Kodas 76401
Gamintojas Norbrook

NOROCLAV 100ml (Norbrook)

Veterinarijos tikslams. Receptinis

INFORMACINIS LAPELIS

 

NOROCLAV, injekcinė suspensija

 

1. REGISTRUOTOJO IR UŽ VAISTO SERIJOS IŠLEIDIMĄ EEE ŠALYSE ATSAKINGO GAMINTOJO, JEI JIE SKIRTINGI, PAVADINIMAS IR ADRESAS

 

Registruotojas ir gamintojas:

 

Norbrook Laboratories Limited,

Station Works,

Camlough Road, Newry,

Co. Down, BT35 6JP,

 

Jungtinė Karalystė

 

2. VETERINARINIO VAISTO PAVADINIMAS

 

NOROCLAV, injekcinė suspensija

 

3.VEIKLIOSIOS IR KITOS MEDŽIAGOS

 

1 ml suspensijos yra:

 

veikliosios medžiagos:

 

amoksicilino (trihidrato)                               140 mg,

klavulano rūgšties (kalio klavulanato)          35 mg;

 

pagalbinių medžiagų:

 

butilhidroksianizolio, butilhidroksitolueno.

 

4. INDIKACIJOS

 

Galvijams gydyti sergant bakterinėmis infekcinėmis ligomis (kvėpavimo organų, minkštųjų audinių, sąnarių, tešmens ir gimdos uždegimu).

 

Preparatas in vitro efektyviai veikia gramteigiamus mikroorganizmus: Staphylococcus spp. (tarp jų ir gaminančius ß-laktamazes), Streptococcuss spp, Corynebacterium spp, Clostridium spp, Bacillus anthracis, Actinomyces bovis ir gramneigiamus: Escherichia coli (tarp jų ir gaminančius ß-laktamazes), Salmonella spp (tarp jų ir gaminančius ß-laktamazes), Campylobacter spp, Klebsiella spp, Proteus spp, Pasteurellae spp, Fusobacterium necrophorum, Bacteroides (gaminančius ß-laktamazes), Haemophilus spp, Moraxella spp and Actinobacillus lignieresi.

 

5. KONTRAINDIKACIJOS

 

Negalima naudoti galvijams, jei žinoma, kad yra padidėjęs jautrumas veikliosioms medžiagoms ir triušiams, jūrų kiaulytėms, žiurkėnams, smiltpelėms. Kitų rūšių smulkiems žolėdžiams būtina naudoti apdairiai.

 

6. NEPALANKIOS REAKCIJOS

 

Retai injekcijos vietą gali skaudėti ar pasireikšti vietinė audinių reakcija.

Pastebėjus bet kokį sunkų poveikį ar kitą šiame informaciniame lapelyje nepaminėtą poveikį, būtina informuoti veterinarijos gydytoją ar Lietuvos valstybinę veterinarijos preparatų inspekciją.

 

7. PASKIRTIES GYVŪNŲ RŪŠYS

 

Galvijai.

 

8. DOZĖS, NAUDOJIMO BŪDAS IR METODAS KIEKVIENAI RŪŠIAI

 

Prieš naudojimą būtina suplakti. Reikia naudoti visiškai sausą švirkštą ir adatas. Vaistą reikia švirkšti į raumenis.

Rekomenduotina dozė – 8,75 mg/kg kūno svorio (1 ml suspensijos 20 kg kūno svorio), vieną kartą per dieną, 3–5 d. iš eilės. Sušvirkštus reikia pamasažuoti injekcijos vietą. Prieš traukiant vaistą reikia tamponu nuvalyti kamštelį.

 

9. NUORODOS DĖL TINKAMO NAUDOJIMO

 

Vaiste nėra konservuojančių antimikrobinių medžiagų.

 

Vaistą reikia naudoti apdairiai, kad buteliuke likusi suspensija nebūtų užteršta vandeniu.

Klavulano rūgštis jautri drėgmei. Labai svarbu suspensiją traukti tik visiškai sausu švirkštu, kad buteliuke likusi suspensija nebūtų užteršta vandens lašeliais. Į buteliuką patekę vandens lašeliai tampa tamsiai rudos spalvos ir tokios suspensijos naudoti negalima, nes jos efektyvumas labai sumažėja. Galima naudoti vaikingoms patelėms ir laktacijos metu.

 

Potencijuotas penicilinas menkai toksiškas ir sušvirkštas gerai toleruojamas. Išskyrus atsitiktines injekcijos vietos reakcijas, kurios gali atsirasti vaistą naudojus rekomenduotinomis dozėmis. Atsitiktinai perdozavus kitoks šalutinis poveikis neturėtų pasireikšti.

 

10. IŠLAUKA

 

Galvijienai – 42 paros, pienui – 80 val.

 

11. SPECIALIEJI LAIKYMO NURODYMAI

 

Saugoti nuo vaikų.

 

Laikyti, ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje. Saugoti nuo šviesos.

 

Veterinarinio vaisto tinkamumo laikas atkimšus – 28 d.

 

12. SPECIALIEJI NURODYMAI

 

Sušvirkšti, įkvėpti, praryti ar patekę ant odos penicilinai ir cefalosporinai gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas (alergiją) . Padidėjęs jautrumas penicilinams gali sukelti kryžminį jautrumą cefalosporinams ir atvirkščiai. Alerginės reakcijos šioms medžiagoms kartais gali būti sunkios.

 

Žmonės, kuriems nustatytas jautrumas penicilinams ar cefalosporinams, arba kuriems buvo rekomenduota su tokiomis medžiagomis nedirbti, turi vengti naudoti šį preparatą. Vaistą būtina naudoti apdairiai, pagal nurodymus, ir vengti sąlyčio su juo.

 

Jeigu po sąlyčio su vaistu išberia odą, reikia kreiptis medicininės pagalbos ir parodyti gydytojui šį įspėjimą. Veido, lūpų ir akių tynis ar pasunkėjęs kvėpavimas yra sunkesni alergijos simptomai, todėl medicininės pagalbos reikia kreiptis nedelsiant.

 

13. SPECIALIOS NESUNAUDOTO VETERINARINIO VAISTO AR ATLIEKŲ NAIKINIMO NUOSTATOS

 

Nesunaudoto veterinarinio vaisto likučiai ar su juo susijusios atliekos turi būti sunaikintos pagal šalies reikalavimus.

 

14. INFORMACINIO LAPELIO PASKUTINIOJO APROBAVIMO DATA

 

2008-06-13

 

15. KITA INFORMACIJA

 

Tik veterinariniam naudojimui.

 

Parduodama su receptu.

Farmakoterapinė grupė: sisteminio poveikio betalaktaminiai antibiotikai.

ATCvet kodas: QJ51RV01