Kodas 33130
Gamintojas Vet-agro
Sandėlyje Netiekiama

PROPICAL 500ML (Vet-agro)

Skystas profilaktinis preparatas, praturtinantis karvių organizmus mineralais ir energija perinataliniu laikotarpiu. Naudojamas gydant ūminį ir lėtinį kalcio trūkumą (perinatalinis paralyžius ir susilaikymas). Taip pat gydant karvių, kurios duoda didelius kiekius pieno, energijos trūkumą (hipoglikemiją, ketozę) ir acidozę.

Sudėtis:

preparate yra jonų:

propiono 14,0 g

kalcio 62,5 g

magnio 1,0 g

kobalto 0,0035 g

Savybės:

yra tinkamai subalansuoti jonai: propionas, kalcis, magnis, kobaltas, kurie yra būtini tinkamam karvės kūno funkcionavimui perinataliniu laikotarpiu. Sugirdžius preparatą, mineraliniai komponentai absorbuojami iš virškinimo trakto, todėl jų trūkumas organizme mažėja.

Propioninis jonas yra gliukozės pirmtakas gliukogenezės procese, vartojamas peroraliniu būdu perinatalinės energijos trūkumo būsenose, užkerta kelią hipoglikemijai ir ketozėms.

Kalcis yra pagrindinis skeleto sistemos komponentas, nustato teisingą raumenų susitraukimo mechanizmą, veikia širdies ritmą, reguliuoja krešėjimo procesus, dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose. Kalcio lygio sumažėjimas karvių, kurių pieningumas mažesnis nei fiziologinis, perinataliniu laikotarpiu kraujyje negali būti greitai kompensuojamas iš organizmo atsargų, o tai lemia kalcio trūkumą, pasireiškiantį įsiskolinimo ir paralyžiaus būsenomis.

Magnis yra komponentas, kuris lemia nervų ir raumenų sistemos darbą, tinkamą širdies raumens ir kraujotakos sistemos darbą. Tinkama elementų jonų koncentracija sumažina griaučių raumenų jaudrumą ir jų įtampą. Pašalina stabligės mėšlungį. Į preparatą pridėjus magnio, išvengiama galimo didelio kiekio kalcio jonų neigiamo poveikio širdies raumens ir kraujotakos sistemos darbui po geriamosios infuzijos.

Kobaltas skatina prieskrandžio floros atstatymą ir tinkamą vystymąsi. Tai yra vienas pagrindinių atrajotojų organizme vykstančio vitamino B12 sintezės proceso veiksnių.

Propilenglikolis (nešiklio komponentas) padidina gliukozės kiekį kraujyje ir slopina ketozę (susidaro ketoniniai kūnai) po intratekalinio vartojimo. Propilenglikolio gliukoplastinis poveikis taip pat yra piruvo rūgšties (gliukozės pirmtako) susidarymo rezultatas. Moksliniai tyrimai rodo, kad propilenglikolio pridėjimas pogimdyminiu periodu užkerta kelią ketozės atsiradimo galimybei ir sumažina jų poveikį, daro teigiamą poveikį didinant primilžį ir gerinant karvių derlingumą.

Indikacijos:

Ūminio ir lėtinio kalcio trūkumo (perinatalinio paralyžiaus ir susilaikymo) prevencija ir palaikymas. Prevencija ir palaikymas gydant karvių, kurių pienas yra didelis, energijos trūkumą (hipoglikemiją, ketozę) ir acidozę.

Kontraindikacijos:

ūmus inkstų nepakankamumas, hiperkalcemija

Neigiamos reakcijos:

Nėra.

Naudojimas ir dozavimas:

Prieš naudojimą gerai suplakite!

Preparatą sušvirkškite kontroliuojama peroraline infuzija. Šiek tiek pakelkite gyvūno galvą, atidarę įstumkite buteliuką giliai į skruosto kampą.

Profilaktinis vartojimas (4 kartus iš eilės):

- 12–24 valandos prieš veršiavimąsi

- pakartokite procedūrą iškart po apsiveršiavimo.

- 12 valandų po apsiveršiavimo

- 24 - 36 valandos po apsiveršiavimo

Kalcio trūkumo, hipoglikemijos ir ketozės gydymui palaikyti: trys infuzijos iš eilės kas 12–24 valandas. Pagalba gydant hipoglikemiją: kelios infuzijos kas 24 valandas, norint normalizuoti klinikinę gyvūnų sveikatos būklę.

Specialūs įspėjimai:

Sąmonės sutrikimo turintiems gyvūnams nenaudokite geriamosios infuzijos, švirkškite vaistą zondu/

Laikymo sąlygos ir nurodymai:

laikyti ne aukštesnėje kaip +25° C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

2 metai.

Tik karvėms.

Naudoti iš anksto pasikonsultavus su veterinaru.

Pakuotė:

500 ml buteliukai.