Kodas 85971
Gamintojas Torrex Pharma

FOSTER, 200/6 mikrogramai/išpurškime, suslėgtasis įkvepiamasis tirpalas, 180 dozių, N1

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Foster 200/6 mikrogramai/išpurškime suslėgtasis įkvepiamasis tirpalas

Skirtas suaugusiesiems

Beklometazono dipropionatas/formoterolio fumaratas dihidratas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.       Kas yra Foster ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Foster

3.       Kaip vartoti Foster

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Foster

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Foster ir kam jis vartojamas

 

Foster yra suslėgtasis įkvepiamasis tirpalas, kuriame yra dvi veikliosios medžiagos. Jos įkvepiamos pro burną ir patenka tiesiai į plaučius.

 

Šiame vaiste yra dvi veikliosios medžiagos:

-          Beklometazono dipropionatas, kuris priklauso vaistų, vadinamų kortikosteroidais, grupei, slopinančiai uždegimą ir mažinančiai smulkių Jūsų plaučiuose esančių kvėpavimo takų sienelių patinimą ir dirginimą.

-          Formoterolio fumaratas dihidratas, kuris priklauso vaistų, vadinamų ilgo poveikio bronchus plečiančiais preparatais, grupei. Šios grupės vaistai atpalaiduoja kvėpavimo takų raumenis ir taip padeda lengviau kvėpuoti.

 

Abi šios veikliosios medžiagos palengvina kvėpavimą. Be to, jos padeda neleisti atsirasti astmos simptomams, tokiems kaip dusulys, švokštimas ir kosulys.

 

Foster vartojama astmai gydyti suaugusiesiems.

 

Jeigu Jums skyrė vartoti Foster, tikriausiai:

-        Jūsų astma tinkamai nekontroliuojama įkvepiamaisiais kortikosteroidais ir pagal poreikį vartojamais trumpo poveikio bronchus plečiančiais vaistais;

arba

-        Jūsų astma gerai reaguoja į gydymą įkvepiamuoju kortikosteroidu ir ilgai veikiančiu bronchus plečiančiu vaistu.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Foster

 

Foster vartoti negalima:

-        jeigu yra alergija beklometazono dipropionatui, formoterolio fumaratui dihidratui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Foster, jei yra bet kuri iš toliau išvardytų būklių.

 

-                 Širdies problemos, pvz., krūtinės angina (širdies ar krūtinės srities skausmas), širdies nepakankamumas, širdies arterijų susiaurėjimas (išeminė širdies liga), širdies vožtuvų liga arba bet kokia kita širdies liga.

 

-                 Didelis kraujospūdis arba jei žinote, kad Jums yra aneurizma (nenormalus kraujagyslės sienelės išsipūtimas).

 

-                 Širdies ritmo sutrikimai, pvz., sustiprėjęs ar nereguliarus širdies plakimas, dažnas pulsas arba palpitacija, arba jei Jums buvo sakyta, kad Jūsų širdies elektrokardiograma yra nenormali.

 

-                 Per daug aktyvi skydliaukė.

 

-                 Mažas kalio kiekis kraujyje.

 

-                 Bet kokia kepenų ar inkstų liga.

 

-                 Cukrinis diabetas. Jei įkvepiate dideles formoterolio dozes, gliukozės kiekis Jūsų kraujyje gali padidėti. Pradedant gydymą bei periodiškai jo metu Jums gali reikėti atlikti papildomų kraujo tyrimų, kad būtų patikrintas cukraus kiekis kraujyje.

 

-                 Antinksčių liaukos navikas (vadinamoji feochromocitoma).

 

-                 Jums bus skiriama vartoti anestetikų. Foster vartojimą gali tekti nutraukti iki anestezijos likus mažiausiai 12 valandų (tai priklauso nuo anestetiko rūšies).

 

-                 Jei esate ar kada nors buvote gydomi nuo tuberkuliozės (TB) arba jei žinote, kad Jums yra virusų ar grybelių sukelta infekcinė krūtinės ląstos liga.

 

-                 Jei dėl bet kokios priežasties Jums nerekomenduojama vartoti alkoholinių gėrimų.

 

Jei bet kuri iš minėtų būklių yra, prieš pradėdami vartoti Foster, būtinai apie tai pasakykite gydytojui.

Jei Jums kada nors buvo bet kokių sveikatos problemų ar alergija, arba jei nesate tikras, kad galite vartoti Foster, prieš vaisto naudojimą pasitarkite su gydytoju, slaugytoju, kurio specializacija – astma sergančių ligonių priežiūra, arba vaistininku.

 

Jūsų gydytojas gali nurodyti periodiškai tirti kalio kiekį Jūsų kraujyje, ypač jei sergate sunkia astma. Foster, kaip ir dauguma bronchus plečiančių vaistų, gali labai sumažinti kalio kiekį kraujo serume (sukelti hipokalemiją). Tokį poveikį lemia deguonies stoka kraujyje, be to, kalio kiekis gali dar labiau sumažėti, jei kartu su Foster vartojate kai kurių kitų vaistų.

 

Jei ilgai vartojate didelę įkvepiamųjų kortikosteroidų dozę, pasireiškus stresui, kortikosteroidų poreikis gali padidėti. Stresinė situacija gali būti patekimas į ligoninę po nelaimingo atsitikimo, sunkus sužeidimas arba operacijos laukimas. Tokiu atveju gydytojas spręs, ar reikia didinti Jūsų vartojamų kortikosteroidų dozę, ar papildomai skirti vartoti steroidų tablečių ar injekuojamųjų steroidų.

 

Jei Jums reikia gultis į ligoninę, nepamirškite su savimi pasiimti (jei įmanoma) visus vartojamus vaistus ir inhaliatorius, įskaitant Foster, bei visus be recepto įsigytus vaistus ar tabletes originaliomis pakuotėmis.

 

Jeigu pradėtumėte matyti lyg per miglą arba Jums pasireikštų kiti regėjimo sutrikimai, kreipkitės į savo gydytoją.

 

Vaikams ir paaugliams

Vaikams ir paaugliams iki 18 metų Foster vartoti nerekomenduojama.

 

Kiti vaistai ir Foster

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant bet kokius kitus be recepto įsigytus preparatus, apie tai pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui, kadangi Foster gali keisti kai kurių kitų vaistų, o jie – Foster poveikį.

Ypač pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui, jei vartojate kuriuos nors iš šių vaistų:

-                 Vartojant kai kuriuos vaistus, gali sustiprėti Foster poveikis ir, jeigu Jūs vartojate tuos vaistus (įskaitant kai kuriuos vaistus nuo ŽIV, pvz., ritonavirą, kobicistatą), Jūsų gydytojas gali pageidauti atidžiai stebėti Jūsų būklę.

-                 Beta adrenoblokatorių. Beta adrenoblokatoriai yra vaistai, kurių vartojama daugeliui būklių, įskaitant širdies sutrikimus, didelį kraujospūdį ar glaukomą (akispūdžio padidėjimą), gydyti. Jei Jums reikia vartoti beta adrenoblokatorių, įskaitant akių lašus, formoterolio poveikis gali susilpnėti arba nepasireikšti visai.

-                 Beta adrenerginių vaistų (veikiantys taip pat kaip formoterolis) - gali sustiprinti formoterolio poveikį.

-                 Vaistus, kuriais gydomas nenormalus širdies ritmas (chinidiną, dizopiramidą, prokainamidą).

-                 Vaistus nuo alerginių reakcijų (antihistamininius preparatus).

-                 Vaistus depresijos simptomams ar psichikos sutrikimams gydyti, pvz., monoamino oksidazės inhibitorius (pvz., fenelziną ir izokarboksazidą), triciklius antidepresantus (pvz., amitriptiliną ir imipraminą), fenotiaziną.

-                 Vaistus nuo Parkinsono ligos (levodopa).

-                 Vaistus, vartojamus, kai skydliaukės veikla yra per silpna (levotiroksiną).

-                 Vaistus, kuriuose yra oksitocino (sukeliančio gimdos susitraukimus).

-                 Vaistus, kuriais gydomi psichikos sutrikimai, tokius kaip monoamino oksidazės inhibitoriai (MAOI), įskaitant panašiai veikiančius vaistus, pvz., furazolidoną ir prokarbaziną.

-                 Vaistus nuo širdies ligų (digoksiną).

-                 Kitokius vaistus nuo astmos (teofiliną, aminofiliną ar steroidus).

-                 Diuretikus (šlapimo išsiskyrimą skatinančias tabletes).

Taip pat pasakykite gydytojui, jei dantų gydymo operacijos metu Jums bus taikoma bendroji anestezija.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Klinikinių duomenų apie Foster vartojimą nėštumo laikotarpiu nėra.

Jei esate ar manote, kad esate, nėščia ar planuojate pastoti arba jei maitinate krūtimi, Foster nevartokite, nebent gydytojo nurodymu.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Foster poveikis vairavimui ir mechanizmų valdymui netikėtinas.

 

Foster sudėtyje yra alkoholio

Foster sudėtyje yra šiek tiek alkoholio. Kiekviename inhaliatoriaus išpurškime yra 9 mg etanolio.

 

 

3.       Kaip vartoti Foster

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Gydytojas reguliariai vertins Jūsų būklę, kad įsitikintų, jog vartojate optimalią Foster dozę. Gydytojas parinks mažiausią dozę, geriausiai kontroliuojančią simptomus.

 

Dozavimas

Suaugę žmonės, įskaitant senyvus

Rekomenduojama vaisto dozė yra du įkvėpimai du kartus per parą.

Maksimali paros dozė yra 4 įkvėpimai.

 

Atsiminkite: visada privalote turėti su savimi greitai veikiančių ūminiams simptomams palengvinti įkvepiamųjų vaistų, kuriais gydomas astmos simptomų pasunkėjimas arba ūminis astmos priepuolis.

 

Rizikos grupės pacientai

Senyviems žmonėms dozės keisti nereikia. Duomenų apie ligonių, kuriems yra kepenų ar inkstų sutrikimų, gydymą Foster nėra.

 

Vaikams ir paaugliams iki 18 metų amžiaus

Vaikams ir paaugliams iki 18 metų Foster vartoti NEGALIMA.

 

Foster yra veiksmingas gydant astmą tokia beklometazono dipropionato doze, kuri gali būti mažesnė nei kai kurių kitų inhaliatorių sudėtyje esanti šios medžiagos dozė. Jei anksčiau naudojote kitokį inhaliatorių, kuriame yra beklometazono dipropionato, gydytojas nurodys, kokią tikslią Foster dozę turite vartoti.

 

Nedidinkite dozės

Jei manote, kad vaistas nėra labai veiksmingas, prieš didindamas dozę visada pasitarkite su gydytoju.

 

Jei Jūsų astma pasunkėja

Jei simptomai pasunkėja arba tampa sunkiau kontroliuojami (pvz., dažniau tenka vartoti atskiro ūminiams simptomams palengvinti įkvepiamojo vaisto), arba jei ūminiams simptomams palengvinti inhaliuojamieji vaistai neveikia Jūsų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jūsų astma gali pasunkėti, todėl gydytojas gali pakeisti Foster dozę arba skirti kitokį gydymą.

 

Vartojimo metodas

 

Foster vartojamas tik įkvepiant.

Šis vaistas yra slėginėje talpyklėje plastikiniame korpuse su kandikliu. Inhaliatorius purkštuvo užpakalinėje dalyje yra dozės indikatorius, kuris Jums parodys, kiek dozių liko. Kiekvieną kartą Jums paspaudus talpyklę dozės indikatorius šiek tiek pasisuka. Likusių išpurškimų skaičius rodomas 20 išpurškimų intervalais. Reikia saugotis, kad nenumestumėte inhaliatoriaus, nes dozės indikatoriuje rodomas skaičius gali sumažėti.

 

Inhaliatoriaus tikrinimas

 

Jei inhaliatorius bus naudojamas pirmą kartą arba jei jis nebuvo naudotas 14 ar daugiau parų, Jūs turite patikrinti inhaliatorių, kad įsitikintumėte, jog inhaliatorius veikia tinkamai.

1. Nuimkite apsauginį dangtelį nuo kandiklio.

2. Laikykite inhaliatorių vertikaliai, apačioje kandiklio.

3. Nukreipkite kandiklį nuo savęs ir tvirtai nuspauskite talpyklę išleisti vieną išpurškimą.

4. Patikrinkite dozės indikatorių. Jei pirmą kartą tikrinate inhaliatorių, indikatorius turi rodyti „180“.

 

 

Kaip naudoti inhaliatorių

 

Jei įmanoma, naudodamiesi inhaliatoriumi stovėkite arba tiesiai sėdėkite.

Prieš pradedant naudoti, patikrinkite dozės indikatorių: bet koks skaičius nuo „1“ iki „180“ rodo, kiek liko dozių. Jei dozių skaičiavimo langelyje rodomas „0“, vadinasi dozių neliko - išmeskite savo inhaliatorių ir gaukite naują.

 

1.             Nuo kandiklio nuimamas apsauginis dangtelis ir patikrinama, ar kandiklis yra švarus, ar jame nėra dulkių, purvo ar kitokių svetimkūnių.

2.             Kiek įmanoma lėčiau ir giliau iškvepiama.

3.             Talpyklė laikoma vertikaliai (korpusas turi būti nukreiptas į viršų), kandiklis apimamas lūpomis. Kandiklio negalima sukąsti.

4.             Tuo pat metu lėtai ir giliai įkvepiama pro burną. Pradėjus įkvėpimą, inhaliatoriaus viršūnė stiprai spaudžiama žemyn, kad įvyktų vienas išpurškimas.

5.             Įkvėpus oras sulaikomas kiek įmanoma ilgiau, tada inhaliatorius ištraukiamas iš burnos ir lėtai iškvepiama. Negalima iškvėpti į inhaliatorių.

 

Jei reikalingas dar vienas įkvėpimas, inhaliatorius toliau laikomas vertikaliai, palaukiama maždaug pusę minutės ir vėl pakartojami 2 – 5 punktuose išvardyti veiksmai.

 

Svarbu. 2 – 5 punktuose išvardytų veiksmų negalima atlikti per greitai.

 

Po pavartojimo reikia vėl uždėti apsauginį dangtelį ir patikrinti dozės indikatorių.

Kad burnos ir gerklės grybelinės infekcijos atsiradimo pavojus būtų kuo mažesnis, po kiekvieno inhaliatoriaus panaudojimo reikia praskalauti burną, pagargaliuoti vandeniu arba išsivalyti dantis.

 

Jūs turėtumėte gauti naują inhaliatorių, kai indikatorius rodo skaičių 20. Nebenaudokite inhaliatorius, kai indikatorius parodo 0, kadangi prietaise gali likti nepakankamai išpurškimų, reikalingų pilnai Jūsų dozei.

 

Jei įkvėpus atsiranda rūkas (iš inhaliatoriaus ar burnos kraštų), tai reiškia, kad Foster nepateko į plaučius kaip turėtų. Įkvėpkite vaisto dar kartą, pagal instrukciją kartojant nuo veiksmo, nurodyto 2 punkte.

 

Jei Jūsų rankos silpnos, gali būti lengviau inhaliatorių laikyti abiem rankomis. Tokiu atveju abu smilius reikėtų uždėti ant inhaliatoriaus korpuso viršaus ir abiem nykščiais laikyti iš apačios.

 

Kad burnos ir gerklės grybelinės infekcijos atsiradimo pavojus būtų kuo mažesnis, po kiekvieno inhaliatoriaus panaudojimo reikia praskalauti burną, pagargaliuoti vandeniu arba išsivalyti dantis.

 

Jei manote, kad Foster veikia per stipriai ar per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jeigu Jums sunku suderinti aerozolio dozės išpurškimą su įkvėpimu, gali naudoti AeroChamber Plus tarpinę kamerą. Apie šį prietaisą teiraukitės Jūsų gydytojo, vaistininko ar slaugytojo. Svarbu, kad perskaitytumėte su AeroChamber Plus tarpine kamera teikiamą informacinį lapelį, kad laikytumėtės instrukcijos kaip naudoti bei atsargiai valyti AeroChamber Plus tarpinę kamerą.

 

Valymas

Inhaliatorių turite valyti kartą per savaitę. Valymo metu negalima nuo purkštuvo nuimti talpyklės ir inhaliatoriui valyti naudoti vandenį ar kitokius skysčius.

Inhaliatoriaus valymas:

1. Nuimkite apsauginį kandiklio dangtelį jį traukdami nuo inhaliatoriaus.

2. Švariu ir sausu audiniu ar servetėle nuvalykite kandiklio bei purkštuvo vidų ir išorę.

3. Uždėkite kandiklio dangtelį.

 

Pavartojus per didelę Foster dozę

-                 Per didelė formoterolio dozė gali sukelti pykinimą, vėmimą, širdies plakimo padažnėjimą, palpitaciją (smarkaus širdies plakimo pojūtį), širdies ritmo sutrikimą, tam tikrus elektrokardiogramos (širdies veiklos atspindžio) pokyčius, galvos skausmą, drebėjimą, mieguistumą, rūgščių kiekio kraujyje padidėjimą, kalio kiekis kraujyje sumažėjimą bei cukraus kiekio kraujyje padidėjimą. Gydytojas gali norėti atlikti tam tikrus kraujo tyrimus, kad patikrintų kalio ir cukraus kiekį kraujyje.

-                 Per didelė beklometazono dipropionato dozė gali sukelti trumpalaikį antinksčių sutrikimą. Nors po kelių dienų Jūsų būklė pagerės, tačiau gydytojas gali norėti nustatyti kortizolio kiekį kraujyje.

Jei atsiras bet kuris iš paminėtų simptomų, pasakykite gydytojui.

 

Pamiršus pavartoti Foster

Vaisto pavartokite, kai tik atsiminsite. Jei jau beveik laikas vartoti kitą dozę, praleistos nebevartokite ir kitą dozę vartokite laiku. Nevartokite dvigubos dozės, kad kompensuotumėte pamirštą pavartoti dozę.

 

Nustojus vartoti Foster

Net jei pasijusite geriau, nenutraukite Foster vartojimo ir nemažinkite dozės. Jei norite taip pasielgti, pasitarkite su gydytoju. Labai svarbu Foster vartoti reguliariai, net jei simptomai išnyko.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Kaip ir vartojant kitokių įkvepiamųjų vaistų, yra rizika, kad iš karto po Foster pavartojimo pasunkės dusulys ir švokštimas (tai vadinama paradoksiniu bronchų spazmu). Tokiu atveju būtina nedelsiant NUTRAUKTI Foster vartojimą ir pavartoti greitai veikiančio simptomus pašalinančio vaisto dusuliui ir švokštimui lengvinti. Būtina nedelsiant kreiptis į savo gydytoją.

 

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei atsirado padidėjusio jautrumo reakcijų, pvz., odos alergija, niežulys, išbėrimas, paraudimas, odos ar gleivinės, ypač akių, veido, lūpų ir gerklės, patinimas.

 

Galimas toliau išvardytas šalutinis poveikis suskirstytas pagal pasireiškimo dažnumą.

 

Dažnas (gali atsirasti mažiau kaip 1 žmogui iš 10):

·         burnos ir gerklės grybelinė infekcija

·       galvos skausmas

·       užkimimas

·         gerklės skausmas

 

Nedažnas (gali atsirasti mažiau kaip 1 žmogui iš 100):

·         palpitacija (smarkaus širdies plakimo pojūtis), neįprastai dažnas širdies plakimas bei širdies ritmo sutrikimas

·         elektrokardiogramos (EKG) pokyčiai

·         kraujo spaudimo padidėjimas

·         gripo simptomai

·         sinusų uždegimas

·         nosies gleivinės uždegimas

·         ausies uždegimas

·         gerklės dirginimas

·         kosulys (įskaitant su atsikosėjimu)

·         astmos priepuolis

·         makšties grybelinė infekcija

·         pykinimas,

·         nenormalus ar susilpnėjęs skonio pojūtis

·         lūpų deginimas

·         burnos džiūvimas

·         rijimo pasunkėjimas

·         nevirškinimas

·         nemalonus pojūtis pilve

·         viduriavimas

·         raumenų skausmas ir mėšlungis

·         veido ir gerklės paraudimas

·         sustiprėjęs kraujo pritekėjimas į kai kuriuos audinius

·         smarkus prakaitavimas

·         drebulys

·         nenustygstamumas

·         galvos svaigimas

·         dilgėlinė

·         kai kurių kraujo sudedamųjų dalių pokytis:

o   baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas

o   trombocitų kiekio sumažėjimas

o   kalio kiekio kraujyje sumažėjimas

o   cukraus kiekio kraujyje padidėjimas

o   insulino, laisvųjų riebalų rūgščių ir ketonų kiekio kraujyje padidėjimas

 

Apie toliau išvardytą šalutinį poveikį pranešta kaip apie nedažną pacientams, sergantiems lėtine obstrukcine plaučių liga:

·      plaučių uždegimas; pasakykite gydytojui, jeigu atsiranda bet kuris iš šių simptomų: skreplių išsiskyrimo pagausėjimas, skreplių spalvos pokytis, karščiavimas, sustiprėjęs kosulys, kvėpavimo problemų pasunkėjimas

·      kortizolio kiekio sumažėjimas kraujyje; tokį poveikį sukelia kortikosteroidų poveikis Jūsų antinksčių liaukoms

·      neritmiškas širdies plakimas

 

Retas (gali atsirasti mažiau kaip 1 žmogui iš 1000):

·         veržimo pojūtis krūtinėje

·         praleistas širdies susitraukimas (dėl priešlaikinio širdies skilvelių susitraukimo)

·         kraujo spaudimo padidėjimas arba sumažėjimas

·         inkstų uždegimas

·         kelias dienas trunkantis odos ir gleivinės patinimas

 

Labai retas (gali atsirasti mažiau kaip 1 žmogui iš 10000):

·         dusulys

·         astmos pasunkėjimas

·         trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas

·         plaštakų ir pėdų patinimas.

 

Ilgalaikis didelių įkvepiamųjų kortikosteroidų dozių vartojimas labai retai gali sukelti sisteminį poveikį. Gali:

·         sutrikti antinksčių veikla (pasireikšti jų veiklos slopinimas)

·         sumažėti kaulų mineralų tankis (išretėti kaulai)

·         sulėtėti vaikų ir paauglių augimas

·         padidėti spaudimas akyse (pasireikšti glaukoma)

·         atsirasti katarakta

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

·         miego sutrikimas

·         depresija ar nerimo jausmas

·         nervingumas

·         didesnis susijaudinimas ar dirglumas

Tokie atvejai daugiau tikėtini vaikams, tačiau jų dažnis nėra žinomas.

·         miglotas matymas

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Foster

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Vaistininkui

Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C) ne ilgiau kaip 18 mėnesių.

 

Ligoniui

Vaisto negalima vartoti nuo inhaliatoriaus įsigijimo iš vaistininko datos praėjus 3 mėnesiams bei ant dėžutės ir etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Inhaliatorių laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

 

Jei inhaliatorius buvo laikomas labai šaltai, kelias minutes pašildykite savo rankomis. Niekada nešildykite dirbtinėmis priemonėmis.

 

Perspėjimas. Talpyklėje yra suslėgto tirpalo. Negalima laikyti aukštesnėje kaip 50 °C temperatūroje. Talpyklės negalima pradurti.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Foster sudėtis

-        Veikliosios medžiagos yra beklometazono dipropionatas ir formoterolio fumaratas dihidratas. Kiekvienoje išmatuotoje dozėje yra 200 mikrogramų beklometazono dipropionato ir 6 mikrogramai formoterolio fumarato dihidrato. Tai atitinka pro kandiklį įkvepiamą 177,7 mikrogramo beklometazono dipropionato ir 5,1 mikrogramo formoterolio fumarato dihidrato dozę.

-        Pagalbinės medžiagos yra norfluranas (HFA-134a), bevandenis etanolis, vandenilio chlorido rūgštis.

 

Foster išvaizda ir kiekis pakuotėje

Foster yra suslėgtasis įkvepiamasis tirpalas. Tirpalu užpildyta aliuminio talpyklė su dozavimo vožtuvu. Talpyklė yra įdėta į plastikinį purkštuvą su dozės skaitikliu (120 išpurškimų pakuotė) arba dozės indikatoriumi (180 išpurškimų pakuotė), bei apsauginiu plastikiniu dangteliu.

Kiekvienoje pakuotėje yra:

1 slėginė talpyklė (120 išpurškimų)

2 slėginės talpyklės (kiekvienoje po 120 išpurškimų)

1 slėginė talpyklė (180 išpurškimų)

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Chiesi Pharmaceuticals GmbH

Gonzagagasse 16/16, 1010 Wien

Austrija

 

Gamintojas

Chiesi Farmaceutici S.p.A.

Via San Leonardo 96

43122 Parma

Italija

 

arba

 

Chiesi Pharmaceuticals GmbH

Gonzagagasse 16/16

1010 Wien

Austrija

 

arba

 

Chiesi SAS

Rue Faraday, ZA des Gailletrous

41260 La Chaussée Saint Victor

Prancūzija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB Norameda

Meistrų 8A,

LT-02189 Vilnius

Tel. + 370 5 2306499

 

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Prancūzija, Ispanija, Jungtinė Karalystė – Formodular

Vokietija – Kantos Master 200 Mikrogramm/6 Mikrogramm pro Inhalation Druckgasinhalation, Lösung

Belgija, Liuksemburgas, Graikija: Inuvair

Bulgarija, Lietuva, Latvija, Estija, Kipras, Rumunija – Foster

Italija – Inuver

Danija, Suomija – Innovair

Norvegija – Inuxair

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-02-08.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.