Kodas 91313
Gamintojas Lex ano

NEURONTIN, 300 mg, kietosios kapsulės, N90

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

NEURONTIN 300 mg kietosios kapsulės

Gabapentinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Lapelio turinys

1.      Kas yra NEURONTIN ir kam jis vartojamas

2.      Kas žinotina prieš vartojant NEURONTIN

3.      Kaip vartoti NEURONTIN

4.      Galimas šalutinis poveikis

5.      Kaip laikyti NEURONTIN

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.      KAS YRA NEURONTIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

NEURONTIN priklauso vaistų, vartojamų epilepsijai gydyti ir periferiniam neuropatiniam skausmui (ilgalaikis skausmas, kuris atsiranda dėl nervų pažaidos) malšinti, grupei.

 

NEURONTIN veiklioji medžiaga yra gabapentinas.

 

NEURONTIN gydoma

 

-          Įvairios epilepsijos formos (kai priepuoliai iš pradžių kyla tik tam tikrose smegenų dalyse, plinta į kitas smegenų dalis arba neplinta). Gydytojas gali skirti NEURONTIN Jums ar Jūsų 6 metų ar vyresniam vaikui pagalbiniam epilepsijos gydymui, jeigu dabartinis gydymas visiškai negali kontroliuoti Jūsų būklės. Jūs ar Jūsų 6 metų ar vyresnis vaikais turi vartoti NEURONTIN papildomai su Jūsų jau vartojamais vaistais, išskyrus atvejus, kai gydytojas nurodo kitaip. Suaugusiuosius ir vyresnius kaip 12 metų paauglius galima gydyti ir vienu NEURONTIN.

 

-          Periferinis neuropatinis skausmas (ilgalaikis skausmas, kurį sukelia nervų pažaida). Daugelis įvairių ligų (pvz.: cukrinis diabetas, juostinė pūslelinė) gali sukelti periferinį neuropatinį skausmą (pirmiausiai atsiranda kojose ir [arba] rankose). Skausmo pojūtis gali būti apibūdinamas kaip karštis, deginimas, tvinkčiojimas, šaudantis, duriantis, aštrus, spazmiškas, geliantis, dilgčiojantis, tirpdantis, smeigiantis, badantis skausmas ar kt.

 

 

2.      KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NEURONTIN

 

NEURONTIN vartoti negalima:

 

-          jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) gabapentinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti NEURONTIN.

 

Specialių atsargumo priemonių vartojant NEURONTIN reikia:

-                 jeigu sergate inkstų liga, gydytojas gali skirti vaistą vartoti pagal kitokį dozavimo planą;

-                 jeigu Jums atliekamos hemodializės (nereikalingoms medžiagoms iš organizmo šalinti inkstų nepakankamumo atveju), pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia raumenų skausmas ir (arba) silpnumas;

-                 jeigu pasireiškia nuolatinis pilvo skausmas, pykinimas ar negalavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes tokie simptomai gali rodyti ūminį pankreatitą (kasos uždegimą);

-                 jeigu sergate nervų sistemos sutrikimo ar kvėpavimo sutrikimo ligomis, ar jei Jums daugiau nei 65 metai, tokiu atveju gydytojas gali Jums paskirti kitokią vaisto dozę.

 

Taip pat buvo pranešta apie piktnaudžiavimo ir priklausomybės nuo gabapentino atvejus, po šio vaisto pateikimo į rinką. Pasitarkite su gydytoju, jei esate linkę piktnaudžiauti vaistais arba Jums pasireiškia priklausomybė nuo vaistų.

 

Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip gabapentinas, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Svarbi informacija apie galimas sunkias reakcijas

Mažai daliai NEURONTIN vartojančių žmonių pasireiškė alerginė reakcija arba galimai sunki odos reakcija, kurių negydant, būklė gali sunkėti. Jums reikia žinoti, į kokius simptomus atkreipti dėmesį vartojant NEURONTIN.

 

Perskaitykite šių simptomų aprašymą šio pakuotės lapelio 4 skyriuje po teiginio ,,Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pavartojus šio vaisto, pasireiškia kuris nors iš toliau išvardytų simptomų, nes jie gali būti sunkūs“.

 

Raumenų silpnumas, jautrumas arba skausmas palpacijos metu, ypač, jeigu tuo pačiu metu jaučiatės prastai arba pakilo aukšta temperatūra, gali atsirasti dėl nenormalaus raumenų irimo, tai gali pasireikšti sunkia gyvybei pavojinga būkle ir sukelti inkstų sutrikimus. Taip pat gali pasireikšti šlapimo spalvos pasikeitimas ir kraujo tyrimų rodmenų pasikeitimas (ypač kreatinfosfokinazės koncentracijos padidėjimas). Jei patyrėte bent vieną iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kiti vaistai ir NEURONTIN

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Praneškite savo gydytojui (ar vaistininkui), jei vartojate arba neseniai vartojote bet kokių kitų vaistų, skirtų traukuliams, miego sutrikimams, depresijai, nerimui, ar kitiems neurologiniams ar psichikos sutrikimams gydyti.

 

Vaistai, kurių sudėtyje yra morfino

Jeigu vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra opioidų (pvz., morfino), pasakykite apie tai savo gydytojui arba vaistininkui, kadangi opioidai gali sustiprinti NAURONTIN veikimą. Be to, kai NEURONTIN vartojamas kartu su opioidais, gali pasireikšti mieguistumas ir (arba) kvėpavimo susilpnėjimas.

 

Skrandžio rūgštingumą mažinantys vaistai virškinimo sutrikimams

Jeigu NEURONTIN vartojamas kartu su skrandžio rūgštingumą mažinančiais (antacidiniais) vaistais, kurių sudėtyje yra aliuminio ir magnio, gali sumažėti NEURONTIN absorbcija iš skrandžio. Dėl to NEURONTIN rekomenduojama gerti ne anksčiau, kaip praėjus dviem valandoms po skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų pavartojimo.

 

NEURONTIN

-        sąveikos su kitais antiepilepsiniais vaistais ar sudėtinėmis kontraceptinėmis tabletėmis nesitikima;

-        gali turėti įtakos kai kuriems laboratorinių tyrimų rodmenims. Jeigu reikia atlikti šlapimo tyrimus, pasakykite gydytojui ar ligoninės personalui, kad vartojate NEURONTIN.

 

NEURONTIN vartojimas su maistu ir gėrimais

NEURONTIN galima gerti valgant ar nevalgius.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

NEURONTIN nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai gydytojas nurodo kitaip. Vaisingos moterys turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą.

 

Specialių tyrimų, kuriais būtų nustatytas gabapentino poveikis nėščioms moterims, neatlikta, bet pranešama, kad kiti epilepsijai gydyti vartojami vaistai didina besivystančio vaisiaus pažaidos riziką, ypač tada, kai kartu vartojami keli vaistai nuo epilepsijos. Todėl, jei tik galima, nėštumo metu reikia vartoti tik vieną vaistą nuo priepuolių ir tik tada, kai vaistą vartoti skiria gydytojas.

 

Jeigu pastojote, manote, kad galite būti nėščia, ar planuojate pastoti vartodama NEURONTIN, nedelsdama kreipkitės į savo gydytoją. Staigiai nutraukti šio vaisto vartojimo negalima, nes tai gali sukelti nutraukimo priepuolius, kurie gali turėti rimtų pasekmių Jums ir vaisiui.

 

Žindymo laikotarpis

NEURONTIN veiklioji medžiaga gabapentinas prasiskverbia į motinos pieną. Poveikis žindomam kūdikiui nežinomas, todėl NEURONTIN vartoti žindymo laikotarpiu nerekomenduojama.

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

NEURONTIN gali sukelti galvos svaigimą, mieguistumą ar nuovargį. Vairuoti ir mechanizmų valdyti ar dalyvauti kitoje pavojingoje veikloje negalima tol, kol nesužinosite, kaip gydymas šiuo vaistu veikia Jūsų gebėjimus.

 

NEURONTIN sudėtyje yra laktozės

NEURONTIN kietųjų kapsulių sudėtyje yra laktozės (cukraus rūšis). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3.      KAIP VARTOTI NEURONTIN

 

NEURONTIN visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jūsų gydytojas parinks Jums tinkamiausią vaisto dozę.

 

Jeigu manote, kad NEURONTIN veikia per stipriai arba per silpnai, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Rekomenduojama dozė epilepsijai gydyti

 

Suaugusieji ir paaugliai

Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė gydytojas. Paprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys pamažu. Pradinė paros dozė yra nuo 300 mg iki 900 mg. Vėliau dozė gali būti pamažu didinama taip, kaip nurodė gydytojas iki didžiausios 3600 mg paros dozės, kurią gydytojas lieps išgerti lygiomis dalimis per tris kartus, t. y. vieną dozę gerti ryte, kitą – per pietus ir trečią – vakare.

 

Vyresni nei 6 metų vaikai

Kokią vaisto dozę skirti Jūsų vaikui, nuspręs gydytojas, nes ji yra apskaičiuojama pagal vaiko svorį. Gydymas pradedamas mažiausia pradine doze, kuri pamažu per maždaug 3 dienas padidinama. Paprastai pradinė paros dozė epilepsijai gydyti yra 25–35 mg/kg. Šią dozę reikia padalyti į 3 dalis, tai yra gerti kiekvieną dieną ryte, per pietus ir vakare.

 

Nerekomenduojama vartoti NEURONTIN jaunesniems nei 6 metų vaikams.

 

Rekomenduojama dozė periferiniam neuropatiniam skausmui gydyti

 

Suaugusieji

Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė gydytojas. Paprastai gydytojas nustatys Jums tinkamą dozę ir gali ją pamažu didinti. Pradinė paros dozė yra nuo 300 mg iki 900 mg. Vėliau dozė gali būti pamažu didinama taip, kaip nurodė gydytojas iki didžiausios 3600 mg paros dozės, kurią gydytojas lieps išgerti lygiomis dalimis per tris kartus, t. y. vieną dozę gerti ryte, kitą – per pietus ir trečią – vakare.

Jeigu sergate inkstų liga arba Jums atliekamos hemodializės

Jeigu sergate inkstų liga arba Jums atliekamos hemodializės, gydytojas gali skirti vartoti kitokią vaisto dozę ir (arba) kitokį dozavimo planą.

Jeigu esate vyresnio amžiaus pacientas (vyresnis kaip 65 metų)

Turite vartoti įprastinę NEURONTIN dozę, išskyrus, jeigu sergate inkstų liga. Jeigu sergate inkstų liga arba Jums atliekamos hemodializės, gydytojas gali skirti vartoti kitokią vaisto dozę ir (arba) kitokį dozavimo planą.

Vartojimo būdas

NEURONTIN reikia vartoti per burną. Reikia nuryti visą kapsulę užgeriant dideliu vandens kiekiu.

Vartokite NEURONTIN tol, kol Jūsų gydytojas lieps nutraukti jį vartoti.

 

Ką daryti pavartojus per didelę NEURONTIN dozę?

Vartojant didesnes už rekomenduojamas dozes gali dažniau pasireikšti šalutinis poveikis, įskaitant sąmonės netekimą, galvos svaigimą, dvejinimąsi akyse, kalbos nerišlumą, mieguistumą ir viduriavimą. Jeigu išgėrėte daugiau NEURONTIN, nei skyrė vartoti gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Pasiimkite su savimi likusias kapsules, dėžutę ir informacinį lapelį, kad ligoninėje galėtumėte tiksliai pasakyti, kokio vaisto išgėrėte.

 

Pamiršus pavartoti NEURONTIN

Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, jo dozę išgerkite iš karto, kai tik prisiminsite, išskyrus atvejus, kai arti kitos dozės vartojimo laikas. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti NEURONTIN

Nutraukti NEURONTIN vartojimo negalima tol, kol gydytojas nurodys baigti gydymą. Baigiant gydymą, vaisto vartojimą reikia nutraukti palaipsniui ne greičiau kaip per 1 savaitę. Jeigu staigiai nutrauksite NEURONTIN vartojimą arba ankščiau nei liepė gydytojas, padidės priepuolių rizika.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.      GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

NEURONTIN, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pavartojus šio vaisto, pasireiškia bet kuris iš išvardytų simptomų, nes jie gali būti sunkūs:

-        sunkios odos reakcijos, kurioms pasireiškus reikia nedelsiant suteikti medicininę pagalbą, lūpų ir veido patinimas, odos išbėrimas ir paraudimas ir (arba) plaukų slinkimas (tai gali būti sunkios alerginės reakcijos simptomai);

-        neišnykstantis pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas, nes tai gali būti ūminio pankreatito (kasos uždegimo) simptomai;

-        NEURONTIN gali sukelti sunkią gyvybei pavojingą alerginę reakciją, kuri gali paveikti odą ir kitas organizmo vietas, pavyzdžiui, kepenis ar kraujo ląsteles. Jeigu kyla šios rūšies alerginė reakcija, bėrimas gali pasireikšti arba nepasireikšti. Dėl jos gali prireikti gydymo ligoninėje arba NEURONTIN vartojimo nutraukimo. Iš karto kreipkitės į savo gydytoją, jeigu atsiranda kuris nors iš išvardytų simptomų:

-         odos bėrimas;

-         dilgėlinė;

-         karščiavimas;

-         nepraeinantis limfmazgių padidėjimas;

-         lūpų ar liežuvio patinimas;

-         odos ar akių baltymo pageltimas;

-         neįprastos mėlynės ar kraujavimas;

-         sunkus nuovargis ar silpnumas;

-         netikėtas raumenų skausmas;

-         dažnos infekcinės ligos.

 

Šie simptomai gali būti pirmieji sunkios reakcijos požymiai. Gydytojas turės Jus ištirti ir nuspręsti, ar galite toliau vartoti NEURONTIN.

 

Jeigu atliekamos hemodializės, pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia raumenų skausmas ir (arba) silpnumas.

 

Gali pasireikšti šis kitas šalutinis poveikis.

 

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 pacientų)

 

-        virusinė infekcija;

-        mieguistumas, galvos svaigimas, koordinacijos sutrikimas;

-        nuovargis, karščiavimas.

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 pacientų):

 

-        plaučių uždegimas, kvėpavimo takų infekcija, šlapimo takų infekcija, ausų uždegimas ar kitokios infekcijos;

-        baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas;

-        anoreksija, apetito padidėjimas;

-        pyktis kitiems, sumišimas, nuotaikų kaita, depresija, nerimas, nervingumas, mąstymo sutrikimai;

-        traukuliai, mėšlungiški judesiai, kalbos sutrikimas, atminties sutrikimas, drebulys, miego sutrikimai, galvos skausmas, odos jautrumas, jutimų susilpnėjimas (sustingimas), koordinacijos sutrikimai, neįprasti akių judesiai, refleksų sustiprėjimas, susilpnėjimas arba išnykimas;

-        neryškus matymas, dvejinimasis akyse;

-        svaigulys;

-        kraujospūdžio padidėjimas, paraudimas ar kraujagyslių išsiplėtimas;

-        kvėpavimo pasunkėjimas, bronchitas, gerklės skausmas, kosulys, nosies išsausėjimas;

-        vėmimas, pykinimas, dantų sutrikimai, dantenų uždegimas, viduriavimas, pilvo skausmas, virškinimo sutrikimas, vidurių užkietėjimas, burnos ar gerklės džiūvimas, dujų kaupimasis virškinimo trakte;

-        veido pabrinkimas, mėlynės, išbėrimas, niežulys, spuogai;

-        sąnarių, raumenų, nugaros skausmas, trūkčiojimas;

-        erekcijos sutrikimas (impotencija);

-        kojų ir rankų patinimas, judėjimo sutrikimas, silpnumas, skausmas, prasta savijauta, į gripą panašūs simptomai;

-        baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, svorio padidėjimas;

-        atsitiktinė trauma, kaulų lūžiai, įbrėžimai.

 

Klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo vaikai, duomenimis, papildomai dažnai pasireiškė agresyvus elgesys ir trūkčiojantys judesiai.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 100 pacientų)

 

-       ažitacija (lėtinė būklė, susijusi su nenustygimu vietoje ir nesąmoningais betiksliais judesiais);

-        alerginė reakcija, pavyzdžiui, dilgėlinė;

-        judesių sutrikimas;

-        širdies plakimo padažnėjimas;

-        patinimas, apimantis veidą, liemenį ir galūnes;

-        nenormalūs kraujo tyrimų rodmenys, rodantys kepenų sutrikimą;

-       progresuojantys psichikos sutrikimai;

-       griuvimas;

-       padidėjęs cukraus kiekis kraujyje (dažniausiai sergantiesiems cukriniu diabetu).

 

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 1000 pacientų):

 

-       sąmonės netekimas;

-       padidėjęs cukraus kiekis kraujyje (dažniausiai sergantiesiems cukriniu diabetu);

-       kvėpavimo sunkumai, paviršutinis kvėpavimas (kvėpavimo funkcijos slopinimas).

 

Po vaisto patekimo į rinką pasireiškė šis šalutinis poveikis

 

-        kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas (ląstelės, nuo kurių priklauso kraujo krešėjimas);

-        haliucinacijos;

-        nenormalūs judesiai, pavyzdžiui, raitymasis, trūkčiojantys judesiai ir sąstingis;

-        skambėjimas ausyse;

-        šalutinis poveikis, kuris pasireiškia įvairiais simptomais, pavyzdžiui, limfmazgių padidėjimu (pavieniais atvejais po oda iškilusiais gumbais), karščiavimu, išbėrimu ir kepenų uždegimu vienu metu;

-        odos ir akių pageltimas (gelta), kepenų uždegimas;

-        ūminis inkstų nepakankamumas, šlapimo nelaikymas;

-        krūtų audinio išvešėjimas, krūtų padidėjimas;

-        nepageidaujami reiškiniai staigiai nutraukus gabapentino vartojimą (nerimas, negalėjimas užmigti, pykinimas, skausmas, prakaitavimas), krūtinės skausmas;

-       raumenų skaidulų irimas (rabdomiolizė);

-       kraujo tyrimų rodmenų pasikeitimas (kreatinfosfokinazės kiekio padidėjimas);

-        lytinės funkcijos sutrikimai, įskaitant negalėjimą pasiekti orgazmo, uždelstą ejakuliaciją;

-       mažas natrio kiekis kraujyje

-       anafilaksija (gyvybei pavojinga sunki padidėjusio jautrumo reakcija, kurios požymiai yra kvėpavimo sunkumas, lūpų, gerklės ir liežuvio pabrinkimas bei krentantis kraujo spaudimas, kuriems reikalingas skubus gydymas).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.      KAIP LAIKYTI NEURONTIN

 

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

NEURONTIN kietąsias kapsules laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

6.      PAKUOTĖS TURINYS IR KITA INFORMACIJA

 

NEURONTIN sudėtis

 

NEURONTIN kietosios kapsulės:

Veiklioji medžiaga yra gabapentinas. Vienoje kietojoje kapsulėje yra 300 mg gabapentino.

 

NEURONTIN kapsulių pagalbinės medžiagos

Kapsulės turinys: laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, talkas.

Kapsulės korpusas ir dangtelis: želatina, išgrynintas vanduo, natrio laurilsulfatas.

 

300 mg kapsulėse yra dažų E 171 (titano dioksidas) ir E 172 (geltonasis geležies oksidas). Ant kapsulių naudojami spausdinimo dažai, kuriuose yra šelako, E 171 (titano dioksidas) ir E 132 (indigokarminas).

 

NEURONTIN išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Kietosios kapsulės

NEURONTIN 300 mg kapsulės yra geltonos kietos kapsulės, ant kurių užrašyta ,,Neurontin 300 mg“ ir ,,PD“.

Tiekiamos PVC/PVDC/aliuminio folijos lizdinių plokštelių pakuotės. Kartono dėžutėje yra 30 arba 90 kapsulių.

 

Gamintojas

Pfizer Manufacturing Deutschland GmbH,

Betriebsstätte Freiburg ,

Mooswaldallee 1,

79090 Freiburg,

Vokietija

 

Lygiagretus importuotojas

UAB “Lex ano”

Naugarduko g. 3,

LT-03231 Vilnius

Lietuva

 

Perpakavo

BĮ UAB „Norfachema“

Vytauto g. 6, Jonava

Lietuva

 

arba

 

UAB „Entafarma“

Klonėnų vs. 1

Širvintų r. sav.

Lietuva

 

Registruotojas eksportuojančioje valstybėje yra PARKE DAVIS, S.L., Avda. de Europa 20-B, Parque Empresarial La Moraleja, 28108 Alcobendas (Madrid), Ispanija.

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-05-24

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.