Kodas 99751
Gamintojas Exeltis Baltics

DUTASTERIDE/TAMSULOSIN EXELTIS, 0,5 mg/0,4 mg, kietosios kapsulės, N30

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis 0,5 mg/0,4 mg kietosios kapsulės

Dutasteridas/Tamsulozino hidrochloridas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.      Kas yra Dutasteride/Tamsulosin Exeltis ir kam jis vartojamas

2.      Kas žinotina prieš vartojant Dutasteride/Tamsulosin Exeltis

3.      Kaip vartoti Dutasteride/Tamsulosin Exeltis

4.      Galimas šalutinis poveikis

5.      Kaip laikyti Dutasteride/Tamsulosin Exeltis

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.             Kas yra Dutasteride/Tamsulosin Exeltis ir kam jis vartojamas

 

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis vartojamas gydyti vyrams, kurių prostata yra padidėjusi (gerybinė prostatos hiperplazija). Tai yra gerybinis prostatos (priešinės liaukos) išvešėjimas, kuris pasireiškia dėl pernelyg intensyvios hormono, vadinamo dihidrotestosteronu, gamybos.

 

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis sudėtyje yra du skirtingi vaistai, vadinami dutasteridu ir tamsulozinu. Dutasteridas priklauso vaistų, vadinamų 5 alfa reduktazės inhibitoriais, o tamsulozinas vaistų, vadinamų alfa adrenoreceptorių blokatoriais, grupei.

 

Prostatos išvešėjimas gali sukelti šlapinimosi sutrikimų, pavyzdžiui, šlapinimosi pasunkėjimą arba poreikį šlapintis dažniau. Be to, dėl išvešėjimo gali sulėtėti ir susilpnėti šlapimo srovė. Negydant kyla rizika, kad gali visiškai neištekėti šlapimas (ūminis šlapimo susilaikymas). Tokiu atveju būtina nedelsiant gydyti. Kai kada būtina priešinę liauką pašalinti arba sumažinti atliekant chirurginę operaciją.

 

Dutasteridas slopina hormono, vadinamo dihidrotestosteronu, gamybą. Dėl to prostata sumažėja ir simptomai palengvėja. Tai mažina ūminio šlapimo susilaikymo riziką ir chirurginės operacijos būtinybę. Tamsulozinas atpalaiduoja priešinės liaukos raumenis, palengvina šlapinimąsi ir greitai palengvina simptomus.

 

 

2.             Kas žinotina prieš vartojant Dutasteride/Tamsulosin Exeltis

 

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis vartoti negalima

-        jeigu esate moteris (nes šis vaistas yra skirtas vartoti tik vyrams);

-        jeigu esate vaikas arba jaunesnis kaip 18 metų paauglys;

-        jeigu yra alergija dutasteridui, kitems 5 alfa reduktazės inhibitoriams, tamsulozinui, sojai, žemės riešutams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-        jeigu yra sumažėjęs kraujospūdis (gali pasireikšti svaigulys, galvos sukimasis ar apalpimas) (ortostatinė hipotenzija);

-        jeigu sergate sunkia kepenų liga.

 

Jeigu galvojate, kad yra nurodytų aplinkybių, šio vaisto vartoti negalima tol, kol nepasitikrinote pas savo gydytoją.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Dutasteride/Tamsulosin Exeltis.

-        Kai kurių klinikinių tyrimų duomenimis, širdies nepakankamumas pasireiškė didesniam skaičiui dutasteridą ir kitą vaistą, vadinamą alfa adrenoreceptorių blokatoriumi, pavyzdžiui, tamsuloziną, vartojančių pacientų nei pacientų, vartojančių vieną dutasteridą arba vieną alfa adrenoreceptorių blokatorių. Širdies nepakankamumas reiškia, kad Jūsų širdis negali išstumti tiek kraujo, kiek turėtų.

 

-        Būtinai pasakykite gydytojui apie kepenų funkcijos sutrikimus. Jeigu sergate liga, kuri veikia kepenis, vartojant Dutasteride/Tamsulosin Exeltis, gali prireikti papildomo stebėjimo.

 

-        Būtinai pasakykite gydytojui apie sunkius inkstų funkcijos sutrikimus.

 

-        Kataraktos (lęšiuko drumsties) chirurginė operacija. Jeigu bus atliekama kataraktos pašalinimo operacija, gydytojas gali nurodyti nutraukti Dutasteride/Tamsulosin Exeltis vartojimą prieš operaciją. Prieš operaciją pasakykite akių ligų gydytojui, kad vartojate Dutasteride/Tamsulosin Exeltis arba tamsuloziną (arba vartojote anksčiau). Gydytojas turės imtis tinkamų saugumo priemonių, kad operacijos metu būtų išvengta komplikacijų.

 

-        Moterims, vaikams ir paaugliams negalima liestis prie nesandarių Dutasteride/Tamsulosin Exeltis kapsulių, nes veiklioji medžiaga gali būti absorbuota per odą. Jeigu vaisto pateko ant odos, užterštą vietą reikia nedelsiant plauti muilu ir vandeniu.

 

-        Prezervatyvų naudojimas lytinių santykių metu. Dutasterido aptikta Dutasteride/Tamsulosin Exeltis vartojančių vyrų spermoje. Jeigu partnerė yra arba gali būti nėščia, turite apsaugoti ją nuo Jūsų spermos patekimo į jos organizmą, nes dutasteridas gali sutrikdyti normalų vyriškos lyties vaisiaus vystymąsi. Dutasteridas mažina spermatozoidų kiekį, spermos tūrį ir spermatozoidų judrumą. Dėl to gali sumažėti vaisingumas.

 

-        Dutasteride/Tamsulosin Exeltis veikia kraujo tyrimą, kuriuo nustatomas specifinis prostatos antigenas (PSA). Šis tyrimas kartais atliekamas diagnozuojant prostatos vėžį. Jūsų gydytojas turi žinoti apie tokį poveikį ir vis tiek gali skirti šį tyrimą prostatos vėžiui nustatyti. Jeigu atliekamas kraujo tyrimas dėl PSA, pasakykite savo gydytojui, kad vartojate Dutasteride/Tamsulosin Exeltis. Dutasteride/Tamsulosin Exeltis vartojantiems vyrams reikia reguliariai tirti PSA.

 

-        Klinikinio tyrimo, kuriame dalyvavo vyrai, kuriems yra padidėjusi prostatos vėžio rizika, duomenimis, dutasteridą vartojantiems vyrams sunkios formos prostatos vėžys buvo dažnesnis nei vyrams, nevartojantiems dutasterido. Dutasterido įtaka šios sunkios formos prostatos vėžiui nėra aiški.

 

-        Dutasteride/Tamsulosin Exeltis gali sukelti krūtų padidėjimą ir jautrumą. Jeigu dėl to nerimaujate arba jeigu pastebėjote gumbelį krūtyje ar išskyras iš krūties, apie šiuos pokyčius turite pasakyti savo gydytojui, nes tai gali būti sunkios būklės, pavyzdžiui, krūties vėžio, požymiai.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų apie Dutasteride/Tamsulosin Exeltis, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kiti vaistai ir Dutasteride/Tamsulosin Exeltis

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis negalima vartoti kartu su šiais vaistais

-        kitais alfa adrenoreceptorių blokatoriais (nuo prostatos išvešėjimo arba padidėjusio kraujospūdžio).

 

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis nerekomenduojama vartoti kartu su šiais vaistais

-        ketokonazolu (vartojamas grybelių sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti).

 

Kai kurie vaistai gali reaguoti su Dutasteride/Tamsulosin Exeltis ir padidinti šalutinio poveikio riziką. Tokie vaistai yra:

-        FDE5 inhibitoriai (vartojami, norint pasiekti ir palaikyti erekciją), pavyzdžiui: vardenafilis, sildenafilio citratas ir tadalafilis;

-        verapamilis ar diltiazemas (nuo padidėjusio kraujospūdžio);

-                ritonaviras ar indinaviras (nuo ŽIV);

-                itrakonazolas ar ketokonazolas (nuo grybelių sukeltos infekcijos);

-                nefazodonas (antidepresantas);

-                cimetidinas (nuo skrandžio opos);

-                varfarinas (mažina kraujo krešėjimą);

-                eritromicinas (antibiotikas, vartojamas infekcinėms ligoms gydyti);

-                paroksetinas (antidepresantas);

-                terbinafinas (vartojamas grybelių sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti);

-                diklofenakas (vartojamas skausmui malšinti ir uždegimui gydyti).

Jeigu vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų, pasakykite savo gydytojui.

 

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis vartojimas su maistu ir gėrimais

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis reikia gerti praėjus 30 minučių po tokio pat maisto pavalgymo kiekvieną dieną.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis negalima vartoti moterims.

 

Nėščioms moterims (arba moterims, kurios gali būti nėščios) negalima liesti nesandarių (pažeistų) kapsulių. Dutasteridas gali būti absorbuotas per odą ir sutrikdyti normalų vyriškos lyties vaisiaus vystymąsi. Ši rizika yra labai didelė pirmąsias 16 nėštumo savaičių.

 

Prezervatyvų naudojimas lytinių santykių metu. Dutasterido aptikta Dutasteride/Tamsulosin Exeltis vartojančių vyrų spermoje. Jeigu partnerė yra arba gali būti nėščia, turite apsaugoti ją nuo Jūsų spermos patekimo į jos organizmą.

 

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis mažina spermatozoidų kiekį, spermos tūrį ir spermatozoidų judrumą. Dėl to gali sumažėti vyrų vaisingumas.

 

Jeigu moteris nėštumo metu buvo paveikta Dutasteride/Tamsulosin Exeltis, kreipkitės patarimo į gydytoją.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis kai kuriems žmonėms sukelia svaigulį, taigi gali veikti gebėjimą saugiai vairuoti ar valdyti mechanizmus.

 

Jeigu jaučiate tokį poveikį, vairuoti ir mechanizmų valdyti negalima.

 

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis sudėtyje yra sojų lecitino, propilenglikolio ir natrio

Sudėtyje yra sojų lecitino, kuriame gali būti sojų aliejaus. Jei esate alergiškas žemės riešutams arba sojai, Jums šio vaisto vartoti negalima.

Šio vaisto vienoje kapsulėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

Kiekvienoje šio vaisto kapsulėje yra 299 mg propilenglikolio.

 

 

3.             Kaip vartoti Dutasteride/Tamsulosin Exeltis

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu vaistą vartosite nereguliariai, gydytojui gali nepavykti stebėti PSA koncentraciją. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kiek kapsulių gerti

Rekomenduojama dozė yra viena kapsulė per dieną, praėjus 30 minučių po tokio pat maisto pavalgymo kiekvieną dieną.

 

Kaip gerti kapsules

Reikia nuryti visą kapsulę užgeriant vandeniu. Kapsulės negalima kramtyti ar atidaryti. Dėl kontakto su kapsulės turiniu gali skaudėti burną arba gerklę.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Dutasteride/Tamsulosin Exeltis dozę?

Jeigu išgėrėte per daug Dutasteride/Tamsulosin Exeltis kapsulių, kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką.

 

Pamiršus pavartoti Dutasteride/Tamsulosin Exeltis

Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę. Paprasčiausiai išgerkite kitą dozę įprastu laiku.

 

Nepasitarus, Dutasteride/Tamsulosin Exeltis vartojimo nutraukti negalima

Nenutraukite Dutasteride/Tamsulosin Exeltis vartojimo prieš tai nepasitarę su gydytoju.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.      Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Alerginė reakcija

Alerginės reakcijos požymiai gali būti šie:

-          odos išbėrimas (kuris gali niežėti);

-          dilgėlinė (panašus į dilgėlių sukeltą išbėrimą);

-          akių vokų, veido, lūpų, rankų ar kojų patinimas.

Jeigu pasireiškė tokie simptomai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir nutraukite Dutasteride/Tamsulosin Exeltis vartojimą.

 

Svaigulys, galvos sukimasis ir apalpimas

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis gali sukelti svaigulį, galvos sukimąsi ir retais atvejai apalpimą. Būkite atsargūs atsistodami iš gulimos ar sėdimos padėties, ypač atsibudę naktį, kol nežinote, kaip vaistas veikia Jus. Jeigu jaučiate svaigulį arba galvos sukimąsi bet kuriuo gydymo laikotarpiu, pasėdėkite arba pagulėkite, kol simptomai praeis.

 

Sunkios odos reakcijos

Sunkios odos reakcijos požymiai gali būti:

 

-                 išplitęs išbėrimas ir odos lupimasis, ypač apie burną, nosį, akis ir lytinius organus (Stevens-Johnson sindromas).

Jeigu pasireiškė tokie simptomai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir nutraukite Dutasteride/Tamsulosin Exeltis vartojimą.

 

Dažnas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti rečiau nei 1 iš 10 vyrų vartojančių Dutasteride/Tamsulosin Exeltis:

-        impotencija (negalėjimas pasiekti ir išlaikyti erekciją)*;

-        lytinio potraukio (libido) sumažėjimas*;

-        ejakuliacijos sutrikimas, pavyzdžiui, lytinių santykių metu išsiskiriančios spermos kiekio sumažėjimas*;

-        krūtų padidėjimas arba jautrumas (ginekomastija);

-        svaigulys;

         *Mažam skaičiui žmonių kai kurie šių reiškinių gali išsilaikyti ir nutraukus Dutasteride/Tamsulosin Exeltis vartojimą.

 

Nedažnas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti rečiau nei 1 iš 100 vyrų:

-        širdies nepakankamumas (širdis mažiau veiksmingai varinėja kraują po kūną. Jums gali pasireikšti tokie simptomai kaip dusulys, didelis nuovargis ir čiurnų bei kojų patinimas);

-        kraujospūdžio sumažėjimas atsistojus;

-        dažnas širdies plakimas (palpitacijos);

-        vidurių užkietėjimas, viduriavimas, vėmimas, šleikštulys (pykinimas);

-        silpnumas arba jėgų neturėjimas;

-        galvos skausmas;

-        niežulys, nosies užsikimšimas ar sloga (rinitas);

-        odos išbėrimas, dilgėlinė, niežulys.

-        plaukų slinkimas (paprastai viso kūno) arba plaukuotumo padidėjimas

 

Retas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti rečiau nei 1 iš 1000 vyrų:

-        akių vokų, veido, lūpų, rankų ar kojų patinimas (angioneurozinė edema);

-        apalpimas.

 

Labai retas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti rečiau nei 1 iš 10000 vyrų:

-        ilgalaikė skausminga varpos erekcija (priapizmas);

-        sunkios odos reakcijos (Stivenso-Džonsono [Stevens-Johnson] sindromas).

 

Kitas šalutinis poveikis

Mažam vyrų skaičiui pasireiškė kitas šalutinis poveikis, bet tikslus tokio poveikio dažnis nežinomas (dažnio negalima nustatyti, remiantis turimais duomenimis):

-        nenormalus arba dažnas širdies plakimas (aritmija ar tachikardija arba prieširdžių virpėjimas);

-        dusulys (dispnėja);

-        depresija;

-        sėklidžių skausmas ir patinimas;

-        kraujavimas iš nosies;

-        sunkus odos bėrimas;

-        regėjimo pokyčiai (matomo vaizdo neryškumas ar regėjimo sutrikimas);

-        burnos džiūvimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Dutasteride/Tamsulosin Exeltis

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant kartono dėžutės ir buteliuko po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis sudėtis

-        Veikliosios medžiagos yra dutasteridas ir tamsulozino hidrochloridas. Kiekvienoje kietojoje kapsulėje yra 0,5 mg dutasterido ir 0,4 mg tamsulozino hidrochlorido (atitinkančio 0,367 mg tamsulozino).

-        Pagalbinės medžiagos yra:

 

Kietosios kapsulės apvalkalas:

Juodasis geležies oksidas (E172)

Raudonasis geležies oksidas (E172)

Titano dioksidas (E171)

Geltonasis geležies oksidas (E172)

Želatina

 

Dutasterido minkštosios kapsulės turinys

Propilenglikolio monokaprilatas, II tipo

Butilhidroksitoluenas (E321)

 

Minkštosios kapsulės apvalkalas

Želatina

Glicerolis

Titano dioksidas (E171)

Vidutinės grandinės trigliceridai

Lecitinas (sudėtyje gali būti sojų aliejaus) (žr. 2 skyrių)

 

Tamsulozino granulės

Metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimero 30 % dispersija (sudėtyje yra natrio laurilsulfato, polisorbato 80)

Mikrokristalinė celiuliozė

Dibutilo sebakatas

Polisorbatas 80

Hidratuotas koloidinis silicio dioksidas

Kalcio stearatas

 

Juodasis rašalas

Šelakas (E904)

Juodasis geležies oksidas (E172)

Propilenglikolis (E1520)

Koncentruotas amoniako tirpalas (E527)

Kalio hidroksidas (E525)

 

Žr. 2 skyrių „Dutasteride/Tamsulosin Exeltis sudėtyje yra sojų lecitino ir propilenglikolio“

 

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis išvaizda ir kiekis pakuotėje

Šis vaistas yra pailga, kietoji želatinos kapsulė, maždaug 24,2 mm x 7,7 mm, kurios korpusas rudas, o dangtelis – smėlio spalvos. Ant dangtelio juodu rašalu užrašyta ,,C001“.

 

Kiekvienoje kietojoje kapsulėje yra tamsulozino hidrochlorido modifikuoto atpalaidavimo granulių ir viena dutasterido minkštoji želatinos kapsulė.

 

Tiekiamos pakuotėmis po 7, 30 ir 90 kapsulių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

UAB Exeltis Baltics

Islandijos pl. 209A

Kaunas, LT-49163

Lietuva

 

Gamintojas

Laboratorios LEÓN FARMA, SA

c/La Vallina, s/n, Polígono Industrial Navatejera

Villaquilambre-24008 (León)

Ispanija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į registruotoją.

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Danija

UNISOL

Austrija

TamsuDuo 0,5 mg/0,4 mg Hartkapseln

Čekija

UNISOL

Vokietija

Dutasterid/Tamsulosin Cipla 0,5 mg/0,4 mg Hartkapseln

Vengrija

UNISOL

Lietuva

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis

Lenkija

UNISOL

Slovakija

UNISOL

Estija

Dutasteride/Tamsulosin Exeltis

Latvija

UNISOL

Portugalija

UNISOL

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-11-06.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.