Kodas 90549
Gamintojas Ruvera

KARBASEPTAS 250 g (Ruvera)

INFORMACINIS LAPELIS

KARBASEPTAS, odos tepalas

 

1.            REGISTRUOTOJO IR UŽ VAISTO SERIJOS IŠLEIDIMĄ EEE ŠALYSE ATSAKINGO GAMINTOJO, JEI JIE SKIRTINGI, PAVADINIMAS IR ADRESAS

 

Registruotojas ir gamintojas:

UAB „Ruvera“,

Žemaitės g. 145,

76139 Šiauliai,

Lietuvos Respublika

 

2. VETERINARINIO VAISTO PAVADINIMAS

 

KARBASEPTAS, odos tepalas

3. VEIKLIOSIOS IR KITOS MEDŽIAGOS

1 g tepalo yra:

veikliųjų medžiagų:

metilo salicilato 20 mg,

kamparo 20 mg

 

pagalbinių medžiagų:

karbamido (šlapalo),

vazelino,

emulsiklio,

 

vandens iki 1 g.

 

4. INDIKACIJOS

 

Galvijams, arkliams, šunims ir katėms, esant odos, minkštųjų audinių, sausgyslių ir sąnarių uždegimui, patempimui, sumušimui, patinus tešmeniui, esant nekrotizuotoms, pūlingoms žaizdoms, gydyti bei kaip papildoma priemonė sergant mastitu.

 

5. KONTRAINDIKACIJOS

 

Nėra.

 

6. NEPALANKIOS REAKCIJOS

 

Nežinomos. Pastebėjus bet kokį sunkų poveikį ar kitą šiame informaciniame lapelyje nepaminėtą poveikį, būtina informuoti veterinarijos gydytoją.

 

7. PASKIRTIES GYVŪNŲ RŪŠYS

 

Galvijai, arkliai, šunys, katės.

 

8. DOZĖS, NAUDOJIMO BŪDAS IR METODAS KIEKVIENAI RŪŠIAI

 

Išoriniam naudojimui. Tepalą reikia tepti ant pažeistų odos vietų (nuvalytų žaizdų, patinimų, sumušimų, patinusio tešmens ir pan.). Tepama 2–3 kartus per dieną, kol sumažėja tinimas, išvalomi žaizdų nešvarumai ir susiformuoja granuliacijos. Išteptą patinusį tešmenį rekomenduotina lengvai pamasažuoti. Melžiamoms karvėms tepalą rekomenduotina naudoti iki melžimo likus 6 val. arba tuoj po melžimo.

 

9. NUORODOS DĖL TINKAMO NAUDOJIMO

 

Galima naudoti vaikingoms patelėms ir laktacijos metu.

Nemaišyti su kitais tepalais.

 

10. IŠLAUKA

 

Galvijienai, arklienai ir pienui – 0 parų.

 

11. SPECIALIEJI LAIKYMO NURODYMAI

 

Saugoti nuo vaikų.

 

Laikyti žemesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Negalima sušaldyti.

Saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

 

12. SPECIALIEJI NURODYMAI

 

Nėra.

 

13.  SPECIALIOS NESUNAUDOTO VETERINARINIO VAISTO AR ATLIEKŲ NAIKINIMO NUOSTATOS

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją ar su buitinėmis atliekomis.

 

Veterinarijos gydytojas gali patarti, ką daryti su nereikalingais vaistais. Tai turėtų padėti saugoti aplinką. Nesunaudoto veterinarinio vaisto likučiai ar su juo susijusios atliekos turi būti sunaikintos pagal šalies reikalavimus.

 

14. INFORMACINIO LAPELIO PASKUTINIOJO APROBAVIMO DATA

 

2007-12-21

 

15. KITA INFORMACIJA

 

Tik veterinariniam naudojimui.

 

Parduodama be recepto.

 

Tamsaus stiklo arba plastmasiniai indeliai po 100, 150, 200, 250 ir 500 g bei plastmasiniai kibirėliai po 1, 10, 18 ir 20 kg.

Gali būti platinamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Farmakoterapinė grupė: minkštinamieji ir apsauginiai dermatologiniai vaistai.

 

ATCvet kodas: QD02AX.

 

Tepale gerai suderintos veikliosios ir pagalbinės medžiagos bei tinkamai paruoštas minkštas, gerai ir greitai nuvalomas tepalinis pagrindas. Kamparas, dirgindamas odą sukelia jos hiperemiją, spartina medžiagų apykaitą ir greitina apykaitos produktų rezorbciją, mažina nervų galūnių jautrumą, stabdo daugumos mikroorganizmų dauginimąsi. Kamparas, sumaišytas su mineraliniais riebalais, nesirezorbuoja, šaldo, vėliau šildo ir nuskausmina odos paviršiaus nervų galūnes. Metilo salicilatas normalios kūno temperatūros beveik neveikia, tačiau karščiuojantiems gyvūnams pakilusi kūno temperatūra nuo jo sumažėja, esant odos uždegimui temperatūra taip pat krinta. Uždegimo židinyje parūgštėjus eksudatui, metilo salicilatas greitai skyla, susidaro laisva salicilo rūgštis, kuri veikia antimikrobiškai ir priešuždegimiškai tik uždegimo židinyje. Karbamidas skatina diurezę, slopina mikroorganizmų dauginimąsi ir vystymąsi, naikina mikroskopinius grybus. Jis drėkina odą, skatina tepalo skverbimąsi į ją ir lengvina eksudato išsiskyrimą į žaizdos paviršių. Žaizdoje telkiantis daugiau eksudato išplaunami nešvarumai ir apmirę audiniai.

 

Užteptas ant pažeistos odos tepalas vėsina, nuskausmina, todėl gyvūnas nurimsta, mažiau kreipia dėmesio į žaizdą ar visai jos neliečia. Tepalas mažina apie žaizdą esančių audinių pabrinkimą ir slopina uždegiminę reakciją. Žaizdose tepalas skaido nekrozinius audinius, atskiria juos nuo sveikų ir valo žaizdą, kol joje nelieka nekrozinių audinių bei pūlių. Išvalytoje žaizdoje tepalas skatina granuliaciją. Granuliacinis audinys būna rožinės spalvos, jam traukiantis formuojasi plonas randas.