Kodas 86001
Gamintojas Cerkamed
Sandėlyje Netiekiama

Calcipast kalcio hidroksido pasta 2,1g

Calcipast pasta pasižymi bakteriocidiniu aktyvumu, yra kontrastiška medžiaga, kuri leidžia stebėti laikui bėgant audiniu vystymąsi.
Kalcio hirdoksidas naudojamas tiesioginiam ir netiesioginiam  pulpos padengimui. Preparatai, kurių pagrindas - kalcio hidroksidas, yra skirstomi į dvi pagrindines  grupes:
1, nekietėjantys - paruošti naudojimui, pastos pavidalu, arba paruošiami odontologijos kabinete.
2, kietėjantys.
Nekietėjantys preparatai išsiskiria didžiausiu pH lygiu: apie 12-13, tai sąlygoja didžiausią galimą antibakterinį poveikį ir stimuliuoja odontoplastus gaminti antrinį dentiną.
Calsipast yra paruošta naudoti kalcio hidroksido pasta. Jos nebūtina papildomai maišyti ir ją, naudojantis pridėtu aplikatoriumi, galima dėti tiesiai iš švirkšto į danties ertmę. Kadangi preparatas ertmėje nekeitėja, ją reikia papildomai tvirtai apsaugoti.

Hydrocal tai milteliai, kalcio druskų mišinys, pastos gamybai, dažniausiai maišomas kartu su fiziologiniu tirpalu. Sudėtyje yra 30% kalcio hidroksido. Hydrocal pasižymi džiovinimo efektu, kuris duoda puikius rezultatus esant nuolatinei uždegiminei eksudacijai.
Hydrocal paruošimas taip pat galimas naudojant kitas medžiagas: chlorheksidino skystį arba gelį Gluco Chex 2% - tokios pastos naudojamas laikinam taisymui ir yra efektyvesnės uždegimo ir eksudacijos gydyme.

Calcipast ir Hydrocal dažniausiai naudojami:
- remineralizuoti  dalinai dekalcifikuotą dentiną
- tiesioginiam ir netiesioginiam pulpos padengimui, o endodontiniame gydyme naudojant kaip laikiną šaknies kanalo užpildą, stimuliuoti dentino tilto formavimui.
Kadangi šie preparatai yra nekietėjantys, rekomenduojama juos padengti kietėjančia medžiaga, kurios sudėtyje taip pat būtų kalcio hidroksido, tam, kad suteikti nuolatinę apsaugą, pvz. prieš kitos medžiagos dėjimą ant pulpos.
Kietėjantys preparatai - biologiniame gydyme naudojami kaip plonas pagrindas ir dedamas tiesiai and nekietėjančių preparatų Ca (OH)2. Kietėjantys preparatai pasižymi mažiau šarminiu ir nežymiu baktericidiniu povekiu,