Kodas 88246
Gamintojas Lilly

HUMULIN R, 100 TV/ml, injekcinis tirpalas užtaise, 3 ml, N5

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Humulin R 100 TV/ml injekcinis tirpalas užtaise

Žmogaus insulinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Humulin R ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Humulin R

3.       Kaip vartoti Humulin R

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Humulin R

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Humulin R ir kam jis vartojamas

 

Humulin R sudėtyje yra veikliosios medžiagos - žmogaus insulino, kuriuo gydomas cukrinis diabetas. Cukriniu diabetu susergama tada, kai kasa gamina nepakankamai insulino, reikalingo gliukozės (cukraus) kiekiui kraujyje reguliuoti. Humulin R vartojamas ilgalaikiam gliukozės kiekio reguliavimui. Humulin R yra greitai veikiantis insulinas.

 

Jūsų gydytojas Jums gali nurodyti vartoti Humulin R, kaip ir ilgiau veikiančio insulino. Kiekvienos rūšies insulinas tiekiamas su atskiru pakuotės lapeliu, kad Jums suteiktų reikiamą informaciją. Jums paskirto insulino nekeiskite, nebent tik gydytojo nurodymu. Insuliną pakeitę, būkite labai atsargūs. Kiekvienos rūšies insulino pakuotė ir užtaisas paženklinti skirtinga spalva ir simboliu, todėl Jūs juos lengvai galite atskirti.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Humulin R

 

Humulin R užtaisuose, galima leisti tik po oda, užtaisą įdedant į daugkartinio naudojimo insulino švirkštiklį. Pasitarkite su savo gydytoju, jei Jums reikės leisti insuliną kitaip.

 

Humulin R vartoti negalima:

-           jeigu manote, kad prasideda hipoglikemija (mažas cukraus kiekis kraujyje). Kaip kovoti su lengva hipoglikemija, yra paaisškinta šio lapelio tolimesniame skyriuje (žr. 4 skyriaus poskyrį A);

-           jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) žmogaus insulinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Humulin R

·        Jeigu vartojamas insulinas cukraus kiekį kraujyje reguliuoja gerai, cukraus kiekiui kraujyje sumažėjus per daug, įspėjamųjų simptomų galite nejusti. Įspėjamieji simptomai šiame lapelyje išvardyti žemiau. Turite kruopščiai apgalvoti, kada valgyti bei kaip dažnai ir kiek mankštintis. Be to, turite atidžiai stebėti cukraus kiekį savo kraujyje, dažnai matuodami gliukozės koncentraciją.

·                Keletui pacientų, kuriems hipoglikemija (mažas cukraus kiekis kraujyje) pasireiškė po to, kai jie  vietoj gyvulinio insulino pradėjo vartoti žmogaus insulino, pranešė, kad ankstyvieji įspėjamieji simptomai buvo mažiau aiškūs arba kitokie. Jei Jums dažnai pasireiškia hipoglikemija arba sunkiai atpažįstate jos simptomus, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

·        Jeigu į bet kurį iš žemiau pateiktų klausimų Jūsų atsakymas yra TAIP, pasakykite savo

          cukrinio diabeto slaugos specialistui, gydytojui arba vaistininkui.

                      -                    Ar sirgote neseniai?

                      -                    Ar turite inkstų ar kepenų veiklos sutrikimų?

                      -                    Ar mankštinatės daugiau negu įprastai?

·               Insulino kiekis, kurio Jums reikia, gali kisti, jeigu pavartojus alkoholio.

·               Jeigu planuojate vykti į užsienį, turite apie tai pasakyti savo cukrinio diabeto slaugos specialistui, gydytojui arba vaistininkui. Laiko skirtumas tarp šalių gali reikšti, kad Jums leistis vaisto ir valgyti reikės kitokiu laiku nei namuose.

·               Kai kuriems pioglitazonu ir insulinu gydomiems pacientams, kurie seniai serga 2 tipo cukriniu diabetu ir nustatyta širdies liga arba yra patyrę smegenų insultą, gali pasireikšti širdies nepakankamumas. Jeigu Jums atsirado širdies nepakankamumo požymių, tokių kaip neįprastas dusulys, greitas kūno svorio didėjimas arba lokalizuotas patinimas (edema), kuo greičiau pasakykite savo gydytojui.

 

Kiti vaistai ir Humulin R

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jūsų vartojamo insulino poreikis gali kisti, jeigu vartojate kurio nors iš šių vaistų:

-        steroidus;

-        pakeičiamųjų skydliaukės hormonų preparatų;

-        geriamųjų gliukozės kiekį kraujyje mažinančių preparatų (vaistų nuo cukrinio diabeto);

-        acetilsalicilo rūgšties (aspirino);

-        augimo hormono;

-        oktreotido, lanreotido

-        beta-2 receptorių stimuliatorių (pvz., ritodrino, salbutamolio ar terbutalino);

-        beta adrenoblokatorių;

-        tiazidų arba kai kurių antidepresantų (monoaminooksidazės inhibitorių);

-        danazolo;

-        kai kurių angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių (pvz., kaptoprilio, enalaprilio) arba angiotenzino II receptorių blokatorių.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Insulino kiekis, kurio Jums reikia, įprastai pirmųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu sumažėja, o likusių šešių - padidėja. Jeigu krūtimi maitinate kūdikį, Jums gali reikėti koreguoti insulino dozę arba mitybą.

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pasireiškus hipoglikemijai (mažas cukraus kiekis kraujyje), gali sumažėti Jūsų gebėjimas sukaupti dėmesį ir reaguoti. Prašom apie tai prisiminti bet kokios situacijos, kurios metu Jūs galite kelti sau ar kitiems asmenims riziką (pvz., vairuojant automobilį ar valdant mechanizmus), atveju. Turite klausti savo cukrinio diabeto specialisto arba gydytojo, ar Jums patariama vairuoti, jeigu:

·        dažnai kartojasi hipoglikemijos epizodai;

·        įspėjamieji hipoglikemijos simptomai būna silpnesni arba jų nebūna.

 

Humulin R sudėtyje yra natrio

Šio vaisto dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

3.       Kaip vartoti Humulin R

 

3 ml užtaisai skirti tik 3 ml švirkštikliams. 1,5 ml švirkštikliams jie netinka.

 

Įsigydami vaistinėje, visada patikrinkite pakuotės ir užtaiso etiketėje insulino pavadinimą ir rūšį. Būkite tikri, kad įsigijote tą Humulin, kurį Jūsų gydytojas liepė vartoti.

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją. Siekiant išvengti galimo užkrėtimo užkrečiamosiomis ligomis, kiekvieną užtaisą galima naudoti tik Jums, net jei prietaiso adata yra pakeista.

 

Dozavimas

·                Jūsų gydytojas nurodė, kokį insuliną vartoti bei kiek ir kaip dažnai jo leisti. Jo instrukcijos tinka tik Jums. Tiksliai laikykitės gydytojo nurodymų ir reguliariai lankykitės diabeto priežiūros klinikoje.

·               Jei pakeitėte vartojamo insulino rūšį (pvz., gyvulinį insuliną žmogaus insulinu), Jums gali reikėti didesnės arba mažesnės nei anksčiau dozės. Dozę galima pakeisti iš karto leidžiant pirmąją injekciją arba koreguoti ją laipsniškai per kelias savaites ar mėnesius.

·                Humulin R užtaisuose leiskite tik po oda, užtaisą įdedant į daugkartinio naudojimo insulino švirkštiklį. Pasitarkite su savo gydytoju, jei Jums reikės leisti insuliną kitaip

 

Humulin R paruošimas

·               Humulin R yra ištirpintas vandenyje, todėl jo sumaišyti nereikia. Tačiau jo Jūs galite vartoti tik tada, kai atrodo kaip vanduo. Jis turi būti skaidrus, bespalvis ir be kietų dalelių. Patikrinkite tai prieš kiekvieną injekciją.

 

Švirkštiklio parengimas

·        Nusiplaukite rankas. Dezinfekuokite užtaiso guminę membraną.

·                Siekiant užtikrinti, kad vartojate tikslią dozę, Humulin R užtaisus turite naudoti tik su Lilly švirkštikliais.

·               Laikykitės švirkštiklio naudojimo instrukcijos. Įdėkite užtaisą į švirkštiklį.

·               Nustatykite 1 ar 2 vienetų dozę. Laikydami švirkštiklį adata į viršų, patapšnokite jos šoną, kad visi burbuliukai iškiltų į viršų. Vis dar laikydami švirkštiklį adata į viršų, spauskite injekcijos mygtuką, kol iš adatos galo ištekės lašas Humulin R. Mažų oro burbuliukų švirkštiklyje dar gali likti, bet jie nekenkia, tačiau jeigu oro burbuliukai yra per dideli, Jūsų dozė gali būti mažiau tiksli.

 

Humulin R leidimas

·                Prieš leisdami nuvalykite odą taip, kaip Jums nurodė.

·               Leiskite po oda taip, kaip Jums sakė. Tiesiai į veną leisti draudžiama. Suleidę vaistą adatos neištraukite dar penkias sekundes, kad užtikrintumėte, jog suleidote visą dozę. Ploto, į kurį leidote, netrinkite. Būkite tikri, kad suleidote bent 1 cm toliau nuo prieš tai buvusios injekcijos vietos ir kad injekcijos vietą keičiate taip, kaip Jus mokė.

·                Pačiam į veną Humulin R leistis draudžiama. Leiskitės Humulin R taip, kaip liepė Jūsų cukrinio diabeto slaugytojas ar gydytojas. Į veną Humulin R gali leisti tik gydytojas. Tai jis darys tik esant tam tikrom aplinkybėms, pvz., operacijos metu arba tuo atveju, jeigu Jūs sergate ir gliukozės kiekis Jūsų kraujyje yra per didelis.

 

Po injekcijos

·                Vaisto suleidę, užmaukite išorinį adatos dangtelį ir nusukite ją nuo švirkštiklio. Tai padės išsaugoti insuliną sterilų ir neleis jam ištekėti. Be to, tai stabdys oro patekimą į švirkštiklį ir adatos užkimšimą. Savo adatų ir švirkštiklio kitiems asmenims neduokite. Užmaukite švirkštiklio dangtelį.

 

Kitos injekcijos

·         Užtaisą palikite švirkštiklyje. Prieš kiekvieną injekciją nustatykite 1 ar 2 vienetus ir, laikydami švirkštiklį adata į viršų, spauskite injekcijos mygtuką, kol iš adatos galo ištekės lašas Humulin R. Kiek Humulin R liko, galite pamatyti, žiūrėdami į skalę, esančią ant užtaiso šono. Atstumas tarp dviejų skalės padalų yra maždaug 20 vienetų. Jei vaisto Jūsų vartojamai dozei nepakanka, keiskite užtaisą.

 

Jokios kitos rūšies insulino Humulin R užtaise maišyti negalima. Ištuštėjusio užtaiso kartotinai nenaudokite.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Humulin R dozę

Jeigu pavartosite daugiau Humulin R negu reikia, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali tapti mažas. Tikrinkite cukraus kiekį savo kraujyje (žr. 4 skyriaus poskyrį A).

 

Pamiršus pavartoti Humulin R

Jeigu vartosite mažiau Humulin R negu reikia, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali padidėti. Tikrinkite cukraus kiekį savo kraujyje. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Humulin R

Jeigu Humulin R vartoti nustosite, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali tapti per didelis. Be gydytojo nurodymo savo insulino nekeiskite.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Kaip ir kiti vaistai, šis vaistas, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Žmogaus insulinas gali sukelti hipoglikemiją (mažas cukraus kiekis kraujyje). Daugiau informacijos apie hipoglikemiją pateikta toliau esančiame poskyryje „Dažni su cukriniu diabetu susiję sutrikimai“.

Galimas šalutinis poveikis

 

Sisteminė alergija pasireiškia labai retai (rečiau negu 1 iš 10 000 asmenų). Jos simptomai yra:

·          kraujospūdžio kritimas;                    ·          viso kūno išbėrimas;

·          kvėpavimo pasunkėjimas;                ·          gargimas;

·          dažnas širdies plakimas;                   ·          prakaitavimas.

 

Jeigu manote, kad Jums Humulin R tokios rūšies alergiją sukėlė, tuoj pat kreipkitės į savo gydytoją.

 

Lokali alergija pasireiškia dažnai (rečiau negu 1 iš 10 asmenų). Kai kuriems žmonėms gali parausti, patinti ar niežėti insulino injekcijos vieta. Paprastai šie simptomai išnyksta savaime per kelias dienas ar savaites. Jeigu tokia reakcija Jums pasireiškė, pasakykite savo gydytojui.

 

Lipodistrofija (odos sustorėjimas arba duobėtumas) pasireiškia nedažnai (rečiau negu 1 iš 100 asmenų). Jeigu pastebėsite injekcijos vietos odos sustorėjimą arba duobėtumą, pakeiskite injekcijos vietą ir informuokite gydytoją.

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Buvo pranešimų apie edemą (pvz., rankų, kulkšnių paburkimą, skysčių susilaikymą), ypatingai gydymo insulinu pradžioje, ar keičiant gydymą, norint pagerinti jūsų gliukozės kiekio kraujyje kontrolę.

 

Dažni su cukriniu diabetu susiję sutrikimai

 

A.      Hipoglikemija

 

Hipoglikemija (mažas gliukozės kiekis kraujyje) reiškia, kad cukraus kiekis kraujyje yra nepakankamas. Ji gali pasireikšti, jeigu:

·         susileidote per daug Humulin R arba kitokio insulino;

·         nevalgėte, valgėte per vėlai arba pakeitėte mitybą;

·         prieš pat valgį arba po jo per stipriai mankštinotės ar dirbote;

·         sergate infekcine ar kita liga (ypač jei viduriuojate ar vemiate);

·         pasikeitė Jūsų organizmo insulino poreikis; ar

·         yra inkstų ar kepenų sutrikimas, kuris sunkėja.

 

Cukraus kiekį kraujyje gali veikti alkoholis ir kai kurie vaistai.

 

Pirmųjų mažo cukraus kiekio kraujyje simptomų paprastai atsiranda greitai. Tai:

·         nuovargis;                                                                                     ·                    dažnas širdies plakimas;

·         nervingumas ar drebulys;                                         ·                    pykinimas;

·         galvos skausmas;                                                     ·                    šaltas prakaitas.

 

Tol, kol nebūsite tikri, kad įspėjamuosius simptomus galite atpažinti, venkite darbo, kurio metu dėl pasireiškusios hipoglikemijos Jums arba kitiems asmenims gali kilti pavojus, pvz., automobilio vairavimas.

 

Jeigu manote, kad hipoglikemija (mažas cukraus kiekis) prasideda, Humulin R nevartokite.

 

Jeigu cukraus kiekis kraujyje mažas, suvalgykite gliukozės tablečių, angliavandenių turinčio maisto arba išgerkite cukrumi pasaldinto gėrimo. Po to suvalgykite vaisių, sausainių ar sumuštinį, kaip patarė Jūsų gydytojas, ir pailsėkite. Tai dažnai padės įveikti lengvą hipoglikemiją ar silpną insulino perdozavimą. Jeigu Jūsų būklė sunkėja, kvėpavimas tampa negilus ir išblykšta oda, tuoj pat kvieskite gydytoją. Gana sunki hipoglikemija gydoma gliukagonu. Po jo injekcijos suvalgykite gliukozės arba cukraus. Jeigu į gliukagoną nereaguosite, Jums reikės vykti į ligoninę. Paprašykite gydytojo, kad papasakotų apie gliukagoną.

 

B.      Hiperglikemija ir diabetinė ketoacidozė

 

Hiperglikemija (per didelis cukraus kiekis kraujyje) reiškia, kad insulino organizme nepakanka. Hiperglikemija gali atsirasti, jeigu:

·         nesusileidote  savo Humulin R ar kitokio insulino;

·         susileidote mažiau insulino, negu gydytojo skirta;

·         valgote daug daugiau nei jums rekomeduojama;

·         karščiuojate, sergate infekcine liga ar patyrėte emocinį stresą.

 

Hiperglikemija gali lemti ketoacidozę. Pirmųjų simptomų atsiranda pamažu, per kelias valandas ar dienas. Tai:

·         mieguistumas;                                                                               ·                    apetito nebuvimas;

·         veido paraudimas;                                                                         ·                    vaisių kvapas iškvėpimo metu;

·         troškulys;                                                                                                            ·                    pykinimas ar vėmimas.

 

Sunkios būklės simptomai yra sunkus kvėpavimas ir dažnas pulsas. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją pagalbos.

 

Negydoma hipoglikemija (mažas cukraus kiekis kraujyje) ar hiperglikemija (per didelis cukraus kiekis kraujyje) gali būti labai pavojinga ir sukelti galvos skausmą, pykinimą, vėmimą, dehidraciją, sąmonės praradimą, komą ar net mirtį.

 

Trys paprastos priemonės išvengti hipoglikemijos ar hiperglikemijos

·                    visada turėkite atsarginį švirkštą ir atsarginį Humulin R užtaisą.

·                    Visada nešiokitės su savimi kažką, kas rodytų, kad sergate cukriniu diabetu.

·                    Visada su savimi nešiokitės cukraus.

 

C.      Ligos

 

Jei sergate, ypač jei pykina ar vemiate, insulino poreikis gali pakisti. Net jei normaliai nevalgote, Jums vis tiek reikia insulino. Patikrinkite savo šlapimą ir kraują, laikykitės su liga susijusių elgsenos taisyklių ir pasikalbėkite su savo diabeto slaugos specialistu arba gydytoju.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.         Kaip laikyti Humulin R

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Nepradėtą vartoti Humulin R laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C). Negalima užšaldyti. Naudojamą švirkštiklį ir užtaisą laikyti kambario temperatūroje (žemesnėje kaip 30 °C) ne ilgiau kaip 28 paras. Šaldytuve naudojamą švirkštiklį ar užtaisą laikyti negalima. Jų negalima laikyti arti karščio šaltinio ar saulėje.

 

Ant kartoninės dėžutės ir užtaiso etiketėje po ,,EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Pastebėjus, kad pakitusi Humulin R spalva arba jame yra kietų dalelių, šio vaisto vartoti negalima. Turite vartoti tik tokį Humulin R, kuris atrodo kaip vanduo. Patikrinkite tai prieš kiekvieną injekciją.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Humulin R sudėtis

-          Veiklioji medžiaga yra žmogaus insulinas. Žmogaus insulinas yra pagamintas laboratorijoje rekombinantinės DNR technologijos būdu. Jo struktūra yra tokia pati, kaip kasoje gaminamo natūralaus insulino. Taigi jis skiriasi nuo gyvulinio insulino.

-          Pagalbinės medžiagos yra metakrezolis, glicerolis ir injekcinis vanduo. Tinkamam rūgštingumui palaikyti gamybos proceso metu gali būti naudojama vandenilio chlorido rūgštis ir (arba) natrio hidroksidas.

 

Humulin R išvaizda ir kiekis pakuotėje

Humulin R 100 TV/ml injekcinis tirpalas yra sterilus, skaidrus, bespalvis vandeninis tirpalas, kurio kiekviename mililitre yra 100 vienetų (100 TV/ml) insulino. Kiekviename užtaise yra 300 vienetų (3 ml).

 

Gaminamos 5 ir 10 užtaisų pakuotės. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Eli Lilly Nederland B.V.

Papendorpseweg 83

3528 BJ Utrecht

Nyderlandai

 

Gamintojas

Lilly France

2 Rue du Colonel Lilly

67640 Fegersheim

Prancūzija

 

arba

 

Eli Lilly Italia S.p.A.

Via A. Gramsci, 731-733

50019 Sesto Fiorentino

Italija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

Eli Lilly Holdings Limited atstovybė Lietuvoje

Tel. + 370 2649600

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Huminsulin „Lilly“ Normal (Austrija)

Umuline Rapide 100 UI/ml (Prancūzija)

Humuline Regular (Belgija, Liuksemburgas, Nyderlandai)

Huminsulin Normal für Pen 3 ml (Vokietija)

Humulin Regular (Kipras, Graikija, Portugalija)

Humulin S (Malta, Airija, Jungtinė Karalystė)

Humulin R (Bulgarija, Kroatija, Estija, Latvija, Lietuva, Vengrija, Italija, Rumunija, Slovėnija)

Humulin R Cartridge (Čekija, Slovakija)

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-05-27.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.