjį švirkštą kartu su buteliuku išmeskite.

 

Priminimas

-        Vaistus ir švirkštą laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

-        Vaistus vartoti tik pagal gydytojo nurodymus.

-        Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Sumamed forte dozę?

Duomenų apie azitromicino perdozavimą nėra. Būdingi makrolidų grupės antibiotikų perdozavimo simptomai yra laikinas klausos netekimas, stiprus pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Tokiais atvejais ligoniui reikia sugirdyti aktyvintosios anglies ir nedelsiant kreiptis pagalbos į gydytoją.

 

Pamiršus pavartoti Sumamed forte

Neišgėrus vienos vaisto dozės, ją reikia išgerti kaip galima greičiau, kai tik prisiminsite. Toliau vaistą vartoti kas 24 val. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

 

Jeigu manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Šalutinis poveikis dažniausiai būna lengvas arba vidutinio sunkumo, o nutraukus vaisto vartojimą, išnyksta.

 

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

-                 viduriavimas.

 

Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

-                 galvos skausmas;

-                 vėmimas, pilvo skausmas, pykinimas;

-                 limfocitų kiekio sumažėjimas, eozinofilų kiekio padidėjimas, bikarbonatų kiekio kraujyje sumažėjimas, bazofilų, monocitų, neutrofilų skaičiaus padidėjimas.

 

Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių):

-                 kandidozė, makšties infekcija, plaučių uždegimas, grybelių sukelta infekcija, bakterijų sukelta infekcija, ryklės uždegimas, skrandžio ir žarnyno sudirginimas (gastroenteritas), kvėpavimo sutrikimas, sloga, burnos kandidozė;

-                 leukocitų skaičiaus sumažėjimas kraujyje, neutrofilų skaičiaus sumažėjimas kraujyje, padidėjęs eozinofilų kiekis kraujyje;

-                 audinių patinimas, padidėjusio jautrumo reakcijos;

-                 apetito netekimas;

-                 nervingumas, nemiga;

-                 svaigulys, apsnūdimas, skonio sutrikimas, tirpimo, niežėjimo pojūtis;

-                 regos sutrikimai;

-                 ausų ligos, galvos sukimasis;

-                 neįprastas širdies plakimas;

-                 kraujo priplūdimas į veidą;

-                 dusulys, kraujavimas iš nosies;

-                 vidurių užkietėjimas, vidurių pūtimas, nevirškinimo jausmas, skrandžio uždegimas, rijimo sutrikimas, pilvo tempimas, burnos džiūvimas, riaugėjimas, burnos gleivinės opos, padidėjusi seilių sekrecija;

-                 bėrimas, niežulys, dilgėlinė, odos uždegimas, odos sausmė, padidėjęs prakaitavimas;

-                 sąnarių liga, raumenų skausmas, nugaros skausmas, kaklo skausmas;

-                 šlapinimosi sutrikimas, skausmas inkstų srityje;

-                 kraujavimas iš gimdos, sėklidžių ligos;

-                 patinimas, silpnumas, nuovargis, bendrasis negalavimas, veido patinimas, krūtinės skausmas, karščiavimas, skausmas, periferinis patinimas;

-                 padidėjęs aspartataminotransferazės, alaninaminotransferazės aktyvumas, padidėjęs bilirubino, karbamido, kreatinino kiekis kraujyje,

-                 nenormalus kalio kiekis, pakitęs natrio kiekis kraujyje;

-                 padidėjęs aspartataminotransferazės, alaninaminotransferazės aktyvumas, padidėjęs bilirubino, karbamido, kreatinino kiekis kraujyje, nenormalus kalio kiekis kraujyje, padidėjęs šarminės fosfatazės kiekis kraujyje, padidėjęs chloridų, gliukozės, trombocitų skaičius, sumažėjęs hematokritas, padidėjęs bikarbonatų kiekis, pakitęs natrio kiekis;

-                 komplikacijos po procedūrų.

 

Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių):

-                 susijaudinimas;

-                 nenormali kepenų funkcija, gelta;

-                 padidėjusio jautrumo šviesai reakcija;

-                 odos išbėrimas, kuriam būdingi staigiai išryškėjantys paraudusios odos plotai, padengti smulkiomis pustulėmis (balto ar geltono skysčio pripildytomis pūslelėmis).

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

-                 pseudomembraninis kolitas (uždegiminė žarnų liga);

-                 trombocitų skaičiaus sumažėjimas kraujyje, eritrocitų skaičiaus sumažėjimas kraujyje dėl jų irimo;

-                 sunki alerginė reakcija;

-                 agresyvumas, nerimas, kliedesys, haliucinacijos;

-                 apalpimas, traukuliai, sumažėjęs jautrumas, per didelis psichomotorinis aktyvumas, uoslės išnykimas, skonio išnykimas, uoslės sutrikimas, raumenų silpnumas;

-                 klausos sutrikimas, įskaitant kurtumą ir (arba) spengimą ausyse;

-                 širdies ritmo sutrikimas (gali būti sunkus), įskaitant skilvelių tachikardiją, QT intervalo pailgėjimas elektrokardiogramoje;

-                 kraujospūdžio sumažėjimas;

-                 kasos uždegimas, liežuvio spalvos pokyčiai;

-                 kepenų nepakankamumas (kuris retais atvejais buvo mirtinas), žaibiškas kepenų uždegimas, kepenų irimas;

-                 sunkus išbėrimas (Steven-Johnson sindromas), sunkus odos pažeidimas (toksinė epidermio nekrolizė), tam tikra odos ir gleivinių liga (daugiaformė eritema), vaistų sukelta odos reakcija su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (DRESS sindromas);

-                 sąnarių skausmas;

-                 ūminis inkstų nepakankamumas, inkstų uždegimas.

 

Šalutinis poveikis, kuris galėjo būti arba tikriausiai buvo susijęs su Mycobacterium avium komplekso profilaktika ir gydymu, remiantis klinikinių tyrimų duomenimis bei stebėjimais po vaisto patekimo į rinką.

 

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

-        viduriavimas, pilvo skausmas, pykinimas, dujų susikaupimas virškinimo trakte, nemalonus pojūtis pilve, skystos išmatos.

 

Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

-        apetito nebuvimas (anoreksija);

-        svaigulys, galvos skausmas, badymo ir dilgčiojimo arba nutirpimo pojūtis (parestezija), skonio pojūčio pokytis (disgeuzija);

-        regos sutrikimas;

-        apkurtimas;

-        odos išbėrimas ir niežėjimas;

-        sąnarių skausmas (artralgija);

-        nuovargis.

 

Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių):

-                 sumažėjęs jautrumas lietimui (hipestezija);

-                 klausos sutrikimas arba spengimas ausyse (tinitas);

-                 palpitacijos;

-                 hepatitas;

-                 Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, jautrumo saulės šviesai reakcija;

-                 silpnumas (astenija), bloga savijauta (negalavimas).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite  gydytojui arba  vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Sumamed forte

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Paruoštos geriamosios suspensijos tinkamumo laikas: 15 ml ‑ 5 dienos, 30 ml ir 37,5 ml ‑ 10 dienų.

 

Ant dėžutės ir buteliuko po „EXP/Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Sumamed forte sudėtis

-        Veiklioji medžiaga yra azitromicinas. 5 ml paruoštos geriamosios suspensijos yra 200 mg azitromicino (dihidrato pavidalu).

-                 Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, bevandenis natrio fosfatas, hidroksipropilceliuliozė, ksantano lipai, vyšnių skonio medžiaga, bananų skonio medžiaga, vanilės skonio medžiaga, bevandenis koloidinis silicio dioksidas.

 

Sumamed forte išvaizda ir kiekis pakuotėje

Milteliai geriamajai suspensijai yra balti arba gelsvai balti.

Paruošta geriamoji suspensija yra balta arba gelsvai balta homogeninė, būdingo vyšnių ir bananų skonio.

 

Tiekiami buteliukai su 600 mg, 1200 mg ar 1500 mg  miltelių geriamajai suspensijai, iš kurių paruošiama 15 ml, 30 ml arba 37,5 ml geriamosios suspensijos.

 

50 ml DTPE buteliukas su vaikų sunkiai atidaromu uždoriu. Iš miltelių paruošiama 15 ml geriamosios suspensijos.

 

100 ml DTPE buteliukas su vaikų sunkiai atidaromu uždoriu. Iš miltelių paruošiama 30 ml ir 37,5 ml geriamosios suspensijos.

 

Tiekiamos kartono dėžutės, kuriose yra 50 ml arba 100 ml buteliukas, sužymėtas dvipusis matavimo šaukštas ir geriamasis švirkštas.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas

Teva Pharma B.V.

Swensweg 5

2031 GA Haarlem

Nyderlandai

 

Gamintojai

Teva Operations Poland Sp. z o.o.

ul. Mogilska 80 

31-546 Kraków

Lenkija

 

arba

 

PLIVA Hrvatska d.o.o.

Prilaz baruna Filipovića 25

10000 Zagreb

Kroatija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „Sicor Biotech“

Molėtų pl. 5

LT-08409 Vilnius

Tel.: +370 5 266 02 03

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-07-24.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.