Kodas 84277
Gamintojas Pharmaswiss SA

LIFODROX, 5 mg/ml, akių lašai (tirpalas), 5 ml, N1

Vaistinis preparatas. Receptinis.
Veiklioji medžiaga:

LIFODROX 5 mg/ml akių lašai (tirpalas)

Moksifloksacinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.              Kas yra LIFODROX ir kam jis vartojamas

2.              Kas žinotina prieš vartojant LIFODROX

3.              Kaip vartoti LIFODROX

4.              Galimas šalutinis poveikis

5.              Kaip laikyti LIFODROX

6.              Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra LIFODROX ir kam jis vartojamas

 

LIFODROX akių lašai vartojami bakterijų sukeltai akių infekcijai – konjunktyvitui (junginės uždegimui) gydyti. Veiklioji medžiaga yra moksifloksacinas (priešinfekcinė medžiaga akių ligoms gydyti).

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant LIFODROX

 

LIFODROX vartoti negalima

-        jeigu yra alergija moksifloksacinui, kitiems chinolonams (tam tikriems antibiotikams) arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti LIFODROX:

·    jeigu Jūs patiriate alerginę reakciją į LIFODROX. Alerginių reakcijų pasireiškia nedažnai, o sunkios jos būna retai. Jeigu pasireikštų alerginė (padidėjusio jautrumo) reakcija arba kitoks šalutinis poveikis, žr. šio lapelio 4 skyrių;

·    jeigu nešiojate kontaktinius lęšius (kai yra akies infekcijos požymių arba simptomų, kontaktinių lęšių nešioti negalima – juos reikia pakeisti akiniais). Nepradėkite vėl nešioti kontaktinių lęšių, kol praeis infekcijos požymiai ir simptomai bei baigsite vartoti šį vaistą;

·    pacientams, vartojantiems geriamuosius arba į veną leidžiamus fluorochinolonus, ypač senyviems ir tuo pat metu vartojantiems kortikosteroidų, pasireiškė sausgyslių uždegimo ir sausgyslių plyšimo atvejų. Nutraukite LIFODROX vartojimą, jeigu pasireiškia sausgyslių skausmas arba patinimas (tendinitas).

 

Ilgai vartojant LIFODROX (kaip ir bet kurį kitą antibiotiką), gali pasireikšti kita infekcija.

 

Kiti vaistai ir LIFODROX

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant nereceptinius, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Įsilašinę LIFODROX, netrukus galite pradėti neryškiai matyti. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol vėl pradėsite matyti normaliai.

 

 

3.       Kaip vartoti LIFODROX

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

LIFODROX lašinkite ant akių.

 

Rekomenduojama dozė suaugusiesiems, įskaitant senyvus, ir vaikams yra po 1 lašą ant pažeistos akies (akių) 3 kartus per parą (ryte, po pietų ir vakare).

 

LIFODROX galima vartoti vaikams, taip pat vyresniems kaip 65 metų bei sergantiems inkstų ar kepenų ligomis pacientams. Informacijos apie šio vaisto vartojimą naujagimiams yra labai nedaug, todėl jiems šis vaistas nerekomenduojamas.

 

Lašinkite šio vaisto ant abiejų akių tik jeigu taip nurodė gydytojas. LIFODROX galima lašinti tik į akis.

 

Infekcija paprastai palengvėja per 5 dienas (jei per jas savijauta nepagerėja, kreipkitės į gydytoją). Paskui šių lašų reikia vartoti dar 2‑3 dienas arba gydytojo nurodytą laiką.

 

Kaip vartoti šį vaistą

 

·    Paimkite LIFODROX buteliuką ir atsistokite priešais veidrodį.

·    Nusiplaukite rankas.

·    Nusukite buteliuko dangtelį.

·    Jei nuėmus dangtelį pirmąjį atidarymą rodantis nulaužiamas žiedas yra laisvas, jį prieš vaisto vartojimą reikia nuimti.

·    Laikykite buteliuką nykščiu ir viduriniu pirštu viršūne žemyn.

·    Atloškite galvą. Švariu pirštu patempkite žemyn apatinį akies voką, kad tarp jo ir akies obuolio susidarytų kišenėlė (į ją reikės lašinti vaisto) (1 pav.).

·    Paimkite buteliuką taip, kad jo viršūnė būtų netoli akies. Žiūrėkite į veidrodį, jeigu su juo tą padaryti lengviau.

·    Nelieskite lašintuvu akių, jų vokų, aplinkinių audinių ar kitų paviršių, kad į lašus nepatektų infekcija.

·    Švelniai paspauskite buteliuko dugną, kad iškristų 1 lašas LIFODROX (2 pav.).

·    Nemaigykite buteliuko. Jis pagamintas taip, kad pakaktų švelniai paspausti dugną (2 pav.).

·    Įsilašinę LIFODROX, pirštu palaikykite akies kampą prispaustą prie nosies 2-3 min. (3 pav.), kad LIFODROX nepatektų į visą organizmą (tai ypač svarbu mažiems vaikams).

·    Jeigu vaisto turite lašinti ant abiejų akių, tai, prieš pakartodami aukščiau aprašytą procedūrą kitai akiai, nusiplaukite rankas dar kartą, kad infekcija iš vienos akies nepatektų į kitą.

·    Įsilašinę vaisto, tuoj stipriai užsukite buteliuką.

 

Jeigu lašas neįkrito į akį, mėginkite dar sykį.

 

Jeigu pavartojote per didelę LIFODROX dozę, išskalaukite akį šiltu vandeniu. Nelašinkite jo daugiau, kol ateis laikas kitai dozei.

 

Jei netyčia nurijote LIFODROX, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Pamiršus pavartoti LIFODROX, kitą dozę įlašinkite numatytu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Jeigu vartojate ir kitų akių lašų, tarp LIFODROX iki kitų akių lašų vartojimo turi praeiti bent 5 min.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Šiuos lašus dažniausiai galima ir toliau vartoti, jei poveikis nėra stiprus ir nepatiriate sunkios alerginės reakcijos.

 

Jeigu pasireiškė sunki alerginė reakcija arba patiriate bet kurį iš toliau išvardytų reiškinių, nedelsdami nustokite vartoti LIFODROX ir nedelsdami pasakykite gydytojui: plaštakų, pėdų, kulkšnių, veido, lūpų, burnos ar gerklės patinimas, dėl kurio gali būti sunku ryti arba kvėpuoti, bėrimas arba dilgėlinė, stambios, skysčio pripildytos pūslės, opos arba išopėjimas.

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Poveikis akims: akies skausmas, akies suerzinimas.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Poveikis akims: akies sausumas, akies niežėjimas, akies paraudimas, akies paviršiaus uždegimas ar šašai, akies kraujagyslės trūkimas, nenormalus pojūtis akyje, akies voko anomalija, niežėjimas, paraudimas ar patinimas.

Bendras šalutinis poveikis: galvos skausmas, nemalonus skonis.

 

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

Poveikis akims: ragenos sutrikimai, neryškus arba susilpnėjęs regėjimas, junginės uždegimas arba infekcija, akies įsitempimas, akies paburkimas.

Bendras šalutinis poveikis: vėmimas, nemalonus pojūtis nosyje, gumulo gerklėje pojūtis, sumažėjęs geležies kiekis kraujyje, nenormalūs kepenų funkcijos rodikliai (nustatomi tiriant kraują), nenormalūs pojūčiai odoje, skausmas, gerklės dirginimas.

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Poveikis akims: akies infekcija, akies paviršiaus drumstis, ragenos patinimas, nuosėdos akies paviršiuje, padidėjęs akispūdis, akies paviršiaus įbrėžimas, akies alergija, akies išskyros, padidėjęs ašarojimas, jautrumas šviesai.

Bendras šalutinis poveikis: dusulys, nereguliarus širdies ritmas, galvos svaigimas, sustiprėję alergijos simptomai, niežėjimas, išbėrimas, odos paraudimas, pykinimas, dilgėlinė.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti LIFODROX

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant buteliuko ir dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Pirmą kartą atidarę buteliuką, vaistą iš jo vartokite ne ilgiau kaip 4 savaites, kad neatsirastų infekcija.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

LIFODROX sudėtis

-                 Veiklioji medžiaga yra moksifloksacinas. 1 ml akių lašų yra 5 mg moksifloksacino (atitinka 5,45 mg moksifloksacino hidrochlorido). Viename akių laše yra 190 mikrogramų moksifloksacino.

-                 Pagalbinės medžiagos yra boro rūgštis, natrio chloridas, natrio hidroksidas (pH koreguoti) ir injekcinis vanduo.

 

LIFODROX išvaizda ir kiekis pakuotėje

Šis vaistas yra skystis (skaidrus, žalsvai geltonas tirpalas). Pakuotėje yra 1 plastikinis buteliukas su užsukamuoju dangteliu, buteliuke – 5 ml tirpalo.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

PharmaSwiss Česka republika s.r.o.

Jankovcova 1569/2c,

17000 Prague 7

Čekija

 

Gamintojai

PHARMATHEN S.A.

Dervenakion 6

Pallini 15351 Attikis

Graikija

 

arba

 

FAMAR S.A. Plant A,

63 Agiou Dimitriou street,

17456 Alimos, Athens

Graikija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

UAB „PharmaSwiss“

Užnerio g. 1

LT-47484

Kaunas

Tel. +370 5 2790 762

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Bulgarija                                 КСИФЛОДРОП 5mg/ml капки за очи, разтвор

Danija                                     Xiflodrop

Estija                                       LIFODROX

Latvija                                     LIFODROX 5 mg/ml acu pilieni, šķīdums

Lenkija                                    Xiflodrop

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-05-17.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.