Kodas 84634
Gamintojas US Pharmacia

IBUPROM, 20 mg/ml, geriamoji suspensija, vaikams, 100 ml

Vaistinis preparatas.
Veiklioji medžiaga:

Ibuprom 20 mg/ml geriamoji suspensija, vaikams

Ibuprofenas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

-        Jeigu per 24 valandas (jei kūdikis yra 3-5 mėn. amžiaus) arba 3 dienas (jei vaikas yra 6 mėn. ir vyresnis) savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.        Kas yra Ibuprom ir kam jis vartojamas

2.        Kas žinotina prieš vartojant Ibuprom

3.        Kaip vartoti Ibuprom

4.        Galimas šalutinis poveikis

5.        Kaip laikyti Ibuprom

6.        Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1. Kas yra Ibuprom ir kam jis vartojamas

 

Ibuprom veiklioji medžiaga yra ibuprofenas, kuris priklauso grupei vaistų, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU). Šie vaistai malšina skausmą, uždegimą ir karščiavimą.

 

Ibuprom skirtas kūdikiams ir vaikams, trumpalaikiam karščiavimui mažinti bei silpnam ar vidutiniam skausmui malšinti:

-        mažinti įvairios kilmės karščiavimą (taip pat esant virusinėms infekcijoms, skiepų šalutiniams poveikiams),

-        malšinti įvairios kilmės silpnam ir vidutinio stiprumo skausmui: galvos, gerklės ir raumenų skausmui, pvz., esant virusinėmis infekcijomis; raumenų, sąnarių ir kaulų skausmui esant kaulų ir raumenų sistemos pažeidimams (sausgyslių, raumenų ar raiščių patempimui ar plyšimui); skausmui dėl minkštųjų audinių pažeidimo, pooperaciniam skausmui; dantų skausmui, skausmui po danties gydymo, dantų dygimo skausmui; galvos skausmui; ausies skausmui esant vidurinės ausies uždegimui.

 

 

2. Kas žinotina prieš vartojant Ibuprom

 

Ibuprom vartoti negalima, jeigu:

-        yra alergija ibuprofenui, aspirinui, kitiems panašiems vaistams nuo skausmo (NVNU) arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Alergijos simptomai yra „bėganti“ nosis, odos niežulys, astma;

-        anksčiau buvo acetilsalicilo rūgšties (aspirino) ar kitų panašių skausmą malšinančių vaistų (NVNU) vartojimo sukelti dusulys, astma, sloga ar dilgėlinė;

-        šiuo metu yra skrandžio ir (arba) dvylikapirštės žarnos opaligė, prakiurimas arba kraujavimas iš skrandžio ar žarnyno arba praeityje buvo pasikartojanti opaligė ar kraujavimas (du ar daugiau epizodų), įskaitant atvejus, pasireiškusius po ibuprofeno, aspirino ar panašių vaistų pavartojimo;

-        yra kraujavimas į smegenis arba kitoks kraujavimas;

-        yra sunkus kepenų, inkstų arba širdies nepakankamumas;

-        kartu vartojama kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo;

-        yra liga, dėl kurios yra padidėjęs polinkis kraujuoti (hemoraginė diatezė);

-        paskutiniais trim 3 nėštumo mėnesiais.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti ar duoti vaikui Ibuprom, jeigu Jums ar Jūsų vaikui yra bet kuri iš šių ligų ar būklių:

-        tam tikra odos liga (raudonoji vilkligė arba mišri jungiamojo audinio liga),

-        virškinimo trakto liga arba lėtinė uždegiminė žarnyno liga (opinis kolitas, Krono liga),

-        aukštas kraujospūdis ir (arba) širdies sutrikimai,

-        inkstų sutrikimai,

-        kepenų sutrikimai,

-        kraujo krešėjimo sutrikimas,

-        astma arba alerginės ligos. Pavartojus šio vaisto gali pasireikšti bronchų spazmas (jo simptomai yra švokštimas arba pasunkėjęs kvėpavimas),

-        bet kokių kitų vaistų vartojimas (žr. „Kiti vaistai ir Ibuprom“).

 

Šalutinio poveikio pavojų galima sumažinti vartojant mažiausią vaisto dozę trumpiausią laiką, reikalingą palengvinti simptomams. Senyviems žmonėms šalutinių poveikių pavojus yra didesnis.

 

Tokie vaistai kaip ibuprofenas gali paslėpti infekcijos ar karščiavimo simptomus, sukelti regėjimo sutrikimų.

 

Nuolatinis vaistų nuo skausmo vartojimas, ypač kartu vartojant skirtingų vaistų nuo skausmo, gali sukelti rimtų inkstų pažeidimų.

 

Dehidratuotiems vaikams yra inkstų nepakankamumo pavojus.

 

Jei sergate arba anksčiau sirgote virškinamojo trakto liga arba esate senyvo amžiaus, pasireiškus neįprastiems su virškinimu susijusiems požymiams (ypač kraujavimui), ypač gydymo pradžioje, pasitarkite su savo gydytoju. Kraujavimas iš skrandžio arba žarnyno, opos ar perforacijos, kurios gali baigtis mirtimi, gali pasireikšti su įspėjamaisiais ženklais arba be jų. Jeigu pastebėjote kraujavimo iš virškinamojo trakto požymių (stiprų pilvo skausmą, juodos arba deguto spalvos išmatas, vemiate krauju ar tamsiomis dalelėmis, panašiomis į kavos tirščius), nedelsiant nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją (žr. „Galimas šalutinis poveikis“).

 

Vaistai nuo skausmo ir uždegimo, tokie kaip Ibuprom, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio ar insulto pavojaus padidėjimu, ypač jei vartojamos didelės dozės. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ibuprom, jeigu Jūs:

-        turite širdies problemų, įskaitant širdies nepakankamumą, krūtinės anginą (krūtinės skausmą), arba jeigu patyrėte širdies priepuolį, širdies šuntavimo operaciją, sergate periferine kraujagyslių liga (yra sutrikusi kraujotaka Jūsų kojose dėl susiaurėjusių arba užsikimšusių arterijų), arba patyrėte bet kokios rūšies insultą (įskaitant mikroinsultą ar praeinantį smegenų išemijos priepuolį „PSIP”).

-        Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, padidėjęs cholesterolio kiekis, turite širdies ligomis ar insultu sergančių giminaičių arba rūkote.

 

 

Labai retai pastebėta sunkių odos reakcijų (įskaitant eksfoliacinį dermatitą, Stevens-Johnson sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę), susijusių su nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimu. Didžiausias šių sunkių reakcijų pavojus yra gydymo pradžioje, ypač pirmąjį mėnesį. Nedelsiant nutraukite Ibuprom vartojimą, pasireiškus odos išbėrimui, gleivinės pažeidimui ar kitiems padidėjusio jautrumo reakcijų požymiams (žr. „Galimas šalutinis poveikis“).

 

Kiti vaistai ir Ibuprom

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Nerekomenduojama vartoti Ibuprom kartu su kitais nesteroidiniai vaistais nuo uždegimo, įskaitant aspiriną ir selektyvius ciklooksigenazės-2 inhibitorius, nes padidėja nepageidaujamų reakcijų rizika. 

 

Kai kurie kiti vaistai gali paveikti arba būti paveikti Ibuprom. Tokie vaistai yra.:

-          antikoaguliantai (t.y., kraują skystinantys/kraujo kręšumą mažinantys vaistai, pvz., mažos aspirino/acetilsalicilo rūgšties dozės, varfarinas, tiklopidinas). Ibuprofenas gali padidinti kraujavimo riziką;

-          kraujo spaudimą mažinantys vaistai ( AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, enalaprilis; beta blokatoriai,  pvz.,  atenololas; angiotenzino II antagonistai, pvz., losartanas; diuretikai, pvz., indapamidas). Ibuprofenas gali sumažinti jų veiksmingumą;

 

-        kortikosteroidai (pvz., prednizolonas, deksametazonas), vartojamais uždegimui ir alergijai gydyti;

 

-        zidovudinas (vaistas, vartojamas virusinėms infekcijoms gydyti, pvz., ŽIV);

-        vaistai nuo depresijos (litis, selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriiai (pvz., fluoksetino, sertralino, paroksetino);

-        metotreksatas (vartojamas tam tikroms uždegiminėms ligoms ir vėžiui gydyti);

-        takrolimuzas, ciklosporinas (vaistai, vartojimi esant tam tikroms uždegiminėms ligoms arba po organų transplantacijos);

-        chinolonai, aminoglikozidai (antibiotikai);

-        širdies glikozidai (vaistai, vartojami esant širdies nepakankamumui);

-          ritonaviras (antivirusinis vaistas, skirtas ŽIV sergantiems pacientams).

 

Kai kurie kiti vaistai taip pat gali paveikti arba būti paveikti Ibuprom. Visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Ibuprom kartu su kitais vaistais.

 

Ibuprom vartojimas su maistu ir gėrimais

Žmonėms, kurių virškinimo traktas yra jautrus, rekomenduojama šio vaistinio preparato vartoti su maistu.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nerekomenduojama šio vaisto vartoti pirmuosius 6 nėštumo mėnesius, nebent taip patarė gydytojas. Nevartokite šio vaisto per paskutinius 3 nėštumo mėnesius, nes gali kilti pavojus Jums arba Jūsų kūdikiui.

 

Nedidelis ibuprofeno kiekis patenka į žindančios motinos pieną. Mažai tikėtina, kad toks kiekis pakenks krūtimi maitinamam kūdikiui, todėl vartojant vaisto trumpą laiką žindymo nutraukti nebūtina. Pasitarkite su gydytoju prieš vartodama bet kokį vaistą.

 

Šis vaistas priklauso vaistų, kurie gali daryti poveikį moterų vaisingumui, grupei. Šis poveikis išnyksta nutraukus vaisto vartojimą. 

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant trumpą laiką, šis vaistas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

 

Ibuprom sudėtyje yra natrio.

Didžiausioje vienkartinėje 15 ml dozėje yra 1,8 mmol (arba 41 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

 

Ibuprom sudėtyje yra maltitolio.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3. Kaip vartoti Ibuprom

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Prieš vartojimą pakratykite buteliuką. Šį vaistą galima sumaišyti su vandeniu arba sultimis. Asmenims, kurių skrandis yra jautrus, rekomenduojama šį vaistą vartoti su maistu arba pienu.

 

Pakuotėje yra 5 ml geriamasis švirkštas, kurį reikia naudoti vaisto dozavimui.

 

Rekomenduojama Ibuprom paros dozė yra 20–30 mg/kg kūno masės, padalinama į lygias dalis ir suvartojama per kelis kartus:

 

3–6 mėn. amžiaus kūdikiams (5–8 kg): 2,5 ml 3 kartus per parą (atitinka 150 mg ibuprofeno per parą).

 

6–12 mėn. amžiaus kūdikiams (8–10 kg): 2,5 ml 3–4 kartus per parą (atitinka 150–200 mg ibuprofeno per parą).

 

1–3 metų vaikams (10–15 kg): 5 ml 3 kartus per parą (atitinka 300 mg ibuprofeno per parą).

 

4–6 metų vaikams (16–20 kg): 7,5 ml 3 kartus per parą (atitinka 450 mg ibuprofeno per parą).

 

7–9 metų vaikams (21–29 kg): 10 ml 3 kartus per parą (atitinka 600 mg ibuprofeno per parą).

 

10–12 metų vaikams (30–40 kg): 15 ml 3 kartus per parą (atitinka 900 mg ibuprofeno per parą).

 

 

Vaisto dozes reikia vartoti maždaug kas 6 – 8 valandas.

 

Vartokite mažiausią vaisto dozę trumpiausią laiką, reikalingą palengvinti ligos simptomams. Neviršykite rekomenduojamos šio vaisto dozės.

 

Šis vaistas skirtas trumpalaikiam vartojimui. Jeigu simptomai pasunkėja ar išlieka ilgiau kaip 24 val., kūdikiams, kurių amžius yra 3-5 mėnesiai, būtina kreiptis į gydytoją. Jeigu simptomai pasunkėja ar vaistinio preparato reikia vartoti ilgiau kaip 3 paras 6 mėnesių ir vyresniems vaikams, būtina kreiptis į gydytoją. Jei savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo arba atsirado naujų simptomų, kreipkitės į gydytoją.

 

Kūdikiams, jaunesniems nei 6 mėnesių amžiaus, šio vaisto galima vartoti tik paskyrus gydytojui.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Ibuprom dozę?

Jei vaikui davėte arba pavartojote per didelę Ibuprom dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Gydytojas įvertins būklę ir, jei reikia, paskirs gydymą.

 

Pavartojus per didelę dozę, gali pasireikšti vienas ar daugiau iš šių simptomų: pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas arba, rečiau, viduriavimas, spengimas ausyse, galvos skausmas, kraujavimas iš virškinimo trakto, mieguistumas. Retais atvejais gali atsirasti susijaudinimas, orientacijos sutrikimas arba koma, traukuliai, metabolinė acidozė (būklė, kai organizmo skysčiuose yra per daug rūgščių), ūminis inkstų nepakankamumas, kepenų pažeidimas, pablogėti kraujo krešėjimas. Astma sergantiems pacientams gali paūmėti astmos simptomai.

 

Pamiršus pavartoti Ibuprom

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

 

4. Galimas šalutinis poveikis 

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Senyvo amžiaus žmonėms šalutinių poveikių pavojus yra didesnis.

 

Šalutinio poveikio pavojų galima sumažinti, vartojant mažiausią dozę trumpiausią laiką, reikalingą simptomams palengvinti.

 

Jeigu Jums arba Jūsų vaikui pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, arba nesate dėl to tikri, nutraukite šio vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

 

NUSTOKITE VARTOTI ŠĮ VAISTĄ ir nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos, jeigu Jums arba Jūsų vaikui:

  • atsirado kraujavimo iš virškinimo trakto požymių: stiprus pilvo skausmas, juodos arba deguto spalvos išmatos, vėmimas su krauju arba tamsiomis dalelėmis, panašiomis į kavos tirščius.

 

  • atsirado retų, tačiau sunkių alerginių reakcijų požymiai: astmos pablogėjimas, švokštimas arba dusulys dėl neaiškios priežasties, veido, liežuvio arba gerklės tinimas, kvėpavimo pasunkėjimas, širdies plakimo pakitimas, kraujospūdžio sumažėjimas, galintis sukelti šoką. Šie simptomai gali pasireikšti net po pirmos vaisto dozės.

 

  • pasireiškė sunkios odos reakcijos, pvz., viso kūno išbėrimas, odos lupimasis, odos pūslelės arba pleiskanojimas. Tai gali būti sunkių odos reakcijų (daugiaformės eritemos, Stevens-Johnson sindromo, toksinės epidermio nekrolizės) požymiai.

 

  • pasireiškė arba pasunkėjo infekcijos simptomai. Gali pasunkėti uždegimas dėl esamos infekcijos.

 

  • atsirado aseptinio meningito (smegenų dangalų uždegimo) požymiai: kaklo stingimas, galvos skausmas, bendras silpnumas, karščiavimas ar sąmonės aptemimas. Tokio šalutinio poveikio pavojus yra didesnis pacientams, segantiems autoimuninėmis ligomis (raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga).

 

Kitas galimas šalutinis poveikis išvardytas žemiau.

 

Dažnas (gali pasireikšti 1 iš 10 žmonių):

·         rėmuo, pilvo skausmas, pykinimas, virškinimo sutrikimas, vėmimas, vidurių pūtimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, nestiprus skrandžio kraujavimas, kuris retais atvejais gali sukelti mažakraujystę.

 

Nedažnas (gali pasireikšti 1 iš 100 žmonių):

·         skrandžio uždegimas, žarnyno uždegimo (Krono ligos arba opinio kolito) paūmėjimas;

·         galvos skausmas, svaigimas, nemiga, susijaudinimas, dirglumas, nuovargis;

·         regos sutrikimai;

·         skrandžio ir (arba) žarnyno opos, kurios gali kraujuoti arba prakiurti;

·         burnos opos, patinimas ir (arba) odos dirginimas;

·         alerginės reakcijos, pvz., odos bėrimas, niežulys.

 

Retas (gali pasireikšti 1 iš 1 000 žmonių):

·         spengimas ausyse.

 

Labai retas (gali pasireikšti 1 iš 10 000 žmonių):

·         stemplės uždegimas, kasos uždegimas, į membranas panašių susiaurėjimų formavimasis plonosiose ir storosiose žarnose;

·         pacientams, sergantiems Varicella-zoster viruso sukeltomis infekcijomis (pvz., vėjaraupiais), gali pasireikšti sunkios odos infekcijos ir minkštųjų audinių komplikacijos;

·         sumažėjęs šlapimo kiekis ir (arba) patinimas (ypač pacientams, turintiems aukštą kraujospūdį), drumstas šlapimas, kraujo priemaišos šlapime, nugaros skausmas. Tai gali būti sunkaus inkstų sutrikimo požymiai. Ūminis inkstų nepakankamumas, nefrotinis sindromas, interstitinis nefritas (uždegiminė inkstų liga), inkstų papilinė spenelių nekrozė (inkstų sutrikimas, kai žūsta visi arba dalis inkstų spenelių), padidėjęs šlapalo kiekis kraujyje;

·         kraujo ląstelių gamybos sutrikimai (gali pasireikšti karščiavimu, gerklės skausmu, paviršinėmis burnos opomis, į gripą panašiais simptomais, dideliu nuovargiu, kraujavimu iš nosies ir odos, dėl neaiškios priežasties atsirandančiomis arba neįprastomis mėlynėmis);

·         psichikos sutrikimai (nervingumas, depresija);

·         tinimas, aukštas kraujospūdis, pakitęs širdies plakimas, širdies nepakankamumas;

·         tokie vaistai, kaip Ibuprom, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės”);

·         kepenų veiklos sutrikimai, kepenų uždegimas, kepenų nepakankamumas, kepenų pažeidimas, ypač gydant ilgą laiką. Kepenų sutrikimų požymiai yra odos ir akių pageltimas, šviesios spalvos išmatos arba tamsios spalvos šlapimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt . Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5. Kaip laikyti Ibuprom

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Atidarius buteliuką vaistas tinkamas vartoti 6 mėn. Prieš vartojimą suplakti.

 

Atidarius buteliuką vaistą laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.

 

Ant etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Ibuprom sudėtis

-        Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. 1 ml geriamosios suspensijos yra 20 mg ibuprofeno.

-        Pagalbinės medžiagos yra: natrio benzoatas (E211), bevandenė citrinų rūgštis, natrio citratas, sacharino natrio druska, natrio chloridas, hipromeliozė, ksantano lipai, skystasis maltitolis, glicerolis (E422), žemuogių aromatinė medžiaga (sudėtyje taip pat yra kukurūzų maltodkstrino, trietilo citrato, propilenglikolio ir benzilo alkoholio), išgrynintas vanduo.

 

Ibuprom išvaizda ir kiekis pakuotėje

Suspensija yra klampi, be pašalinių medžiagų, baltos arba beveik baltos spalvos, būdingo žemuogių kvapo.

 

Pakuotė: buteliukas, kuriame yra 100 ml, 150 ml arba 200 ml geriamosios suspensijos. Pakuotėje taip pat yra graduotas geriamasis švirkštas.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

US Pharmacia Sp. z o.o.

Ziębicka 40

50 – 507 Wrocław

Lenkija

 

Gamintojas

Farmasierra Manufacturing, S.L.

Ctra. de Irún, km 26,200

28709 San Sebastián de los Reyes – Madrid, Ispanija

 

arba

 

Farmalider, S.A.

C/Aragoneses, 2

28108 Alcobendas – Madrid, Ispanija

 

arba

 

Famar Nederland B.V.

Industrieweg 1

5531 AD Bladel, Nyderlandai

 

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

USP Baltics

Lvovo g. 25

LT-09320 Vilnius

Lietuva

Tel. 8 5 2 79 1715

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-02-08

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/ .