Kodas 92249
Gamintojas Actiofarma

GABAPENTIN ACTIOPHARMA, 300 mg, kietosios kapsulės, N50

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Gabapentin Actiopharma 300 mg kietosios kapsulės

Gabapentinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-      Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-      Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-      Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-      Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.    Kas yra Gabapentin Actiopharma ir kam jis vartojamas

2.    Kas žinotina prieš vartojant Gabapentin Actiopharma

3.    Kaip vartoti Gabapentin Actiopharma

4.    Galimas šalutinis poveikis

5.    Kaip laikyti Gabapentin Actiopharma

6.    Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.             Kas yra Gabapentin Actiopharma ir kam jis vartojamas

 

Gabapentin Actiopharma priklauso vaistų, vartojamų epilepsijai gydyti ir periferiniam neuropatiniam skausmui (ilgai besitęsiančiam skausmui, kurį sukelia nervų pažeidimas) malšinti, grupei.

Veiklioji Gabapentin Actiopharma medžiaga yra gabapentinas.

 

Gabapentin Actiopharma vartojama gydyti:

 • Įvairioms epilepsijos formoms (priepuoliams, kurie iš pradžių kyla kurioje nors smegenų dalyje, o vėliau išplinta arba neišplinta į kitas smegenų dalis) gydyti. Gabapentin Actiopharma epilepsijai gydyti gydytojas skiria vartoti, jeigu taikant esamą gydymą priepuoliai nėra visiškai kontroliuojami. Jeigu gydytojas nenurodė kitaip, turite vartoti Gabapentin Actiopharma kartu su kitais šiuo metu vartojamais vaistais. Suaugusiuosius ir vyresnius nei 12 metų paauglius galima gydyti ir vienu Gabapentin Actiopharma.
 • Periferiniam neuropatiniam skausmui (ilgai besitęsiančiam skausmui, kurį sukelia nervų pažeidimas). Daugelis įvairių ligų (diabetas, juostinė pūslelinė) gali sukelti periferinį neuropatinį skausmą, kuris pirmiausia atsiranda kojose ir (arba) rankose. Skausmas gali būti apibūdinamas kaip karštas, deginantis, tvinkčiojantis, staigus, duriantis, aštrus, spazmiškas, geliantis, dilgčiojantis, tirpdantis, smeigiantis, badantis ir kt.

 

 

2.             Kas žinotina prieš vartojant Gabapentin Actiopharma

 

Gabapentin Actiopharma vartoti negalima:

-      jeigu yra alergija gabapentinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Gabapentin Actiopharma.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

-      jeigu Jūs turite inkstų problemų, gydytojas gali skirti vaistą vartoti pagal kitokį dozavimo planą;

-      jeigu Jums atliekama hemodializė (nereikalingoms medžiagoms iš organizmo šalinti inkstų nepakankamumo atveju), ir jeigu Jums pasireiškia raumenų skausmas ir (ar) silpnumas, praneškite gydytojui;

-      jeigu atsiranda nuolatinis pilvo skausmas, jeigu jaučiatės ligotu ar esate ligotas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes tokie simptomai gali rodyti ūminį pankreatitą (kasos uždegimą);

-      jeigu Jums yra nervų sistemos, kvėpavimo sutrikimų arba esate vyresni nei 65 metų, gydytojas gali paskirti Jums kitokį šio vaisto dozavimo režimą.

 

Gabapentinui patekus į rinką buvo pranešta apie piktnaudžiavimo ir priklausomybės atvejus. Pasikalbėkite su gydytoju, jeigu anksčiau piktnaudžiavote arba buvote priklausomi nuo vaistų.

 

Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi vaistais nuo epilepsijos, tokiais kaip gabapentinas, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Svarbi informacija apie galimas sunkias reakcijas

Mažai daliai Gabapentin Actiopharma vartojančių žmonių pasireiškė alerginė reakcija arba galimai sunki odos reakcija, kurių negydant, būklė gali sunkėti. Jums reikia žinoti, į kokius simptomus atkreipti dėmesį vartojant Gabapentin Actiopharma.

 

Perskaitykite šių simptomų aprašymą šio pakuotės lapelio 4 skyriuje po teiginio ,,Nedelsiant praneškite savo gydytojui, jeigu, pavartojus vaisto, Jums pasireiškia kurie nors iš šių simptomų. Nors jie yra labai reti, bet gali būti labai rimti“.

 

Raumenų silpnumas, jautrumas arba skausmas, ypač, jeigu tuo pačiu metu jaučiatės prastai arba pakilo aukšta temperatūra, gali atsirasti dėl nenormalaus raumenų irimo, tai gali pasireikšti sunkia gyvybei pavojinga būkle, sukeliančia inkstų sutrikimus. Taip pat galite patirti šlapimo spalvos pasikeitimą  ir kraujo tyrimų rodmenų pasikeitimą (ypač kreatinfosfokinazės koncentracijos padidėjimas). Jei patyrėte bent vieną iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Kiti vaistai ir Gabapentin Actiopharma

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Visų pirma pasakykite gydytojui (arba vaistininkui), jeigu vartojate arba neseniai vartojote kokių nors vaistų nuo traukulių, miego sutrikimų, depresijos, nerimo arba kitų neurologinių ar psichikos sutrikimų.

 

Vaistai, kurių sudėtyje yra opioidų, pvz., morfino.

Jeigu vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra opioidų (pvz., morfino), apie tai pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui, nes opioidai gali sustiprinti Gabapentin Actiopharma  veikimą. Be to, kai Gabapentin Actiopharma  vartojamas kartu su opioidais, gali pasireikšti mieguistumas ir (arba) kvėpavimo susilpnėjimas.

 

Antacidiniai vaistai nuo virškinimo sutrikimų

Jeigu Gabapentin Actiopharma vartojamas kartu su skrandžio rūgštingumą mažinančiais (antacidiniais) vaistais, kurių sudėtyje yra aliuminio ir magnio, gali sumažėti Gabapentin Actiopharma  absorbcija skrandyje.  Dėl to Gabapentin Actiopharma rekomenduojama gerti praėjus mažiausiai dviem valandom po skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų vartojimo.

 

Gabapentin Actiopharma

 • sąveikos su kitais antiepilepsiniais vaistais ar sudėtinėmis kontraceptinėmis tabletėmis nesitikima;
 • gali turėti įtakos kai kuriems laboratorinių tyrimų rezultatams. Jeigu reikia atlikti šlapimo tyrimus, pasakykite gydytojui ar ligoninės personalui, kad vartojate Gabapentin Actiopharma.

 

Gabapentin Actiopharma vartojimas su maistu

Gabapentin Actiopharma galima vartoti valgant ar nevalgius.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Gabapentin Actiopharma negalima vartoti nėštumo metu, nebent kitaip rekomendavo Jūsų gydytojas.

Vaisingos moterys, vartojančios šį vaistą, turi vartoti efektyvią kontracepciją.

Specialių tyrimų, kuriais būtų nustatytas gabapentino poveikis nėščioms moterims, neatlikta, bet pranešama, kad kiti epilepsijai gydyti vartojami vaistai didina besivystančio vaisiaus pažaidos riziką, ypač tada, kai kartu vartojami keli vaistai nuo epilepsijos. Todėl, jei tik galima, nėštumo metu reikia vartoti tik vieną vaistą nuo priepuolių ir tik tada, kai vaistą vartoti skiria gydytojas.

Jeigu pastojote, manote, kad galite būti nėščia, ar planuojate pastoti vartodama Gabapentin Actiopharma, nedelsdama kreipkitės į savo gydytoją. Staigiai nutraukti šio vaisto vartojimo negalima, nes tai gali sukelti nutraukimo priepuolius, kurie gali turėti rimtų pasekmių Jums ir vaisiui.

 

Žindymas

Gabapentin Actiopharma veiklioji medžiaga gabapentinas išsiskiria į motinos pieną. Kadangi poveikis kūdikiui nėra žinomas, žindymo metu Gabapentin Actiopharma vartoti nerekomenduojama.

 

Vaisingumas

Tyrimų su gyvūnais metu poveikio vaisingumui nepastebėta.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gabapentin Actiopharma gali sukelti svaigulį, mieguistumą ar nuovargį. Vairuoti ir valdyti mechanizmų ar dalyvauti kitoje pavojingoje veikloje negalima tol, kol nesužinosite, kaip gydymas šiuo vaistu veikia Jūsų gebėjimus.

 

Gabapentin Actiopharma sudėtyje yra saulėlydžio geltonojo FSF (E110)

Gali sukelti alerginių reakcijų.

 

 

3.       Kaip vartoti Gabapentin Actiopharma  

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jūsų gydytojas parinks Jums tinkamiausią vaisto dozę.

 

Epilepsija. Rekomenduojama dozė yra

 

Suaugusieji ir paaugliai

Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas. Įprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui.

Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per parą.

Toliau dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per parą, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus vienodomis dozėmis, t.y. vieną iš ryto, kitą per pietus ir trečią vakare.

 

Vaikai 6 metų amžiaus ir vyresni

Kokią vaisto dozę skirti Jūsų vaikui, nuspręs gydytojas, nes ji yra skaičiuojama pagal Jūsų vaiko svorį.

Gydymas pradedamas mažiausia pradine doze, kuri palaipsniui yra didinama trijų dienų laikotarpyje. Įprastai pradinė dozė epilepsijos kontrolei yra 25-35 mg kilogramui kūno svorio per parą. Ši dozė yra padalijama į tris dalis ir kapsulės turi būti geriamos kiekvieną dieną, ryte, per pietus ir vakare.


Gabapentin Actiopharma  negalima vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.

Periferinis neuropatinis skausmas. Rekomenduojama dozė yra

 

Suaugusieji

Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas. Paprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui.

Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per parą.

Paskui dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per parą, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus vienodomis dozėmis, t. y. vieną iš ryto, kitą per pietus ir trečią vakare.

 

Jeigu Jūs turite problemų su inkstais arba Jums atliekama hemodializė

Jeigu Jūs turite problemų su inkstais arba Jums atliekama hemodializė, gydytojas gali skirti kitokį vartojimo grafiką ir (arba) dozę.

 

Jeigu esate senyvas pacientas (vyresnis kaip 65 metų), turite vartoti įprastinę Gabapentin Actiopharma dozę, išskyrus, jeigu sergate inkstų liga. Jeigu sergate inkstų liga, gydytojas gali skirti kitokią gydymo schemą ir (arba) dozę.

 

Jeigu manote, kad Gabapentin Actiopharma veikia per stipriai arba per silpnai, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Vartojimo metodas

Gabapentin Actiopharma  reikia vartoti per burną. Visada reikia nuryti kapsulę užsigeriant dideliu vandens kiekiu.

Vartokite Gabapentin Actiopharma tol, kol gydytojas lieps nutraukti gydymą.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Gabapentin Actiopharma dozę?

Didesnių negu rekomenduojamos dozių vartojimas gali sukelti dažnesnį šalutinį poveikį, įskaitant sąmonės netekimą, svaigulį, dvejinimąsi akyse, neaiškią kalbą, mieguistumą ir viduriavimą.

Nedelsiant skambinkite savo gydytojui arba vykyte į ligoninės skubios pagalbos skyrių. Pasiimkite su savimi likusias kapsules, dėžutę ir etiketę, kad ligoninėje galėtų tiksliai pasakyti, kokio vaisto išgėrėte.

 

Jei Jūs ar kas nors kitas atsitiktinai išgėrė per daug kapsulių arba jeigu manote, kad vaikas prarijo vaisto, kreipkitės į gydytoją ar iš karto vykite į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Kadangi gabapentino kapsulės gali Jums sukelti mieguistumą, yra rekomenduojama, kad paprašytumėte kieno nors nuvežti Jus pas gydytoją ar į ligoninę, arba kad Jums iškviestų greitąją pagalbą. Perdozavimo simptomai yra galvos svaigimas, dvejinimasis akyse, neaiški kalba, sąmonės netekimas, mieguistumas ir lengvas viduriavimas.

 

Pamiršus pavartoti Gabapentin Actiopharma

Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, jo dozę išgerkite iš karto kai tik prisiminsite, nebent jau atėjęs kitos dozės vartojimo laikas. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Gabapentin Actiopharma

Negalima nutraukti vartoti Gabapentin Actiopharma, nebent Jūsų gydytojas liepė kitaip. Jeigu reikia nutraukti gydymą, tai turi būti daroma palaipsniui, mažiausiai 1 savaitės laikotarpyje. Jeigu Jūs staigiai nutrauksite Gabapentin Actiopharma vartojimą arba ankščiau nei liepė gydytojas, padidės traukulių rizika.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jeigu pavartojus vaisto, Jums pasireiškia kurie nors iš šių simptomų. Jie gali būti labai sunkūs:

-                      sunkios odos reakcijos, kurioms pasireiškus, reikia nedelsiant suteikti medicininę pagalbą, veido ir lūpų pabrinkimas, odos išbėrimas ir paraudimas, plaukų slinkimas (tai gali būti sunkios alerginės reakcijos simptomai);

-                      kvėpavimo sutrikimai, kuriems pasireiškus sunkia forma, Jums gali reikėti skubios medicininės pagalbos ir intensyvios priežiūros, kad Jūs galėtumėte toliau normaliai kvėpuoti;

-                      Gabapentin Actiopharma gali sukelti sunkią gyvybei pavojingą alerginę reakciją, kuri gali paveikti odą ir kitas organizmo vietas, pavyzdžiui, kepenis ar kraujo ląsteles. Jeigu kyla šios rūšies alerginė reakcija, išbėrimas gali pasireikšti arba nepasireikšti. Dėl jos gali prireikti gydymo ligoninėje arba Gabapentin Actiopharma vartojimo nutraukimo. Iš karto kreipkitės į savo gydytoją, jeigu atsiranda kuris nors iš išvardytų simptomų:

-                      odos išbėrimas;

-                      dilgėlinė;

-                      karščiavimas;

-                      nepraeinantis limfmazgių padidėjimas;

-                      lūpų ar liežuvio patinimas;

-                      odos ar akių baltymo pageltimas;

-                      neįprastos mėlynės ar kraujavimas;

-                      sunkus nuovargis ar silpnumas;

-                      netikėtas raumenų skausmas;

-                      dažnos infekcinės ligos.

 

Šie simptomai gali būti pirmieji sunkios reakcijos požymiai. Gydytojas turės Jus ištirti ir nuspręsti, ar galite toliau vartoti Gabapentin Actiopharma.

 

Jeigu Jums atliekama hemodializė, pasakykite savo gydytojui, jeigu Jums atsiranda raumenų skausmas ir (ar) silpnumas.

Kiti šalutiniai poveikiai yra tokie:

 

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

 • virusinė infekcija;
 • mieguistumas, galvos svaigimas, koordinacijos sutrikimas;
 • nuovargis, karščiavimas.

 

Dažnas (gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių):

 • plaučių uždegimas, kvėpavimo takų infekcijos, šlapimo takų infekcija, ausų uždegimas ar kitokios infekcijos;
 • baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas;
 • anoreksija, apetito padidėjimas;
 • pyktis kitiems, sumišimas, nuotaikos pokyčiai, depresija, nerimas, nervingumas, mąstymo sutrikimai;
 • traukuliai, mėšlungiški judesiai, kalbos sutrikimas, atminties sutrikimas, rankų drebėjimas, miego sutrikimai, galvos skausmas, odos jautrumas, sumažėję jutimai (sustingimas), koordinacijos sutrikimai, neįprasti akių judesiai, refleksų sustiprėjimas, susilpnėjimas arba išnykimas;
 • neryškus matymas, dvejinimasis akyse;
 • svaigulys;
 • padidėjęs kraujo spaudimas, kraujagyslių išsiplėtimas;
 • pasunkėjęs kvėpavimas, bronchitas, gerklės skausmas, kosulys, nosies išsausėjimas;
 • vėmimas, pykinimas, dantų anomalijos, dantenų uždegimas, viduriavimas, pilvo skausmai, virškinimo sutrikimas, vidurių užkietėjimas, burnos ar gerklės sausumas, dujų kaupimasis žarnyne;
 • veido pabrinkimas, mėlynės, išbėrimas, odos niežulys, veido riebalinių liaukų uždegimas (spuogai);
 • sąnarių, raumenų, nugaros skausmas, trūkčiojimas;
 • erekcijos sutrikimas (impotencija);
 • kojų ir rankų patinimas, judėjimo sunkumai, silpnumas, skausmas, prasta savijauta, į gripą panašūs simptomai;
 • baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas, svorio padidėjimas, netyčiniai susižeidimai, lūžiai, nubrozdinimai.

 

Papildomai dažnai klinikiniuose tyrimuose vaikams pastebėtas agresyvus elgesys ir mėšlungiški judesiai.

 

Nedažnas (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių)

 • alerginės reakcijos, tokios kaip dilgėlinė, sumažėjęs judrumas, smarkus širdies plakimas, galimas veido, liemens ir galūnių patinimas;
 • nenormalūs kraujo tyrimų rodmenys, rodantys kepenų sutrikimą;
 • nugriuvimas;
 • psichikos sutrikimai;
 • gliukozės koncentracijos kraujyje padidėjimas (dažniausiai stebima cukriniu diabetu sergantiems pacientams);
 • ažitacija (lėtinė būklė, susijusi su nenustygimu vietoje ir nesąmoningais betiksliais judesiais);
 • rijimo sutrikimas.

 

Retas (gali pasireikšti iki 1 iš 1000 žmonių)

 • gliukozės koncentracijos kraujyje sumažėjimas (dažniausiai stebima cukriniu diabetu sergantiems pacientams);
 • sąmonės netekimas;
 • pasunkėjęs kvėpavimas, paviršutiniškas kvėpavimas (kvėpavimo slopinimas).

 

Šalutiniai poveikiai, dėl kurių dažnis negali būti įvertintas remiantis turimais duomenimis, yra išvardyti žemiau:

 • hiponatremija;
 • anafilaksija (sunki, galinti būti pavojinga gyvybei alerginė reakcija, pasireiškianti pasunkėjusiu kvėpavimu; lūpų, gerklės ir liežuvio tinimu bei hipotenzija, dėl kurių reikia skubios medicinos pagalbos).

 

Po gabapentino patekimo į rinką buvo pastebėti šie nepageidaujami poveikiai:

·            kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas (ląstelės, nuo kurių priklauso kraujo krešėjimas);

·            haliucinacijos;

·            nenormalaus judėjimo (raitymasis, mėšlungiški judesiai, sustingimas) problemos;

·            skambėjimas ausyse;

·            šalutinis poveikis, kuris pasireiškia įvairiais simptomais, pavyzdžiui, limfmazgių padidėjimu (pavieniais atvejais po oda iškilusiais gumbais), karščiavimu, išbėrimu ir kepenų uždegimu vienu metu;

 • odos ir akių pageltimas (gelta), kepenų uždegimas;
 • ūminis inkstų nepakankamumas, šlapimo nelaikymas;
 • krūtų audinio išvešėjimas, krūtų padidėjimas;

·         šalutiniai reiškiniai, atsirandantys staigiai nutraukus gabapentino vartojimą (nerimas, miego

sutrikimai, bloga savijauta, skausmas, prakaitavimas), krūtinės skausmas;

 • raumenų skaidulų irimas (rabdomiolizė);
 • kraujo tyrimų rodmenų pasikeitimas (kreatinfosfokinazės koncentracijos  padidėjimas);
 • lytinės funkcijos sutrikimai, įskaitant negalėjimą pasiekti orgazmo, uždelstą ejakuliaciją;
 • žemas natrio kiekis kraujyje.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.      Kaip laikyti Gabapentin Actiopharma

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Gabapentin Actiopharma sudėtis

 

-                Veiklioji medžiaga yra gabapentinas. Kiekvienoje kietojoje kapsulėje yra 300 mg gabapentino.

-                Pagalbinės medžiagos:

Kapsulės turinys: talkas, kukurūzų krakmolas.

Kapulės korpusas ir dangtelis: želatina, eritrozinas (E127), saulėlydžio geltonasis FCF (E110), titano dioksidas (E171).

Spausdinimo dažai: šelakas, juodasis geležies oksidas (E172), propilenglikolis.

 

Gabapentin Actiopharma išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kietosios želatininės kapsulės, sudarytos iš oranžinės spalvos korpuso bei dangtelio, kuriame yra baltų ar balkšvų miltelių su aglomeratais. Ant korpuso ir dangtelio yra užrašai „93“ ir „39“.

 

Gabapentin Actiopharma supakuotas PVC/PVD/Al lizdinėse plokštelėse. Pakuotėje yra 50 arba 100 kapsulių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas eksportuojančioje valstybėje

 

Registruotojas

Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 53

00-113 Warszawa

Lenkija

 

Gamintojai

TEVA UK Ltd.

Brampton Road, Hampden Park

Eastbourne, East Sussex, BN22 9AG

Jungtinė Karalystė

 

arba

 

Pharmachemie B.V.

Swensweg 5, 2031 GA Haarlem

Nyderlandai

 

arba

 

TEVA Pharmaceutical Works Private Limited Company

Pallagi út 13, 4042 Debrecen

Vengrija

 

arba

 

Teva Operations Poland Sp. z o.o.

ul. Mogilska 80, 31-546 Kraków

Lenkija

 

Lygiagretus importuotojas

UAB ,,Actiofarma“

Islandijos pl. 209A, Kaunas

Lietuva

 

Perpakavo

UAB ,,Entafarma“

Klonėnų vs. 1, LT-19156 Širvintų r. sav.,

Lietuva

 

 

 

Lygiagrečiai importuojamas skiriasi nuo referencinio: spalva – lyg. imp. – oranžinės spalvos su užrašais viršuje ir apačioje „93“ ir „39“, referencinio – geltonos spalvos; pagalbinėmis medžiagomis – lyg. imp. – eritrozinas (E127), saulėlydžio geltonasis FCF (E110), šelakas, juodasis geležies oksidas (E172), propilenglikolis, referencinio – bevandenė laktozė, geltonasis geležies oksidas (E172); tinkamumo laiku – lygiagrečiai – 2 m., referencinio – 3 m.; laikymo sąlygomis – papildomai lyg. imp. vaistą laikyti apsaugotą nuo drėgmės.

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-07-02

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/