Kodas 88183
Gamintojas Medochemie

DALMEVIN, 50 mg, tabletės, N60

Vaistinis preparatas. Receptinis.
Veiklioji medžiaga:

DALMEVIN 50 mg tabletės

Vildagliptinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-                 Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                 Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.        Kas yra DALMEVIN ir kam jis vartojamas

2.        Kas žinotina prieš vartojant DALMEVIN

3.        Kaip vartoti DALMEVIN

4.        Galimas šalutinis poveikis

5.        Kaip laikyti DALMEVIN

6.        Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.             Kas yra Dalmevin ir kam jis vartojamas

 

DALMEVIN veiklioji medžiaga yra vildagliptinas, kuris priklauso vaistų, vadinamų “geriamaisiais antidiabetiniais preparatais” grupei.

 

DALMEVIN vartojamas II tipo cukriniu diabetu sergantiems suaugusiesiems pacientams gydyti. Jo vartojama, kai vien tik dietos ir fizinių pratimų nepakanka diabetui gydyti. Jis padeda sureguliuoti cukraus koncentraciją kraujyje. Gydytojas paskirs DALMEVIN arba atskirai, arba kartu su kitu tam tikru vaistu nuo diabeto, kurį Jūs jau vartojate, jei paaiškėja, kad jis yra nepakankamai veiksmingas diabeto kontrolei.

 

2 tipo cukriniu diabetu susergama, jei organizmas gamina nepakankamai insulino, arba, jei organizme susidaręs insulinas neveikia taip gerai, kaip turėtų. Juo taip pat galima susirgti, jei organizmas gamina per daug gliukagono.

 

Insulinas tai medžiaga, padedanti sumažinti cukraus koncentraciją kraujyje, ypač po valgio. Gliukagonas – medžiaga, kuri skatina cukraus gamybą kepenyse, dėl ko padidėja cukraus koncentracija kraujyje. Abi šios medžiagos gaminamos kasoje.

 

Kaip DALMEVIN veikia

DALMEVIN veikia skatindamas insulino gamybą ir slopindamas gliukagono gamybą kasoje. Tai padeda sureguliuoti cukraus koncentraciją kraujyje. Įrodyta, kad šis vaistinis preparatas mažina cukraus kiekį kraujyje, kas gali padėti užkirsti kelią Jūsų diabeto sukeliamoms komplikacijoms. Nors Jūs dabar pradedate vartoti vaistą nuo diabeto, svarbu, kad ir toliau laikytumėtės Jums rekomenduotos dietos ir (ar) toliau atliktumėte rekomenduotus fizinius pratimus.

 

2.             Kas žinotina prieš vartojant DALMEVIN

 

DALMEVIN vartoti negalima:

-                 jeigu yra alergija vildagliptinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Jeigu manote, kad galite būti alergiškas vildagliptinui arba bet kuriai pagalbinei DALMEVIN medžiagai, nevartokite šio vaisto ir pasitarkite su gydytoju.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti DALMEVIN:

-                 jeigu sergate 1 tipo diabetu (t.y., jeigu Jūsų organizmas negamina insulino) arba jeigu Jums yra būklė, vadinama diabetine ketoacidoze;

-                 jeigu vartojate sulfonilurėja vadinamo vaisto nuo diabeto (siekdamas išvengti sumažėjusio gliukozės kiekio kraujyje [hipoglikemijos], gydytojas gali sumažinti Jūsų vartojamos sulfonilurėjos dozę, jeigu šio vaisto vartosite kartu su DALMEVIN);

-                 jeigu sergate vidutinio sunkumo ar sunkia inkstų liga (Jums reikės vartoti mažesnę DALMEVIN dozę);

-                 jeigu Jums atliekama dializė;

-                 jeigu sergate kepenų liga;

-                 jeigu Jums yra širdies nepakankamumas;

-                 jeigu sergate ar sirgote kasos liga.

 

Jei anksčiau vartojote vildagliptino, bet dėl pasireiškusios kepenų ligos turėjote nutraukti jo vartojimą, Jūs negalite vėl pradėti vartoti šio vaisto.

 

Odos pažeidimas yra dažna diabeto komplikacija. Jūs turėtumėte laikytis Jūsų gydytojo ar medicinos slaugytojo rekomendacijų dėl odos ir pėdų priežiūros. Jūs taip pat turėtumėte ypatingai atkreipti dėmesį, jei vartojant DALMEVIN atsirastų naujų odos pūslių ar opų. Jei pasireikštų šių požymių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

 

Prieš pradedant vartoti DALMEVIN, Jums bus ištirta kepenų funkcija, šie tyrimai per pirmuosius gydymo metus bus kartojami kas tris mėnesius, o po to - periodiškai. Tai daroma dėl to, kad kaip galima anksčiau nustatyti kepenų fermentų aktyvumo padidėjimo požymius.

 

Vaikams ir paaugliams

DALMEVIN nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų amžiaus.

 

Kiti vaistai ir DALMEVIN

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Gydytojui gali reikėti pakeisti Jūsų vartojamą DALMEVIN dozę, jeigu vartojate kitų vaistų, pavyzdžiui:

-                 tiazidų arba kitų diuretikų (dar vadinamų šlapimą varančiais vaistais);

-                 kortikosteroidų (paprastai vartojamų uždegimui gydyti);

-                 skydliaukės ligoms gydyti vartojamų vaistų;

-                 tam tikrų nervų sistemą veikiančių vaistų.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

 

Nėštumo metu DALMEVIN vartoti negalima. Nežinoma, ar DALMEVIN išsiskiria į motinos pieną. Žindymo laikotarpiu ir jei planuojate žindyti kūdikį, DALMEVIN vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jeigu vartojant DALMEVIN pradėjo svaigti galva, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

 

DALMEVIN sudėtyje yra laktozės

DALMEVIN sudėtyje yra laktozės (pieno cukraus). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

3.             Kaip vartoti DALMEVIN

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kiek vartoti ir kada

DALMEVIN dozė, kurią reikia vartoti, gali būti įvairi, priklausomai nuo būklės. Gydytojas Jums tiksliai pasakys, kiek DALMEVIN tablečių gerti. Maksimali dozė yra 100 mg per parą.

 

Įprasta DALMEVIN dozė yra arba:

-                 50 mg per parą, kurią reikia išgerti vienu kartu ryte jeigu DALMEVIN vartojate kartu su kitu vaistu, vadinamu sulfonilurėja.

-                 100 mg per parą, po 50 mg ryte ir 50 mg vakare, jeigu DALMEVIN vartojate vieną, kartu su kitu vaistu, vadinamu metforminu ar glitazonu, su metformino ir sulfonilurėjos deriniu, arba kartu su insulinu.

-                 50 mg per parą ryte, jeigu sergate vidutinio sunkumo ar sunkia inkstų liga arba Jums atliekamos dializės procedūros.

 

Kaip vartoti DALMEVIN

-                 Tabletes nurykite nesmulkintas, užgerdami trupučiu vandens.

 

Kiek laiko vartoti DALMEVIN

-                 Gerkite DALMEVIN kasdien tiek laiko, kiek pasakys gydytojas. Gali tekti vartoti šį vaistą ilgą laiką.

-                 Gydytojas reguliariai tikrins Jūsų būklę, kad nustatytų, ar gydymas sukelia pageidaujamą poveikį.

 

Ką daryti pavartojus per didelę DALMEVIN dozę?

Jeigu išgėrėte per daug DALMEVIN tablečių, arba, jei kas nors išgėrė Jūsų vaistų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tokiu atveju gali prireikti medicininės pagalbos. Jeigu reikia vykti pas gydytoją ar į ligoninę, kartu pasiimkite vaisto pakuotę.

 

Pamiršus pavartoti DALMEVIN

Jei pamiršote pavartoti šio vaisto, išgerkite jo iškart prisiminę. Po to kitą dozę gerkite įprastu laiku. Jei jau beveik laikas kitai dozei, praleiskite pamirštąją. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

 

Nustojus vartoti DALMEVIN

Nenutraukite DALMEVIN vartojimo, nebent gydytojas nurodys tai padaryti. Jeigu iškilo klausimų, kiek laiko vartoti šį vaistą, pasikalbėkite su gydytoju.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.             Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Pasireiškus kai kuriems požymiams, būtina skubi medicininė pagalba:

Jeigu pasireiškia toliau nurodytas šalutinis poveikis, nutraukite DALMEVIN vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją:

-                 Angioneurozinė edema (retai: gali pasireikšti iki 1 iš 1000 žmonių). Atsiradę požymiai, pvz., patinęs veidas, liežuvis ar gerklė, pasunkėjęs rijimas, pasunkėjęs kvėpavimas, staiga prasidėjęs bėrimas ar dilgėlinė, šie požymiai gali rodyti, kad pasireiškė reakcija, vadinama „angioedema“.

-                 Kepenų liga (hepatitas) (retai). Atsiradę požymiai, pvz., pageltonavusi oda ir akys, pykinimas, apetito netekimas ar tamsios spalvos šlapimas, gali rodyti, kad pasireiškė kepenų liga (hepatitas).

-                 Kasos uždegimas (pankreatitas) (dažnis nežinomas): simptomai apima stiprų ir nepraeinantį skausmą pilve (skrandžio srityje), kuris gali plisti kiaurai į Jūsų nugarą, taip pat pykinimą ir vėmimą.

 

Kitas šalutinis poveikis

Kai kuriems pacientams, vartojusiems DALMEVIN kartu su metforminu, pasireiškė šis šalutinis poveikis:

-                 Dažnas (gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių): drebėjimas, galvos skausmas ir svaigimas, pykinimas, žemas gliukozės kiekis kraujyje.

-                 Nedažnas (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių): nuovargis.

 

Kai kuriems pacientams, vartojusiems DALMEVIN kartu su sulfonilurėja, pasireiškė šis šalutinis poveikis:

-                 Dažnas: drebėjimas, galvos skausmas, svaigulys, silpnumas, žemas gliukozės kiekis kraujyje.

-                 Nedažnas: vidurių užkietėjimas.

-                 Labai retas (gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių): gerklės skausmas, sloga.

 

Kai kuriems pacientams, vartojusiems DALMEVIN kartu su glitazonu, pasireiškė šis šalutinis poveikis:

-                 Dažnas: padidėjęs kūno svoris, patinę rankos, čiurnos ar pėdos (edema).

-                 Nedažnas: galvos skausmas, silpnumas, žemas gliukozės kiekis kraujyje.

 

Kai kuriems pacientams, vartojusiems vien tik DALMEVIN, pasireiškė šis šalutinis poveikis:

-                 Dažnas: svaigulys.

-                 Nedažnas: galvos skausmas, vidurių užkietėjimas, patinę rankos, čiurnos ar pėdos (edema), sąnarių skausmas, žemas gliukozės kiekis kraujyje.

-                 Labai retas: gerklės skausmas, sloga, karščiavimas.

 

Kai kuriems pacientams, vartojusiems DALMEVIN, metforminą ir sulfonilurėją, pasireiškė toliau nurodytų šalutinių reiškinių:

-                 Dažnas: galvos svaigimas, drebėjimas, silpnumas, sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje, sustiprėjęs prakaitavimas.

 

Kai kuriems pacientams, vartojusiems DALMEVIN ir insuliną (su metformino ar be jo), pasireiškė toliau nurodytų šalutinių reiškinių:

-                 Dažnas: galvos skausmas, šaltkrėtis, pykinimas (šleikštulys), sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje, rėmuo.

-                 Nedažnas: viduriavimas, vidurių pūtimas.

 

Nuo vaisto pateikimo į rinką pradžios, taip pat nustatytas toliau išvardytas šalutinis poveikis:

-                 Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): niežintis išbėrimas, kasos uždegimas, lokalizuotas odos lupimasis ar pūslės, raumenų skausmas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos  nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu  Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius); nemokamu fakso numeriu 8 800 20131 el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt ). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.             Kaip laikyti DALMEVIN

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.             Pakuotės turinys ir kita informacija

 

DALMEVIN sudėtis

-          Veiklioji medžiaga yra vildagliptinas. Kiekvienoje tabletėje yra 50 mg vildagliptino.

-          Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, bevandenė laktozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, magnio stearatas.

 

DALMEVIN išvaizda ir kiekis pakuotėje

Dalmevin 50 mg tabletės yra baltos arba šviesiai gelsvos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais, nedengtos 8 mm skersmens tabletės, kurių abi pusės lygios.

Dalmevin 50 mg tabletės tiekiamos lizdinėse plokštelėse, supakuotose į dėžutes po 7, 14, 28, 30, 56, 60, 90, 112, 180 arba 336 tabletes.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Medochemie Ltd.

1 – 10 Constantinoupoleos street

3011 Limassol

Kipras

 

Gamintojas

Pharmacare Premium Ltd

HHF003, Hal Far Industrial Estate

Hal Far Birzebbugia, BBG 3000

Malta

 

arba

 

Medochemie Ltd.

Central Factory: 1 – 10 Constantinoupoleos street

3011 Limassol

Kipras

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

Medochemie Ltd atstovybė

Gintaro 9-36

LT-47198, Kaunas

Tel. +370 37 338358

El. paštas: lithuania@medochemie.com

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Švedija

Dalmevin

Bulgarija

Далмевин 50 mg таблетки

Kroatija

DALMEVIN 50 mg tablete

Kipras

DALMEVIT 50 mg δισκία

Čekija

DALMEVIN

Estija

DALMEVIN

Graikija

DALMEVIN 50 mg δισκία

Latvija

DALMEVIN 50 mg tabletes

Lietuva

DALMEVIN 50 mg tabletės

Malta

DALMEVIN 50 mg tablets

Rumunija

DALMEVIN 50 mg comprimate

Slovakija

DALMEVIN 50 mg tablety

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-01-24.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.