Deltanil 10 mg/ml užpilamasis tirpalas galvijams ir avims
KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS 1 ml yra: Veikliosios (-iųjų) medžiagos (-ų): deltametrino 10 mg. Išsamų pagalbinių medžiagų sąrašą žr. 6.1 p.
VAISTO FORMA Užpilamasis tirpalas. Šiek tiek gelsvas, skaidrus, aliejinis tirpalas.
Paskirties gyvūnų rūšis (-ys) Galvijai ir avys.
Naudojimo indikacijos, nurodant paskirties gyvūnų rūšis Vietiškai naudotinas veterinarinis vaistas, skirtas galvijams, užsikrėtusiems utėlėmis, plaukagraužiais ir musėmis, bei avims, užsikrėtusioms erkėmis, utėlėmis ir plaukagraužiais, kraujasiurbėmis musėmis ir mėsmusių lervomis, bei plaukagraužiais ir erkėmis užsikrėtusiems ėriukams vietiškai gydyti ir užsikrėtimo profilaktikai. Galvijams: gydyti, esant užsikrėtimui utėlėmis ir plaukagraužiais, įskaitant Bovicola bovis, Solenopotes capillatus, Linognathus vituli ir Haematopinus eurysternus, ir užsikrėtimo profilaktikai. Taip pat naudotinas kaip pagalbinė priemonė kraujasiurbėms musėms ir įkyriosioms musėms, įskaitant Haematobia irritans, Stomoxys calcitrans, Musca rūšis ir Hydrotaea irritans, naikinti ir užsikrėtimo profilaktikai. Avims: gydyti, esant užsikrėtimui erkėmis (Ixodes ricinus), utėlėmis ir plaukagraužiais (Linognathus ovillus, Bovicola ovis), kraujasiurbėmis musėmis (Melophagus ovinus) ir užsikrėtimo profilaktikai. Gydymui užsikrėtus mėsmusių lervomis (dažniausiai Lucilia spp.). Ėriukams: gydyti, esant užsikrėtimui erkėmis (Ixodes ricinus) ir plaukagraužiais (Bovicola ovis), ir užsikrėtimo profilaktikai.
Kontraindikacijos Negalima naudoti, esant padidėjusiam jautrumui veikliajai medžiagai arba bet kuriai iš pagalbinių medžiagų. Nenaudoti gyvūnams, turintiems daug odos pažeidimų. Veterinarinį vaistą naudojant ne paskirties rūšių gyvūnams – šunims ir katėms, gali pasireikšti toksinio poveikio nervų sistemai požymiai (ataksija, traukuliai, drebulys) ir toksinio poveikio virškinimo sistemai požymiai (sustiprėjęs seilėtekis, vėmimas), gyvulys gali nugaišti.
Specialieji įspėjimai, naudojant atskirų rūšių paskirties gyvūnams Siekiant išvengti atsparumo, vaistas naudotinas tik tada, kai žinomas vietinės musių populiacijos jautrumas veikliajai medžiagai. Jeigu po gydymo klinikiniai požymiai nepranyksta, reikia tikslinti diagnozę. Nustatyti ant galvijų parazituojančių kraujasiurbių ir įkyriųjų musių, ir avių utėlių atsparumo deltametrinui atvejai. Šalyse, kuriose nustatytas atsparumas deltametrinui, vaistą geriausia naudoti pagal jautrumo tyrimų rezultatus. Dėl išsamios informacijos reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją. Vaistas sumažins ant gyvulio nutūpusių musių skaičių, tačiau neišnaikins visų ūkyje esančių musių. Dėl šios priežasties vaistas strategiškai naudotinas remiantis vietos ir regiono epidemiologine informacija apie parazitų jautrumą, kartu taikant kitus parazitų kontrolės būdus. Naudojant vaistą, reikėtų vengti toliau išvardytų veiksmų, nes jie galėtų padidinti atsparumo išsivystymo riziką ir galiausiai lemti gydymo neveiksmingumą: - per dažnai ir pakartotinai naudoti tos pačios klasės antihelmintikus ilgą laiką; - naudoti per mažomis dozėmis dėl neteisingai nustatyto kūno svorio, neteisingo naudojimo ar nekalibruotos dozavimo įrangos.
4.5. Specialiosios naudojimo atsargumo priemonės Specialiosios atsargumo priemonės, naudojant vaistą gyvūnams Negalima vaisto pilti gyvūnui ant akių ir gleivinių arba arti jų. Šis vaistas skirtas naudoti tik išoriškai. Vengti sąlyčio su akimis ir gleivinėmis, kadangi deltametrinas dirgina. Būtina pasirūpinti, kad gyvuliai nenulaižytų vaisto. Stengtis nenaudoti vaisto per karščius ir pasirūpinti, kad gyvuliai turėtų pakankamai vandens. Vaistas turėtų būti naudojamas tik ant nepažeistos odos, nes galimas toksiškumas dėl vaisto absorbcijos per didelius pažeistos odos plotus. Vis dėlto po gydymo gali atsirasti vietinio odos sudirginimo požymių, nes oda jau galėjo būti pažeista ektoparazitų. Specialiosios atsargumo priemonės asmenims, naudojantiems vaistą gyvūnams Žmonės, kuriems nustatytas padidėjęs jautrumas veterinariniam vaistui ar jo sudedamosioms medžiagoms, turi vengti sąlyčio su šiuo veterinariniu vaistu. Naudojant vaistą arba dirbant su neseniai gydytais gyvuliais, patartina dėvėti apsauginę aprangą, įskaitant vandeniui atsparią prijuostę, batus ir skysčiui nelaidžias pirštines. Labai užterštus drabužius būtina nedelsiant nusivilkti ir išskalbti prieš apsivelkant dar kartą. Ant odos užtiškusį vaistą reikia nedelsiant nuplauti muilu ir dideliu kiekiu vandens. Naudojus vaistą ir prieš valgį reikia nuplauti rankas ir nepridengtą odą. Jeigu patektų į akis, reikia nedelsiant plauti dideliu kiekiu tekančio vandens ir kreiptis į gydytoją. Atsitiktinai prarijus, reikia nedelsiant plauti burną dideliu kiekiu vandens, kreiptis į gydytoją ir parodyti šio veterinarinio vaisto informacinį lapelį. Naudojant vaistą negalima rūkyti, gerti ir valgyti. Šiame vaiste yra deltametrino, kuris, patekęs ant odos, gali sukelti dilgčiojimą, niežulį, raudonų dėmių atsiradimą. Jeigu, dirbus su šiuo vaistu, pasijuntama blogai, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ir parodyti vaisto informacinį lapelį ar etiketę. Kitos atsargumo priemonės Deltametrinas yra labai toksiškas mėšle gyvenantiems vabzdžiams, gyvūnams, vandens organizmams ir bitėms, yra patvarus dirvožemyje ir gali kauptis nuosėdose. Pavojų mėšle gyvenantiems mikroorganizmams ir vandens ekosistemai galima sumažinti per dažnai ir pakartotinai nenaudojant deltametrino (ir kitų sintetinių piretroidų) galvijams ir avims, pavyzdžiui, apsiribojant tik vienu gydymu per metus toje pačioje ganykloje. Rizika vandens ekosistemoms bus dar labiau sumažinta užkertant kelią apdorotoms avims patekti į vandentakius vieną valandą iš karto po gydymo.
4.6. Nepalankios reakcijos (dažnumas ir sunkumas) Per 48 valandas po gydymo galvijams labai retai pasireiškė reakcijos, įskaitant žvynelinę ir niežėjimą. Nepalankių reakcijų dažnumas nustatytas vadovaujantis tokia konvencija: - labai dažna (vieno gydymo metu nepalankios reakcijos pasireiškė daugiau nei 1 iš 10 gyvūnų), - - - - dažna (daugiau nei 1, bet mažiau nei 10 iš 100 gydytų gyvūnų), nedažna (daugiau nei 1, bet mažiau nei 10 iš 1 000 gydytų gyvūnų), reta (daugiau nei 1, bet mažiau nei 10 iš 10 000 gydytų gyvūnų), labai reta (mažiau nei 1 iš 10 000 gydytų gyvūnų, skaičiuojant ir atskirus pranešimus)
4.7. Naudojimas vaikingumo, laktacijos ar kiaušinių dėjimo metu Veterinarinio vaisto saugumas nėštumo ir žindymo metu nebuvo nustatytas. Laboratoriniais tyrimais su žiurkėmis ir triušiais nenustatytas teratogeninis poveikis. Vaisto naudojimas veršingoms karvėms ir ėringoms avims netirtas. Galima naudoti tik pagal atsakingo veterinarijos gydytojo atlikto naudos ir rizikos santykio vertinimo rezultatus. 4.8. Sąveika su kitais vaistais ir kitos sąveikos formos Negalima naudoti su kitais insekticidais ir akaricidais, ypač kartu su organiniais fosforo junginiais, nes tokiu atveju sustiprėja deltametrino toksiškumas.
4.9. Dozės ir naudojimo būdas Naudoti išoriškai. Užpilti. Dozės Galvijams: 100 mg deltametrino (10 ml veterinarinio vaisto) vienam gyvuliui. Avims: 50 mg deltametrino (5 ml veterinarinio vaisto) vienam gyvuliui. Ėriukams (sveriantiems mažiau nei 10 kg arba jaunesniems nei 1 mėnuo): 25 mg deltametrino (2,5 ml veterinarinio vaisto) vienam gyvuliui. Naudojimas Veterinarinį vaistą reikia užpilti naudojant tinkamą dozavimo įrangą: – su vaistu 0,5 l ir 1 l buteliuose pridėtas dozavimo indelis; – su vaistu 2,5 l buteliuose, 2,5 l ir 4,5 l maišeliuose rekomenduojama naudoti tinkamą dozavimo švirkštą. Maišelius nešioti tinkamoje kuprinėje. Dozavimo įranga turi atitikti šiuos reikalavimus: – galimybė nustatyti 2,5 ml, 5 ml ir 10 ml dozes; – su 10–14 mm vidinio skersmens lanksčia žarnele.