Kodas 98590
Gamintojas Unimed Pharma

POTASSIUM -U akių lašai (tirpalas) be konservantų, 10 ml

1. Kas yra POTASSIUM-U preservative free ir kam jis naudojamas

POTASSIUM-U preservative free yra drėkinamasis izotoninis akių tirpalas, kuria[1]me yra pagalbinės medžiagos kalio jodido. Jis skirtas lašinti ant akių. Pagalbinė medžiaga kalio jodidas akyje veikia kaip laisvuosius deguonies radikalus sujun[1]gianti medžiaga. Minėtos kalio jodido savybės panaudojamos akies eksudacijos ir hemoragijos profilaktikai ir palaikomajam gydymui.

Nepasitarus su akių gydytoju, šį tirpalą galima naudoti įprastam akių drėkinimui (lašinti ant akių arba naudoti darant kompresus vokams). Be to, ši priemonė kaip pagalbinė medžiaga naudojamas akiai drėkinti skatinant tam tikrus rezorbcijos procesus akyje (ypač esant eksudatui, kraujavimui stiklakūnyje ar įvairių priežas[1]čių sukeltai kataraktai).

POTASSIUM-U preservative free galima naudoti suaugusiesiems, paaugliams ir vaikams.

POTASSIUM-U preservative free sudėtyje nėra konservantų, todėl tai yra tinkama priemonė žmonėms, kurių akys yra jautrios.

2. Kas žinotina prieš naudojant POTASSIUM-U preservative free

POTASSIUM-U preservative free naudoti negalima, jeigu yra alergija bet kuriai sudedamajai šio preparato medžiagai (žr. 6 skyrių).

POTASSIUM-U preservative free akių lašų negalima naudoti ir šiais atvejais:

- nėštumo ir žindymo laikotarpiu;

- jeigu yra lėtinė veido odos piodermija;

- jeigu yra hemoraginė diatezė;

- jeigu yra sutrikusi skydliaukės funkcija;

- jeigu naudojama naujagimiui.

Jei tuo pat metu naudojate bet kokių kitokių preparatų akims, tarp kiekvieno pre[1]parato naudojimo rekomenduojama daryti ne mažiau kaip 5 minučių pertrauką.

3. Kiti preparatai ir POTASSIUM-U preservative free

POTASSIUM-U preservative free ir kiti tuo pat metu naudojami preparatai gali keisti vienas kito poveikį. Dėl šios priežasties gydytojas turi būti informuotas apie visus naudojamus, neseniai naudotus ar planuojamus naudoti receptinius ir nere[1]ceptinius preparatus akims.

4. Kaip naudoti POTASSIUM-U preservative free

Tikslią dozę ir naudojimo trukmę nustato gydytojas. Paprastai 2-4 kartus per die[1]ną į akies junginės maišelį lašinami 1-2 lašai.

Nešiojantiems kontaktinius lęšius Jei nešiojate kontaktinius lęšius, prieš POTASSIUM-U preservative free naudo[1]jimą juos turite išsiimti. Kontaktinius lęšius vėl galima įsidėti po POTASSIUM-U preservative free panaudojimo praėjus 20 minučių.