Kodas 97507
Gamintojas Polpharma

RAVENTON, 80 mg/5 mg, tabletės, N28

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Raventon 40 mg/5 mg tabletės

Raventon 40 mg/10 mg tabletės

Raventon 80 mg/5 mg tabletės

Raventon 80 mg/10 mg tabletės

Telmisartanas/Amlodipinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Raventon ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Raventon

3.       Kaip vartoti Raventon

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Raventon

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Raventon ir kam jis vartojamas

 

Raventon tabletėse yra dviejų veikliųjų medžiagų – telmisartano ir amlodipino. Abi šios medžiagos padeda reguliuoti Jūsų didelį kraujospūdį.

-        Telmisartanas priklauso vaistų, vadinamų angiotenzino II receptorių blokatoriais, grupei. Angiotenzinas II yra organizme gaminama medžiaga, kuri susiaurina kraujagysles ir todėl padidina kraujospūdį. Telmisartanas blokuoja angiotenzino II sukeliamą poveikį.

-        Amlodipinas priklauso vaistų, vadinamų kalcio kanalų blokatoriais, grupei. Amlodipinas stabdo kalcio patekimą į kraujagyslių sienelę, todėl neleidžia kraujagyslėms susiaurėti.

Tai reiškia, kad abi veikliosios medžiagos veikia kartu, neleisdamos Jūsų kraujagyslėms susiaurėti. Dėl to atsipalaiduoja kraujagyslės, mažėja kraujospūdis.

 

Raventon vartojamas didelio kraujospūdžio ligai gydyti:

-        suaugusiesiems, kurių kraujospūdžio pakankamai nereguliuoja vien amlodipinas;

-        suaugusiesiems, kurie jau vartoja atskirų telmisartano ir amlodipino tablečių, tačiau vietoj jų dėl patogumo nori vartoti tokias pačias jų dozes, esančias vienos tabletės sudėtyje.

 

Jeigu didelio kraujospūdžio liga negydoma, ji gali pažeisti kai kurių organų kraujagysles. Dėl to pacientui kyla sunkių sutrikimų, tokių kaip širdies priepuolis, širdies ar inkstų veiklos nepakankamumas, smegenų insultas ar apakimas, rizika. Tol, kol pažaida nepasireiškia, paprastai didelio kraujospūdžio ligos simptomų nebūna. Vadinasi, būtina reguliariai matuoti kraujospūdį, kad būtų galima nustatyti, ar jis normalus.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Raventon

 

Raventon vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija telmisartanui arba amlodipinui, arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-                 jeigu yra alergija bet kuriam kitam dihidropiridinų grupės (tos pačios rūšies kalcio kanalų blokatoriai) vaistui;

-                 jeigu esate daugiau kaip 3 mėnesius nėščia (taip pat yra geriau vengti Raventon vartoti ankstyvojo nėštumo metu, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

-                 jeigu yra sunkių kepenų veiklos sutrikimų ar tulžies nutekėjimo obstrukcija (tulžies nutekėjimo iš kepenų ir tulžies pūslės sutrikimas);

-                 jeigu dėl sunkaus širdies sutrikimo Jus vargina mažas širdies išstumiamo kraujo tūris;

-                 jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.

 

Jeigu kuri nors iš minėtų būklių Jums tinka, apie tai pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui, prieš pradėdami vartoti Raventon.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Raventon, jeigu Jus vargina arba kada nors vargino bet kuris iš toliau išvardintų sutrikimų ar ligų.

 

·                Inkstų liga arba persodintas inkstas.

·                Į vieną arba abu inkstus einančių kraujagyslių susiaurėjimas (inksto arterijos stenozė).

·                Kepenų liga.

·                Širdies veiklos sutrikimas.

·                Aldosterono kiekio padidėjimas (lemiantis vandens ir druskų susilaikymą organizme ir kartu įvairių mineralų pusiausvyros sutrikimą kraujyje).

·                Žemas kraujospūdis (hipotenzija), tikriausiai atsiradęs dėl to, kad Jums yra dehidracija (didelio vandens kiekio netekimas) ar druskų trūkumas, kurį sukėlė gydymas diuretikais (šlapimo išskyrimą didinančiais vaistais), dieta, kurioje mažai druskos, viduriavimas arba vėmimas.

·                Kalio kiekio padidėjimas kraujyje.

·                Cukrinis diabetas.

·                Aortos susiaurėjimas (aortos stenozė).

·                Su širdimi susijęs krūtinės skausmas, taip pat ir poilsio ar minimalios įtampos metu (nestabilioji krūtinės angina).

·                Pirmosios keturios savaitės po ištikusio širdies priepuolio.

 

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Raventon.

·                Jeigu vartojate kurio nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:

-          AKF inhibitorių (pavyzdžiui, enalaprilio, lizinoprilio, ramiprilio), ypač jei turite su cukriniu diabetu susijusių inkstų sutrikimų;

-          aliskireno.

Jūsų gydytojas gali reguliariai tirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje. Taip pat žiūrėkite „Raventon vartoti negalima“.

·                Jeigu vartojate digoksino, vaisto vartojamo širdies nepakankamumui gydyti.

 

Prieš operaciją ar anesteziją turite pasakyti savo gydytojui, kad vartojate Raventon.

 

Vaikams ir paaugliams

Raventon nerekomenduojamas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

 

Kiti vaistai ir Raventon

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jūsų gydytojas gali keisti kitų kartu vartojamų vaistų dozę arba imtis kitokių atsargumo priemonių. Kai kuriais atvejais gali tekti vieno arba kito vaisto vartojimą nutraukti. Tai ypač taikytina toliau išvardintiems vaistams, jeigu jų vartojama kartu su Raventon.

·                Vaistai, kurių sudėtyje yra ličio, kai kurių rūšių depresijai gydyti.

·                Vaistai, galintys didinti kalio kiekį kraujyje, pvz., druskų pakaitalai, kurių sudėtyje yra kalio, kalį organizme sulaikantys diuretikai (tam tikri šlapimo išskyrimą didinantys vaistai).

·                Angiotenzino II receptorių blokatoriai.

·                AKF inhibitoriai arba aliskirenas (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Raventon vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

·                Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVPNU, pvz., acetilsalicilo rūgštis ar ibuprofenas), heparinas, imunosupresantai (pvz., ciklosporinas ar takrolimuzas) ir antimikrobinis vaistas trimetoprimas.

·                Rifampicinas, eritromicinas, klaritromicinas (antibiotikai).

·                Paprastųjų jonažolių vaistai.

·                Vaistai nuo ŽIV infekcijos ar AIDS (pvz., ritonaviras), ar grybelinių ligų (pvz., ketokonazolas).

·                Diltiazemas (vaistas nuo širdies ligų).

·                Simvastatinas (vaistas nuo cholesterolio kiekio padidėjimo).

·                Digoksinas.

 

Raventon, kaip ir kitokių kraujospūdį mažinančių vaistų, poveikį gali silpninti kartu vartojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVPNU, pvz., acetilsalicilo rūgštis ar ibuprofenas) arba kortikosteroidai.

 

Raventon gali stiprinti kitų vaistų, vartojamų dideliam kraujospūdžiui gydyti, bei vaistų, galinčių sumažinti kraujospūdį (pvz., baklofeno, amifostino, neuroleptikų ar antidepresantų), kraujospūdį mažinantį poveikį.

 

Raventon vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Alkoholis gali papildomai sumažinti mažą kraujospūdį. Stodamiesi tai Jūs galite pajusti kaip svaigulį.

 

Raventon vartojimo metu nevalgykite greipfrutų ir negerkite jų sulčių. Greipfrutai ir jų sultys kai kuriems pacientams gali padidinti veikliosios medžiagos amlodipino koncentraciją kraujyje, todėl gali sustiprėti Raventon sukeliamas kraujospūdį mažinantis poveikis.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju. Jūsų gydytojas paprastai lieps Jums nebevartoti Raventon prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistą vietoj Raventon. Raventon yra nerekomenduojamas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali ypač pakenkti Jūsų kūdikiui.

 

Žindymas

Nustatyta, kad nedidelis kiekis amlodipino patenka į motinos pieną.

Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi arba ruošiatės tai pradėti daryti. Raventon nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms. Jei motina nori maitinti krūtimi, gydytojas gali paskirti kito vaisto, ypač jei norima žindyti naujagimį arba prieš laiką gimusį kūdikį.

 

Prieš vartodama bet kokio vaisto, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kuriems žmonėms, gydomiems nuo didelio kraujospūdžio ligos, gali pasireikšti šalutinis poveikis, pvz., apalpimas, mieguistumas, svaigulys ar sukimosi pojūtis (svaigimas). Jeigu Jums toks poveikis pasireiškė, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

Raventon sudėtyje yra natrio

Šio vaisto kiekvienoje tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

3.       Kaip vartoti Raventon

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą. Stenkitės kiekvieną dieną tabletę vartoti tokiu pačiu laiku. Iš lizdinės plokštelės Raventon tabletę imkite tik prieš pat vartojimą.

 

Raventon galite vartoti valgio metu arba nevalgę. Tabletę reikia nuryti užgeriant trupučiu vandens arba kitokio nealkoholinio gėrimo.

 

Jeigu Jūsų kepenų veikla sutrikusi, įprastinė dozė neturi būti didesnė kaip viena 40 mg/5 mg tabletė arba viena 40 mg/10 mg tabletė kartą per parą.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Raventon dozę?

Jeigu atsitiktinai pavartojote per daug tablečių, nedelsdami susisiekite su savo gydytoju, vaistininku arba artimiausios ligoninės skubiosios medicinos pagalbos skyriumi. Jums gali pasireikšti žemas kraujospūdis ir dažnas širdies plakimas. Buvo ir reto širdies plakimo, svaigulio, inkstų veiklos susilpnėjimo, įskaitant inkstų nepakankamumą, ženklaus ir ilgalaikio žemo kraujospūdžio, įskaitant šoką ir mirtį, atvejų.

 

Pamiršus pavartoti Raventon

Jeigu įprastu laiku dozę pavartoti pamiršite, vartokite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, o toliau vaisto vartokite įprasta tvarka. Jei vieną dieną tabletės nepavartosite, kitą dieną vartokite įprastinę dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Raventon

Svarbu, kad Raventon kasdien vartotumėte tol, kol gydytojas nurodys vartoti kitaip. Jeigu manote, kad Raventon poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Kai kuris šalutinis poveikis gali būti sunkus, todėl gali reikėti neatidėliotinos gydytojo pagalbos.

 

Nedelsdami turite kreiptis į savo gydytoją, jeigu pasireiškia kuris nors iš toliau išvardintų simptomų.

 

Sepsis (kraujo užkrėtimas, t. y. sunki infekcinė viso organizmo liga, pasireiškianti dideliu karščiavimu ir pojūčiu, kad sunkiai sergate), greitas odos ir gleivinės pabrinkimas (angioneurozinė edema). Šis šalutinis poveikis yra retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 žmonių), tačiau itin sunkus. Jam pasireiškus, vaisto vartojimą turite nutraukti ir tuoj pat kreiptis į savo gydytoją. Jeigu minėtas šalutinis poveikis negydomas, jis gali būti mirtinas. Sepsio dažnio padidėjimas buvo stebėtas tik gydymo telmisartanu metu, tačiau gydymo Raventon metu jo galimybės atmesti negalima.

 

Dažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Svaigulys, kulkšnių edema (patinimas).

 

Nedažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Mieguistumas, migrena, galvos skausmas, rankų arba kojų perštėjimas ar tirpimas, sukimosi pojūtis (svaigimas), retas širdies plakimas, širdies perplakimai (stiprus ir dažnas juntamas širdies plakimas), žemas kraujospūdis (hipotenzija), svaigulys stojantis (ortostatinė hipotenzija), trumpalaikis veido ir kaklo paraudimas, kosulys, skrandžio skausmas (pilvo skausmas), viduriavimas, pykinimas, niežulys, sąnarių skausmas, raumenų mėšlungis, raumenų skausmas, negalėjimas sukelti erekcijos, silpnumas, krūtinės skausmas, nuovargis, pabrinkimas (edema), kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas kraujyje.

 

Retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 žmonių)

Šlapimo pūslės infekcija, prislėgta nuotaika (depresija), nerimas, nemiga, apalpimas, rankų ar kojų nervų pažaida, jautrumo lietimui sumažėjimas, skonio pojūčio pokytis, virpėjimas, vėmimas, dantenų išvešėjimas, nemalonus pojūtis pilve, sausa burna, egzema (odos liga), odos paraudimas, išbėrimas, nugaros skausmas, kojų skausmas, poreikis šlapintis naktį, bloga savijauta (negalavimas), šlapimo rūgšties kiekio padidėjimas kraujyje.

 

Labai retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 žmonių)

Progresuojantis plaučių audinio randėjimas (intersticinė plaučių liga, daugiausiai intersticinis plaučių uždegimas arba plaučių uždegimas, susijęs su eozinofilų pertekliumi).

 

Toliau išvardintas šalutinis poveikis buvo pastebėtas gydymo telmisartanu arba amlodipinu metu, tačiau jis gali pasireikšti ir Raventon vartojimo metu.

 

Telmisartanas

Papildomas šalutinis poveikis, stebėtas pacientams, gydytiems vien telmisartanu, išvardintas toliau.

 

Nedažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Šlapimo takų infekcijos, infekcinė viršutinių kvėpavimo takų liga (pvz., ryklės uždegimas, prienosinių ančių uždegimas, viršutinių kvėpavimo takų uždegimas), raudonųjų kraujo ląstelių trūkumas (anemija), didelis kalio kiekis kraujyje, dusulys, pilvo pūtimas, prakaitavimo pagausėjimas, inkstų pažaida, įskaitant staigų inkstų negalėjimą dirbti, kreatinino kiekio padidėjimas kraujyje.

 

Retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 žmonių)

Tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimas (eozinofilija), mažas kraujo plokštelių kiekis (trombocitopenija), alerginė reakcija (pvz., išbėrimas, niežulys, kvėpavimo pasunkėjimas, švokštimas, veido pabrinkimas ar žemas kraujospūdis), mažas cukraus kiekis kraujyje (cukriniu diabetu sergantiems pacientams), regėjimo sutrikimas, dažnas širdies plakimas, skrandžio veiklos sutrikimas, kepenų veiklos sutrikimas, dilgėlinė, vaistų sukeltas išbėrimas, sausgyslių uždegimas, į gripą panaši liga (pvz., raumenų skausmas, bendrojo pobūdžio negalavimas), hemoglobino (kraujo baltymo) kiekio sumažėjimas, fosfokreatinkinazės aktyvumo padidėjimas kraujyje.

Telmisartanu gydant po to, kai jis pateko į rinką, dauguma kepenų funkcijos sutrikimo (kepenų ligos) atvejų pasireiškė pacientams japonams. Japonai yra labiau linkę į šį šalutinį poveikį.

 

Amlodipinas

Papildomas šalutinis poveikis, stebėtas pacientams, gydytiems vien amlodipinu, išvardintas toliau.

 

Nedažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Nuotaikos pokytis, regėjimo sutrikimas, spengimas ausyse, dusulys, čiaudėjimas (sekreto tekėjimas iš nosies), sutrikusi žarnų funkcija, nuplikimas, neįprastos mėlynės ir kraujavimas (raudonųjų kraujo ląstelių pažaida), odos spalvos pokytis, prakaitavimo pagausėjimas, šlapinimosi pasunkėjimas, dažnesnis poreikis šlapintis, ypač naktį, krūtų padidėjimas vyrams, skausmas, kūno svorio padidėjimas, kūno svorio sumažėjimas.

 

Retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 žmonių)

Sumišimas.

 

Labai retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 žmonių)

Baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (leukopenija), mažas kraujo plokštelių kiekis (trombocitopenija), alerginė reakcija (pvz., išbėrimas, niežulys, kvėpavimo pasunkėjimas, švokštimas, veido pabrinkimas arba žemas kraujospūdis), per didelis cukraus kiekis kraujyje, nevalingi trūkčiojantys arba mėšlungiški judesiai, širdies priepuolis, nereguliarus širdies plakimas, kraujagyslių uždegimas, kasos uždegimas, skrandžio gleivinės uždegimas (gastritas), kepenų uždegimas, odos pageltimas (gelta), su gelta susijęs kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas kraujyje, greitas odos ir gleivinės pabrinkimas (angioneurozinė edema), sunkios odos reakcijos, dilgėlinė, sunkios alerginės reakcijos, susijusios su pūsliniu odos ir gleivinės išbėrimu (eksfoliacinis dermatitas, Stivenso‑Džonsono (Stevens‑Johnson) sindromas), odos jautrumo saulės šviesai padidėjimas.

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Sunkios alerginės reakcijos, susijusios su pūsliniu odos ir gleivinės išbėrimu (toksinė epidermio nekrolizė).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT‑09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Raventon

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos. Iš lizdinės plokštelės Raventon tabletę imkite tik prieš pat vartojimą.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Raventon sudėtis

-                 Veikliosios medžiagos yra telmisartanas ir amlodipinas.

Kiekvienoje 40 mg/5 mg tabletėje yra 40 mg telmisartano ir 5 mg amlodipino (amlodipino besilato pavidalu).

Kiekvienoje 40 mg/10 mg tabletėje yra 40 mg telmisartano ir 10 mg amlodipino (amlodipino besilato pavidalu).

Kiekvienoje 80 mg/5 mg tabletėje yra 80 mg telmisartano ir 5 mg amlodipino (amlodipino besilato pavidalu).

Kiekvienoje 80 mg/10 mg tabletėje yra 80 mg telmisartano ir 10 mg amlodipino (amlodipino besilato pavidalu).

-                 Pagalbinės medžiagos yra natrio hidroksidas, megliuminas, povidonas (K‑25), geltonasis geležies oksidas (80 mg/10 mg, 40 mg/10 mg), raudonasis geležies oksidas (80 mg/5 mg, 40 mg/5 mg), manitolis, mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas, magnio stearatas, pregelifikuotas krakmolas, kukurūzų krakmolas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas.

 

Raventon išvaizda ir kiekis pakuotėje

Raventon 40 mg/5 mg yra dvisluoksnės tabletės: vienas sluoksnis yra baltas arba beveik baltas, kitas – rožinis. Leidžiami nedideli taškeliai ant rožinio tabletės sluoksnio. Tabletės yra ovalios (12,2‑12,8 mm x 5,7‑6,3 mm), abipus išgaubtos.

 

Raventon 40 mg/10 mg yra dvisluoksnės tabletės: vienas sluoksnis yra baltas arba beveik baltas, kitas – geltonas. Leidžiami nedideli taškeliai ant geltono tabletės sluoksnio. Tabletės yra ovalios (12,2‑12,8 mm x 5,7‑6,3 mm), abipus išgaubtos.

 

Raventon 80 mg/5 mg yra dvisluoksnės tabletės: vienas sluoksnis yra baltas arba beveik baltas, kitas – rožinis. Leidžiami nedideli taškeliai ant rožinio tabletės sluoksnio. Tabletės yra ovalios (14,7‑15,3 mm x 7,0‑7,6 mm), abipus išgaubtos.

 

Raventon 80 mg/10 mg yra dvisluoksnės tabletės: vienas sluoksnis yra baltas arba beveik baltas, kitas – geltonas. Leidžiami nedideli taškeliai ant geltono tabletės sluoksnio. Tabletės yra ovalios (14,7‑15,3 mm x 7,0‑7,6 mm), abipus išgaubtos.

 

Raventon tiekiamas kartoninėje dėžutėje, kurioje yra 14, 28, 30, 56, 90, 98 tabletės, supakuotos į lizdines plokšteles.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański, Lenkija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

POLPHARMA S.A. atstovybė Lietuvoje

E. Ožeškienės g. 18A

LT‑44254 Kaunas

Tel.: +370 3725131

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Bulgarija

Равентон таблетки

Lietuva

Raventon tabletės

Latvija

Raventon tabletes

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas  2021-02-01.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.