Kodas 91861
Gamintojas Boehringer Ingelhem

SPIRIVA RESPIMAT, 2,5 mikrogramo/išpurškime, įkvepiamasis tirpalas, 60 išpurškimų

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Spiriva Respimat 2,5 mikrogramo/išpurškime įkvepiamasis tirpalas

tiotropis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.       Kas yra Spiriva Respimat ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Spiriva Respimat

3.       Kaip vartoti Spiriva Respimat

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Spiriva Respimat

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Spiriva Respimat ir kam jis vartojamas

 

Spiriva Respimat padeda lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) arba astma sergantiems žmonėms lengviau kvėpuoti. LOPL yra ilgalaikė liga, sukelianti dusulį ir kosulį. Ji būna susijusi su lėtiniu bronchitu ir emfizema. Astma yra ilgalaikė liga, ji pasireiškia kvėpavimo takų uždegimu ir susiaurėjimu. Kadangi LOPL ir astma yra ilgalaikės ligos, Spiriva Respimat reikia įkvėpti ne tik tada, kai sutrinka kvėpavimas ar atsiranda kitokių šios ligos simptomų, bet kasdien. Jei reikia gydyti astmą, Spiriva Respimat turite vartoti papildant gydymą taip vadinamais įkvepiamaisiais kortikosteroidais  ir ilgo veikimo ß2 agonistais.

 

Spiriva Respimat yra ilgai veikiantis bronchų plečiamasis vaistas, padedantis atverti kvėpavimo takus ir orui patekti į plaučius bei iš jų išeiti. Reguliarus Spiriva Respimat vartojimas gali padėti ir tuo atveju, jeigu yra su liga susijęs dusulys, ir sumažinti ligos daromą poveikį kasdieninei veiklai. Kasdieninis Spiriva Respimat vartojimas taip pat padės saugoti nuo staigaus trumpalaikio LOPL simptomų, galinčių išsilaikyti kelias dienas, pasunkėjimo.

 

Tikslus Spiriva Respimat dozavimas nurodytas 3 skyriuje „Kaip vartoti Spiriva Respimat“ ir kitoje šio lapelio pusėje pateiktoje vartojimo instrukcijoje.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Spiriva Respimat

 

Spiriva Respimat vartoti negalima:

 

-        jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) tiotropiui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (išvardytai 6 skyriuje);

-        jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) atropinui arba į jį panašiems preparatams, pvz., ipratropiui, oksitropiui.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Spiriva Respimat.

 

Pasitarkite su gydytoju, jei Jus vargina uždarojo kampo glaukoma, prostatos sutrikimai ar šlapinimosi pasunkėjimas.

 

Jei Jūsų inkstų funkcija sutrikusi, pasitarkite su gydytoju.

 

Įkvėpdami Spiriva Respimat saugokitės, kad preparato nepatektų į akis. Tai gali sukelti akių skausmą arba nemalonų pojūtį jose, daiktų matymą lyg per miglą, vaivorykštinių ratilų ar spalvotų vaizdinių aplink šviesos šaltinį matymą, susijusį su akių paraudimu (uždaro kampo glaukoma). Kartu su akių simptomais gali atsirasti galvos skausmas, pykinimas arba vėmimas. Akis praplaukite šiltu vandeniu, nutraukite tiotropio bromido vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją patarimo.

 

Jeigu tuoj pat po vaisto įkvėpimo pasunkėja kvėpavimas, atsiranda išbėrimas, patinimas ar niežėjimas, preparato vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.

 

Ilgalaikio gydymo metu anticholinerginių preparatų sukeliamas burnos džiūvimas gali būti susijęs su dantų ėduonimi, todėl reikia kreipti dėmesį į burnos higieną.

 

Spiriva Respimat skirtas palaikomajam lėtinei obstrukcinei plaučių ligai arba astmai gydyti. Šio vaisto negalima vartoti staigiam dusulio ar švokštimo priepuoliui nutraukti. Tokiu atveju Jūsų gydytojas Jums skirs kitokio įkvepiamojo vaisto („greitos pagalbos vaistą“). Laikykitės gydytojo nurodymų.

 

Jei astmai gydyti Jums yra paskirtas Spiriva Respimat, jo reikia vartoti papildomai kartu su įkvepiamaisiais kortikosteroidais ir ilgo veikimo β2 agonistais. Net pasijutus geriau, įkvepiamųjų kortikosteroidų vartojimą reikia tęsti taip kaip paskyrė gydytojas.

 

Jei per pastaruosius 6 mėnesius buvo įvykęs miokardo infarktas, arba per praėjusius metus  pasireiškė bet koks nestabilus ar gyvybei pavojingas širdies ritmo sutrikimas arba sunkus širdies nepakankamumas, pasakykite apie tai gydytojui. Tai svarbu, sprendžiant, ar Spiriva yra Jums tinkamas vaistas.

 

Dažniau negu kartą per parą Spiriva Respimat įkvėpti negalima.

 

Jeigu sunkėja kvėpavimas, turite kreiptis į savo gydytoją.

 

Jei sergate cistine fibroze, pasakykite apie tai gydytojui, nes Spiriva Respimat gali sunkinti cistinės fibrozės simptomus.

 

Vaikams ir paaugliams

 

Spiriva Respimat nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.

 

Kiti vaistai ir Spiriva Respimat

 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Jiems ypač svarbu pasakyti, jeigu vartojate arba turėsite vartoti anticholinerginių preparatų, pvz., ipratropio, oksitropio.

 

Spiriva Respimat vartojant kartu su kitais vaistais nuo LOPL, pvz., lengvinamaisiais inhaliaciniais (įkvepiamaisiais) salbutamoliu, metilksantinų (pvz., teofilino) preparatais, antihistamininio poveikio vaistais, mukoliziniais (pvz., ambroksoliu), leukotrienų modifikatoriais (pvz., montelukastu), kromonais, anti IgE (pvz., omalizumabu) arba (ir) įkvepiamaisiais ar geriamaisiais steroidais, pvz., budezonidu, prednizolonu, sąveikos sukelto šalutinio poveikio atvejų nebuvo.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad gal būt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Spiriva Respimat vartoti negalima, nebent tik specialiu gydytojo nurodymu.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. Jeigu atsiranda galvos svaigimas ar daiktai tampa matomi lyg per miglą, gebėjimas užsiimti minėta veikla gali sutrikti.

 

Spiriva Respimat sudėtyje yra benzalkonio chlorido

 

Šio vaisto sudėtyje (kiekviename išpurškime) yra 0,0011 mg benzalkonio chlorido.

Benzalkonio chloridas gali sukelti švokštimą ir kvėpavimo pasunkėjimą (bronchų spazmą), ypač jei sergate astma.

 

 

3.       Kaip vartoti Spiriva Respimat

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Spiriva Respimat galima tik įkvėpti.

 

Rekomenduojamas dozavimas 6 metų ir vyresniems pacientams

 

Spiriva Respimat veikia 24 val., todėl Jums šio vaisto reikės įkvėpti tik KARTĄ PER PARĄ. Kiekvieną kartą reikia įkvėpti, jeigu įmanoma tokiu pačiu paros metu, DU IŠPURŠKIMUS.

 

Kadangi LOPL ir astma yra ilgalaikės ligos, Spiriva Respimat reikia įkvėpti ne tik tada, kai sutrinka kvėpavimas, bet kasdien. Didesnės negu rekomenduojama dozės vartoti negalima.

 

Jaunesniems negu 6 metų vaikams  Spiriva Respimat vartoti nerekomenduojama, kadangi apie preparato saugumą ir veiksmingumą jiems duomenų nepakanka.

 

Turite išmokti tinkamai naudotis Respimat inhaliatoriumi. Įkvėpimo instrukcija pateikta kitoje šio lapelio pusėje.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Spiriva Respimat dozę?

 

Jeigu per parą įkvėpsite daugiau negu 2 išpurškimus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi gali kilti didesnė šalutinio poveikio, pvz., burnos džiūvimo, vidurių užkietėjimo, šlapinimosi pasunkėjimo, širdies plakimo padažnėjimo ar daiktų matymo lyg per miglą, rizika.

 

Pamiršus pavartoti Spiriva Respimat

 

Dozę (du išpurškimus) įkvėpti pamiršus, vaisto įkvėpkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau tuo pačiu metu arba tą pačią parą dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą dozę įkvėpkite įprastiniu laiku.

 

Nustojus vartoti Spiriva Respimat

 

Nepasitarę su gydytoju arba vaistininku Spiriva Respimat vartojimo nenutraukite. Preparato vartojimą nutraukus, gali pasunkėti LOPL ir astmos simptomai.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinių poveikių dažnis apibūdinamas taip:


Dažnas:                               pasireiškia rečiau, kaip 1 10 žmonių

Nedažnas:                           pasireiškia rečiau, kaip 1 iš 100 žmonių

Retas:                                  pasireiškia rečiau, kaip 1 iš 1000 žmonių

Dažnis nežinomas:              dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis


Šiuo vaistu gydomiems žmonėms pasireiškęs dažnas, nedažnas, retas bei nežinomo dažnio šalutinis poveikis yra išvardytas toliau.

 

Šalutinis poveikis

Dažnis 

LOPL

Dažnis

Astma

Burnos sausmė

Dažnas

Nedažnas

Užkimimas (balso sutrikimas)

Nedažnas

Nedažnas

Kosulys

Nedažnas

Nedažnas

Galvos skausmas

Nedažnas

Nedažnas

Ryklės uždegimas (faringitas)

Nedažnas

Nedažnas

Skausmingas šlapinimasis

Nedažnas

Dažnis nežinomas

Galvos svaigimas

Nedažnas

Nedažnas

Grybelių sukelta burnos ertmės ir ryklės infekcinė liga (burnos ir ryklės kandidamikozė)

Nedažnas

Nedažnas

Šlapinimosi pasunkėjimas (šlapimo susilaikymas)

Nedažnas

Dažnis nežinomas

Vidurių užkietėjimas

Nedažnas

Retas

Išbėrimas

Nedažnas

Nedažnas

Niežulys

Nedažnas

Retas

Padidėjęs akių spaudimas

Retas

Dažnis nežinomas

Sunki alerginė reakcija, kuri sukelia burnos gleivinės, veido ar ryklės paburkimą (angioneurozinė edema)

Retas

Retas

Miego sutrikimas (nemiga)

Retas

Nedažnas

Nereguliarus širdies ritmas (prieširdžių virpėjimas, supraventrikulinė tachikardija)

Retas

Dažnis nežinomas

Jutimas savo širdies plakimo (palpitacija)

Retas

Nedažnas

Nosies kraujavimas (epistaksė)

Retas

Retas 

Liežuvio uždegimas (glositas)

Retas

Dažnis nežinomas

Greitas širdies plakimas (tachikardija)

Retas

Dažnis nežinomas

Spaudimas krūtinėje, susijęs su kosuliu, švokštimu arba dusuliu, pasireiškusiu tuoj pat po inhaliacijos (bronchų spazmas)

Retas

Nedažnas

Rijimo pasunkėjimas

Retas

Dažnis nežinomas

Ratilų aplink šviesos šaltinį arba spalvotų vaizdinių, susijusių su akių paraudimu, matymas (glaukoma)

Retas

Dažnis nežinomas

Neaiškus matymas

Retas

Dažnis nežinomas

Gerklų uždegimas (laringitas)

Retas

Dažnis nežinomas

Dantų ėduonis (kariesas)

Retas

Dažnis nežinomas

Burnos gleivinės uždegimas (gingivitas)

Retas

Retas

Dilgėlinė (išbėrimas)

Retas

Retas

Odos infekcinė liga ar išopėjimas

Retas

Dažnis nežinomas

Odos sausmė

Retas

Dažnis nežinomas

Šlapimo takų infekcinė liga

Retas

Retas

Deginimas krūtinėje

(gastroezofaginio refliukso liga)

Retas

Dažnis nežinomas

Padidėjęs jautrumas, įskaitant greitą reakciją

Dažnis nežinomas

Retas

Burnos gleivinės uždegimas (stomatitas)

Dažnis nežinomas

Retas

Organizmas netenka vandens (dehidracija)

Dažnis nežinomas

Dažnis nežinomas

Ančio uždegimas (sinusitas)

Dažnis nežinomas

Dažnis nežinomas

Žarnų nepraeinamumas arba žarnų peristaltikos nebuvimas (žarnų obstrukcija, įskaitant paralyžinį ileusą)

Dažnis nežinomas

Dažnis nežinomas

Pykinimas

Dažnis nežinomas

Dažnis nežinomas

Sunki alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija)

Dažnis nežinomas

Dažnis nežinomas

Sąnarių paburkimas

Dažnis nežinomas

Dažnis nežinomas

 

Po Spiriva Respimat įkvėpimo gali pasireikšti ūminė alerginė reakcija, t. y. išbėrimas, dilgėlinė, burnos ar veido sutinimas arba staigus kvėpavimo pasunkėjimas (angioneurozinė edema) bei kitos padidėjusio jautrumo reakcijos (pvz., staigus kraujo spaudimo sumažėjimas arba galvos svaigimas), kurios gali pasireikšti atskirai arba kaip sudėtinė sunkios alerginės reakcijos dalis (anafilaksinė reakcija).

 

Tuoj pat po Spiriva Respimat, kaip ir kitų vaistinių preparatų, įkvėpimo gali atsirasti netikėtas krūtinės spaudimas, kosulys, švokštimas ar dusulys (bronchų spazmas).

Jei bet kuris iš tokio poveikio pasireiškė, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė bet koks šalutinis poveikis, įskaitant ir šiame lapelyje nepaminėtą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Spiriva Respimat

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant kartoninės dėžutės ir inhaliatoriaus etiketės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Negalima užšaldyti.

 

Tinkamumo laikas pradėjus vartoti:

Užtaisą įstūmus, jį pakeisti ne vėliau, kaip po 3 mėnesių.

Nenaudokite kartotinio naudojimo Respimat inhaliatoriaus ilgiau nei 1 metus.

Rekomenduojama vartoti 6 užtaisus su 1 inhaliatoriumi.

 

Pastaba: kartotinio naudojimo Respimat inhaliatoriaus funkcija buvo pademonstruota atliekant 540 išpurškimų (atitinkančių 9 užtaisus).

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Spiriva Respimat sudėtis

 

Veiklioji medžiaga yra tiotropis. Viename išpurškime (išpurškiamoje dozėje) yra 2,5 mikrogramo tiotropio (viena gydomoji dozė - 2 išpurškimai). Tai atitinka 3,124 mikrogramus tiotropio bromido monohidrato.

Išpurškiama dozė – tai dozė, kurią įmanoma įkvėpti pacientui pro inhaliatoriaus kandiklį.

Pagalbinės medžiagos yra benzalkonio chloridas, dinatrio edetatas, išgrynintas vanduo ir 3,6% vandenilio chlorido rūgštis (pH koregavimui).

 

Spiriva Respimat išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Spiriva Respimat 2,5 mikrogramo yra 1 įkvepiamojo tirpalo užtaisas ir 1 inhaliatorius Respimat. Prieš pirmą įkvėpimą užtaisą reikia įdėti į inhaliatorių.

 

Vienguba pakuotė:        1 kartotinio naudojimo Respimat inhaliatorius ir 1 užtaisas, atitinkantis 60 išpurškimų (30 gydomųjų dozių).

 

Triguba pakuotė:           1 kartotinio naudojimo Respimat inhaliatorius ir 3 užtaisai, kurių kiekviename 60 išpurškimų (30 gydomųjų dozių).

 

Vienguba kartotinio papildymo pakuotė: 1 užtaisas, kuriame yra 60 išpurškimų (30 gydomųjų dozių).

 

Triguba kartotinio papildymo pakuotė: 3 užtaisai kurių kiekviename yra 60 išpurškimų (30 gydomųjų dozių).

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Boehringer Ingelheim International GmbH

Binger Strasse 173

D-55216 Ingelheim am Rhein

Vokietija

 

Gamintojas

Boehringer Ingelheim Pharma GmbH & Co.KG

Binger Strasse 173

D-55216 Ingelheim am Rhein

Vokietija

 

Boehringer Ingelheim España, SA

c/ Prat de la Riba, 50

08174 Sant Cugat del Vallès (Barcelona), Ispanija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG

Lietuvos filialas

Savanorių pr. 109, 44208 Kaunas

Tel: +370 37 473922


Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Austrija, Lichtenšteinas       Spiriva Respimat 2,5 Mikrogramm - Lösung zur Inhalation

Belgija, Liuksemburgas       Spiriva Respimat 2,5 microgrammes, solution á  inhaler

Bulgarija                             Спирива Респимат 2,5 микрограма, разтвор за  инхалация

Kipras, Graikija                  Spiriva Respimat 2.5 μικρογραμμάρια, εισπνεόμενο διάλυμα

Čekija                                 Spiriva Respimat 2,5 mikrogramu, roztok k inhalaci

Danija                                 Spiriva Respimat Inhalationsvæske, opløsning 2,5 microgram

Estija                                   SPIRIVA RESPIMAT inhalatsioonilahus 2,5µg/annuses

Suomija                              SPIRIVA RESPIMAT 2.5 mikrog inhalaationeste, liuos

Prancūzija                           Spiriva Respimat 2,5 microgrammes/dose, solution pour inhalation

Vokietija                             Spiriva Respimat 2,5 Mikrogramm Lösung zur Inhalation

Vengrija                              Spiriva Respimat 2,5 mikrogramm inhalációs oldat

Islandija                              Spiriva Respimat  2.5 mikróg/skammt

Airija, Malta, Jungtinė Karalystė Spiriva Respimat 2.5 microgram, inhalation solution

Italija                                  Spiriva Respimat 2.5 mcg soluzione per inalazione      

Latvija                                Spiriva Respimat 2,5 mikrogrami šķīdums inhalācijām

Lietuva                               Spiriva Respimat 2,5 mikrogramo/išpurškime įkvepiamasis tirpalas

Nyderlandai                        Spiriva Respimat 2,5 microgram, inhalatieoplossing

Norvegija                            Spiriva Respimat 2,5 mikrogram inhalasjonsvæske, oppløsning

Lenkija                                Spiriva Respimat 2,5 mikrograma/dawkę odmierzoną, roztwór do inhalacji

Portugalija                           Spiriva Respimat 2.5 mg/dose, Solução para inhalção por nebulizaão

Rumunija                            SPIRIVA RESPIMAT 2,5 micrograme soluţie de inhalat

Slovakija                             Spiriva Respimat sol ihl 2,5 µg/1 dávka

Slovėnija                             Spiriva Respimat 2,5 mikrogramov raztopina za inhaliranje

Ispanija                               Spiriva Respimat 2,5 microgramos, solución para inhalación

Švedija                                Spiriva Respimat 2,5 mikrogram, inhalationsvätska, lösning

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-10-26.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

 

 

SPIRIVA RESPIMAT

 

Vartojimo instrukcija

 

Įvadas

 

Perskaitykite šią instrukciją, prieš pradedant vartoti kartotinio naudojimo Spiriva Respimat.

 

Vaikams Spiriva Respimat vartoti galima tik padedant suaugusiems žmonėms.

 

Jums šiuo inhaliatoriumi vaisto reikės įkvėpti tik KARTĄ PER PARĄ. Kiekvieną kartą reikia įkvėpti DU IŠPURŠKIMUS.

 

       Jei Spiriva Respimat nebuvo naudojamas daugiau negu 7 paras, vieną išpurškimą reikia išpurkšti ant grindų.

       Jei Spiriva Respimat nebuvo naudojamas daugiau negu 21 parą, reikia kartoti skyriuje „Pasiruošimas naudoti“ 4 – 6 punktuose nurodytus veiksmus tol, kol tampa matomas išpurškiamas debesėlis. Po to tris kartus reikia pakartoti 4 – 6 punktuose nurodytus veiksmus.

 

Kaip prižiūrėti kartotinio naudojimo Spiriva Respimat

 

Kandiklį, įskaitant jame esančią metalinę dalį, reikia ne rečiau kaip kartą per savaitę valyti tik drėgna drobine ar kitokio plono audeklo servetėle.

Dėl nedidelio kandiklio spalvos pokyčio kartotinio naudojimo Spiriva Respimat inhaliatoriaus funkcija nesutrinka.

Prireikus, kartotinio naudojimo Spiriva Respimat inhaliatoriaus išorę galima nuvalyti drėgna servetėle.

 

Kada reikia keisti inhaliatorių

 

Jei Jūs jau išnaudojote inhaliatorių ir 6 užtaisus, tad įsigykite naują kartotinio naudojimo Spiriva Respimat pakuotę, kurioje yra inhaliatorius.

 

Pasiruošimas naudoti

 

1. Skaidraus pagrindo nuėmimas

·        Dangtelio nenumauti.

·       Spausti apsauginę skląstį, kol kita ranka numaunamas skaidrus pagrindas.

 

2. Užtaiso įdėjimas

·         Įstumti užtaisą į inhaliatorių.

·         Tvirtu paviršiumi užtaisą reikia stumti stipriai į vietą tol, kol trakštels.

 

 

3. Užtaiso žymėjimas

·         Pažymėti inhaliatoriaus užtaisų skaitiklio etiketės langelį, kad sekti, kiek užtaisų naudota.

·         Skaidrų pagrindą stumti atgal į vietą kol trakštels.

 

4. Pasukimas

·         Dangtelio nenumauti.

·         Sukti skaidrų pagrindą etiketėje esančių rodyklių kryptimi tol, kol trakštels (pusė apsisukimo).

 

 

5. Atidarymas

·         Dangtelį mauti tol, kol trakštels – tuomet jis bus visiškai numautas.

 

6. Paspaudimas

·         Nukreipti inhaliatorių į grindis.

·         Paspausti dozės išpurškimo mygtuką.

·         Užmauti dangtelį.

·         Kartoti 4 - 6 punktuose nurodytus veiksmus, kol atsiras debesėlis.

·         Po to, kai atsiras debesėlis, dar tris kartus pakartoti 4 - 6 punktuose nurodytus veiksmus.

Jūsų inhaliatorius jau yra paruoštas naudoti. Paruošus Jūsų inhaliatorių, jame yra 60 išpurškimų (30 dozių).

 

 

Kasdienis naudojimas

 

PASUKIMAS

·         Dangtelio nenumauti.

·        SUKTI skaidrų pagrindą etiketėje esančių rodyklių kryptimi tol, kol trakštelės (pusė apsukimo).

 

ATIDARYMAS

·        Dangtelį MAUTI tol, kol trakštels – tuomet jis bus visiškai numautas.

 

PASPAUDIMAS

 

·         Lėtai visiškai iškvėpti.

·         Lūpomis suspausti kandiklį, neuždengiant orlaidės. Nukreipti inhaliatorių į ryklę.

·         Pradedant lėtai, giliai įkvėpti per burną, PASPAUSTI dozės išpurškimo mygtuką ir lėtą įkvėpimą tęsti toliau tiek, kiek patogu.

·         Sulaikyti kvėpavimą 10 sek. arba tiek, kiek patogu.

·         Siekiant įkvėpti du išpurškimus (visą dozę), reikia pakartoti PASUKIMO, ATIDARYMO ir PASPAUDIMO veiksmus.

·        Užmauti dangtelį. Užmautas dangtelis turi likti tol, kol vėl prireiks inhaliatorių panaudoti.

 

 

Kada reikia pakeisti Spiriva Respimat užtaisą

 

Dozių skaitiklis rodo, kiek užtaise liko išpurškimų.

 

Atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus

 

Sunku pakankamai giliai įstumti užtaisą.

 

Jei prieš įstumiant užtaisą, Jūs atsitiktinai pasukote skaidrų pagrindą? Numaukite dangtelį, paspauskite dozės išpurškimo mygtuką, po to įstumkite užtaisą.

Ar Jūs keičiate užtaisą? Naujas užtaisas kyšos labiau, nei tas pats pirmasis užtaisas. Stumkite jį, kol trakštels, po to skaidrų pagrindą stumkite į vietą.

 

Aš negaliu paspausti dozės išpurškimo mygtuko.

 

Ar Jūs pasukote skaidrų pagrindą? Jei ne, sukite skaidrų pagrindą, kol trakštels (pusė apsukimo).

 

Ar Jūsų užtaiso dozių skaitiklyje atsirado balta strėlė raudoname fone ? Vadinasi, Jūsų užtaisas yra išnaudotas. Įstumkite naują užtaisą.

 

Išnaudojus užtaisą, sunku jį ištraukti.

Tuo pat metu užtaisą traukite ir sukite.

 

Aš negaliu pasukti ar išstumti skaidraus pagrindo.

 

Ar jau pasukote skaidrų pagrindą? Jei skaidrų pagrindą jau pasukote, laikykitės punktų, nurodytų skyriuje „Kasdienis naudojimas“, t.y. „ATIDARYMAS“ ir „PASPAUDIMAS“.

Ar skaidrus pagrindas atlaisvintas ir Jūsų užtaiso dozių skaitiklyje atsirado balta strėlė raudoname fone? Jūsų užtaisas išeikvotas. Įstumkite naują užtaisą.

 

Mano kartotinio naudojimo Respimat išnaudojamas per anksti.

 

Ar naudojate Respimat taip, kaip paskirta (du išpurškimus vieną kartą per parą)? Jei du išpurškimai išpurškiami vieną kartą per parą, Respimat pakanka 30 dienų.

Ar dažnai išpurškiat į orą, norint patikrinti, ar pakartotinai naudojamas Respimat veikia?

Jei Respimat naudojamas kasdien, kartą paruošus jį naudoti pakartotinai, bandinio išpurkšti į orą nereikia.

 

Mano kartotinio naudojimo Respimat neįmanoma išpurkšti.

 

Ar Jūs įstūmėte užtaisą? Jei ne, įstumkite jį į inhaliatorių. Kartą parengus kartotinio naudojimo Respimat, neištraukite skaidraus pagrindo arba užtaiso tol, kol neišeikvosite užtaiso.

Ar į inhaliatorių įstūmus užtaisą, veiksmus PASUKTI“, „ATIDARYTI“, „PASPAUSTI“, pakartojote mažiau nei tris kartus? Į inhaliatorių įstūmus užtaisą reikia tris kartus pakartoti skyrelyje „Pasiruošimas naudoti“ 4 - 6 punktuose nurodytus veiksmus PASUKTI“, „ATIDARYTI“ ir „PASPAUSTI“.

 

Ar Jūsų užtaiso dozių skaitiklyje atsirado balta strėlė raudoname fone? Jūsų užtaisas išeikvotas. Įstumkite naują užtaisą.

 

Mano kartotinio naudojimo Respimat inhaliatorius išpurškia automatiškai.

 

Ar sukant skaidrų pagrindą dangtelis būna numautas? Užmaukite dangtelį, po to sukite skaidrų pagrindą.

Ar sukant skaidrų pagrindą spaudžiate dozės išpurškimo mygtuką? Užmaukite dangtelį, kai dozės išpurškimo mygtukas bus uždengtas, tuomet sukite skaidrų pagrindą.

Ar nustojote sukti skaidrų pagrindą prieš jam trakštelėjant? Nesustodami sukite skaidrų pagrindą tol, kol trakštelės (pusė apsukimo).

 

Ar dangtelis būna numautas, kai keičiate užtaisą? Užmaukite dangtelį, po to įstumkite užtaisą.

 

Kita informacija

 

Boehringer Ingelheim Pharma GmbH & Co. KG

D-55216 Ingelheim

Vokietija

 

CE 0123