Kodas 75555
Gamintojas Ranbaxy

PERINDOBAX, 8 mg, tabletės, N30

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Perindobax 8 mg tabletės

perindoprilio tert-butilamino

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.      Kas yra Perindobax ir kam jis vartojamas

2.      Kas žinotina prieš vartojant Perindobax

3.      Kaip vartoti Perindobax

4.      Galimas šalutinis poveikis

5.      Kaip laikyti Perindobax

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.      Kas yra Perindobax ir kam jis vartojamas

 

Perindobax priklauso vaistų, vadinamų angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriais, grupei. AKF inhibitoriai plečia kraujagysles, dėl to lengviau išstumiamas kraujas iš širdies.

 

Perindobax vartojamas:

·               gydyti padidėjusį kraujospūdį (hipertenziją);

·               sumažinti širdies sutrikimų, pvz., miokardo infarkto, riziką pacientams, sergantiems stabiliąja krūtinės angina (širdies sutrikimas, kuriam esant sumažėja širdies aprūpinimas krauju arba dėl kraujagyslių nepraeinamumo širdis neaprūpinama krauju) arba, kurie anksčiau patyrė miokardo infarktą ir (arba) kuriems buvo atlikta širdies kraujagyslių operacija, norint pagerinti širdies aprūpinimą krauju.

 

 

2.      Kas žinotina prieš vartojant Perindobax

Perindobax vartoti negalima:

 

·               jeigu yra alergija perindopriliui arba bet kuriai kitai pagalbinei šio vaisto medžiagai (nurodyta 6 skyriuje) arba bet kuriam kitam AKF inhibitoriui.

·               jeigu prieš tai vartodami AKF inhibitorių, pajautėte simptomus, tokius kaip švokštimas, veido, liežuvio arba gerklės tinimas, intensyvus niežulys arba sunkus odos bėrimas (būklė, vadinama angioedema), arba jei Jūs arba Jūsų šeimos narys patyrė šiuos simptomus kitomis aplinkybėmis.jeigu yra daugiau nei 3 nėštumo mėnesiai (taip pat geriau vengti Perindobax tablečių ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu - žr. poskyrį ,,Nėštumas“).

·               Jei sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujo spaudimą mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.

·               jei šiu metu Jums atliekama dializė arba bet kokia kita kraujo filtracija. Priklausomai nuo naudojamų aparatų, Perindobax gali būti Jums netinkamas.

·               jeigu turite inkstų sutrikimų, dėl kurių sumažėja kraujo tėkmė į inkstus.

·               jeigu vartojote arba vartojate sakubitrilio/valsartano (vaisto, vartojamo gydyti ilgalaikį (lėtinį) širdies nepakankamumą suaugusiems), kadangi didėja angioedemos (staigus tinimas, tokiose zonose kaip gerklė) rizika.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Perindobax.

 

·               Jeigu Jums yra aortos stenozė  (pagrindinių iš širdies išeinančių kraujagyslių susiaurėjimas) arba sergate hipertrofine kardiomiopatija (širdies raumens liga)  arba jei Jums yra  inkstų arterijų stenozė (arterijos, aprūpinančios inkstus krauju, yra susiaurėjusios);

·               jei turite bet kokių kitų širdies sutrikimų;

·               jei turite nenormaliai padidėjusią aldosterono hormono koncentraciją kraujyje (pirminis aldosteronizmas);

·               jei sergate diabetu;

·               jeigu ribojate druskos kiekį maiste arba laikotės dietos su mažu druskos kiekiu;

·               jeigu vartojate maisto papildų arba druskų pakaitalų, kuriuose yra kalio;

·               jeigu pasireiškia arba pasireiškė (neseniai) ilgalaikis arba viduriavimas ir (arba) vėmimas ar neteko organizmas skysčių;

·               jeigu sutrikusi inkstų funkcija;

·               jeigu taikomos hemodializės;

·               jeigu sergate kepenų sutrikimais;

·               jeigu sergate kolagenoze, pavyzdžiui, sistemine raudonąja vilklige arba skleroderma

·               jeigu esate juodaodis, kadangi Jums yra padidėjusi angioedemos (veido, lūpų, burnos, liežuvio arba gerklės tinimas) rizika ir šio vaisto kraujo spaudimą mažinantis poveikis gali būti mažesnis nei baltaodžiams.

·               jeigu reikia atlikti MTL aferezę (procedūra kada cholesterolis iš kraujo yra pašalinamas aparatu);

·               jeigu planuojate desensibilizaciją (sumažinti alerginį poveikį įkandus bitei ar vapsvai);

·               jeigu Jums bus atliekama chirurginė operacija, kada bus naudojami anestetikai;

·               jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų, skirtų mažinti padidėjusį kraujo spaudimą:

o      angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) [dar žinomi kaip sartanai – pvz.: valsartanas, telmisartanas, irbesartanas], ypač pacientams, turintiems su diabetu susijusių inkstų sutrikimų;

o      aliskireno.

·               Jūsų gydytojas gali reguliariai tikrinti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz.: kalio) kiekį kraujyje. Taip pat skaitykite skyrių „Perindobax vartoti negalima“;

·               Jei vartojate bet kurių iš žemiau išvardintų vaistų, angioedemos rizika gali būti padidėjusi:

o      racekadotrilio, vaisto, vartojamo gydyti viduriavimui;

o      vaistų, vartojamų siekiant išvengti organų transplantų atmetimo ir gydyti vėžį (pvz.: temsirolimuzo, sirolimuzo, everolimuzo);

o      vildagliptino, vaisto, vartojamo gydyti diabetui.

 

Angioedema

Angioedema (ūmi alerginė reakcija, kuri pasireiškia  veido, lūpų, liežuvio ar gerklės tinimu su  rijimo ar kvėpavimo sunkumu) buvo pastebėta pacientams, vartojantiems AKF inhibitorius, įskaitant Perindobax. Tai gali pasireikšti bet kuriuo gydymo metu. Jei Jums pasireiškia tokie simptomai, turėtumėte nustoti vartoti Perindobax ir nedelsiant kreiptis į gydytoją. Taip pat žiūrėkite 4 skyrių.

 

Jūs privalote pasakyti savo gydytojui, jeigu Jūs esate nėščia arba galite tapti nėščia.

Nerekomenduojama vartoti Perindobax tablečių ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu. Jeigu Jūs esate

daugiau nei 3 mėnesius nėščia, dėl galimo sunkaus žalingo poveikio Jūsų kūdikiui vartojant tokiu

nėštumo etapu, vaisto vartoti draudžiama (žiūrėkite nėštumo skyrių).

 

Vaikams ir paaugliams

Saugumas ir efektyvumas nėra ištirtas, todėl vaikams ir paaugliams (jaunesniems kaip 18 metų amžiaus) neduoti šio vaisto.

 

Kiti vaistai ir Perindobax

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Gydymas Perindobax gali būti paveiktas kitų vaistų. Jūsų daktarui gali tekti pakeisti Jūsų dozę ir/arba imtis kitų atsargumo priemonių. Tokie vaistai yra:

-          kiti vaistai, kuriais gydomas kraujospūdžio padidėjimas, tokie kaip šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai (diuretikai) ar vaistai, kurie plečia kraujagysles (pvz.: vazodilatatoriai, įskaitant nitratus) (vaistai, kurie didina inkstų išskiriamo šlapimo kiekį);

-          vaistai diabetui gydyti (tokie kaip insulinas ar metforminas);

-          vaistai, kuriais gydomos psichikos ligos, pavyzdžiui: kuriais gydoma depresija, nerimas, psichozė ar šizofrenija (pvz.: tricikliai antidepresantai, antipsichotikai);

-          vaistai, kurie dažniausiai vartojami viduriavimui gydyti (racekadotrilis) ar norint išvengti persodintų organų atmetimo (sirolimuzas, everolimuzas, temsirolimuzas ir kiti vaistai, kurie priklauso mTOR inhibitoriais vadinamų vaistų klasei). Žr. skyrelį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės”.

-          ličio preparatai (gydomas maniakinis depresinis sutrikimas);

-          papildai su kaliu (įskaitant druskos pakaitalus), kalį sulaikantys diuretikai ir kiti vaistai, kurie gali padidinti kalio kiekį kraujyje (pvz.: trimetoprimas ir kotrimoksazolas, skirti gydyti infekcijas, sukeltas bakterijų; ciklosporinas, imunosupresantas, skirtas organų transplantų atmetimo prevencijai; ir heparinas, vaistas, vartojamas kraujui skystinti ir mažinti jo krešumą)

-          sakubitrilis/valsartanas (skirtas gydyti ilgalaikiam širdies nepakankamumui), taip pat skaitykite informaciją skyriuose „Perindobax vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“)

-          nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (pvz., ibuprofenas) skausmą malšinantys vaistai, pavyzdžiui, didelės aspirino dozės;

-          vaistai, kuriais gydomas šokas, astma ar žemas kraujospūdis (simpatomimetikai, pavyzdžiui, adrenalinas, noradrenalinas, dopaminas, efedrinas);

-          leidžiamas auksas (vartojamas gydyti artritą);

-          alopurinolis (gydoma podagra);

-          prokainamidas (vartojamas gydyti širdies ritmo sutrikimus);

-          vaistai slopinantys imuninę sistemą (imunosupresantai tokie kaip cikosporinas, takrolimuzas) po organo transplantacijos ar skirti gydyti autoimunines ligas

-          baklofenas (vaistas vartojamas sustingusiems raumenims gydyti sergant išsėtine skleroze);

-          kalį organizme sulaikantys vaistai, vartojami širdies nepakankamumui gydyti: eplerenono ir spironolaktono dozės tarp 12,5 mg iki 50 mg per parą;

-          estramustinas (vartojamas vėžio gydymui);

-          jūsų gydytojui gali prireikti keisti dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių, jei Jūs vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireno (taip pat žr. informaciją skyriuje "Perindobax vartoti negalima" ir "Įspėjimai ir atsargumo priemonės ").

 

 

Jeigu vartojate bet kurį šių vaistų, galite negalėti gydytis Perindobax tabletėmis, gali prireikti keisti vaistų dozavimą ar gydymo metu prireikti specialių tyrimų.

 

Perindobax vartojimas su maistu ir gėrimais

 

Perindobax tabletes reikia gerti prieš valgį.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia ar maitinate krūtimi, manote, kad galite būti nėščia ar planuojate turėti kūdikį, klauskite gydytojo ar vaistininko patarimo prieš vartojant vaistą.

 

Nėštumas

Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite apie tai gydytojui. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti Perindobax tabletės prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje vartojamo Perindobax tabletės. Perindobax tabletės yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, po trečiojo nėštumo mėnesio, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

 

Žindymo laikotarpis

Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Perindobax tabletės nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms. Jei motina nori maitinti krūtimi, gydytojas gali paskirti kitą vaistą, ypač jei Jūsų vaikas yra  naujagimis arba gimęs prieš laiką.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Perindobax tabletės paprastai neveikia budrumo, tačiau dėl žemo kraujo spaudimo gali pasireikšti galvos svaigimas ar silpnumas, o tai gali veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Prieš vairuodami, valdydami mechanizmus ar atlikdami kitą pavojingą veiklą, įsitikinkite, kaip Jūsų organizmas reaguoja į Perindobax tabletės.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Perindobax medžiagas

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.      Kaip vartoti Perindobax

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tabletes vartokite užsigerdami stikline vandens, geriau kasdien tuo pačiu paros metu, rytais, prieš valgį. Jūsų daktaras Jums paskirs tinkamą dozę.

 

Dozavimas

Čia nurodytos įprastos Perindobax tablečių dozės. Kartais gydytojas gali skirti kitokią dozę, kad vaisto poveikis būtų Jums geriausias. Visada tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus.

Rekomenduojamas dozavimas:

 

Pacientai, kurių padidėjęs kraujospūdis

Įprasta pradinė Perindobax tablečių dozė yra viena 4 mg tabletė, kurią reikia gerti vieną kartą per parą ryte. Atsižvelgdamas į Jūsų organizmo reakciją į gydymą, po vieno mėnesio gydytojas dozę gali padidinti ir skirti vartoti 8 mg tabletę vieną kartą per parą. Didžiausia rekomendujama paros dozė aukštam kraujospūdžiui mažinti yra 8 mg.

Jei esate 65 metų ar vyresnis, įprasta pradinė dozė yra 2mg kartą per parą. Po mėnesio, ši dozė gali būti padidinama iki 4mg kartą per parą, tuomet, jei reikia, iki 8mg kartą per parą.

Stabili krūtinės angina: įprasta pradinė dozė yra 4 mg kartą per parą. Po dviejų savaičių ši dozė gali būti didinama iki didžiausios rekomenduojamos dozės, esant šiai indikacijai, 8mg kartą per parą. Jei esate 65 metų ar vyresnis, dažniausia pradinė dozė yra 2 mg kartą per parą. Po savaitės ši dozė gali būti didinama iki 4 mg kartą per parą ir tuomet, kitą savaitę, iki 8 mg kartą per parą.

 

 

 

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

 

Perindobax tablečių vaikams ir paaugliams (iki 18 metų amžiaus) vartoti NEGALIMA.

 

 

Ką daryti pavartojus per didelę Perindobax dozę?

Nedelsiant praneškite gydytojui arba artimiausiam skubios pagalbos skyriui, jei pavartojote per didelę dozę. Labiausiai tikėtinas poveikis pavartojus per didelę dozę yra žemas kraujo spaudimas, kuris sukelia galvos svaigimą ar alpimą. Jei taip nutiktų, patariama atsigulti ir pakelti kojas.

 

Pamiršus pavartoti Perindobax

 

Svarbu vaistų vartoti kasdien, kadangi reguliarus gydymas leidžia pasiekti geriausių rezultatų.

Jeigu pamiršote išgerti dozę, padarykite tai, kai tik prisiminsite užmirštą dozę. Vis dėlto, jeigu arti kitos dozės gėrimo laikas, pamirštąją dozę praleiskite, o toliau vaistą vartokite įprasta tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Perindobax

 

Paprastai gydymas Perindobax tabletėmis yra skiriamas visam gyvenimui, todėl prieš nutraukiant šio vaisto vartojimą reiktų pasitarti su gydytoju.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.      Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jeigu pasireiškia toks poveikis, nutraukite Perindobax tablečių vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

 

·           veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimas, pasunkėjęs kvėpavimas (angioedema) (žr. 2. skyrių „Įspėjimai ir saugumo priemonės“) (nedažnas – gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių);

·           stiprus galvos svaigimas ar alpimas dėl sumažėjusio kraujospūdžio (dažnas – gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių),

·           neįprastas greitas ar nereguliarus širdies plakimas ar krūtinės skausmas (angina) arba miokardo infarktas (labai retas - gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių);

·           silpnumas rankose ir kojose arba kalbėjimo sunkumai, kurie gali būti insulto požymiai (labai retas – gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių);

·           staigiai atsiradęs švokštimas, krūtinės skausmas, dusulys ar pasunkėjęs kvėpavimas (bronchospazmai) (nedažnas – gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių);

·           kasos uždegimas, kuris gali sukeli ūmius pilvo ir nugaros skausmus, kartu su bloga savijauta (labai retas – gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių);

·           pageltusi oda ir akys (gelta), tai gali būti hepatito požymis (labai retas – gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių);

·           odos bėrimai, kurie dažnai prasideda nuo perštinčių raudonų dėmių ant veido, rankų arba kojų (daugiaformė eritema) (labai retas – gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių).

 

Praneškite gydytojui, jei pasireiškė bet kuris iš žemiau nurodytų šalutinių poveikių:

 

Dažni (gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių):

·           galvos skausmas,

·           galvos svaigimas,

·           galvos sukimasis (sukimosi pojūtis),

·           dilgčiojimo jausmas odoje,

·           sutrikęs regėjimas,

·           spengimas ausyse (triukšmo pojūtis ausyse),

·           galvos svaigimas,

·           kosulys,

·           dusulys,

·           virškinimo trakto sutrikimai (pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, skonio sutrikimai, dispepsija arba apsunkėjęs virškinimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas),

·           alerginės reakcijos (tokios kaip odos bėrimas, niežulys),

·           raumenų mėšlungis,

·           nuovargio jausmas.

 

Nedažni (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių):

·           nuotaikos svyravimai,

·           miego sutrikimai,

·           burnos džiūvimas,

·           intensyvus niežulys ar sunkus odos bėrimas,

·           pūslelių formavimasis ant odos,

·           inkstų ligos, impotencija,

·           prakaitavimas,

·           eozinofilų perteklius,

·           mieguistumas,

·           alpulys,

·           greitas ar nereguliarus širdies plakimas (palpitacija, tachikardija),

·           vaskulitas (kraujagyslių uždegimas),

·           padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos (padidėjęs odos jautrumas saulės šviesai),

·           artralgija (sąnarių skausmas),

·           mialgija (raumenų skausmas),

·           krūtinės skausmas,

·           bendras negalavimas,

·           periferinė edema,

·           karščiavimas,

·           pargriuvimas,

·           pakitę laboratorinių tyrimų rezultatai: padidėjęs kalio kiekis kraujyje, atsistatantis nutraukus vaisto vartojimą, mažas natrio kiekis kraujyje, hipoglikemija cukriniu diabetu sergantiems pacientams (labai mažas cukraus kiekis kraujyje), padidėjęs šlapalo kiekis kraujyje ir padidėjęs kreatinino kiekis kraujyje.

 

Reti (gali pasireikšti iki 1 iš 1000 žmonių):

·           žvynelinės pasunkėjimas.

·           pakitę laboratorinių tyrimų parametrai: padidėjęs kepenų fermentų kiekis, padidėjęs bilirubino kiekis kraujo serume.

 

Labai reti (gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių):

·         Sumišimas,

·         eozinofilinė pneumonija (reta plaučių uždegimo forma),

·         rinitas (užsikimšusi nosis ar sloga),

·         ūminis inkstų nepakankamumas,

·         kraujo sudėties pokyčiai, tokie kaip sumažėjęs baltųjų ar raudonųjų kraujo ląstelių kiekis, mažesnis hemaglobino ir hematokrito kiekis, mažesnis trombocitų kiekis

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

Rankų arba kojų pirštų spalvos pakitimas, tirpulys ir skausmas (Reino fenomenas).

Dėl neadekvačios antidiurezinio hormono (ADH) sekrecijos , šlapimas gali tapti koncentruotas (tamsi spalva), gali pasireikšti pykinimas ar vėmimas, mėšlungis, sumišimas ir konvulsijos. Jei Jums pasireiškė šie požymiai, kuo greičiau susisiekite su savo gydytoju.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.      Kaip laikyti Perindobax

 

·         Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

·         Ant dėžutės ar lizdinės plokštelės, po „EXP“ nurodytamtinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

·         Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

·         Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

 

·         Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Perindobax sudėtis

 

-        Veiklioji medžiaga yra tert-butilamino perindoprilis. Vienoje tabletėje yra 8 mg tert-butilamino perindoprilio.

-        Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė (E 460), magnio stearatas (E 470b), bevandenis koloidinis silicio dioksidas (E 551).

 

Perindobax išvaizda ir kiekis pakuotėje

Perindobax 8 mg tabletės yra baltos arba beveik baltos kapsulės formos tabletės, kurių vienoje pusėje abipus laužimo vagelės įspausta ,,P“ ir ,,6“, o kitoje pusėje yra laužimo vagelė.

 

Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

 

Perindobax tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 30, 60 ar 90 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Sun Pharmaceutical Industries Europe B.V.

Polarisavenue 87

2132JH Hoofddorp

Nyderlandai

 

Gamintojas

Terapia S.A.

124 Fabricii Street

400 632 Cluj-Napoca

Rumunija

 

arba

 

Sun Pharmaceutical Industries Europe B.V.

Polarisavenue 87

2132 JH Hoofddorp

Olandija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

Sun Pharmaceutical Industries Limited atstovybė

Karaliaus Mindaugo pr. 68-3

Kaunas, Lietuva

Tel. +370-37-311843

el. paštas: info.baltics@ranbaxy.com

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Latvija Perindobax 8 mg tabletes

Lietuva – Perindobax 8 mg tabletės

Nyderlandai – Perindopril tert-butylamine SUN 8 mg tabletten

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas  2019-09-13.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.