Kodas 17067
Gamintojas Karl Engelhard

NISITA, nosies purškalas, 20 ml

 Nisita nosies purškalas 20ml

Nosies purškalas

Kvėpavimo takų gleivinė

Kvėpavimo takų paviršių dengia gleivinė, užtikrinanti visas funkcijas. Viršutinių kvėpavimo takų gleivinėje yra liaukų ir vadinamasis virpamasis (ciliarinis) epitelis. Liaukos gamina sekretą, kuris įkvepiamą orą (per dieną įkvepiama apie 10 000 litrų oro) sudrėkina, taip pat surenka dulkes, teršalus, ligų sukėlėjus ir kitus svetimkūnius.

Visą laiką judančio ciliarinio epitelio sulaikyti svetimkūniai, lyg konvejerio juosta, pašalinami arba patenka į nosiaryklę, o iš ten gali nukeliauti į skrandį. Kai gleivinė sausa, ji nebegali atlikti savo funkcijos. Tuomet ligos sukėlėjai lengviau įsiskverbia į organizmą, pakinta kvapų ir skonio suvokimas. Be to, gleivinė gali būti ir sudirginta.

Nosies funkcijos
Nosis atlieka daug funkcijų, kurios saugo kvėpavimo takus nuo ligų sukėlėjų. Nosyje įkvepiamas oras beveik prisitaiko prie kūno temperatūros, tai yra žiemą šaltas oras sušildomas, o vasarą labai karštas - atvėsinamas. Be to, jis sudrėkinamas, filtruojamas, pašalinamos teršalų dalelytės ir į plaučius patenka tik švarus oras. Todėl kvėpuoti visuomet reikėtų pro nosį, ne pro burną. Tačiau tai ne visada įmanoma, nes nosies funkcija dažnai sutrinka. Pvz., sausas oras išdžiovina nosies gleivinę, dėl to jos paviršiuje susidaro šašų, kurie ne tik trukdo kvėpuoti, bet gali sukelti ir skausmą.

Sausa nosies gleivinė nebesugeba atlikti jai priklausančios oro valymo funkcijos. Tada į kvėpavimo takus patenka daugiau ligų sukėlėjų. Netgi esant slogai - dėl peršalimo ar alergijos, sutrinka normali nosies funkcija, kvapo ir skonio pojūtis, pakinta kvėpavimas; ta igi sergantis žmogus jaučiasi blogai.

Druskos gydomasis poveikis kvėpavimo takams
Druskos (natrio chlorido) gydomąjį poveikį žmonės žino jau keletą šimtmečių. Poilsiaujant druskos prisotintame pajūryje, kurortuose, kuriuose druskingas gydomųjų šaltinių vanduo, tekėdamas per slenksčius sudaro smulkius lašelius, sumažėja kvėpavimo ligų požymiai.

Vartodami NISITA nosies purškalą, druskos gydomąjį poveikį galite pajusti būdami netgi namuose:
* užsikimšus nosiai, NISITA nosies purškalas padeda nosies gleivinei išlikti drėgnai ir greičiau atsikemša nosies landos;
* esant sausai nosies gleivinei, susidarius nosies luoboms, NISITA nosies purškalas drėkina gleivinę ir padeda greičiau jai atsistatyti (regeneruotis) bei apsaugo nuo besitęsiančio džiūvimo,
* kūdikiams ir mažiems vaikams, kurie nemoka išsišnypšti nosies, NISITA nosies purškalas gali padėti išvalyti nosies ertmę, palaikyti apsauginę nosies funkciją.

Jei nosis sausa, Jums taip pat gali padėti NISITA nosies tepalas. Jei Jums džiūsta ne tik nosis, bet ir burna, galite vartoti NISITA čiulpiamąsias tabletes.

Engelhard Arzneimittel GmbH(Co.KG Jūsų partneris saugant sveikatą.
Vertė gyd. Jovilė Vingraitė Redagavo Roma Daškevičienė