Kodas 98317
Gamintojas Zentiva

BISOPROLOL FUMARATE ZENTIVA, 10mg, tabletės, N30

Vaistinis preparatas. Receptinis. Kompensuojamas.
Veiklioji medžiaga:

Bisoprolol fumarate Zentiva 10 mg tabletės

bizoprololio fumaratas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-        Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1.       Kas yra Bisoprolol fumarate Zentiva ir kam jis vartojamas

2.       Kas žinotina prieš vartojant Bisoprolol fumarate Zentiva

3.       Kaip vartoti Bisoprolol fumarate Zentiva

4.       Galimas šalutinis poveikis

5.       Kaip laikyti Bisoprolol fumarate Zentiva

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1.       Kas yra Bisoprolol fumarate Zentiva ir kam jis vartojamas

 

Bisoprolol fumarate Zentiva veiklioji medžiaga yra bizoprololis. Bizoprololis priklauso vaistų, vadinamų beta adrenoblokatoriais, grupei. Šie vaistai veikia keisdami organizmo reakciją į tam tikrus nervinius impulsus, ypač širdyje. Dėl to bizoprololis retina širdies susitraukimus ir padeda širdžiai veiksmingiau pumpuoti kraują po organizmą. Tuo pat metu bizoprololis mažina deguonies poreikį širdyje ir širdies aprūpinimą krauju.

 

Bisoprolol fumarate Zentiva vartojamas stabiliam lėtiniam širdies nepakankamumui gydyti. Širdies nepakankamumas pasireiškia, kai širdies raumuo yra silpnas ir negali pumpuoti pakankamai kraujo, kad patenkintų organizmo poreikį. Jis vartojamas kartu su kitais vaistais, tinkamais šiai būklei gydyti (pvz., angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriais, diuretikais ir širdį veikiančiais glikozidais).

 

Be to, Bisoprolol fumarate Zentiva 5 mg ir 10 mg yra vartojamas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti ir širdies skausmui dėl sutrikusios vainikinių kraujagyslių perfuzijos (išeminei širdies ligai: krūtinės anginai) gydyti.

 

 

2.       Kas žinotina prieš vartojant Bisoprolol fumarate Zentiva

 

Bisoprolol fumarate Zentiva vartoti negalima:

 

-           jeigu yra alergija bizoprololio fumaratui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

-           jeigu yra sunki astma;

-           jeigu yra vėlyvosios stadijos kraujagyslių būklė, dėl kurios sutrikusi rankų ir kojų perfuzija (periferinė arterijų okliuzinė liga);

-           jeigu yra sunkus galūnių kraujotakos sutrikimas (pvz., Reino (Raynaud) sindromas), kuris gali sukelti rankų ir kojų pirštų dilgčiojimą, pabalimą ar pamėlimą;

-           jeigu yra negydyta feochromocitoma, t. y. retas antinksčių navikas;

-           jeigu yra metabolinė acidozė, t. y. būklė, kai kraujyje yra per daug rūgšties.

 

Nevartokite Bisoprolol fumarate Zentiva, jei yra bet kuris iš toliau išvardytų širdies sutrikimų:

-           ūminis širdies nepakankamumas;

-           širdies nepakankamumo pasunkėjimas, kurį būtina gydyti į veną leidžiamais vaistais, stiprinančiais širdies susitraukimus;

-           retas širdies plakimas (retesnis kaip 50 kartų per minutę);

-           mažas kraujospūdis (sistolinis mažesnis kaip 90 mmHg);

-           tam tikra širdies būklė, sukelianti labai retą širdies plakimą ar neritmišką širdies plakimą;

-           kardiogeninis šokas, t. y. ūminė sunki širdies būklė, sukelianti mažą kraujospūdį ir kraujotakos nepakankamumą.

 

Jeigu manote, kad Jums yra viena iš aukščiau išvardytų būklių, pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Bisoprolol fumarate Zentiva, jei Jums yra bet kuri toliau paminėta būklė. Jis gali norėti imtis specialių atsargumo priemonių (pvz., skirti papildomą gydymą arba dažniau tikrinti Jūsų sveikatos būklę).

-           Cukrinis diabetas;

-           griežtas badavimas;

-           tam tikros širdies būklės, pvz., širdies ritmo sutrikimas ar stiprus krūtinės skausmas ramybėje (Princmetalo (Prinzmetal) krūtinės angina);

-           inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimai;

-           lengvesnis galūnių kraujotakos sutrikimas;

-           lėtinė plaučių liga ar lengvesnė astma;

-           buvęs pleiskanojantis odos išbėrimas (žvynelinė);

-           antinksčių navikas (feochromocitoma);

-           skydliaukės sutrikimas.

 

Be to, pasakykite gydytojui, jei Jums planuojama:

-           atlikti desensibilizuojamąjį gydymą (pvz., šienligės profilaktikai), kadangi Bisoprolol fumarate Zentiva gali padidinti alerginės reakcijos pasireiškimo riziką arba tokia reakcija gali tapti sunkesnė;

-           sukelti anesteziją (pvz., operacijos metu), nes Bisoprolol fumarate Zentiva tabletės gali pakeisti organizmo reakciją į tokią būklę.

 

Jeigu sergate lėtine plaučių liga ar mažiau sunkia astma, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei vartojant Bisoprolol fumarate Zentiva pradėsite jausti naujus kvėpavimo sutrikimus, kosulį, švokštimą po mankštos ir t. t.

 

Vaikams ir paaugliams

Bisoprolol fumarate Zentiva nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams.

 

Kiti vaistai ir Bisoprolol fumarate Zentiva

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Toliau išvardytų vaistų nevartokite kartu su Bisoprolol fumarate Zentiva, nebent tai specifiškai nurodė gydytojas.

-           Tam tikri vaistai, vartojami nuo nereguliaraus ar nenormalaus širdies plakimo (I klasės antiaritminiai vaistai, pvz., chinidinas, dizopiramidas, lidokainas, fenitoinas, flekainidas, propafenonas).

-           Tam tikri vaistai didelio kraujospūdžio ligai, krūtinės anginai ar nereguliariam širdies plakimui gydyti (kalcio antagonistai, pvz., verapamilis ir diltiazemas).

-           Tam tikri vaistai, vartojami nuo didelio kraujospūdžio ligos, pvz., klonidinas, metildopa, moksonodinas, rilmenidinas. Vis dėlto, nenutraukite šių vaistų vartojimo prieš tai nepasitarę su gydytoju.

 

Prieš pradėdami vartoti toliau išvardytų vaistų kartu su Bisoprolol fumarate Zentiva, pasitarkite su gydytoju; jis gali norėti dažniau tikrinti Jūsų būklę.

-           Tam tikri vaistai didelio kraujospūdžio ligai ar krūtinės anginai gydyti (dihidropiridino tipo kalcio antagonistai, pvz., felodipinas ir amlodipinas).

-           Tam tikri vaistai, vartojami nuo nereguliaraus ar nenormalaus širdies plakimo (III klasės antiaritminiai vaistai, pvz., amjodaronas).

-           Lokaliai vartojami beta blokatoriai (pvz., timololio akių lašai glaukomai gydyti).

-           Tam tikri vaistai, vartojami, pvz., Alzheimerio ligai ir glaukomai gydyti (parasimpatikomimetikai, pvz., takrinas ar karbacholis) arba vaistai, vartojami nuo ūminių širdies sutrikimų (simpatikomimetikai, pvz., izoprenalinas, dobutaminas ir orciprenalinas).

-           Vaistai nuo cukrinio diabeto, įskaitant insuliną.

-           Anestetikai (vartojami, pvz., operacijos metu).

-           Širdį veikiantys glikozidai, vartojami nuo širdies nepakankamumo.

-           Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), vartojami artritui, skausmui ar uždegimui gydyti (pvz., ibuprofenas ar diklofenakas).

-           Bet kokie kraujospūdžio sumažėjimą (kaip pageidautiną ar šalutinį poveikį) sukelti galintys vaistai, pvz., vaistai nuo didelio kraujospūdžio ligos, kai kurie vaistai nuo depresijos (tricikliai antidepresantai, pvz., imipraminas ar amitriptilinas), kai kurie vaistai epilepsijai gydyti ar anestezijai sukelti (barbitūratai, pvz., fenobarbitalis) ar kai kurie vaistai nuo psichikos ligų, kurioms būdingas realybės jausmo netekimas (fenotiazinai, pvz., levomepromazinas).

-           Meflokvinas, vartojamas maliarijos profilaktikai ar gydymui.

-           Depresijai gydyti vartojami vaistai, vadinami monoaminooksidazės inhibitoriais (išskyrus MAO-B inhibitorius), pvz., moklobemidas.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

 

Nėštumas

Yra rizika, kad nėštumo metu vartojamas Bisoprolol fumarate Zentiva pakenks vaikui. Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, pasitarkite su gydytoju. Jis nuspręs, ar galite vartoti Bisoprolol fumarate Zentiva nėštumo laikotarpiu.

 

Žindymas

Nežinoma, ar bizoprololio išsiskiria su motinos pienu, todėl gydymo Bisoprolol fumarate Zentiva metu žindyti nerekomenduojama.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Jūsų gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus gali pakisti priklausomai nuo to, kaip toleruojate vaistą. Ypatingas atsargumas būtinas gydymo pradžioje, didinant dozę, keičiant vartojamus vaistus ar kartu vartojant alkoholio.

 

Dopingo testai

Vartojant Bisoprolol fumarate Zentiva gali būti teigiami dopingo tyrimų rezultatai. Kaip dopingo medžiaga vartojamas Bisoprolol fumarate Zentiva gali kelti pavojų sveikatai.

 

 

3.       Kaip vartoti Bisoprolol fumarate Zentiva

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Gydymo Bisoprolol fumarate Zentiva metu Jus reguliariai turi stebėti gydytojas. Tai ypač svarbu gydymo pradžioje, didinant dozę arba gydymą nutraukiant.

 

Tabletę reikia suvartoti ryte, užgeriant vandeniu, valgant arba nevalgant. Tabletės smulkinti arba kramtyti negalima. Vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

 

Gydymas Bisoprolol fumarate Zentiva paprastai yra ilgalaikis.

 

Lėtinis širdies nepakankamumas

Suaugusieji, įskaitant senyvus žmones

Gydymą bizoprololiu reikia pradėti nedidele doze ir ją palaipsniui didinti. Jūsų gydytojas nuspręs, kaip padidinti dozę, ir tai paprastai atliekama taip:

­                 1,25 mg bizoprololio vieną kartą per parą pirmą savaitę

­                 5 mg bizoprololio vieną kartą per parą kitas keturias savaites

­                 10 mg bizoprololio vieną kartą per parą palaikomajam (tęstiniam) gydymui.

 

Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 10 mg bizoprololio.

 

Priklausomai nuo to, kaip gerai toleruojate vaistą, gydytojas taip pat gali nuspręsti pratęsti laiką tarp dozės didinimo. Jei Jūsų būklė blogėja arba Jūs nebetoleruojate vaisto, gali prireikti vėl sumažinti dozę arba nutraukti gydymą. Kai kuriems pacientams gali pakakti mažesnės kaip 10 mg palaikomosios bizoprololio dozės. Jūsų gydytojas Jums pasakys, ką daryti.

 

Jei gydymą turite nutraukti, gydytojas paprastai rekomenduos dozę mažinti palaipsniui, nes kitaip jūsų būklė gali pablogėti.

 

Didelis kraujospūdis (hipertenzija)

Suaugusieji, įskaitant senyvus žmones

Jeigu nenurodyta kitaip, rekomenduojama dozė yra 5 mg bizoprololio vieną kartą per parą. Esant tik šiek tiek padidėjusiam kraujospūdžiui (diastolinis kraujospūdis iki 105 mmHg), gali pakakti gydymo po 2,5 mg vieną kartą per parą, vartojant kitus tinkamo stiprumo vaistus.

Jeigu poveikis nepakankamas, dozę galima padidinti iki 10 mg bizoprololio vieną kartą per parą. Papildomas dozės padidinimas yra pateisinamas tik išimtiniais atvejais.

Didžiausia rekomenduojama dozė yra 20 mg vieną kartą per parą.

 

Išeminė širdies liga (krūtinės angina)

Suaugusieji, įskaitant senyvus žmones

Jeigu nenurodyta kitaip, rekomenduojama dozė yra 5 mg bizoprololio vieną kartą per parą.

Jeigu poveikis nepakankamas, dozę galima padidinti iki 10 mg bizoprololio vieną kartą per parą. Papildomas dozės padidinimas yra pateisinamas tik išimtiniais atvejais.

Didžiausia rekomenduojama dozė yra 20 mg vieną kartą per parą.

 

Didelis kraujospūdis (hipertenzija) ir išeminė širdies liga (krūtinės angina)

Dozavimas kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimo atvejais

Pacientams, kuriems yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas, dozės koreguoti paprastai nereikia. Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas (kreatinino klirensas < 20 ml/min.) ir pacientams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, kartą per parą vartojama dozė negali būti didesnė kaip 10 mg bizoprololio fumarato.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Bisoprolol fumarate Zentiva dozę?

Jei suvartosite didesnę Bisoprolol fumarate Zentiva tablečių dozę nei reikia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Gydytojas nuspręs, kokių priemonių reikia imtis.

Galimi perdozavimo simptomai yra retas širdies plakimas, sunkus kvėpavimo sutrikimas, svaigulys arba drebulys (tokį poveikį sukelia sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje).

 

Pamiršus pavartoti Bisoprolol fumarate Zentiva

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą rytą suvartokite įprastą dozę.

 

Nustojus vartoti Bisoprolol fumarate Zentiva

Bisoprolol fumarate Zentiva vartojimą galima nutraukti tik nurodžius gydytojui, nes kitu atveju Jūsų būklė gali labai pasunkėti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Siekiant neleisti pasireikšti sunkioms nepageidaujamoms reakcijoms, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda sunkus, staiga pasireiškiantis ar greitai sunkėjantis šalutinis poveikis.

 

Sunkiausias šalutinis poveikis yra susijęs su širdies veikla:

-                 širdies plakimo suretėjimas (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių – pacientams, sergantiems lėtiniu širdies nepakankamumu; gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių – pacientams, sergantiems hipertenzija arba krūtinės angina);

-                 širdies nepakankamumo pasunkėjimas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių);

-                 retas ar nereguliarus širdies plakimas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių).

 

Jei jaučiate svaigulį ar silpnumą arba pasunkėja kvėpavimas, kiek įmanoma greičiau kreipkitės į gydytoją.

 

Toliau pateikiamas galintis pasireikšti šalutinis poveikis, suskirstytas pagal dažnį.

 

Dažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių):

-           nuovargis*, silpnumas (lėtiniu širdies nepakankamumu sergantiems pacientams), svaigulys*, galvos skausmas*;

-           plaštakų ar pėdų šaltumo ar tirpimo pojūtis;

-           mažas kraujospūdis;

-           skrandžio ar žarnyno sutrikimai, pvz., pykinimas, vėmimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas.

* Šie simptomai ypač pasireiškia gydymo pradžioje. Jie paprastai būna lengvi ir paprastai išnyksta per 1-2 savaites nuo gydymo pradžios.

 

Nedažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių):

-           silpnumas (pacientams, sergantiems hipertenzija ar krūtinės angina);

-           miego sutrikimai;

-           depresija;

-           svaigulys stojantis;

-           kvėpavimo sutrikimai astma ar lėtine plaučių liga sergantiems pacientams;

-           raumenų silpnumas, raumenų mėšlungis.

 

Retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 žmonių):

-           klausos sutrikimai;

-           alerginė sloga;

-           ašarų išsiskyrimo sumažėjimas (svarbu, jei nešiojate kontaktinius lęšius);

-           kepenų uždegimas, galintis sukelti odos ar akių baltymų pageltimą;

-           nenormalūs tam tikrų kraujo tyrimų, rodančių kepenų funkciją ar riebalų kiekį, rodmenys;

-           į alergiją panašios reakcijos, pvz., niežėjimas, paraudimas, išbėrimas. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu Jums pasireiškia sunkesnės alerginės reakcijos, dėl kurių gali pasireikšti veido, kaklo, liežuvio, burnos ar gerklės patinimas arba pasunkėjęs kvėpavimas;

-           erekcijos sutrikimas;

-           košmariški sapnai, haliucinacijos;

-           apalpimas.

 

Labai retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 žmonių):

-           akių dirginimas ir paraudimas (konjunktyvitas);

-           plaukų slinkimas;

-           pleiskanojančio odos išbėrimo (žvynelinės) pasireiškimas ar pasunkėjimas; į žvynelinę panašus išbėrimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5.       Kaip laikyti Bisoprolol fumarate Zentiva

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistams, supakuotiems OPA25/Alu45/PVC100//Alu ar OPA25/Alu45/PVC60//Alu lizdinėse plokštelėse:

Laikyti žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Vaistams, supakuotiems baltose PVC/PVdC folijos 0,250 mm/120 g/m2//Alu lizdinėse plokštelėse:

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.       Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Bisoprolol fumarate Zentiva sudėtis

Veiklioji medžiaga yra bizoprololio fumaratas.

Bisoprolol fumarate Zentiva 1,25 mg tabletės. Kiekvienoje tabletėje yra 1,25 mg bizoprololio fumarato.

Bisoprolol fumarate Zentiva 5 mg tabletės. Kiekvienoje tabletėje yra 5 mg bizoprololio fumarato.

Bisoprolol fumarate Zentiva 10 mg tabletės. Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg bizoprololio fumarato.

Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė (PH 102), pregelifikuotas krakmolas, krospovidonas (A tipo), bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas. Bisoprolol fumarate Zentiva 5 mg tablečių ir Bisoprolol fumarate Zentiva 10 mg tablečių sudėtyje taip pat yra geltonojo geležies oksido (E172). Bisoprolol fumarate Zentiva 10 mg tablečių sudėtyje taip pat yra rudojo geležies oksido (E172).

 

Bisoprolol fumarate Zentiva išvaizda ir kiekis pakuotėje

Bisoprolol fumarate Zentiva 1,25 mg tabletės: baltos spalvos suapvalintos tabletės su įspaudu „1,25“, 6 mm ± 0,3 mm skersmens.

Bisoprolol fumarate Zentiva 5 mg tabletės: gelsvos arba šviesiai geltonos spalvos suapvalintos tabletės su įspaudu „5“, su vagele, 6 mm ± 0,3 mm skersmens. Vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

Bisoprolol fumarate Zentiva 10 mg tabletės: ochros spalvos suapvalintos tabletės su įspaudu „10“, su vagele ir dažiklio atsitiktinai paskirstytomis dėmelėmis, 6 mm ± 0,3 mm skersmens. Vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

 

Pakuočių dydžiai:

1,25 mg: 20, 28, 30, 60, 90 arba 100 tablečių

5 mg; 10 mg: 28, 30, 50, 56, 60, 90 arba 100 tablečių

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Zentiva, k.s.

U kabelovny 130

Dolni Mėcholupy

102 37 Praha 10

Čekija

 

Gamintojas

Zentiva, k.s.

U kabelovny 130

Dolni Mėcholupy

102 37 Praha 10

Čekija

 

arba

 

S.C. Zentiva s.a

B-dul Theodor Pallady nr. 50, sector 3

cod 032266 București

Rumunija

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Vokietija, Čekija, Bulgarija, Lenkija, Rumunija, Slovakija: Conaret

Estija, Latvija, Austrija, Portugalija, Ispanija: Bisoprolol Zentiva

Lietuva, Jungtinė Karalystė: Bisoprolol fumarate Zentiva

Prancūzija: BISOPROLOL ZENTIVA K.S

Italija: Bisoprololo Zentiva Generics

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-09-17.

  

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.