Kodas 72267
Gamintojas Hartmann

HARTMANN ATRAUMAN AG, sterilus tvarstis, 10 cm x 20 cm, 10 vnt.

Atrauman Ag

 

NAUDOJIMO INSTRUKCIJA

 

Produkto aprašymas

Atrauman Ag - antibakterinėmis savybėmis pasižymintis ir atraumatiniam žaizdų gydymui skirtas tvarstis su sidabru.

 

Sudėtis

Tvarsčio pagrindą sudaro poliamido audinys, padengtas elementiniu sidabru ir impregnuotas veikliųjų medžiagų neturinčiu tepalu trigliceridų pagrindu (neutralūs riebalai).

Tepalo sudėtis (pagal INCI): Caprylic/Capric/Stearic Triglyceride; Bis-diglyceryl-polyadipate-2 ir Macrogol 2000.

 

Savybės ir veikimo mechanizmas

Plonas, minkštas ir gerai prisitaikantis tvarstis užtikrina glaudų kontaktą su žaizdos pagrindu. Sidabru padengtas paviršius ir tepalas neleidžia tvarsčiui prilipti prie žaizdos; todėl tvarstis gali būti neskausmingai nuimamas.

Drėgnoje aplinkoje susidarę sidabro jonai naikina bakterijas tvarsčio paviršiuje. Atrauman Ag veikia prieš gram neigiamas (pvz. Klebsiella pneumoniae) ir prieš gram teigiamas bakterijas (pvz. Staphylococcus aureus įskaitant MRSA štamus).

Tepalas apsaugo žaizdos kraštus ir palaiko jų elastingumą, taip apsaugodamas nuo maceracijos. Tepalo sudėtyje nėra veikliųjų medžiagų ir parafino. Keičiant tvarstį, ant žaizdos nelieka sunkiai pašalinamų tepalo likučių.

 

Indikacijos

Atrauman Ag skiriamas visų rūšių ūmioms ir lėtinėms žaizdoms gydyti, taip pat jis tinka naudoti kartu su Vivano vakuuminės terapijos sistema. Tvarstį Atrauman Ag galima naudoti ir kaip papildomą priemonę infekuotoms žaizdoms gydyti, ir infekcijos profilaktikai gydant žaizdas.

 

Naudojimo nurodymai

Išimkite Atrauman Ag iš pakuotės su abiem apsauginiais lapeliais, nuimkite apsauginį lapelį iš vienos pusės, šia puse uždėkite tvarstį ant žaizdos. Pašalinkite likusį apsauginį lapelį (žr. 1-5 paveikslus) arba steriliu pincetu ar steriliomis pirštinėmis nuimkite antrą apsauginį lapelį nuo Atrauman Ag ir uždėkite ant žaizdos (žr. 6-11 paveikslus).

Sekreto sugėrimui su Atrauman Ag reikia naudoti sterilų absorbuojantį tvarstį (pvz. Zetuvit). Tvarstį galima naudoti ir kartu su Vivano vakuuminės terapijos sistema. Esant gilioms žaizdoms, Atrauman Ag turi turėti glaudų sąlytį su absorbuojančiu tvarsčiu ir nesudaryti raukšlių, pabloginančių eksudato sugėrimą. Esant tirštam eksudatui ir siekiant išvengti jo kaupimosi, rekomenduojama steriliomis žirklėmis įkirpti Atrauman Ag. Prieš naudojant Atrauman Ag su Vivano vakuuminės terapijos sistema, būtina susipažinti su atitinkama naudojimo instrukcija. Mikrobiologinis Atrauman Ag aktyvumas išlieka mažiausiai 7 dienas. Jei gydytojas nepaskyrė kitaip arba nėra medicininių nurodymų, Atrauman Ag turi būti keičiamas kiekvieno perrišimo metu.

 

Kontraindikacijos

Atrauman Ag negalima naudoti esant jautrumui bet kuriai jo sudėtinei daliai.

 

Atkreipti dėmesį

Kiekvieną kartą prieš pradėdamas gydyti infekuotas žaizdas, gydytojas turi įvertinti žaizdos būklę ir nustatyti infekcijos priežastis. Gydymas Atrauman Ag negali pakeisti būtinos antibiotikų terapijos.  Atrauman Ag negalima naudoti kartu su parafino turinčiais tepalais ar tvarsčiais, nes taip sumažinamas Atrauman Ag veiksmingumas. Atrauman Ag negalima naudoti kartu su jodo turinčiais preparatais.

 

Ypatingi nurodymai

Laikyti sausai, horizontalioje padėtyje.

Tvarstis yra sterilus, kol nepažeista jo pakuotė.

Pakartotinai nesterilizuoti. Saugokite nuo vaikų.

 

Teksto peržiūrėjimo data: 2013-10

 

Gamintojas: PAUL HARTMANN AG, 89522 Heidenheim, Vokietija