Kodas 96109
Gamintojas Lex ano

PANTOPRAZOL SANDOZ, 40 mg, skrandyje neirios tabletės, (l.imp), N30

Vaistinis preparatas. Receptinis.
Veiklioji medžiaga:

Pantoprazol Sandoz 40 mg skrandyje neirios tabletės

Pantoprazolas

 

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas),  kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Pantoprazol Sandoz ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Pantoprazol Sandoz

3.       Kaip vartoti Pantoprazol Sandoz

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Pantoprazol Sandoz

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Pantoprazol Sandoz ir kam jis vartojamas

 

Pantoprazol Sandoz sudėtyje yra pantoprazolo.

Pantoprazol Sandoz – selektyvaus poveikio protonų siurblio inhibitorius, t. y. vaistas, mažinantis rūgšties susidarymą skrandyje. Šiuo vaistu gydomos su rūgštimi susijusios skrandžio ir žarnų ligos.

 

Pantoprazol Sandoz vartojama suaugusių žmonių bei 12 metų ir vyresnių paauglių

-                 refliuksiniam ezofagitui (stemplės, t. y. ryklę ir skrandį jungiančio vamzdelio, uždegimas), kartu pasireiškiant skrandžio rūgšties atpylimui.

 

Pantoprazol Sandoz vartojama suaugusių žmonių

-                 bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekcijai pašalinti pacientams, kuriems yra dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų. Pantoprazol Sandoz vartojama su dviem antibiotikais (tai vadinama naikinamuoju gydymu). Tokio gydymo tikslas – išnaikinti bakterijas ir sumažinti pakartotinio opų atsiradimo riziką;

 

-                 skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos;

 

-                 Colingerio-Elisono (Zollinger-Ellison)  sindromas bei kitokios būklės, kurių metu skrandyje susidaro per daug rūgšties.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Pantoprazol Sandoz

 

Pantoprazol Sandoz vartoti negalima:

-          jeigu yra alergija pantoprazolui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-          jeigu yra alergija vaistams, kurių sudėtyje yra kitų protonų siurblio inhibitorių.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės:

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja, prieš pradėdami vartoti Pantoprazol Sandoz.

 

-            Jei yra sunkus kepenų sutrikimas. Jei Jums kad nors buvo kepenų sutrikimų, pasakykite gydytojui. Jis dažniau tirs kepenų fermentų kiekį, ypač gydymo Pantoprazol Sandoz  pradžioje ir ilgalaikio gydymo atveju. Jei kepenų fermentų kiekis padidėja, gydymas turi būti nutrauktas.

-                 Jei vitamino B12 kiekis organizme yra sumažėjęs arba yra šio vitamino kiekio sumažėjimo rizikos veiksnių, o pantoprazolo vartojama ilgai. Pantoprazolas, kaip ir visi rūgšties kiekį mažinantys preparatai, gali pabloginti vitamino B12 absorbciją.

-                 Jei vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra ŽIV proteazės inhibitorių, pvz., atazanaviro (jais gydoma ŽIV infekcija), kartu su pantoprazolu (prašykite gydytojo patarimo).

-                 Vartojant protono siurblio inhibitorių, tokių kaip Pantoprazol Sandoz, ypač ilgiau nei vienus metus, gali šiek tiek padidėti klubo, riešo ar stuburo lūžių pavojus. Pasakykite gydytojui, jei sergate osteoporoze arba jei vartojate kortikosteroidų (tai gali padidinti osteoporozės riziką).

-                 Jeigu Jums bus atliekamas specialus kraujo tyrimas (dėl chromogranino A).

-        Jeigu Jums kada nors pasireiškė odos reakcija po gydymo vaistu, panašiu į Pantoprazol Sandoz, kuriuo mažinamas skrandžio rūgštingumas.

 

Jeigu Jums išbertų odą, ypač saulės apšviestose vietose, kuo skubiau pasakykite apie tai savo gydytojui, kadangi Jums gali tekti nutraukti gydymą Pantoprazol Sandoz. Taip pat nepamirškite pasakyti, jeigu Jums pasireiškia bet koks kitas neigiamas poveikis, kaip antai sąnarių skausmas.

 

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jeigu prieš vaisto vartojimo pradžią ar jo vartojimo metu pastebėsite bet kurį iš toliau išvardytų simptomų, kurie gali būti kitos (sunkesnės) ligos požymiai:

-                 Netikėtas kūno svorio mažėjimas.

-                 Vėmimas, ypač jei pasikartojantis.

-                 Vėmimas krauju (gali atrodyti, kad vėmaluose yra kavos tirščių).

-                 Kraujas išmatose (išmatos gali būti juodos ar deguto išvaizdos).

-                 Rijimo pasunkėjimas ar skausmas ryjant.

-                 Pablyškimas ir silpnumas (mažakraujystė).

-                 Krūtinės skausmas.

-                 Pilvo skausmas.

-                 Sunkus ir (arba) nuolatinis viduriavimas (kadangi šio vaisto vartojimas buvo susijęs su nedideliu infekcinio viduriavimo padažnėjimu).

 

Jeigu Pantoprazol Sandoz vartojate ilgiau nei 3 mėnesius, yra galimybė, kad sumažės magnio kiekis Jūsų kraujyje. Dėl sumažėjusio magnio kiekio galite jausti nuovargį, nevalingus raumenų susitraukimus, dezorientaciją, traukulius, apsvaigimą ar padažnėjusį širdies plakimą. Jei pasireiškia nors vienas iš šių požymių, nedelsiant pasakykite gydytojui. Dėl mažo magnio kiekio kraujyje taip pat gali sumažėti kalio ir kalcio kiekis kraujyje. Jūsų gydytojas gali nuspręsti reguliariai tikrinti Jūsų kraują, kad galėtų stebėti magnio kiekį.

 

Gydytojas gali nuspręsti atlikti kai kuriuos tyrimus, kad būtų galima patikrinti, ar nėra piktybinės ligos, nes pantoprazolas lengvina vėžio simptomus, todėl ši liga gali būti diagnozuojama vėliau. Jei simptomai nelengvėja nepaisant gydymo, gali reikėti atlikti daugiau tyrimų.

 

Vaikams ir paaugliams

Pantoprazol Sandoz vaikams vartoti nerekomenduojama, nes nėra įrodyta, kad jis sukelia poveikį jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

 

Jei Pantoprazol Sandoz vartojate ilgai (ilgiau kaip 1 metus), gydytojas tikriausiai norės reguliariai tirti Jūsų būklę. Kiekvieno apsilankymo metu gydytojui pasakykite apie visus naujus bei išskirtinius simptomus ir aplinkybes.

 

Kiti vaistai ir Pantoprazol Sandoz

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pantoprazol Sandoz gali keisti kitų vaistų veiksmingumą, todėl pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:

-                  tokių vaistų kaip ketokonazolas, itrakonazolas ir pozakonazolas (jais gydoma grybelių sukelta infekcinė liga) ar erlotinibo (juo gydomas tam tikras vėžys), nes Pantoprazol Sandoz gali sutrikdyti tinkamą šių ir kai kurių kitų vaistų poveikį;

-                  varfarino ir fenprokumono (vaistų, veikiančių krešėjimą, t. y. skystinančių kraują). Gali reikti atlikti daugiau tyrimų;

-                 vaistų, kuriais gydoma ŽIV infekcija, pvz. atazanaviro;

-        metotreksato (vartojamas reumatoidiniam artritui, psoriazei ar vėžiui gydyti) – kol vartojate metotreksato, gydytojas gali laikinai nutraukti gydymą Pantoprazol Sandoz, kadangi pantoprazolas gali didinti metotreksato kiekį kraujyje;

-        fluvoksamino (jo vartojama depresijai ir kitiems psichikos sutrikimams gydyti, jei Jūs vartojate fluvokamino, gydytojui gali reikėti sumažinti jo dozę);

-        rifampicino (juo gydomos infekcinės ligos);

-        paprastųjų jonažolių (Hypericum perforatum) preparatų (jais gydoma lengva depresija).

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Reikiamų duomenų apie nėščių moterų gydymą pantoprazolu nėra. Gauta duomenų, kad pantoprazolo išsiskiria su moters pienu.

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Šio vaisto galite vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda Jums bus didesnė už galimą riziką negimusiam vaikui ar kūdikiui.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pantoprazol Sandoz gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

 

Jei pasireiškia toks šalutinis poveikis kaip galvos svaigimas ar regos sutrikimas, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

 

Pantoprazol Sandoz sudėtyje yra natrio

Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

3.       Kaip vartoti Pantoprazol Sandoz

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Vartojimo metodas

Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti sveikas, užgeriant vandeniu likus 1 valandai iki valgio.

 

Rekomenduojamos toliau nurodytos dozės.

 

Suaugę žmonės ir 12 metų bei vyresni paaugliai

 

Refliuksinio ezofagito gydymas

Rekomenduojama dozė yra viena tabletė. Gydytojas gali nurodyti vartoti 2 tabletes per parą. Paprastai refliuksinis ezofagitas gydomas 4‑8 savaites. Kiek laiko vartoti vaisto, pasakys gydytojas.

 

Suaugę žmonės

 

Bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekcijos šalinimas pacientams, kuriems yra dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų, kartu vartojant du antibiotikus (naikinamasis gydymas)

Vartojama viena tabletė du kartus per parą bei dvi antibiotikų (gali būti vartojama amoksicilino, klaritromicino ir metronidazolo (arba tinidazolo) tabletės (kiekviena iš jų geriama du kartus per parą kartu su pantoprazolo tablete). Pirmoji pantoprazolo tabletė geriama likus 1 valandai iki pusryčių, antroji pantoprazolo tabletė – likus 1 valandai iki vakarienės. Vykdykite gydytojo nurodymus ir perskaitykite antibiotikų pakuotės lapelius. Paprastai gydoma 1‑2 savaites.

 

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų gydymas

Rekomenduojama paros dozė yra viena tabletė. Pasitarus su gydytoju, dozę galima dvigubinti.

Kiek laiko vartoti vaisto, pasakys gydytojas. Paprastai skrandžio opa gydoma 4‑8 savaites, dvylikapirštės žarnos opa – 2‑4 savaites.

 

Ilgalaikis Zolingerio ir Elisono sindromo ir kitų būklių, kurių metu skrandyje susidaro per daug rūgšties, gydymas

Įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra dvi tabletės per parą.

Reikia gerti dvi tabletes likus 1 valandai iki pusryčių. Vėliau gydytojas, atsižvelgdamas į skrandyje susidarančios rūgšties kiekį, dozę gali koreguoti. Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip dvi tabletes per parą, tabletes reikia išgerti per du kartus.

Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip keturias tabletes per parą, jis tiksliai pasakys, kada nutraukti vaisto vartojimą.

 

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Jei yra inkstų sutrikimų arba vidutinio sunkumo ar sunkių kepenų sutrikimų, Pantoprazol Sandoz negalima vartoti Helicobacter pylori naikinti.

 

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Jei yra sunkių kepenų sutrikimų, negalima vartoti daugiau kaip vieną 20 mg pantoprazolo tabletę per parą (tokiam tikslui tiekiamos 20 mg pantoprazolo tabletės).

 

Jei yra vidutinio sunkumo ar sunkių kepenų sutrikimų, Pantoprazol Sandoz negalima vartoti Helicobacter pylori naikinti.

 

Vaikams ir paaugliams

Šių tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Pantoprazol Sandoz dozę?

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Perdozavimo simptomai nežinomi.

 

Pamiršus pavartoti Pantoprazol Sandoz

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą įprastą dozę gerkite įprastu laiku.

 

Nustojus vartoti Pantoprazol Sandoz

Nenutraukite šių tablečių vartojimo nepasitarę su gydytoju arba vaistininku.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nedelsdami nutraukite šių tablečių vartojimą ir pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jei pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis.

 

-        Sunkios alerginės reakcijos (jų atsiranda retai, gali pasireikšti 1 iš 100 žmonių): liežuvio ir (arba) ryklės patinimas, rijimo pasunkėjimas, ruplės (dilgėlinė), kvėpavimo pasunkėjimas, alerginis veido patinimas (Kvinkės arba angioneurozinė edema), stiprus svaigulys kartu su labai dažnu širdies plakimu ir smarkiu prakaitavimu.

 

-        Sunkios odos reakcijos (dažnis nežinomas: negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): odos pūslių atsiradimas ir greitas bendrosios būklės blogėjimas, akių, nosies, burnos bei lūpų ar lyties organų erozija (įskaitant nestiprų kraujavimą) (Stivenso -Džonsono sindromas, Lajelio sindromas, daugiaformė eritema) ir jautrumas šviesai.

 

-        Kitokios sunkios reakcijos (dažnis nežinomas: negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): odos ir akių baltymų pageltimas (sunkus kepenų ląstelių pažeidimas, gelta) ar karščiavimas, išbėrimas, inkstų padidėjimas (kartais atsiranda skausmingas šlapinimasis ir apatinės nugaros dalies skausmas) (sunkus inkstų uždegimas, galimai sukeliantis inkstų nepakankamumą).

 

Kitas šalutinis poveikis

-                 Dažnas (gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių)

          Gerybiniai skrandžio polipai.

-                 Nedažnas (gali pasireikšti 1 iš 100 žmonių)

Galvos skausmas, svaigulys, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, pilvo skausmas ir diskomfortas, odos išbėrimas, egzantema, dėmės (erupcija), niežulys, silpnumas, išsekimas ar bloga bendroji savijauta, miego sutrikimas, klubo, riešo ar stuburo lūžis.

-                 Retas (gali pasireikšti 1 iš 1000 žmonių)

Skonio pakitimas arba visiškas praradimas, regos sutrikimas, pvz., neryškus matomas vaizdas, dilgėlinė, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, kūno svorio pokytis, kūno temperatūros padidėjimas, galūnių patinimas (periferinė edema), alerginė reakcija, depresija, krūtų padidėjimas vyrams.

-                 Labai retas (gali pasireikšti 1 iš 1000 žmonių)

          Dezorientacija.

-                 Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Haliucinacijos; sumišimas (ypač jei šių simptomų jau buvo); natrio kiekio kraujyje sumažėjimas; magnio kiekio kraujyje sumažėjimas (žr. 2 skyrių), kalcio kiekio kraujyje sumažėjimas (susijęs su magnio kiekio kraujyje sumažėjimu), kalio kiekio kraujyje sumažėjimas; dilgčiojimo (smaigstomų adatų) pojūtis, dygsėjimas, deginimo pojūtis ar tirpimas, raumenų spazmai, atsirandantys kaip elektrolitų pusiausvyros sutrikimo pasekmė; išbėrimas, galintis pasireikšti kartu su sąnarių skausmu.

 

Šalutinis poveikis, nustatomas kraujo tyrimais

-                 Nedažnas (gali pasireikšti 1 iš 100 žmonių)
Kepenų fermentų kiekio padidėjimas.

-         Retas (gali pasireikšti 1 iš 1000 žmonių)

Bilirubino ir riebalų kiekio padidėjimas kraujyje, baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, susijęs su padidėjusiu karščiavimu.

-                  Labai retas (gali pasireikšti 1 iš 1000 žmonių)
Trombocitų kiekio sumažėjimas (dėl to gali lengviau nei įprasta prasidėti kraujavimas ar atsirasti mėlynių), baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (dėl to gali dažniau pasireikšti infekcija), kartu pasireiškiantis nenormalus raudonųjų ir baltųjų kraujo ląstelių, taip pat trombocitų, kiekio sumažėjimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Pantoprazol Sandoz

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant lizdinės plokštelės ir kartoninės dėžutės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Pantoprazol Sandoz sudėtis

-        Veiklioji medžiaga yra pantoprazolas (pantoprazolo natrio druskos seskvihidrato pavidalu). Kiekvienoje skrandyje neirioje tabletėje yra 40 mg pantoprazolo.

-        Pagalbinės medžiagos

Tablečių šerdis

Mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas (A tipo), hidroksipropilceliuliozė (EXF tipo), bevandenis natrio karbonatas, bevandenis koloidinis silicis, kalcio stearatas.

Dangalas

Hipromeliozė, geltonasis geležies oksidas (E172), makrogolis 400, metakrilo rūgšties ir etilo akrilato kopolimeras (1:1), polisorbatas 80, „Ponceau 4R“ aliuminio karminas (E124), chinolino geltonasis aliuminio karminas (E104), natrio laurilsulfatas, titano dioksidas (E171), trietilo citrato.

 

Pantoprazol Sandoz išvaizda ir kiekis pakuotėje

Pantoprazol Sandoz 40 mg skrandyje neirios tabletės yra ovalo formos, 11,7 mm x 6 mm, abipusiai išgaubtos, geltonos.

 

Pakuotės dydis

Lizdinių plokštelių pakuotė: 30 arba 90 tablečių.

 

Gamintojas

Salutas Pharma GmbH

Otto-von-Guericke Allee 1

D39179 Barleben

Vokietija

 

arba

 

Lek Spolka Akcyjna

Ul. Domaniewska 50 c

02-672 Warschau

Lenkija

 

arba

 

Lek Pharmaceuticals d.d.

Verovškova 57

1526 Ljubljana

Slovėnija

 

arba

 

Lek Pharmaceuticals d.d.

Trimlini 2 D, 9220 Lendava

Slovėnija

 

arba

 

Sandoz S.R.L.

Str. Livezeni nr. 7A

540472 Targu-Mures

Rumunija

 

Lygiagretus importuotojas

UAB „Lex ano“

Naugarduko g. 3,

LT-03231 Vilnius

Lietuva

 

Perpakavo

BĮ UAB „Norfachema“

Vytauto g. 6, Jonava

Lietuva

 

arba

 

UAB „Entafarma“

Klonėnų vs. 1

Širvintų r. sav.

Lietuva

 

arba

 

CEFEA Sp. z o.o. Sp. K.

Ul. Działkowa 56

02-234 Warszawa

Lenkija

 

Registruotojas eksportuojančioje valstybėje yra Sandoz B.V., Veluwezoom 22, 1327 AH Almere, Nyderlandai.

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2020-03-18

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Lygiagrečiai importuojamas vaistas skiriasi nuo referencinio vaisto: pagalbinėmis medžiagomis (lyg. imp. vaisto sudėtyje papildomai yra mikrokristalinės celiuliozės, krospovidono (A tipo), hidroksipropilceliuliozės (EXF tipo), bevandenio natrio karbonato, bevandenio koloidinio silicio, polisorbato 80, „Ponceau 4R“ aliuminio karminas (E124), chinolino geltonojo aliuminio karmino (E104), trietilo citrato, ref. vaisto – manitolio, natrio karbonato, karboksimetilkrakmolo A natrio druskos, bazinio butilinto metakrilato, kopolimero (Eudragit E PO), talko, propilenglikolio); tinkamumo laiku (lyg. imp. vaisto tinkamumo laikas yra 3 metai, ref. vaisto – 4 metai); dozuočių skaičiumi pakuotėje (lyg. imp vaisto pakuotėje gali būti 90 tablečių, ref. vaisto – 98 tabletės); išvaizda (lyg. imp. vaisto tabletės ovalo formos, 11,7 mm x 6 mm, referencinio vaisto – elipsės formos, tamsiai geltonos spalvos).